Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czeskie Å‚owiska i Å‚owienie


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   losos

losos

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaJindrichov CZ

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:13

W tym watku moge chentnym przedstavicz czeskie lowiska,moje ulubiene lowiska,wszystko kolo regulaminu i odzyskania zezwolenia i oplat.A wszystkiego kolo wedkowania w Czechach.

Tylko mieszarum wstep zabroniony :D :D

Prosze tylko o wybaczenie gramatiky z mojej strony.
  • wojto-ryba i t12tom lubiÄ… to

#2 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:47

Ahoj @losos!

Ja się zastanawiam nad rozpracowaniem zbiornika Rozkos. Wiesz coś może o nim? Jakbyś również napisał jak łatwo zorganizować wymagane licencje bo z tego co wiem, to nie kupię wszystkiego w ośrodku nad wodą. Muszę zawitać do koła wędkarskiego, a ono otwarte jest tylko w tygodniu. Może można to jakoś inaczej załatwić?

#3 OFFLINE   losos

losos

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaJindrichov CZ

Napisano 31 styczeń 2007 - 23:39

@Baloo-coz wie ,pare razy bylem,
W sezonie mozesz zezwolenie zakupicz w autokempu,mimo sezon tylko w CZW,patrzylem ceny oplat dla nie zrzeszenych i cudzoziemci:
1 dzien 500,-Kè
tydzien 1000,-Kè
14dni 1500,-Kè
Na zlotowki sobie przelicz (ca 1ZL/7-8 Kè)
Zapytam sie gospodarza czi mozna zakupicz pocztowo,jezeli tak
to povie Czi,zabiore formularz do oplaty pocztowe i moge Czi jego wyslacz na Twuj adres.

Losos

W sobote tutaj wstawie regulamin i okresy ochronne dla gatunkuw
ryb i metod w. poczas roku.

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 01 luty 2007 - 23:28

bywam w Pradze raz na kwartal i patrze sobie na Weltawe. Raz widzialem jak rybak przywiózl duzego...bolenia :angry:
co tam jeszcze plywa? gdzie na duzego sumeca?

#5 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2007 - 08:38

Dzięki @losos.

Napisałeś, że tam kilka razy łowiłeś. Jak wyniki? Na jakie rybki warto się tam nastawiać? Może masz jakąś dobrą mapkę tego zbiornika?

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 02 luty 2007 - 11:04

Będę tydzień w maju w Kudowie. Ciekawe czy w Nachodzie można wykupić takie zezwolenie. ????

#7 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 11:22

Zezwolenia mozna wykupic w kazdym urzedzie miasta. W wydziale gospodarki wodnej, lesnej i ochrony srodowiska jednakze nie w kazdy dzien tygodnia sa sprzedawane. Ja wykupuje co roku w Trutnovie. Tam dostaniecie jedynie tzw. zielony listek to taka Czeska karta wedkarska dalej trzeba oplacic juz na dane lowiska oplate roczna lub krotkoterminowa. Najlepsze rozwiazanie to rok bo wychodzi najtaniej. Sa dostepne wody tzw. niebieskie czyli mimopstruchowe. To wszystkie srodkowe i dolne odcinki rzek niby nie gorskie ale jest tam wiecej potoka i lipienia niz na pstruchowych czyli czerwonych. Ryby tez sa jakby wieksze. Jesli oplacisz wody niebieskie masz tez w nich wszystkie jeziora. Oprocz prywatnych oczywiscie, tych nie ma na szczescie zbyt wiele. Za dokonana oplate mozesz wedkowac w calych wychodnych czechach czyli dla czechow to polnoc a dla nas poludnie, ale spoko jak to w cywilizowanym kraju i tam dostaniesz szczegolowa mape wszystkich lowisk z dokladnym oznakowaniem odcinkow, gatunkow, wymiarow i innych przepisow. Radze dzialac zgodnie z nimi bo na wodach gorskich kontrole sa na kazdym kroku a kary to nie sad kolezenski jak u nas tylko tysiace koron.
Generalnie inny swiat, mnostwo ryb, wyskoka kultura wedkarska i wspaniale lowiska czyste i niezasmiecone.

#8 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • ImiÄ™:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 21 listopad 2022 - 20:13

Od przyszłego roku chciałbym zacząć łowić na terenie Czech. Na wszystkich forach, stronach są same stare informacje z przed kilku lat. Jako, że nigdy tam nie łowiłem, chciałbym zapytać co należy wykupić? Dodam, że chcę łowić tylko z pływadełka i tylko w okolicach Ostrawy. Proszę aby wypowiadały się osoby, które takie pozwolenia mają, a nie coś tam słyszały.

#9 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • ImiÄ™:Leszek

Napisano 21 listopad 2022 - 22:09

Od przyszłego roku chciałbym zacząć łowić na terenie Czech. Na wszystkich forach, stronach są same stare informacje z przed kilku lat. Jako, że nigdy tam nie łowiłem, chciałbym zapytać co należy wykupić? Dodam, że chcę łowić tylko z pływadełka i tylko w okolicach Ostrawy. Proszę aby wypowiadały się osoby, które takie pozwolenia mają, a nie coś tam słyszały.


Musisz mieć czeska kartę wędkarska tzw Rybarsky Listek i dopiero wtedy możesz kupić zezwolenie Povolenka.
Zezwolenie możesz kupić na konkretny obwód Svaz lub na cały kraj Celosvazova. To zależy od okręgu czy da krótkoterminowe, nie wędkowałem na Morawach wiec nie znam ich zasad.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • ImiÄ™:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 21 listopad 2022 - 22:35

Aby uzyskać Rybarsky Listek, trzeba zdawać jakiś egzamin? Gdzie mogę go nabyć?

#11 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny Å›lÄ…sk
  • ImiÄ™:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 22 listopad 2022 - 12:47

Rybarsky listek możesz wykupic na podstawie polskiej karty wędkarskiej,wyglada to tak wchodzisz do urzędu miejskiego i idziesz do portiera i mówisz że chcesz kupić rybarsky listek,portier kieruje Cie do konkretnego pokoju tam na podstawie polskiej karty wyrabiają Ci rybarsky listek,możesz go wykupić na rok,dwa,lub trzy,koszt to w zeszłym roku,rybarsky listek 50kc i każdy rok kolejne 50kc. Ten rybarsky listek upoważnia Cię do wykupienia tzw powolenki która upowaznia Cię do wędkowania,możesz tą powolenke wykupić w czsekim svazie/nasze pzw/,lub na jakiś łowiskach specjalnych,w czechach jest podział na wody górskie i nizinne,reszta informacji na pw ;)


  • żabosÅ‚aw lubi to

#12 ONLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-BiaÅ‚a
  • ImiÄ™:Radek

Napisano 22 listopad 2022 - 17:27

Podłącze się pod wątek :)
Dzięki ze konkrety
Tez planuję opłacić sąsiadów ;)

#13 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • ImiÄ™:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 22 listopad 2022 - 19:40

Rybarsky listek możesz wykupic na podstawie polskiej karty wędkarskiej,wyglada to tak wchodzisz do urzędu miejskiego i idziesz do portiera i mówisz że chcesz kupić rybarsky listek,portier kieruje Cie do konkretnego pokoju tam na podstawie polskiej karty wyrabiają Ci rybarsky listek,możesz go wykupić na rok,dwa,lub trzy,koszt to w zeszłym roku,rybarsky listek 50kc i każdy rok kolejne 50kc. Ten rybarsky listek upoważnia Cię do wykupienia tzw powolenki która upowaznia Cię do wędkowania,możesz tą powolenke wykupić w czsekim svazie/nasze pzw/,lub na jakiś łowiskach specjalnych,w czechach jest podział na wody górskie i nizinne,reszta informacji na pw ;)


Dzieki za odpowiedz, jutro sie odezwe

#14 ONLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-BiaÅ‚a
  • ImiÄ™:Radek

Napisano 22 listopad 2022 - 20:56

Daj znać jak poszło i gdzie...
Pozdrawiam :)

#15 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • ImiÄ™:Zbigniew

Napisano 22 listopad 2022 - 22:08

Od przyszłego roku chciałbym zacząć łowić na terenie Czech. Na wszystkich forach, stronach są same stare informacje z przed kilku lat. Jako, że nigdy tam nie łowiłem, chciałbym zapytać co należy wykupić? Dodam, że chcę łowić tylko z pływadełka i tylko w okolicach Ostrawy. Proszę aby wypowiadały się osoby, które takie pozwolenia mają, a nie coś tam słyszały.

Karol! OdrÄ™ masz pod nosem a chcesz tyle dylać?  :D



#16 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • ImiÄ™:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 22 listopad 2022 - 22:30

Karol! Odrę masz pod nosem a chcesz tyle dylać? :D


Do Czech mam tak samo blisko 😉 poza tym, nie wyobrażam sobie pływać tam belly.

#17 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • ImiÄ™:Zbigniew

Napisano 22 listopad 2022 - 22:40

Do Czech mam tak samo blisko poza tym, nie wyobrażam sobie pływać tam belly.

Czechy też mi chodzÄ… po gÅ‚owie... 
Tak samo jak WÄ™gry, SÅ‚owenia, Chorwacja i SÅ‚owacja  :D



#18 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk

Napisano 24 listopad 2022 - 23:43

Kilka lat temu miaÅ‚em okazjÄ™ poÅ‚owić na Beczwie, byÅ‚o fajnie, sporo sportowego klenia. Później rzeka zostaÅ‚a bardzo poważnie zatruta i entuzjazm padÅ‚ z caÅ‚ym rybostanem. Kolega w ubiegÅ‚ym roku poÅ›wiÄ™ciÅ‚ czas, zaÅ‚atwiÅ‚ rybarski listek (można tylko osobiÅ›cie) i opÅ‚aciÅ‚ region Moraw, co Å‚Ä…cznie kosztowaÅ‚o go ponad 1000 zÅ‚. Przez sezon letni penetrowaÅ‚ czeskie rzeczki i kleników naÅ‚owiÅ‚ siÄ™ do znudzenia. Rzeki sÄ… niewielkie, raczej pÅ‚ytkie i w wiÄ™kszoÅ›ci odcinków uregulowane, jeziorami siÄ™ nie interesowaÅ‚. Z kolei Czesi preferujÄ… wody stojÄ…ce, natomiast nad rzekami spotykaÅ‚ wielu Romów, którzy jawnie kÅ‚usowali na sieci, oraz ich koczowiska. Trzeba mieć też na uwadze, że sami Czesi nie darzÄ… nas specjalnÄ… estymÄ… i należy liczyć siÄ™ z drobiazgowymi kontrolami (tego akurat sam doÅ›wiadczyÅ‚em). I jeszcze jedno doÅ›wiadczenie kolegi, bezpieczniej parkować w publicznych miejscach, choć przebite celowo koÅ‚o mogÅ‚o być przypadkiem ... 



#19 ONLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 25 listopad 2022 - 11:06

Czy na pewno zatruta? Jakimiś ściekami? Bo parę lat temu w jednym czasie, w wielu rzekach, padły tony ryb. Przy długim, gorącym i bezwietrznym okresie, ryby nagle nie wytrzymały wysokiej temperatury wody, sinic i deficytu tlenu. Na przykład z niedużej rzeki Dyje, wyłowiono bodajże około 50 ton martwych ryb.

Rzeki w Czechach bywają i dość duże, ale prawdą jest-praktycznie wszystko uregulowane, dość jednostajne i z mnóstwem zapór. Uroku to to ma nie ma wiele, albo wcale.

Osobiście nie doświadczyłem jakiegoś "specjalnego" traktowania ze względu na moją narodowość, ale ludzie bywają różni i tam, mogła zdarzyć się komuś i przecięta opona. Jak i w Polsce się zdarza.

Mnie podobają się zbiorniki zaporowe, niektóre bardzo głębokie, z czystą wodą, choć o dorodne ryby i tam trudno.

Trzeba zwracać baczną uwagę na przepisy dotyczące każdej wody z osobna. Każde łowisko ma swój regulamin, często mocno różniący się od sąsiednich i lepiej przestrzegać go, bo kary są bardzo surowe a kontrole częste.


  • OkoÅ„ 1977 lubi to

#20 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk

Napisano 25 listopad 2022 - 15:27

Czy na pewno zatruta? Jakimiś ściekami? (...)

 

Na pewno, pochodne cyjanków: https://www.czeskapo...-czeska-lekcja 

 

NawiÄ…zujÄ…c do relacji spoÅ‚ecznych, Czesi majÄ… do nas ogólnie dystans ale jak nas poznajÄ… i nie cwaniakujemy to sÄ… w porzÄ…dku. DoÅ›wiadczyliÅ›my tego podczas pierwszego wyjazdu i zaÅ‚atwiania pozwolenia w kole wÄ™dkarskim, mnożyli problemy, byli obcesowi i niezbyt chÄ™tnie nas przyjÄ™li. Później na Å‚owisku obserwowali nas min. z ukrycia przez lornetki. Ale nastÄ™pnym razem atmosfera byÅ‚a już o wiele lepsza, sami przyznali, że jesteÅ›my w porzÄ…dku, nie Å›miecimy, nie zabieramy ryb i zachowujemy siÄ™ normalnie. Na koniec nawet powiedzieli żebyÅ›my nie zostawiali aut tam gdzie ostatnio bo to niebezpieczne i koleÅ› z koÅ‚a pojechaÅ‚ swoim autem pokazać nam gdzie lepiej zaparkować. 

 

Masz racjÄ™ w kwestii granic wód, w przypadku rzek trzeba uważnie weryfikować granice wód nizinnych i pstrÄ…gowych lub wyÅ‚Ä…czonych z Å‚owienia. Sami Czesi zwracajÄ… na to uwagÄ™ bo wiele jednostek porzÄ…dkowych może nas kontrolować, a kary sÄ… srogie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych