Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 11:22

Zbliza sie duzymi krokami rozpoczecie sezonu i kolejne zakupy wedkarskie :mellow: <_< Mam teraz takie pytanie do was jaki byście polecili mi kij do polowu klenia. Mam tu na mysli kij spinningowy do zwyklego kolowrotka. Chce lowic tym kijem nad wiselce przy moscie gdanskim.


Pozdrawiam
Slider <_<

#2 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 11:40

Bardzo byś nam pomógł pisząc ile masz do stracenia. Chyba, że nie chcesz aby propozycje wędek uwzględniały ograniczenia budżetowe...
Szukasz kija w przedziale 9-10' średnioszybkiego, z ciężarem wyrzutu max.1/2 oz. i mocy 10Ibs. Co nie znaczy, że innym kijem nie połowisz klenia czy jazia.
Batson ma 3 fajne i stosunkowo niedrogie blanki, które mi osobiście przychodzą do głowy jak myślę o kleniach i jaziach:
- IST1082F - 275,00 PLN
- SH1082-2 - 145,00 PLN
- IST1142F - 290,00 PLN
O szczegóły związane z montażem wędki na tych blankach zapytaj p. Ireneusza Matuszewskiego
www.fishingcenter.com.pl
Poza tym na rynku jest spora podaż gotowych wędek spełniających te założenia.
Pozdrawiam,
P.

#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 11:46

Mnie interesuja raczej kije gotowe. Bo jak juz to bym blank sobie jakis sprowadzil :mellow:

#4 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 12:14

A ja bym Ci radził mimo wszystko rozważenie uzbrojenia blanku, ewentualnie kupna używanego kija uzbrojonego indywidualnie - czasem koledzy na forum wysprzedają się z dubli lub przesiadają się na inną technikę i za pieniądze podobne do tych, które wydałbyś na seryjny kij, możesz kupić baaardzo fajny zbrojony kij.

Jak kiedyś czaiłem się na zbrojenie kija u pana Irka, koledzy mówili mi, że jak już zrobię ten kij, to nie będę później chciał kupić kija seryjnego <_< . I wyobraź sobie, że mieli rację :mellow: :unsure: - choć ostatecznie kupiłem uzbrojony przez niego kijek ze stojaka.

A jest to, właśnie do lekkiego spinningu, Composite Developments Classic 3,05m, jeśli dobrze pamiętam -> 8lb / c.w. 2-10g. Dla mnie bomba. Xavi zresztą z tego forum ma taki sam i może poświadczyć :D .

#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 12:23

Jakie sa ceny takich kiji w FC

#6 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 14:13

@ slider,

Jak się pewnie domyślasz, ceny na poszczególne kije są różne :D . Polecam wizytę u pana Irka i przedstawienie wyobrażenia Twojego idealnego kija na klenie, a on Ci podpowie, jakie blanki wchodzą w grę, jakie uzbrojenie w danym przypadku byłoby jego zdaniem najlepsze i jaki będzie koszt całości.
Są tam również na stojakach kije uzbrojone nieseryjne, które można pomacać i również z nich coś wybrać.

#7 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 15:09

marcinesz

Mam katalog firmy pana Irka ale jak patrze na ceny to kij jak by mi pasował to musial bym wydac co najmniej 800zł. Jak bede zarabial to takie kije bede sobie kupowal a na razie mysle o kijkach tak do 300zł a jak nic w WaWie nie znajde te se jak fajny rarytasik kupie
zagranica w kwietniu. Ale wole kupic w warszawie bo potem mam czasami trudnosci z przewozem kiji do Polski i musze poprosic kogos
kto jedzie samochodem do Polski.

Pozdrawiam
Slider


#8 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 01 luty 2007 - 15:56

@slider@ kij na klenia tak jak na inną rybę ma być wygodny, leżec dobrze w dłoni. W tej cenie spokojnie możesz wybrać coś z serii Kongera i Robinsona. Ja osobiście po paru używanych kijaszkach trafiłem na całkiem dobry kij Robinsona Dynamic Micro Jig 1-10gr 300cm. Jest to dośc sztywny i szybki kij z wklejanką. Wędkuje juz nim 3 sezon i jest rewelacyjny.Spokojnie zmieścisz sie w kasie którą podałeś. Nie pamiętam dokladnie ale ja zapłaciłem za niego około 220zł Jest to kij z dużym zapasem siły. Producent zaniżył c.w. i dlatego spokojnie możesz wędkować przynetami do 15gr. Polecam ten kij z czystym sumieniem.
  • chomar007 lubi to

#9 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 16:24

Nom nom ale wole raczej Kongera. Jade zrobic zwiad po sklepach wedkarskich w warszawie moze jakis kij sobie wybiore <_<

Pozdrawiam
Slider <_<

#10 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 17:13

Skoro już w końcu powiedziałeś jakim budżetem dysponujesz to weź pod uwagę Te 2 kije - różnią się tylko długością.
http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5& assortment=3&producer=573&kind=2602
Pozdrawiam,
P.

#11 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 luty 2007 - 17:27

Jeśli chodzi o kongera to ja uzywałem 3.0m championa do21g. Jest to bardzo fajny kijek na który wyjałem chyba wszystko oprócz suma, ale ładne brzany wyjeżdżały na nim bez problemu. Do kleni nada się z czystym sumieniem. Co ważne kij jak na razie jako jedyny których używałem przeżył bezawaryjnie 4 sezony wiślanej orki.
pozdrawiam Wujek :D

#12 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2007 - 17:37

Kongery World Champion Classic widziałem wczoraj w W-wie za ok. 300 PLN. Za tę cenę (no może z marginesem +50-100 zł) przy odrobinie szczęścia możesz kupić na allegro / na tym forum używany kij uzbrojony od któregoś z kolegów.

Chyba kwestia tego, jak bardzo Ci się spieszy. Ja bym mimo wszystko wyczekał - najwyżej, jak Cię przypili, kupisz seryjnego -> ich raczej nie zabraknie ;) .

Jeśli myślałbyś o Powermeshu, to 300cm / 3-18g jest teraz na allegro chyba w okolicach 260 PLN. Ale ja nie znam tego kija i nie wiem też, jakie kije preferujesz (a więc czy Ci podpasuje) - podpowiadam tylko, że tam ten kijek jest po niższej cenie.

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2007 - 18:53

Byłem w Bassie nic ciekawego dla mnie nie znalazlem, ale w innym sklepie znalazlem 3 kije Daiwe powermesch 2,70 albo 3.05m do 18 gram fajny kije, Konger Maxim 2,75m do 20gram, Konger World Champion Classic. Wszystkie te kije mi pasowaly. Firme Daiwe bardzo cenie poniewaz mam 2 klasyki ktorych nigdy bym nie sprzedal.Chyba jeszcze poszekam az do Targow po targach bedzie sporo nowosci.


Pozdrawiam

Slider <_<

#14 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 luty 2007 - 18:20

Również mogę polecić World Champion z czystym sumieniem, jeżeli fundusze nie są za duże. Wędki tej serii są mało awaryjne, znoszą różne traktowanie i za tą cenę ciężko znaleźć coś lepszego. Polecam Dencera 265 lub Impulsa 275. Obydwa kije mają wystarczająco mocne dolniki by poradzić sobie nawet 60cm kleniem na Wiśle. Jeżeli nie zależy ci na długości, to wybrałbym Dancera.

#15 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 luty 2007 - 19:09

jak na małą rzeczke to zobacz to http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2052& ;amp ;amp ;start=0&
a na większą
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2019& ;start=0&
myśle że to będą rozsądniej wydane pieniądze

#16 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 02 luty 2007 - 21:14

Panowie juz sobie dzis kupilem kij Shimano Technium 3,00m 5-20gram
za dwie stowki :D

Pozdrawiam
Slider <_<

#17 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 22:27

Pozostaje życzyć długoletniej, komfortowej i bezawaryjnej eksploatacji...Mimo wszystko gratuluję, w myśl zasady że najgorsza decyzja jest lepsza od braku decyzji.
Pozdrawiam,
P.

#18 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 02 luty 2007 - 23:07

Dzieki

#19 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 luty 2007 - 19:46

Witam,trochę podczepie się pod temat czy ktoś z was używa
konger tiger cross maxx ul do połowu jazio-kleni z tego co udało mi się znaleźć w sieci ma dużo pozytywnych recenzji.

Dzięki

#20 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 05 luty 2007 - 11:14

Lepiej nie kupuj nic co ma napisane Tiger cross maxx. Lepiej dołożyć naprawde kilka złociszy i wciągnąć coś z serii Maxim (mowa o Kongerze). Dużo, dużo lepsiejsze!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych