Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moje patyki (WOBI)

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 28 październik 2013 - 20:26

Wobi, masz tą rękę do tuningu patyków...

Chyba nadejszla chwila, na projekt fishfinder tunning....bo tak sobie zalega za szafa ;) a Wojtek już zrobił specjalizację z odległościówek :) podrzuce na zimowe wieczory do skrobania...zamiast siedzenia na redtubie ;)


  • Przemek lubi to

#202 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 28 październik 2013 - 20:57

Z......y kijek ;) mega lajt...na ilu Wojtek finalnie stanęła waga?...już w serii ważył mniej niż 10-cio stopowy  spinning ;)

nie wiem jak dogadałeś z Wobim serwis,ale życze ci Marcin...połamania :D

 

waga 206 g.



#203 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 listopad 2013 - 10:14

Dzięki chłopaki,Kamil zrobimy ci skrobankę jak trzeba.... ;)

 

Ja w przed ostatni dzień sezonu przetestowałem porządnie ST1024F ,ryba 160+ na tym kijku i lince P.P. 15lb.+ przypon 10kg. wyjechała w ok. 6min. i ani razu nie zaległa na dnie dłużej niż 5s..Akurat miałem na zestawie woblerek uzbrojony pod wąsy (choć pływałem za szczupakiem) więc wszystko odbyło się b.siłowo na granicy wytrzymałości kija (oczywiście w granicach rozsądku). Szkoda że nie nagrałem holu,ale byłem sam i zestaw nie adekwatny... Chciałem sfilmować chociaż końcówkę,ale padła bateria...

 

Załączony plik  st1024F.jpg   75,4 KB   10 Ilość pobrań


  • Przemek, Parf i mrWhite7 lubią to

#204 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2013 - 10:59

Który to już raz jak  odpuszczam wyjazd to ty wyciągasz jakiegos bydlaka :D ...i nie masz filmu ;)


  • Wobi lubi to

#205 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2013 - 08:24

Na innych fotkach widać jaki ten sum gruby, trochę tłuszczyku na jesieni to normalne, ale ta sztuka to już totalny brak dbania o linię. 



#206 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 grudzień 2013 - 17:19

Paweł wszak krąpi i podleszczy u nas nie brakuje,wystarczy paszczą kłapnąć...

 

Kilka fotek z ugięciem SLF9610, zbrojony w minimy od match 25 do L5 na szczycie +sic5,5. Realnie obsługuje 3,5-15g ,fajny na cięższe klenio/jazie,pstrągi i lekkie bolki/szczupaczki.

 

Załączony plik  ug1.jpg   37,17 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  ug2.jpg   37,07 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  ug3.jpg   37,25 KB   12 Ilość pobrań

 

grip(projekt przyszłego użytkownika).

 

Załączony plik  1.jpg   134,67 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpg   148,36 KB   11 Ilość pobrań

 

Ogólnie to ostatnio mnie strasznie nosi,bo mam jeszcze 2 kije do przetestowania, a tu jakieś huragany...

 

 

 



#207 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 07 grudzień 2013 - 18:08

...szczególnie ten VB ;)



#208 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 08 grudzień 2013 - 16:39

...szczególnie ten VB ;)

Dokładnie boron szczególnie mnie ciekawi,fanie by było jeszcze na nim jakieś gumy w tym sezonie pomoczyć....



#209 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:15

Dokładnie boron szczególnie mnie ciekawi,fanie by było jeszcze na nim jakieś gumy w tym sezonie pomoczyć....

Pod koniec nadchodzącego tygodnia ma być co nieco na plusie ,więc zgodnie z umową będziemy moczyć panie,...będziemy moczyć :) .

Może zobaczymy ugięcie pod jakąś (solidną) rybą :P .

 

Pozdrawiam Tomi B) .



#210 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:37

  Byłem wczoraj na krótkim teście dwóch patyków na Polskich blankach: SLF9620-2 i SS8620-2, skupię się na tym pierwszym bo już go nie mam,a borona będę mógł porządnie przetestować na najbliższych rybach.

  Blaasik  9'6"20lb. coś tam zaczął pokazywać od 10g+guma 3" ( dość mocno wiało) ,przy 15g wszystko już było czuć bardzo fajnie,a max co dawał jeszcze radę (tu już się zdziwiłem) to był nowy master shad 11cm phoenixa na łbie 50g (gumka smukła,podobna do shakera12cm lunkera razem z główką ważyła 57g).Rzuty już co prawda dostojne,ale podbicie jeszcze w miarę ok.Kijek o fajnym półparabolicznym ugięci,szybki i czuły.Jak dla mnie to super pod szczupaki i bolki na cięższe (min.10g) przynęty,fajnie obsługuje np.RH12. Przyłowowe sandacze tez w większości będzie raczej zacinał poprawnie,bo tnie górą i mocy mu nie brakuje,choć oczywiście typowo pod zedy to pewnie wybrałbym inny kijek... Przy bardzo agresywnym wobku 10cm w silnym nurcie też już zaczyna klękać,ale 7-9cm standardowe deep runnery ogarnia,żelaza nie zakładałem ,ale myślę że wira do czwórki to raczej wszędzie pociągnie...

 

ugięcie pod obciążeniem

 

Załączony plik  IMG_4387.jpg   34,21 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4388.jpg   34,28 KB   12 Ilość pobrań

 

kilka fotek (z boronem).

 

Załączony plik  IMG_4364.jpg   45,21 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4367.jpg   30,87 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4369.jpg   50,1 KB   12 Ilość pobrań


  • pietrus, Przemek i mrWhite7 lubią to

#211 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:42

Wobi czy te omotki to kolor TEAL?,Bo podobny projekt mam na tapecie.



#212 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:58

color fast 413 z pro wrapa. ,dobierałem do b.fajnego insertu z BRC



#213 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:59

ok,dzięki.



#214 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 grudzień 2013 - 22:15

Pierwsza klasa , jestem ciekaw jak ocenisz tego borona ? , bo to dopiero jest rakieta .Napisz proszę jak wyszedł ci wagowo , czy go ewentualnie doważałeś i jaka jest odległość do środak stopki.



#215 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 11 grudzień 2013 - 12:04

Hejka Artur,waga 174g (nie był doważany).Długość rękojeści (od środka stopki do końca 37cm) , wyważa się 9,5cm od śr.stopki,co mi akurat pasuje bo w tym miejscu podpieram blank palcem wskazującym(stopkę trzymam między przed ostatnim i ostatnim palcem).

 

Nie chciałem go dociążać więc zrobiłem splita z ciężkich materiałów + symboliczny fore. Uzbrojony jest konserwatywnie w NC fuji od 30 do 6tek na szczycie,bo tak lubię :)  i zamierzam nim łowić nie tylko gumami... Widzę w nim potencjał bolkowo-szczupakowy,co do podbijania gumy to jest kosmicznie szybki i kasuje błyskawicznie luz przy poczwórnym,popiątnym i pewnie podziesiątnym podbiciu... ;)

Więcej pewnie napiszę jak spędzę z nim cały dzień w odosobnieniu nad wodą :P ...

 

Załączony plik  IMG_4363.jpg   37,02 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4368.jpg   28,55 KB   14 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik WOBI edytował ten post 11 grudzień 2013 - 13:11

  • Del Toro lubi to

#216 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 grudzień 2013 - 16:55

Dzięki WOBI za odpowiedz ,kijaszek ładny i mi się podoba ,zgrabny , estetyczny i starannie wykonany, trudno że mając taki Nik jak Wobi będziesz łowił tylko gumami :) , właściwie to sam też do niedawna myślałem że jak małe przelotki na szczycie to woblery nie za bardzo będą latać . Sprzedałem moją Elitkę koledze Arka i Arek ze Zbyszkiem zrobili sobie zawody który kij dalej rzuci i takie tam duperele. Porównywali Elitkę do osiągów Phenixa PST 895 . Okazało się że Elitka bardzo daleko miota małymi woblerami i chyba między bajki należy wsadzić przesąd że jak małe przelotki to wobler nie poleci. Czekam aż zakończą porównania bo umówili się na drugą rundę ale Arek trochę zaniemógł . Zresztą on sam opisze co i jak z tymi przelotkami i osiągami jest . Co do VB to mój jest porównywalnej wagi , lekko cięższy o 4 g (doważałem) ale punkt wyważenia ma już na 8 cm od środka stopki do punktu wyważenia te 9,5 cm jest jak najbardziej OK ,zarzutu nie robię :) Borony niestety mają to do siebie że trochę lecą na pysk bo akurat wynika to z małej zbieżności blanku oraz materiału i tak niestety musi już być



#217 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 grudzień 2013 - 23:05

WOBI gdzie można znaleźć Twoje woblerki do kupna ?? Widziałem u PePe kilka kleniowo-jaziowych i jakoś mi się spodobały :)

KIjaszki zacne, ten blank SS8620-2 powala ceną ale jak piszesz chyba jest jej wart.



#218 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:05

Wczoraj przełowiłem porządną dniówkę swoim boronem i już mogę parę słów napisać... Machałem główkami od 14 go 50g (chciałem też spróbować lżej 7 i 10g,ale za bardzo nie było gdzie).Poczynają od 14g przynętę było już czuć bardzo dobrze ,a przy 50g i subtelnej gumce11cm. kij jeszcze sobie w miarę dobrze radził z podbiciem (na pewno lepiej niż knight 25lb. i MHX ST 15lb. :P  )Choć rzuty już spowolnione.Żywiołem tego kijka moim zdaniem są główki od tych  14 do 35g +3-4" gumy. Kijek podbija gumę i tnie szczytem,a po zacięciu pięknie progresywnie gnie się po uchwyt,choć żeby to zobaczyć na rybie to trzeba kawał ryby.... (moc jest).Rzucałem też trochę RH12/28g. i też fajnie to ogarniał,jeżeli chodzi o wobki to raczej tylko te agresywnie pracujące od 8-10g,bo szczyt ma sztywny  i raczej sandaczowej subtelnej uklejki to na nim zbyt dobrze nie poczujemy...,a ryby no cóż jak to w Polsce nie brały... trafił się jeden zanderek 65cm,ale nawet porządnie kija nie zgiął,zacięty z ok.30m po skosie na gł.ok.4-5m guma 8cm na łbie 30g,dostał pod brodę,a hak tak głęboko utkwił w żuchwie że miałem problem z wyciągnięciem i jeszcze pokrywą skrzelową kciuk mi rozciął :(  więc idę na chorobowe :D .

 

Załączony plik  IMG_4395.jpg   36,3 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4396.jpg   36,31 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4397.jpg   36,49 KB   14 Ilość pobrań

 

 

 

PS. K-Pon co do wobków to mozesz poszukać w dużych sklepach iternetowych (trochę powinno być w tym Krakowskim :) ) lub bezpośrednio u mnie (szczególnie jeżeli interesuje cie coś na specjalne zamówienie...) ;)


Użytkownik WOBI edytował ten post 13 grudzień 2013 - 11:09


#219 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:52

Przyznam WOBI że tak ciężko jak Ty to tym kijem nie łowiłem (chodzi o VB ).U mnie 30 g + guma to był max i to ze względu na potrzeby łowiska, bo kij ma jeszcze zapas ale zapewniam Cię że w umiarkowanym nurciwe o głębokości 2-5 m kij ładnie współpracuje z gumami na główkach 10 g a zacięcie to już potęga tego kija .Siła rażenia ogromna i hol skuteczny .Na borona kwota spadów jest minimalna .U mnie na ponad 200 sandaczy spadły tylko dwa :) więc przyjmując że były to tylko wyjąti to kij ma 100 % skuteczność.Wbrew opiniom kij nie jest uniwersalny ze względu na potężne zacięcie i sandacz , szczupak czy też średni sum to chyba ryby docelowe . Białoryb i brzana odpada zdecydowanie bo to za duża armata :) Cieszę się że masz podobne spostrzeżenia :) i połowiłeś nim już na grnicy makimum  


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 grudzień 2013 - 11:55


#220 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:31

podbiję trochę temat bo widzę mały zastój :)

co tam Wojtku skrobiesz chwilowo i kiedy ruszamy z tematem Taiahy?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb