Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

RDZAWCE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 czerwiec 2012 - 12:03

Dzięki za info
Znam kilka miejsc wyglądających identycznie
Łowisz w samej kipieli? tuż przy brzegu? Czy rzucasz dalej a ryby kręca sie na granicy?

#42 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 02 lipiec 2012 - 09:25

.Rzucam tak jak ta biala linia, tam ryby sa najwieksze. Cala sztuczka polega na tym, aby trafic tam przyneta jak wode z powrotem zabiera fala, wtedy przyneta ladnie nurkuje wzdluz tej krawedzi. Duzo bran zdarza sie z opadu. Belo przy samej skale tez jest dobre, ale jak ma conajmniej 2,5-3m glebokosci. W tym przypadku bylo plyciutke, ale my lowilismy na wodzie opadajacej- na maximum przyplywu pewnie tez sie ryby tam krecily.

Dzięki za info
Znam kilka miejsc wyglądających identycznie
Łowisz w samej kipieli? tuż przy brzegu? Czy rzucasz dalej a ryby kręca sie na granicy?

Załączone pliki

  • Załączony plik  djeb6.jpg   95,42 KB   508 Ilość pobrań


#43 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 lipiec 2012 - 09:37

Super, wielkie dzięki
Wczoraj uderzyliśmy an ciekawie zapowiadające się miejsce
Jeden z brzegu, 2 z kajaków z wody.
Efekty bardziej niz marne - 2 ryby Peresadziaka i tyla.
Ale, bonusowo - fala jak jasna... Po zmianie wiatru muszę powiedzieć że troszkę mi psyche zaczęła klękać. Bywały momenty ze mimo bycia między 50 a 100m od siebie nie widzieliśmy się z powodu wysokości fali.

http://www.youtube.com/watch?v=ItTn53QYHJk&feature=g-upl

#44 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:40

Kosmiczne dla mnie łowienie, na Warcie jak wyraźnie słyszę przelew, to znaczy że gdzieś tam woda fajnie miesza :lol:
Spodobało mi się stwierdzenie, że jak na takie ciężkie warunki, to Jaxon, a nie hendmejdy, bo szkoda :D - może parę słów chociaż o parametrach i grubości sprzętu?
@David, jakich jeszcze przynęt - chodzi mi o kaliber - używasz? Bo patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że wahadło 18g to tam w tej kipieli fruwa gdzie ją poniesie :mellow: Gratuluję połowów!

Pozdrawiam
Grzesiek



#45 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 06 lipiec 2012 - 00:33

Cos mi stronka nie chodzila ostatnio, ale juz jest dobrze. Coz musze powiedziec ze twardziele z was. Prawie jak nasza mafia z Arklow, tez maja podobny filmik-

nastepnego dnia, bylo jeszcze lepiej ale Alex powiedzial ze da rade i wypadl z kajaka niecale pol mili od brzegu- od tej pory odpuszcza takie falki.
a wracajac do waszych polowow, my na Dingle mielismy ostatnio cos takiego, ze ja z Sylwia kosilismy ryby ze skal, a Alex z kajaka ustrzeliwal pojedyncze sztuki-liczba zlowionych ryb z kajaka do tych z brzegu byla jak 1-3

Super, wielkie dzięki
Wczoraj uderzyliśmy an ciekawie zapowiadające się miejsce
Jeden z brzegu, 2 z kajaków z wody.
Efekty bardziej niz marne - 2 ryby Peresadziaka i tyla.
Ale, bonusowo - fala jak jasna... Po zmianie wiatru muszę powiedzieć że troszkę mi psyche zaczęła klękać. Bywały momenty ze mimo bycia między 50 a 100m od siebie nie widzieliśmy się z powodu wysokości fali.

http://www.youtube.com/watch?v=ItTn53QYHJk&feature=g-upl



#46 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 06 lipiec 2012 - 01:18

To nie jest tak do konca, ze wahadlo 18 g tam nie da rady. W takim miejscu mozna i polowic nawet 5 gram glowka. Jak juz pisalem trzeba tylko wyczuc w ktorym momencie rzucic-inaczej przyneta chocby miala i 40 g to albo wyladuje w brzegu, albo ja wyniesie na glebie.
Ja mam 2 kije na takie lowienie-oba z dolnej polki-staruszek Abu Enticer 5-25g i Shimano SeaBass Vengneance MH 20-60g. Mlynki to Jaxon jakistam rozmiar 300 i Spro Red Arc 10300- ale ten drugi juz siada , a mam go dopiero rok-jego poprzednik Spro Nova wytrzymal az piec lat.
Lowie na plecionke Dragona f. guide 10kg albo na zylke 0.30mm. Zylka lowi sie fajniej bo sie mniej przeciera na skalach, bo do plecki nie chce mi sie co chwila wiazac fluorocarbonu.
na zylce ryby walcza tez troche spokojniej.
Wahadlo jest duzo skuteczniejsze, ale ja wole czasem lowic na gumy, bo jest wtedy duzo wieksza szansa na moja ulubiona rybe ze skal-wrassa ( wargacza)
maksymalnie stosuje glowki o wadze do 15 gram, ciezsze za mocno ryja, a lowienie bardziej przypomina szarpaka wtedy.
Gumy to kopyta i rippery relaxa i twistery trapera 5-7-10cm. Wczoraj przyszla mi swieza dostawa twisterow Berkleya-czerwono czarne o dlugich korpusach i smierdzace okrutnie-problemem jest znalezienie czasu na ich wyprobowanie :(
A tak w ogole to tak wyglada to nasze lowienie ze skal


Kosmiczne dla mnie łowienie, na Warcie jak wyraźnie słyszę przelew, to znaczy że gdzieś tam woda fajnie miesza :lol:
Spodobało mi się stwierdzenie, że jak na takie ciężkie warunki, to Jaxon, a nie hendmejdy, bo szkoda :D - może parę słów chociaż o parametrach i grubości sprzętu?
@David, jakich jeszcze przynęt - chodzi mi o kaliber - używasz? Bo patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że wahadło 18g to tam w tej kipieli fruwa gdzie ją poniesie :mellow: Gratuluję połowów!

Pozdrawiam
Grzesiek




#47 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 lipiec 2012 - 01:36

Bardzo przyjemna fotorelacja, dzięki za odpowiedź. Powiedzmy, że rozumiem o co w tym chodzi Połamania!

Pozdrawiam
Grzesiek

#48 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 07 lipiec 2012 - 06:53

Świetnie się ogląda. I w życiu mi by nie przyszło do głowy, że w takiej kipieli rybki siedzą

#49 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 lipiec 2012 - 07:45

Fajny filmik i piekne rybki.Ja zaraz wyjezdzam sprobowac sil z sea bass :D

#50 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 listopad 2012 - 15:55

Właśnie wróciłem z rybek :)
Czarniaki nie brały :lol:
Załączony plik  HPIM2760.JPG   49,55 KB   188 Ilość pobrań
Załączony plik  HPIM2761.JPG   48,05 KB   175 Ilość pobrań

#51 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 18 listopad 2012 - 16:24

fajne tlusciochy- na black minnow ?

#52 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 listopad 2012 - 16:28

nie,ukleja RH
to jest dla nich ulubiona przynęta :)

#53 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 listopad 2012 - 16:34

ladnie..
ja od tygodnia smigam za pollockami w okolicach domu (dun laoghaire/bray). Jak do tej pory najwiekszy +- 50cm. Jak zwykle pierwsze 2 dni na zachete po 5-6 ryb w 2-3h a pozniec cisza... ;) jak do tej pory stwierdzam, ze niska woda duzo lepsza (w okolicach portu w kamieniach), ale niska woda = 10-15m wody po kolana na kamieniach i pionowe urwisko na 10m+ (ciezko powiedziec dokladnie ile w zasiegu rzutu gruntowka od brzegu na przyplywie mialem 20-30 obrotow korbka slammera 260 by wyciagnac przynete na powierzchnie). Przy skalach i na molu przy wysokiej wodzie 0 bran tylko zerwan wiecej (bo wiecej kamieni we wodzie i spad dalej od brzegu).

#54 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 listopad 2012 - 17:12

@gooral u mnie zazwyczaj też trafiają się takie 50,czasem 60,ten miał akurat 68
Ja wędkuje w 90% na promowiskach czasem na dzikich brzegach,skałach.Ostatnio jednak pogoda u mnie parszywa i w ciągu paru minut ze słonecznej pogody robi się niezła nawałnica więc wolimy mieć auto za plecami :)
Dzisiaj było podobnie,przyjechaliśmy świeci słońce ale za 5min dupneło gradem takim w poziomie :o Już miałem się pakować do auta żeby to przeczekać ale nie zdążyłem bo w tym momencie przywalił.No i trzeba było się troszke pomęczyć i zmoknąć,ale było warto.Kto łowił rdzawce ten wie jakie to waleczne ryby :) Zaraz potem siadł mniejszy.
5min puźniej wyszło słońce,rybki już nie brały a ja cały mokry :lol:
Miejsce w którym łowiliśmy też miało około 15m głębokości

#55 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 maj 2013 - 14:48

Wczorajsza zdobycz,jak na rzaie mój największy bo ma 74cm i nadal rośnie :)

Troszke pouginał mie rx6 ale do tego kija mam pełne zaufanie ;)

Załączony plik  DSCN0284.JPG   90,23 KB   103 Ilość pobrań


  • Kuba Standera lubi to

#56 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 maj 2013 - 21:08

ladnie ;) ja czekam az sie troszke ociepli.. na razie ganiam szczupaki i z dnia na dzien mniejsze lowie (dzisiaj takie po 20cm dostawalem... ;)



#57 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 maj 2013 - 21:15

U mnie rdzawce biorą już dość systematycznie,w większości takie 50+

Dzisiaj miałem na kiju 60+ ale wypią sie przy podbieraniu :)

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych