Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kij Jig & Jerk 70 Cast - rady szukam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2012 - 20:05

Witam szanowne grono :D

Poczytałem już sobie forum, nie za dużo ale na tyle że coś tam świta w głowie i może nie będziecie krzyczeć
Ostatnio sobie troszkę połowiłem sliderami, nawet sukcesiki były jak dla mnie (w piątek szczupły 6kg 92cm, a i wcześniej kilka mniejszych).

A że wędzisko mam delikatne do 20g, to zaczęło mnie ograniczać z gramaturą przynęt. Teraz max wyrzucałem 21g i już miałem obawy i nie czułem komfortu rzutu.

W trakcie lektury forum i wujka Google zainteresował mnie kij

Dragon Guide Select Jig & Jerk 70 Cast
i
Dragon Guide Select Reno Kiler

Wiem wiem, pierwszy to pod multik, drugi stała szpula.

A z racji że nie mam kręciołka ani takiego ani takiego o odpowiedniej mocy do któregoś z kijów to jest gotów spróbować nauczyć się obsługi multiplikatora.

Jig & Jerk 70 Cast - nie wiem jaką długość wybrać, łowie z łodzi. obecny mój kij 2,4m i mi bardzo pasuje. To może 2,13m bo najbliżej mojego jest.
Do tego trzeba jakiś multiplikator - a tu jestem zielony jak trawka obecna. Czytałem coś o modelach Abu, Daiwa - ale który wybrać do tego kija to nie wiem. Raczej ma być nisko profilowy. Proszę o radę.

Reno Kiler - tu wyboru długości nie ma, tylko jakiś stało szpulowy dobrać - tylko jakoś 42g to mało, ale czytałem że spokojnie można do chyba 50% więcej rzucać.

Plecionkę już mam PP 30 lb.

Chciałbym też wykorzystać któryś z kijów do opadu na mętnookiego.
Ale nie wiem czy to dobry pomysł przy takiej mocy.

Jednego i drugiego kija nie mam gdzie pomacać, wiec pozostaje mi Wasza opinia. Poza tym zaciekawił mnie ten rezonans, chciałbym to poczuć. Zakup będzie przez net.


Inne propozycje chętnie poznam również


#2 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 maj 2012 - 22:37

Siemasz.
Co do kijków. Cała linia Guide Select to Xfasty(spiny i casty)- czy to dobry wybór do jerkowania? Co kto lubi...Głębiej pracującym wędziskiem łatwo katapultuje się wabiki, z reguły również te poniżej dolnej granicy cw. opisanego na blanku, dobrze amortyzują zrywy szalejącego szczupaka. Sam rzut dzięki łatwo ładującemu się wędzisku jest bardzo przyjemny w wykonaniu- płynny wymach i leeeeeeeci :D Lubię szybkie szpady, ale do casta w podanej przez Ciebie gramaturze używanych przynęt mam wędzisko cieplejsze-(Rozemeijer Gentle Jerk 30-60) do tego podpięta Daiwa Procaster Rojo 100HL i szczerze mówiąc, ten dość niskobudżetowy zestaw(jak na to co można wydać, jak się tylko chce i ma ) w zupełności zaspokaja moje potrzeby wśród wabików 20-65(70)g...Rozemejiera ciężko już dostać, teraz podobną charakterystyką wykazują się ponoć kije I.T.T . Co do multików, to w tym cw. sporo niskoprofilowców da radę- Daiwa Procaster, Procaster Rojo, Curado 201, Abu Revo S i jeszcze by się pewnie z kilka znalazło :D

Co do godzenia jerkówki z kijem pod sandały- wg mnie to nie do końca idzie w parze...Chyba, że bardzo ciężki kogut i agresywne podbicie, ale do tego by właśnie taki sztywniejszy kij się nadał..

Pozdrawiam
Kamil

#3 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 30 maj 2012 - 22:54

Kamil dobrze pisze, do jerka nie trzeba jakiś cudów.

Jaxon Astral jerk, polecam.

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 maj 2012 - 08:45

Różne wprawdzie są szkoły, ale moim zdaniem do jerkowania jeno multik się nadaje B) :

- znacznie wygodniej trzyma się przy jerkowaniu kij z multiplikatorem.

- poza tym z multiplikatora dużo przyjemniej rzuca się kilkudziesięciogramowymi plombami.

W kwestii długości - ja jestem wyznawcą krótkich jerkówek. Moja (mam jedną, bo zbyt rzadko ją łowię, żeby był sens mnożyć) ma 1,80 m. Zrobiłem ją właśnie pod multika, choć nie miałem wcześniej z takimi kręciołkami do czynienia. Natomiast miałem okazję łowić na Slidera i inne jerki kijem 2,25 pod stałą szpulę. Mocą i sztywnością kij radę dawał, ale poza tym - do kitu :huh:

Z kolei jak pierwszy raz użyłem swego kija (już odpowiedniej długości) z multikiem, to wiedziałem, że strzał to był w 10.

Pzdr,
Fatso

#5 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 31 maj 2012 - 10:04

Dzięki za zainteresowanie.

Jedno postanowione, zostaje przy multiku i w tym kierunku będę drążył temat.

Proponowane przez Was kije są raczej mało dostępne, pozostaje mi więc aktualna oferta rynkowa.

Na chwilę obecną raczej 70-80g wyrzutu nie przekroczę, a lżejszymi też chce porzucać takie około 20g. Znalazłem właśnie taki kij
Jaxon G Virtuoso Jerk Cast 195 20-80g http://allegro.pl/jaxon-g-virtuoso-jerk-cast-195-20-80g-i238 1795167.html
zna go ktoś?

Kamilu z I.T.T. co mnie zainteresował gramaturą to http://www.ravenfishing.pl/pl/product/drapiezniki/1821_spinn ingi/i_t_t_bertus/provoker_rods/itt624/# no ale niedostępny.

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 maj 2012 - 10:47

Może będzie za jakiś czas :D Dostępny jest np. 40-80g 1,9m w jednoskładzie...W tej chwili nabywając kijek w takiej kwocie, raczej celowałbym w coś takiego..

A czy ten Jaxon rzeczywiście swobodnie pogodzi 20-80g?...to już by trzeba zapytać jakiegoś usera ww...

Pozdrawiam
Kamil

#7 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 31 maj 2012 - 11:18

Ale jaki będzie komfort rzucania np 20g przynętą i plecionka 30lb, jeśli bat zaczyna się od 40, tu mam dylemat.
Dlatego pytałem o tego Jaxona.

A taki bacik ktoś zna? Dragon Express Jerk 1,83/20-60g

#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 maj 2012 - 14:54

Ale jaki będzie komfort rzucania np 20g przynętą i plecionka 30lb, jeśli bat zaczyna się od 40, tu mam dylemat.
Dlatego pytałem o tego Jaxona.

Na pewno będzie to łatwiej osiągalne ciepłym kijaszkiem :D Próbując kiedyś swojego Roze, dawał radę posłać przynęty sporo poniżej dolnego cw. opisanego na blanku, jednak oczywiście tu mowa o wabikach lotnych- niewielkie jerki itp. i takowe wymagają większej uwagi rzucającego, kontroli kciukiem szpulki, a w razie podmuchów wiatru są dużo bardziej podatne na powstawanie tzw. brody na multiku..

#9 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 01 czerwiec 2012 - 11:53

Witam. Jestem użytkownikiem kijka Grand Virtuoso i jeśli chodzi o cw to jego górna granica jest moim zdaniem zawyżona. Ja rzucam nim skinnerami 12 cm, sliderami 10 F i S, fatso 10 F, Sweeper 12 i 14 cm. Najciężej rzucałem ok 65 gram. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych