Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektr do pontonu BRAVO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 kwiecień 2015 - 09:20

A o tym ze te biale koncowki wchodza do zaworow a nie sluza do laczenia wezy dowiedzialem sie w tokarexie

#102 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 kwiecień 2015 - 12:18

Używałem 4 - lata Bravo Superturbo BST 12  z przedłużonym wężem i założoną  oryginalną końcówką do pompowania ( z pompki nożnej dostarczonej z pontonem) , nie było żadnych problemów zarówno przy pompowaniu jak i odsysaniu powietrza.

Zwykłe Bravo 12 wytrzymało 4-ry pompowania- oddałem i dopłaciłem do Superturbo.



#103 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 kwiecień 2015 - 03:43

gooral a może kup sobie normalny ponton z podłogą alu a nie kombinujesz :D :ph34r:

Ja używam tego ustrojstwa do pompowania mojej opony

 

pr_swf_1186_c130138-turnomax-130213-cro1

Ponad 5 lat śmiga aż miło. Pompuje gumowca a jak trzeba popędzić grilla to tez jest niezastąpiona :rolleyes:

 

 

 

 

Ile wam zajmuje przygotowanie pontonu do wodowania z załadowanymi wszystkimi gratami ?

 

Rekord miałem 8 min od zajechania nad wodę do wypłynięcia z przygotowanymi wędkami do łowienia. 6 min później miałem już dwa fajnie szczupaki! :D Ale to było za czasów jak mi sie jeszcze chciało i wszyskie profile wchodziły książkowo. Teraz jest troszke gorzej, 15-20min a jak mi sie bardzo nie chce to więcej.

 

Pozdr

M


  • Piotrek Milupa i Harjer lubią to

#104 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 kwiecień 2015 - 13:06

To i tak jeszcze dobry wynik Mel. Ja jeszcze do niedawna byłem użytkownikiem małego pontonu (2.77) z pełną podłogą ale bez profili, którą wciskało się dosłownie na siłę. Przy tym to się człowiek dopiero napocił...



#105 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 kwiecień 2015 - 00:48

Dzisiaj kurier dostarczył przesyłkę. W przyszły weekend robię pierwsze testy dmuchania dętki

 

PePe uświadomił mi, że po Wiśle nie ma co do 1szego maja pływać - zakaz spiningu z środków pływających. Testy odkładam na weekend majowy :(



#106 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 kwiecień 2015 - 19:45

no wiec wracajac do kontynuowania moich wywodow. Fakty:

1 pompka saveylora na 100% nie napompowala by mojego pontonu (superturbo bst hp zajmuje to 11 minut ze stoperem w reku a przeplyw ma 2x taki)

2 na zoltym wezu (tylko i wylacznie bez przedluzek) WIDAC, ze pompowanie nastepuje duzo szybciej

3 zobaczymy jak z zywotnoscia jak na razie wyglada na to, ze nieswiadomie zajezdzalem te pompki.

4 probowal ktos kiedys przedluzac przewody 12v do tej pompki? ona bierze 20A powinny byc z 8mm^2!!!!!!!



#107 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 maj 2015 - 12:21

Pompowanie saveylorem pontonu 3.6 metra zajęło nam 12 minut. Polecam !!!

#108 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 maj 2015 - 12:37

Wg instrukcji max time bodaj 10min.

#109 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2015 - 18:56

Wg instrukcji max time bodaj 10min.

Zgadza się. Ale pracy ciągłej. A przecież co chwilę przerywasz aby włożyc podłogę, zmieni komorę itp.



#110 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 maj 2015 - 19:00

I te 30 sekund przerwy po jakis niech bedzie 3 minutach pracy twoim zdaniem ostudzi pompke ktora sie tak grzeje ze musi stygnac 30 minut po 10 minutach? Ps nawet jesli to dalej nie jest to alternatywa dla bst w wypadku posiadania airmaty.....

#111 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 maj 2015 - 20:19

I te 30 sekund przerwy po jakis niech bedzie 3 minutach pracy twoim zdaniem ostudzi pompke ktora sie tak grzeje ze musi stygnac 30 minut po 10 minutach? Ps nawet jesli to dalej nie jest to alternatywa dla bst w wypadku posiadania airmaty.....


Pompka nawet nie zrobiła się ciepła, fakt temp. powietrza była w okolicach 12st. C.
Gdybyśmy nie spuszczali powietrza by włożyć zapomniane ławki cały proces zmieściłby się w 10min.
Warunek to 2 sprawnie działającą osoby.
  • CLAUDIO lubi to

#112 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 czerwiec 2015 - 19:51

hehehe. kolejna (4ta?) bst super turbo zalatwiona. Dokladnie to samo - pompuje "wiatrakiem" a "kompresor" sie juz nei wlacza. tak jak poprzednia napompowalem nia ponton moze 4 ry razy? (bo akurat plywalem na kumpla pontonie co weekend). Uzywalem tylko oryginalnego weza, przewodow i koncowek....



#113 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 czerwiec 2015 - 20:49

Ewidentnie masz pecha  :)

Moja poszła razem z pontonem ,ale kilka razy w tym roku pompowałem normalnie ponton.

Cały zeszły sezon też przeżyła  :D



#114 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 czerwiec 2015 - 11:57

napisalem do Scopregi (producent) i ladnie w miare szybko (2 dni?) odpowiedzieli wysylajac mi schemat i pytanie jakie czesci sobie zycze do domu dostarczone ;) z grubsza rozkminiam jak to dziala: 1 przekaznik (aktywowany przeplywomierzem) odpala glowna pompke, a czujnik cisnienia odpala drugi przekaznik by zasilic 2 motor (od kompresora). 1 czesc dziala ok, wiec u mnie padl albo czujnik cisnienia (bo w przypadku pompki "pierwszej" nie ma cisnieniomierza tylko przeplywomierz) albo przekaznik odpowiedzialny za zalaczanie 2 motora albo wreszcie sam motor. Motor nie smierdzi ladnie wyglada wiec obstawiam na czujnik cisnienia ( bo przekazniki z praktyki mojej psuja sie niezmiernie rzadko - mam doczynienia z kilkudziesiecioma dziennie od kilku lat i moze z kilka zepsutych widzialem na oczy).



#115 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 czerwiec 2015 - 22:46

guzik nabrali wody w usta po pierwszym mailu. rozebralem i naprawilem pompke straszna tandeta w srodku i braki QC sa przyczynami awarii po mojemu. u mnie urwal sie przewod "masowy" od silnika kompresora (nie bylo widac na oko bo termokurcz na kablu).20150612_185109.jpg

widac razaca dysproporcje grubosci kabli - pwnie zlaczka wciskana na bagnet w silniku byla pomyslana na kabel ten cienszy (jak na plusie) i ktos na sile wcisnal 2 przewody grube tam, przez to calosc zaczela ganiac na bagnecie pod ciezarem i sztywnoscia kabli wiec przylutowal i tak otrzymalismy kijowe polaczenie w mijscu gdzie powinno byc mocne (na laczeniu kabli z wsuwka) i laczenie na stale gdzie powinno byc rozlaczane (bo wsuwka zalutowana na bagnet). Zalutowalem oba kable do bagnetu i chodzi ok. Ps nie wiem po co taki gruby masowy kabel skoro plusowy niemal 4x cienszy??????? co daje do myslenia a propos pradow pobieranych przez to "cacko" - zapne przy nastepnym pompowaniu amperomierz w uklad i zobaczymy co sie stanie.

20150612_190204.jpg

to jest czujnik cisnienia (jak sie mechanizm spitoli w co watpie to mozna go obejsc) - membrana naciskana przez cisnienie w ukladzie wciska ten przelacznik deaktywjac pompke/aktywuje kompresor - pokretlo ma pod soba sprezyne naciskajaca na membrane - im silniej napieta sprezyna tym wieksze trzeba cisnienie by popchnac membrane do wylaczneia przelacznika.

 

stawiam flaszke temu co w srodku znajdzie "tryby z brazu" - wszystko plastix fantastix (gdzies pisalo, ze ta pompka jest high pressure dzieki zastosowaniu brazu w przekladni...).

 

najwezszym gardlem ukladu jest wyjscie z kompresora oraz srednia wewnetrzna na koncu adaptorow zoltego weza - mysle, ze mowienie o tym by nie laczyc wezy z oryginalnymi mozna wsadzic miedzy bajki.

 

calosc jest szczelna na titanic - po odpaleniu na otwartej pokrywie slychac jak powietrze spierdziala kazda dziura.. ;)

 

regulator cisnienia mozna skalibrowac - po odkreceniu srubki ta sie przestawiac to czerwone kolko w stosunku do kola zebatego pod spodem. (oczywiscie trzeba miec manometr).

 

 

 

dla tych co rzadko grzeba sposob na niepomylenie srubek przy skladaniu - rysujemy uradzenie na kartce a srubki w nia wbijamy w miejce gdzie byly oryginalnie (do tego jak od dolu to wbijamy je na odwrot) oczywiscie srubki "wkrecamy" nie wbijamy na sile w papier.

20150612_190704.jpg

 

edyta po kilku uzyciach:

 

powietrze spitalalo bo albo mocowanie dmuchawy bylo sklejone z rurka, albo gdzies zgubilem uszczelke - poprawilem wszystkie oringi + dodalem 1 sztuke i dodatkowo podocinalem nadlewki plastiku na zaworach w kompresorze (mz katastrofa QC). Duzo mniej powietrza ucieka.

 

po lekkim pogrzebaniu w kompresorze mozna grubo dogrzmocic airmate (moj rekord to brak skali na manometrze do 1bar - pompka dalej tloczyla, poprostu si nie wylaczyla a ja zajety bylem w samochodze czym innym i nienaturalnie dluga praca przykula moja uwage.

 

dalej cos nie jest tak jak trzeba i do konca nie wiem co - pompka przestaje pompowac po osiagnieciu cisnienia (regulowanego czerwonym pokretlem), ale odpala na nowo zaraz po wyjeciu z zaworu.

 

ktokolwiek wymysla te weze do tych pompek powinien wrocic do szkoly podstawowej (kazda klasa po 2 lata na wszelki wypadek) - te czarne adaptery na koncach zoltego weza mimo kleju odpadly oba. jak uzywalem tych bialych koncowek do wkladania zoltego weza bezposrednio do zaworow w pontonie to srednia zycia = kilka uzyc. (jak wsadzilem za slabo to wyskakiwaly pod wplywem cisnienia a jak wystarczajaco mocno to sie nei dalo ich wyjac z zaworu inaczej niz kombinerkami...


Użytkownik gooral edytował ten post 09 lipiec 2015 - 23:59

  • CLAUDIO i godski lubią to

#116 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2015 - 15:33

Pompowanie saveylorem pontonu 3.6 metra zajęło nam 12 minut. Polecam !!!

I jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Warto ?



#117 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:49

Ktos pisal o zepsutej bravo. Dawalem tutaj linki z fotkami. 1 wlacza sie kompresor wogole? Jak nie to moze urwany kabel od silnika kompresora. Po moich naprawach wszystko dziala ale airmate musze pompowac na raty. Ustawiam najpierw kolo .4bar i jak slysze ze kompresor zwalnia przestawiam na .6 a pozniej na max nie odlaczajac weza. Jak dam max od razu to kompresor sie wogule nie wlacza. Producent nie byl mi w stsnie wytlumaczyc dlaczego....

#118 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 sierpień 2015 - 21:25

Ostatnio w programie gadżet wypatrzyłem użądzenie 2in1 black&decker min do pompowania pontonów,tak się przymieżam do zakupu pontonu i krąże po różnych akcesoriach,a czytając o problemach z pompkami bravo to dosyć ciekawa alternatywa,miał ktoś z tym styczność??
http://www.blackandd...s/catno/ASI500/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik wgn@22 edytował ten post 18 sierpień 2015 - 21:26


#119 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 23 sierpień 2015 - 22:25

Ja mam pompkę z regulowanym ciśnieniem pompowania. NIE, nie jest to Bravo. Maksymalne ciśnienie pompowania to 0,80 atm, regulacja elektroniczna, a na pewno cyfrowy wyświetlacz. Pompowałem w tym roku już naście razy swojego gumiaka i problemów nie mam. Nie wiem jaki ma maksymalny czas pracy ciągłej, ale w ciągu standardowych 15 minut to swojego 2X bym napompował.


Użytkownik Sołtys edytował ten post 23 sierpień 2015 - 22:40


#120 OFFLINE   borello

borello

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 listopad 2015 - 00:35

Witajcie koledzy,

 

Potrzebuję porady. Mam ponton Pro Marine 320 z twardą podłogą i zdecydowałem się na zakup pompki. Po przeczytaniu wielu postów naczytałem się dużej ilości informacji dot. awaryjności Bravo Superturbo 450l/min i zastanawiam się czy nie wystarczyłaby by mi starszy model Bravo 12 150l/min?

 

Różnica w cenie ok. 150zł. Z góry dzięki za porady.

 

Poza tym zastanawiam się jak kształtują się ceny pompek zimą? Jest sens czekać z zakupem?