Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"główki" wyścielone kleniami....


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinningista_odrzaÅ„ski

spinningista_odrzański

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 31 maj 2012 - 23:48

witam
chcialbym zasiegnac rady, na temat moich wieloletnich obserwacji wynikÃÅ‚w zawodÃÅ‚w spÅ‚awikowych, a moimi poczynieniami spinningowymi...
ostatnio na jednych zawodach splawikowych rozgrywanych na odrze, na szczegÃÅ‚lne moje zainteresowanie zaslugiwal wynik z dwoch ostrog na lewym i prawym brzegu odry...
zawodnicy Ci zdeklasowali konkurencje sporymi wynikami wagowymi i tym, ze zlowili olbrzymia ilosc kleni na swoich stanowiskach a reszta miala pojedyncze sztuki na innych ostrogach....

lowienie na tyczke na naplywach w tzw bulgocie jakies 13m w nurcie pod prad od glowki gdzie niezle kreci glebokosc okolo 1,5m...
olbrzymia ilosc ryb (klenie) 20szt w 3godziny to niezly wynik, wiec postanowilem wybrac sie na jedna z tych cudownych glowek ze spinningiem kleniowym z wielka wiara ze az gesto tam od ryb...
...niestety nauczylem sie pokory zlowilem tylko dwie sztuki niezbyt okazale i to na dodatek na przelewie a nie w tym miejscu gdzie lowili na tyczke... nie moglem dopasowac sie z przyneta i technika lowienia w miejsce gdzie padaly ryby na splawik, a wina to ze bardzo szybki nurt oraz to ze jednak z brzegu z glowki przyneta wydawala sie najwyrazniej malo atrakcyjna i zaszybko przelatywala nad stanowiskiem ryb....

a wy jakbyscie podeszli do lowienia kleni z brzegu na wyzej opisanej glowce oraz jakiego typu przynet uzyli??

przypominam... dolek na naplywie okolo 1,5m glebokosci wysuniety troche w bardzo szybki nurt i lowienie z ostrogi...

pozdrawiam i mam nadzieje ze nie zasmiecam forum tym moim wpisem...

#2 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 czerwiec 2012 - 00:01

Nie dpowiem Ci na to pytanie na sile...lecz..
...pewnego razu byla sobie glowka na Narwi. Trzecia w szeregu i ostatnia. Duzo zwirku. Klenie ja polubily. Glebokosc do 1,5m i krotka na 15m.
Ze spinem mozna im bylo soli nasypac na ogon...a wystarczylo postawic na naplywie kukurydze badzn czeresnie i wywalalo pickera z podpurek.... najwiekszy Okaz 54cm. Jest ta głoweczka do dzis i juz od kilku lat wszyscy o niej zapomnieli :D Dziadki z gruntowami juz pomarli, krow tez juz nikt nie wypasa, komu by sie chciało tam lezc :D

#3 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • ImiÄ™:PaweÅ‚

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:09

Takie juÅź sÄ… te nasze biaÅ‚e drapieÅźniki, od kiedy autochtoni zaczÄ™li nÄ™cić (karmić) klenie codziennie chlebem i buÅ‚kÄ…, co juÅź nie raz widziaÅ‚em na jednym odcinku rzeczki ktÃÅ‚rÄ… odwiedzam, to naprawdÄ™ ciÄ™Åźko tam ze spinningiem. Trzymam woblera na rafce a naprzeciwko mnie klenio taki ok 40 skubie namiÄ™tnie pajde jakiegoÅ› pieczywa pÅ‚ynÄ…cÄ… Å›rodkiem rzeki :huh: . Jaź nie dopuÅ›ciÅ‚ by siÄ™ takiej perwersji mam nadzieje... PrzypomniaÅ‚ mi siÄ™ wypad na klenie z Niemna. Druga poÅ‚owa czerwca, drobnica rozbryzguje siÄ™ notorycznie przy brzegu, podanie woblera i nic. Po wielu prÃÅ‚bach w koÅ„cu zrozumiaÅ‚em, obiektem polowania tych kleni nie byÅ‚ ten narybek tylko glony w pobliÅźu ktÃÅ‚rych przebywaÅ‚a ta drobnica i to w tym wypadku tÅ‚umaczyÅ‚o sÅ‚abe wyniki.
pozdro.

#4 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:46

To jaki pobierają pokarm w tym miejscu to jedno, a podanie przynęty to drugie.

Piszesz, ciÄ™Åźko dobrać przynÄ™tÄ™ i Åźe wobek stosunkowo szybko przelatuje przez stanowisko kleni. To moÅźe być problem.

Odra jakÄ… ja znam ma gÅ‚ÃÅ‚wki dÅ‚uuugie i oddalone od siebie na tyle, Åźe obÅ‚owienie napÅ‚ywu jednej z drugiej niestety odpada. MoÅźe u Ciebie jest inaczej? JeÅ›li nie to zostaje ostroÅźne brodzenie albo Å›rodek pÅ‚ywajÄ…cy.

Teraz przynÄ™ta...prÃÅ‚bowaÅ‚eÅ› na deep runnerki? Niedawno byÅ‚ temat o kleniowych woblerach gÅ‚Ä™boko schodzÄ…cych, popatrz. Zawsze moÅźna teÅź sprÃÅ‚bować 'dopalić' kleniowego wobka albo obrotÃÅ‚wkÄ™ oÅ‚owianÄ… oliwkÄ… 50 cm przed agrafkÄ….

Mam podobne dylematy na mojej Odrze. W wielu przypadkach skuteczne obÅ‚owienie miejscÃÅ‚wki spinem wymagaÅ‚oby jednostki pÅ‚ywajÄ…cej :wacko:

I nie, nie zaśmiecasz. Dobry temat :D

#5 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 01 czerwiec 2012 - 09:28

Z moich obserwacji wynika to, Åźe na tych gÅ‚Ä™bszych przelewach jest duÅźo trudniej zÅ‚apać klenia. Moje przelewy to w wiÄ™kszoÅ›ci nie sÄ… gÅ‚Ä™bsze niÅź metr i dÅ‚ugie zazwyczaj na ok 35m. Na takich przelewach u mnie (na WiÅ›le) najlepiej sprawdza siÄ™ obrotka 1 i wedÅ‚ug mnie nie ma nic lepszego. JeÅźeli Twoje przelewy majÄ… te 1,5m gÅ‚. to sprÃÅ‚buj tak jak mÃÅ‚wiÅ‚ @ gruzin dociÄ…Åź takÄ… obrotÃÅ‚wkÄ™ jakieÅ› 50cm na ÅźyÅ‚ce przed przynÄ™tÄ…, moÅźe podziaÅ‚a

#6 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 01 czerwiec 2012 - 09:53

Problem w tym, Åźe to nie przelew, a napÅ‚yw Kuba. Na przelewie jak Å‚owisz z gÅ‚ÃÅ‚wki jeszcze siÄ™ uda jakoÅ› wzglÄ™dnie utrzymać przynÄ™tÄ™/obÅ‚owić wachlarzem. NapÅ‚yw bez Å›rodkÃÅ‚w pÅ‚ywajÄ…cych jest obÅ‚owić o wiele trudniej, szczegÃÅ‚lnie na dÅ‚ugich i odlegÅ‚ych od siebie gÅ‚ÃÅ‚wkach.

#7 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:24

KiedyÅ› prÃÅ‚bowaÅ‚em rozgryźć klenie z takiego napÅ‚ywu na tonÄ…ce woblery. Rzut pod prÄ…d i tylko zwijanie luzu aby caÅ‚y czas mieć kontakt z przynÄ™ta.Wobler nie musi pracować byle by spÅ‚ywaÅ‚ w okolicach dna. Klenie na takich przelewach bardzo rzadko rusza do przynÄ™ty prowadzonej normalnie(klasycznie) bo tak jak napisaÅ‚eÅ› zbyt szybko przepÅ‚ywa miejsce gdzie te ryby stojÄ… i nie chce im siÄ™ ganiać za takim pokarmem, one wybiorÄ… ten pokarm ktÃÅ‚ry sam napÅ‚ynie im powoli w okolice pyska. SÄ… jednak takie dni lub pory dnia gdy klenie podchodzÄ… bliÅźej szczytu gÅ‚ÃÅ‚wki i wtedy nie trzeba prowadzić przynÄ™ty blisko dna.W takich miejscach klenie ustawiajÄ… siÄ™ hierarchicznie i na samym poczÄ…tku napÅ‚ywu stojÄ… te najgrubsze sztuki ktÃÅ‚re zgarniajÄ… najlepszy pokarm a za nimi mniejsze ktÃÅ‚re zjedzÄ… to co im zostanie :D. Polecam zatem zakÅ‚adać w miarÄ™ duÅźe(jak na klenie)6-7cm a nawet i wiÄ™ksze woblery. A co do gÅ‚ÃÅ‚wek to najlepsze dla spinningistÃÅ‚w sÄ… te przy ktÃÅ‚rych warkocz ustawia siÄ™ pod kÄ…tem 90% do szczytu ostrogi, a nie najpierw wychodzi trochÄ™ w nurt a pÃłźniej odbija

#8 OFFLINE   spinerman

spinerman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:50

SprÃÅ‚buj na paprochy; szczegÃÅ‚lnie mleczne twisterki :mellow:

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:53

Mnie na Wiśle dawno temu sprawdził się czerwony oczojeby effzzet comet 3


#10 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:57

Panowie tylko jak podać przynÄ™tÄ™? Czytajcie w czym problem. Effzet jeszcze moÅźe zejdzie tag gÅ‚Ä™boko, ale paproch?

@Tomass - jak sprawdzało się Tobie takie prowadzenie woblera? Gryzły?

#11 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • ImiÄ™:PaweÅ‚

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:59

DuÅźe odlegÅ‚oÅ›ci miÄ™dzy gÅ‚ÃÅ‚wkami o ile nie sÄ… zbyt duÅźe, nie wykluczajÄ… dobrania siÄ™ do nich od gÃÅ‚ry ze szczytu sÄ…siedniej wyÅźej. Warunek to solidna plećka i 30-40sto gramowy szybki kij i dość duÅźy wobler np 7cm Åźeby swojÄ… masÄ… i pod naporem wody prostowaÅ‚ linkÄ™ na hardkorowym wypuÅ›cie. Tak Å‚owiÅ‚em kiedyÅ› w Toruniu. JeÅ›li jednak w gÃÅ‚rÄ™ nie ma gÅ‚ÃÅ‚wki, i nie posiada siÄ™ pÅ‚ywadÅ‚a, to pozostaje opcja jak mÃÅ‚wi @tomass, ale to trudniejsza metoda i kosztowniejsza.

#12 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:16

Tak, ta metoda @Tomassa moÅźe siÄ™ sprawdzić. W takich miejscach czÄ™sto te klenie sÄ… na prawde leniwe. Dlatego Å‚atwiej Å‚owi siÄ™ je na spÅ‚awik. SprÃÅ‚buj tej metody, moÅźe siÄ™ sprawdzić. To oczy mÃÅ‚wi @Parf u mnie nie zdaÅ‚o by egzaminu. Moje wiÅ›lane gÅ‚ÃÅ‚wki oddalone sÄ… od siebie o jakieÅ› dobre 80m, ciÄ™Åźko by byÅ‚o na takiej odlegÅ‚oÅ›ci cokolwiek zrobić :unsure:

#13 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:41

Tak, ta metoda @Tomassa moÅźe siÄ™ sprawdzić. W takich miejscach czÄ™sto te klenie sÄ… na prawde leniwe.


I dlatego moÅźe siÄ™ nie sprawdzić, szczegÃÅ‚lnie przy gorszym Åźerowaniu. Bo ekspozycja przynÄ™ty jest stosunkowo krÃÅ‚tka (zwijamy z prÄ…dem). Ale prÃÅ‚bować warto i propozycja jest ciekawa.

#14 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:46

JeÅźeli nie sprÃÅ‚buje nie przekona siÄ™ taka prawda. My tu tylko teoretyzujemy, najlepiej dojść do tego metodÄ… wÅ‚asnych prÃÅ‚b i rad kolegÃÅ‚w, poÅ‚Ä…czyć fakty, a nÃÅ‚Åź widelec dojdziemy do tego wÅ‚aÅ›ciwego sposobu

#15 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 czerwiec 2012 - 15:22

Panowie tylko jak podać przynÄ™tÄ™? Czytajcie w czym problem. Effzet jeszcze moÅźe zejdzie tag gÅ‚Ä™boko, ale paproch?

@Tomass - jak sprawdzało się Tobie takie prowadzenie woblera? Gryzły?


GryzÅ‚y, choć wynikÃÅ‚w rewelacyjnych nie miaÅ‚em bo po wyciÄ…gniÄ™ciu 2-3 kleni ciÄ™Åźko byÅ‚o o kolejnego. Czasem brania byÅ‚y ledwo wyczuwalne (dlatego warto zaÅ‚oÅźyć plecionkÄ™ i ja obserwować i ciąć wszystko co moÅźe przypominać branie)a czasem braÅ‚y bardzo ostro. U mnie obrotÃÅ‚wki siÄ™ nie sprawdziÅ‚y bo na moich gÅ‚ÃÅ‚wkach napÅ‚ywy sÄ… dość szybkie i ciÄ™Åźko je poprowadzić w wolnym tempie. OgÃÅ‚lnie metoda trudna i kosztowna ale moÅźe przynieść naprawdÄ™ duÅźe klenie.

#16 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 czerwiec 2012 - 15:56

..a moÅźe by tak napÅ‚ynąć na nie na odlegÅ‚ość rzutu i pogmrerać im dr-em nad Å‚bami...na mojej Odrze to siÄ™ sprawdza, z brzegu nigdy w ten sposÃÅ‚b nie zaprezentujesz woblera

#17 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:13

A jak staniesz 15m przed nasadÄ… gÅ‚ÃÅ‚wki od strony napÅ‚ywowej to ile jest do tego bulgotu ? Bo jak powiedzmy 25-30m to walisz wahadeÅ‚kiem trochÄ™ powyÅźej i sprowadzasz wachlarzem aÅź do gÅ‚ÃÅ‚wki, a potem przyspieszasz zwijanie i modlisz siÄ™ abyÅ› w materacu nie zaparkowaÅ‚. ;) B) A wahadeÅ‚ko to moÅźe być alga No1, karlinka K-2 11g lub trzebiatÃÅ‚wka T-1 8g, jak za lekkie to moÅźna dopalić oliwkÄ…. Na Bielinku i nie tylko tak Å‚owiÅ‚em i dawaÅ‚em radÄ™.

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 18:20

maly robal albo inna gumowa zaba na malej ale ciezkiej glowce jigowej, turlana po dnie lub leniwie podbijana moze w takiej sytuacji przyniesc znacznie lepszy efekt niz wobler ... nie musi ale moze

#19 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 czerwiec 2012 - 19:21

@pitt, Å‚owiÅ‚eÅ› kiedyÅ› z gÅ‚ÃÅ‚wki z prÄ…dem...co drugie przeturlanie gumiaka i zrywka... klenie teÅź siÄ™ zapewne zawinÄ… <_< ...

#20 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 01 czerwiec 2012 - 20:03

@pitt, Å‚owiÅ‚eÅ› kiedyÅ› z gÅ‚ÃÅ‚wki z prÄ…dem...co drugie przeturlanie gumiaka i zrywka... klenie teÅź siÄ™ zapewne zawinÄ… <_< ...


DokÅ‚adnie Patryk, kiedyÅ› Å‚owiÅ‚em w październiku na Bielinku z gÅ‚ÃÅ‚wki, ktÃÅ‚rÄ… nazywamy dewizÃÅ‚wka. To ta wzglÄ™dnie nowa, duÅźa. WracajÄ…c do Å‚owienia, Å‚owiÅ‚em z gÅ‚ÃÅ‚wki w napÅ‚ywie, gumÄ… na 15g gÅ‚ÃÅ‚wce, brania byÅ‚y w rynnie u nasady gÅ‚ÃÅ‚wki. Efekt byÅ‚ taki, Åźe jak nie byÅ‚o zaciÄ™tego brania to traciÅ‚o siÄ™ przynÄ™tÄ™, udaÅ‚o mi siÄ™ wtedy zÅ‚owić trzy sandacze 65+, dwa spadÅ‚y. To caÅ‚e Å‚owienie pochÅ‚onęło ponad 20 urwanych gum i stalek. I tu dalsza część historii, co jakiÅ› czas wykonywaÅ‚em dÅ‚ugie rzuty na koÅ„cÃÅ‚wkÄ™ warkocza gÅ‚ÃÅ‚wki powyÅźej i nic siÄ™ nie dziaÅ‚o, po urwaniu ostatniej stalki, przywiÄ…zaÅ‚em agrafkÄ™ do plecionki i w drugim rzucie j/w zapinam rybÄ™. Po zachowaniu ryby wiem, Åźe to zÄ™baty, czujÄ™ w kiju jak plecionka przeskakuje mu miÄ™dzy zÄ™bami. No i oczywiÅ›cie wiadomo co siÄ™ staÅ‚o, obcinka. A rybka byÅ‚a sÅ‚usznych rozmiarÃÅ‚w, bo w tej desperacji udaÅ‚o mi siÄ™ jÄ… podnieść do powierzchni, miaÅ‚a niezÅ‚y metr z okÅ‚adem. B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych