Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:08

Witajcie. Podepnę się do tematu, upatrzyłem sobie łódź ABC 410 z dodatkowymi bakistami, ale w dzisiajeszej rozmowie z producentem się okazało że na realizację zamówienia będę musiał czekać do początku lipca. Także jestem w czarnej dupie generalnie, i szukam czegoś podobnego do 5 tysięcy, z transportem.Lipiec to dość odległy termin...

 na fejsie co chwile ktoś coś sprzedaje ale myślę że realną ceną będzie 7tyś więc jest jeszcze trochę czasu żeby dołożyć i mieć fajną krypę. Szukaj na stronie sprzedaż sprzętu wędkarskiego.


Użytkownik suhhar edytował ten post 06 kwiecień 2021 - 20:09


#1262 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 07 kwiecień 2021 - 10:48

Zastanawiam się czy nie lepiej bym zrobił jak bym kupił kawałek nawet ugoru  ale z dostępem do wody ,a nie inwestować w auto 4x4 ,przyczepę ,starą łajbę u cumował do brzegu   spalina 2kM  do bagażnika i na leszcza ,nie zachęciło się spinningu ,szczupaka ,okonia itd. 

Też się czasem nad tym zastanawiam tzn. ostatnio raczej myślę o 4-metrowym pontonie z dołożonymi kółkami z powodów jak wyżej. Niestety to fatalne zjawisko da się również zaobserwować na rzekach - pas łąk zalewowych był kiedyś święty i nie do ruszenia/nie do kupienia (np. nad Narwią), obecnie ku mojemu zaskoczeniu pojawiło się tam mnóstwo pogrodzonych działek. Coraz trudniej dostać się do rzeki, dawne plaże poznikały...



#1263 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 kwiecień 2021 - 12:34

"Silvery" podniosły cenę łódek o 11%. Dostałem właśnie email.  Nie powiem , że się nie wqrwww. Jak wpłacałem zaliczkę w listopadzie to  nikt nie wspomniał o możliwym wzroście cen.  Nie wiem jak się do tego odnieść? Nie ładnie ze strony producenta. W moim przekonaniu, zawarliśmy umowę na zakup  w momencie wpłacenia zaliczki. Więc tak sobie można podnosić cenę?    Mogę zrezygnować i oddadzą mi zaliczkę. Tylko przed sezonem jestem w tym momencie w szarej d...ie. Ech Polska - piękny kraj.

PS. Jak zamawiałem silnik  to zostałem uprzedzony o możliwym wzroście cen ( nie było jeszcze nowego cennika).  I tu nie mam pretensji do nikogo , że zdrożało.


  • szydłoś lubi to

#1264 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 07 kwiecień 2021 - 12:53

Oni to sprowadzają czy produkują w PL? Przy ofercie miałeś dopisek do kiedy obowiązuje albo, że zależy od kursów walut? Kiedy pierwotnie miała być dostawa? Można (trzeba) by się z nimi trochę poprzepychać, może jesteś gotów zapłacić większą cenę, ale w zamian dostać trochę wyposażenia dod.?


Użytkownik skrzyp edytował ten post 07 kwiecień 2021 - 12:53


#1265 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 kwiecień 2021 - 13:09

"Silvery" podniosły cenę łódek o 11%. Dostałem właśnie email.  Nie powiem , że się nie wqrwww. Jak wpłacałem zaliczkę w listopadzie to  nikt nie wspomniał o możliwym wzroście cen.  Nie wiem jak się do tego odnieść? Nie ładnie ze strony producenta. W moim przekonaniu, zawarliśmy umowę na zakup  w momencie wpłacenia zaliczki. Więc tak sobie można podnosić cenę?    Mogę zrezygnować i oddadzą mi zaliczkę. Tylko przed sezonem jestem w tym momencie w szarej d...ie. Ech Polska - piękny kraj.

PS. Jak zamawiałem silnik  to zostałem uprzedzony o możliwym wzroście cen ( nie było jeszcze nowego cennika).  I tu nie mam pretensji do nikogo , że zdrożało.

dlatego niektórzy wolą umowę i płacić zadatek, masz podaną cenę i termin. Gdy dostawca  nie dotrzymuje terminu mają oddać dwa razy tyle co wpłaciłeś, tak samą z ceną, masz ją wpisaną ile zapłacisz za łódkę i muszą jej dotrzymywać lub oddać zadatek w podwójnej wysokości. Ryzyko takie, że jak przyjdzie łódka i nie zapłacisz za nią ceny którą uzgodniłeś to zadatek Ci przepada.

Niestety rynek teraz jest taki, ze jak Ty zrezygnujesz, to oni znajdą chętnego na ten towar po wyższej cenie, jest przerost popytu nad podażą łódek i silników


  • skrzyp lubi to

#1266 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 kwiecień 2021 - 13:14

Umowa jest zawarta w dniu wpłaty zaliczki.
Około 3 lat wstecz jak chciałem kupić skode kodiak to cena była x ale czas oczekiwania wynosił 4 miesiące.
Po tym czasie cena podskoczła i nikt nie chciał różnicy.

#1267 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 kwiecień 2021 - 13:17

Łodzie produkowane są w PL.  Dostałem na email:  cenę  , jakiś prosty katalog z cenami , za dodatkowe wyposażenie i tyle.  Następnie nr konta na wpłatę zaliczki i informację , że łódka będzie na kwiecień 2021. Wpłaciłem 10% wartości ceny łódki i tyle. Dla mnie temat był zamknięty. W sumie umowa zawarta. No a teraz takie kwiatki.

 

Sprawdziłem w historii przelewów  - w tytule mam :    silveryacht 405 zaliczka.


Użytkownik binio1111 edytował ten post 07 kwiecień 2021 - 13:27

  • skrzyp lubi to

#1268 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 07 kwiecień 2021 - 13:46

Przez pandemie są braki materiałów, z różnych powodów. Dlatego ceny materiałów do produkcji łódek poszły sporo do góry. Producenci kombinują jak mogą żeby nie stracić zysku i wychodzą takie kwiatki. Do tego popyt jest duży. Ceny będą rosły dość szybko moim zdaniem na całym rynku łodzi rekreacyjnych.



#1269 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2021 - 14:13

Przez pandemie są braki materiałów, z różnych powodów. Dlatego ceny materiałów do produkcji łódek poszły sporo do góry. Producenci kombinują jak mogą żeby nie stracić zysku i wychodzą takie kwiatki. Do tego popyt jest duży. Ceny będą rosły dość szybko moim zdaniem na całym rynku łodzi rekreacyjnych.

Dużo materiałów jest sprowadzanych z zagranicy a EUR i USD mocno w górę tak więc wzrost cen nie dziwi. Sposób załatwienia sprawy już tak.



#1270 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 07 kwiecień 2021 - 18:32

Witajcie. Podepnę się do tematu, upatrzyłem sobie łódź ABC 410 z dodatkowymi bakistami, ale w dzisiajeszej rozmowie z producentem się okazało że na realizację zamówienia będę musiał czekać do początku lipca. Także jestem w czarnej dupie generalnie, i szukam czegoś podobnego do 5 tysięcy, z transportem.Lipiec to dość odległy termin...

zapytaj o IWE  lub jej bliżniacza konstrukcje u drugioego dystrybutora (nazwy nie pamietam) z tego co gadałem ze 2 miechy temu mieli na składzie kilka sztuk



#1271 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 07 kwiecień 2021 - 20:13

Witam ,pływałem Iwą 390 z Polmiru Augustów  10 lat bardzo fajna i stabilna łódeczka na 10-ce hondzie 4t sam z całym ekwipunkiem do spinningowania  płynąłem na max 30km/h ,trochę słabo było jak trzeba było płynąć samemu  po dużej fali do 15km/h było dobrze  szybciej to mocno waliła  o fale ,we duch było lepiej.



#1272 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2021 - 23:57

Sprawdziłem oferty i jednak wszystko inne było dużo drożej niż to ABC albo daleko. Finalnie zamówiłem ABC410. Najwyżej następny sezon rozpocznę normalnie. Trochę też jest w tym mojej winy że się ocknąłem dopiero teraz że może by kupić nową zamiast czekać na okazję życia która nie nadchodzi.

#1273 OFFLINE   welfron1

welfron1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 17 kwiecień 2021 - 17:51

https://www.facebook...essenger_banner

Szukam informacji na tema tego modelu?Czy ktoś miał z Was styczność z tą łódką?


Użytkownik welfron1 edytował ten post 17 kwiecień 2021 - 17:52


#1274 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 kwiecień 2021 - 19:03

Sprawdziłem oferty i jednak wszystko inne było dużo drożej niż to ABC albo daleko. Finalnie zamówiłem ABC410. Najwyżej następny sezon rozpocznę normalnie. Trochę też jest w tym mojej winy że się ocknąłem dopiero teraz że może by kupić nową zamiast czekać na okazję życia która nie nadchodzi.

W poniedziałek odebrałem Foxsa 400  i tu wpadamy w mały kłopot  , łódka niby 10 cm  dłuzsza  to bardzo nie wiele  , ale Kolego musisz już mieć koło a to zajmuje więcej jak te nieszczęsne 10 cm 



#1275 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 kwiecień 2021 - 07:19

W poniedziałek odebrałem Foxsa 400  i tu wpadamy w mały kłopot  , łódka niby 10 cm  dłuzsza  to bardzo nie wiele  , ale Kolego musisz już mieć koło a to zajmuje więcej jak te nieszczęsne 10 cm 

nie musisz, możesz bo np. budowa i konstrukcja nie pozwala na umieszczenie koła ratunkowego

wałkowane wielokrotnie http://jerkbait.pl/t...-6#entry2055440


Użytkownik wuran edytował ten post 18 kwiecień 2021 - 07:20


#1276 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 18 kwiecień 2021 - 21:34

W poniedziałek odebrałem Foxsa 400  i tu wpadamy w mały kłopot  , łódka niby 10 cm  dłuzsza  to bardzo nie wiele  , ale Kolego musisz już mieć koło a to zajmuje więcej jak te nieszczęsne 10 cm 

Ja do swego pontonu kupiłem koło o kształcie podkowy, była okazja to nabyłem. Nie jest duże a część obwodu jest zapinką. Leży na dziobie i często służy do siedzenia lub klęknięcia. W łodzi turystycznej nie przeszkadza zbytnio.

W sezonie 2020 był niestety wypadek na Zalewie Szcz. że dwóch wypadło do wody z łodzi. Nieczęsto, ale się przydaje.



#1277 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 kwiecień 2021 - 21:59

"Silvery" podniosły cenę łódek o 11%. Dostałem właśnie email.  Nie powiem , że się nie wqrwww. Jak wpłacałem zaliczkę w listopadzie to  nikt nie wspomniał o możliwym wzroście cen.  Nie wiem jak się do tego odnieść? Nie ładnie ze strony producenta. W moim przekonaniu, zawarliśmy umowę na zakup  w momencie wpłacenia zaliczki. Więc tak sobie można podnosić cenę?    Mogę zrezygnować i oddadzą mi zaliczkę. Tylko przed sezonem jestem w tym momencie w szarej d...ie. Ech Polska - piękny kraj.

PS. Jak zamawiałem silnik  to zostałem uprzedzony o możliwym wzroście cen ( nie było jeszcze nowego cennika).  I tu nie mam pretensji do nikogo , że zdrożało.

Ja wpłaciłem zaliczkę u Krugera w listopadzie 2019r.

Łajbę odebrałem w marcu 2020 i Kruger "płakał"jak oddawał jednostkę bo .....ceny poszły mocno do góry z powodu pandemii.

Ale co prawda umowa zawarta była na "gębę"/kwit zaliczki był oczywiście/to szkutnik okazał się wiarygodnym i uczciwym sprzedawcą.



#1278 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 kwiecień 2021 - 22:03

Zalew Szczeciński  potrafi nie zile tą wodę rozbujać , jak nie lubię  kamizelki  to tam bym ją założył i koło też bym przytulił   ;) . Jedyne co muszę dokupić to bosak tylko ciężko coś wybrać nie mam gdzie to sprawdzić namacalnie 



#1279 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 kwiecień 2021 - 22:09

Ja wpłaciłem zaliczkę u Krugera w listopadzie 2019r.

Łajbę odebrałem w marcu 2020 i Kruger "płakał"jak oddawał jednostkę bo .....ceny poszły mocno do góry z powodu pandemii.

Ale co prawda umowa zawarta była na "gębę"/kwit zaliczki był oczywiście/to szkutnik okazał się wiarygodnym i uczciwym sprzedawcą.

To samo mogę  powiedzieć o firmie Foxsa , zaliczka była z fakturą ,po czym rozliczenie było jak wcześniej było ustalone , nawet termin  odbioru łódki  był o dwa tygodnie wcześniej  wielki szacunek  dla firmy 



#1280 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 19 kwiecień 2021 - 05:24

Ja do swego pontonu kupiłem koło o kształcie podkowy, była okazja to nabyłem. Nie jest duże a część obwodu jest zapinką. Leży na dziobie i często służy do siedzenia lub klęknięcia. W łodzi turystycznej nie przeszkadza zbytnio.
W sezonie 2020 był niestety wypadek na Zalewie Szcz. że dwóch wypadło do wody z łodzi. Nieczęsto, ale się przydaje.


@Stołczynianin czy do podkowy czepia się policja( byłeś kontrolowany?), zastanawiam się nad podkową bo to koło mnie męczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk