Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 16 grudzień 2021 - 06:55

Witam ,pływam na Romanie 4,3 i jestem z niej zadowolony,z minusów to jedna bakista,no i to koło które trzeba mieć na łodzi.

#1342 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 16 grudzień 2021 - 07:00

Pegazusa 425 nie ma nawet na stronie producenta :) ... Taki rodzynek :)

#1343 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2021 - 08:13

Perch22, żadnego koła na Łodzi mieć nie musisz, no ale ten temat był wiele razy wałkowany.

#1344 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 grudzień 2021 - 10:13

Możesz zwrócić uwagę również na ciut niższy ( tańszy) model River Fox F420...co prawda jednopłaszczyznowy kadłub ale mega pancerny..

Załączone pliki



#1345 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 11:28

Ale chyba sprzedają, bo znajomy kupił w tym roku i do koła chyba ze dwie też kupili

#1346 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 grudzień 2021 - 12:06

Bezpieczeństwo priorytetem. Szukam łódki do ok 4 m ( do pływania w pojedynkę lub w 2 osoby) elektryk  55lb lub kilkukonna spalina. Czy któryś model w tej wielkości wyróżnia się na plus  stabilnością na większej fali i możliwością łowienia w ciut trudniejszych warunkach (oczywiście  w granicach dla tego typu jednostek), Poważnie rozważałem i macałem  wigry 355, ale ten wzmiankowany wyżej silver 405 wydaje się solidniejszy i  wyższy.Może jest jeszcze coś lepszego pod tym względem?

Pancerna nie musi być. Wiem , ze stabilność nie idzie z lekkością w parze ale jednak te najcięższe odpadają bo wodowanie często w pojedynkę. Szukam złotego środka  do małego silniczka, bez nautyki do wchodzenia w ślizg ale przy tym bez konieczności spływania jak bujnie ciut mocniej, a jak już to żeby dało się spłynąć  w miarę bezpiecznie.   



#1347 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 16 grudzień 2021 - 16:14

Teraz to co koledzy podpowiadają należało by na wiosnę Samemu sprawdzić co Tobie najlepiej odpowiada , każdy z nas ma swoje upodobania i na początku nie jeden zaliczył wtopę i kupił bardzo słabą jakościowo łódkę przed tym Cię przestrzegam . Samemu będziesz wodował jest sporo rzeczy które musisz rozważać , gdzie będziesz pływał czy jest dobry dojazd do wody . Zamawiając teraz łódkę okres zimowy zejdzie na czekaniu , na wiosnę zamawiając realnie na wakacje wypłyniesz

Użytkownik pawlo29 edytował ten post 16 grudzień 2021 - 16:21


#1348 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 16 grudzień 2021 - 16:56

Perch22, żadnego koła na Łodzi mieć nie musisz, no ale ten temat był wiele razy wałkowany.

nie trzeba?? ja też pływam na 440 i jest problem z tym kołem



#1349 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 grudzień 2021 - 18:23

Nie trzeba.😁

Załączone pliki


  • albercik2 i szczupak1 lubią to

#1350 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2021 - 21:55

Grzesiu, nie rozgrzebuj tematu. Ktoś przeczyta i stwierdzi, że jednak trzeba. Pamiętasz jak było. Swoją drogą powyższe przepisy dotyczą jednostek rejestrowanych a łódka niezarejestrowana na wyposażeniu obowiązkowe ma tylko kapoki i nic więcej.
  • GrzesM lubi to

#1351 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 grudzień 2021 - 23:01

Fakt, pamiętam.🤦 Może nie potraktują mnie poważnie.🤣

#1352 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 25 grudzień 2021 - 20:05

z wigry bedzie podobnie niska burta , pomysl nad tym silverem , raz kup a dobrze

Pewnie macie rację, tyle że ja w zdecydowanej większości łowię na jeziorach w "strefie ciszy" i "spalina" raczej odpada.. a ta Silver 405 to jednak kawał łodzi i elektryk (60 lbs) będzie miał chyba ciężko.. Ja przy wodowaniu pewnie też..

Dla tego póki co to wybór pozostaje między Wigry 360 a Foxem 320..(raczej tym F320)


Użytkownik ubot edytował ten post 25 grudzień 2021 - 20:06


#1353 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 25 grudzień 2021 - 20:25

Pancerna nie musi być. Wiem , ze stabilność nie idzie z lekkością w parze ale jednak te najcięższe odpadają bo wodowanie często w pojedynkę. Szukam złotego środka  do małego silniczka, bez nautyki do wchodzenia w ślizg ale przy tym bez konieczności spływania jak bujnie ciut mocniej, a jak już to żeby dało się spłynąć  w miarę bezpiecznie.   

Mam podobnie.., i właśnie dla tego ten Silver 405 pomimo tego że wydaje się być bardzo fajny, to do takiego użytkowania raczej średnio praktyczny.. (150kg)

Wybrałeś już może coś definitywnie..?



#1354 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 26 grudzień 2021 - 08:50

Miałem Foxsa 320 na elektryku 55 i nie zile sobie radził , ale raz gość przepłynął Foxsem 320 na elektryku ale 60 to poszedłem zobaczyć na czym on pływa , płynoł szybciej niż ja , ale tam miał 3 śmigła i to robiło robotę

. Do tego 2 aku 100 i tam mu napięcie nie spadało i przez jezioro popierdzielał

Miałem Foxsa 320 na elektryku 55 i nie zile sobie radził , ale raz gość przepłynął Foxsem 320 na elektryku ale 60 to poszedłem zobaczyć na czym on pływa , płynoł szybciej niż ja , ale tam miał 3 śmigła i to robiło robotę

Użytkownik pawlo29 edytował ten post 26 grudzień 2021 - 08:54


#1355 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 26 grudzień 2021 - 08:57

Edyta się nie dopisał . Miał 2 aku 100 i tam Mu napięcie nie spadało i popierdzielał przez całe jezioro

#1356 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2021 - 10:30

Ja mam Hasvinga 55/60 lbs, ale wersji (podobno) wzmocnionej i na Aku LiFePo4 100Ah (lub większym..) ma podobno mieć nawet 66 lbs.. ;)

Dla tego jeżeli biorę pod uwagę poza Wigry 360 jeszcze tego Foxa 320 to raczej w wersji jednopłaszczowej.

Może i mniej estetyczna jest, ale za to lżejsza i zdecydowanie bardziej "pancerna" i bezobsługowa..

Najbardziej chciałbym wysłuchać opinii tych co mieli doświadczenia z jedną i drugą i mają porównanie.

Albo zrobić ankietę.., normalnie sam już nie wiem.. :mellow:



#1357 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2021 - 11:02

Pawlo29, jak będziesz kupował nowy silnik to poproś o promocję - słownik ortograficzny gratis.

#1358 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 26 grudzień 2021 - 12:49

Silników mam wystarczająco , a pouczyć możemy się razem każdemu wyjdzie to na dobre

#1359 OFFLINE   esoxx87

esoxx87

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjamultikonto ( @crizz100 )

Napisano 26 grudzień 2021 - 19:10

Ja mam Hasvinga 55/60 lbs, ale wersji (podobno) wzmocnionej i na Aku LiFePo4 100Ah (lub większym..) ma podobno mieć nawet 66 lbs.. ;)
Dla tego jeżeli biorę pod uwagę poza Wigry 360 jeszcze tego Foxa 320 to raczej w wersji jednopłaszczowej.
Może i mniej estetyczna jest, ale za to lżejsza i zdecydowanie bardziej "pancerna" i bezobsługowa..
Najbardziej chciałbym wysłuchać opinii tych co mieli doświadczenia z jedną i drugą i mają porównanie.
Albo zrobić ankietę.., normalnie sam już nie wiem.. :mellow:


To ciekawe cna czym to wzmocnienie polega? Dopinane są jakieś dodatkowe uzwojenia czy dodatkowy silnik? Bo mnie uczono że jak silnik ma 500W to się z niego 700W nie zrobi , no chyba że cyferkami na papierze reklamowym, ten to wszystko przyjmie.

#1360 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2021 - 20:24

To ciekawe cna czym to wzmocnienie polega? Dopinane są jakieś dodatkowe uzwojenia czy dodatkowy silnik? Bo mnie uczono że jak silnik ma 500W to się z niego 700W nie zrobi , no chyba że cyferkami na papierze reklamowym, ten to wszystko przyjmie.

Tego niestety nie wiem.., (może na 10 latach gwarancji.. ;) ) na pewno są dołożone grubsze kable niż standardowe i śruba jest trzyłopatkowa..

Ale sprzedający pisze tak:

 https://www.mc-sklep...ncji-p-917.html