Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery T.Świderski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2344 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:57

Gra jest warta świeczki .

Miałem kiedyś wobka 10 cm , bez stera migającego co pewien czas , który nie miał pracy własnej.

Jedyne co mi się w nim podobało to że chodził dużym zygzakiem.

W całej serii jaką zrobiłem jego  praca była dla mnie  beznadziejna.

Ale szczupaki miały inne zdanie :).

Nie wiedziałem o co biega , bo takie wobki leciały do kosza. Okazało się że miał sęka w tylnej części co zaburzało jego symetrię obciążenia w osi pionowej .

Ale wobek sprawdzał mi się tylko we wrześniu , kiedy uklejki gromadziły się w większe skupiska...

 

Próbuję podpatrywać i wyciągać z Twojego wątku wnioski aby tą akcję  świadomie zrobić na pstrąga.

Praktycznie w tamtym roku miałem brania pstrągów przy nagłej zmianie prowadzenia przynęty.

Czyli modny twitching trzeba polubić :) i mieć do niego odpowiednie wabie.


Użytkownik krzysju edytował ten post 13 styczeń 2016 - 14:59


#1282 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:01

Krzysju ale jak to jest z tymi pstrągami bo ja nie rozumiem ,rozumiem że do 40cm można sobie łowić podszarpując ale większe?Jak dla mnie żeby takiego starego wyjadacza dłużej kusić takim podszarpywaniem w miejscu to chyba woda musiała by być co najmniej mocno trącona.Co innego jeśli wobek sam z siebie tylko przytrzymywany wykonywał by różne ewolucje :-).



#1283 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2836 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:03

Tomek,

w miejscu nie, twitching stosuje się często podczas sprowadzania z prądem rzeki. Pstrąg nie ma czasu, aby obejrzeć co tak błyska.



#1284 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:19

Sławku prowadzenie z prądem to inna bajka a tymczasem opisy jak posługiwać się wyżej wymienionymi wobkami są takie że jednak odnoszę nieodparte wrażenie że chodzi tu tylko i wyłącznie o jerkowanie pod prąd i tego nie rozumiem.



#1285 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2836 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:20

No właśnie nie. Rozmawiałem z kolegą, który robi twitche i łowi na nie.



#1286 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:25

Ciekawe ,może ktoś jeszcze się wypowie czy rzeczywiście w tych wszystkich opisach wobków chodzi o łowienie z prądem czy pod prąd?



#1287 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2836 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:26



#1288 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:38

Sławku śmieszny filmik:-) ,kurduplasy jak najbardziej ,pod prąd też tak można i wszystko jedno jakimi wobkami ale większe i na naszych przebłyszczonych wodach to chyba tylko w snach i tak jak napisałeś da się ale tylko wtedy gdy woda nie jest czysta i ryba nie ma czasu ,musi natychmiast zareagować co za tym idzie musi być silny prąd ,odpowiednie dalekie podanie (hahaha nie jak te z filmu) i powierzchnia mocno pomarszczona.Koleszka z filmu mógłby tak u nas łowić parę lat i nie złowił by nic powyżej 40cm :-).

Dalej odnoszę wrażenie że wszystkie opisy ,nasze opisy dotyczą łowienia pod prąd.

Niech ktoś mnie poprawi i przytoczy opis łowienia jakąś naszą przynętą :-) ,jakiegoś naszego wytwórcy.


Użytkownik Kielo edytował ten post 13 styczeń 2016 - 19:41


#1289 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2836 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:48

No tak wielkoludy to nie są. Z tego co mi wydaje się to ta metoda została wymyślona do szybkiego, skutecznego łowienia ryb podczas zawodów. A tam liczy się każda sztuka i nie ważna do końca jest wielkość ryby. Teraz przeniosła się na łowienie prywatne, bo często pokazuje że pstrągów jest wiele, choć nam wydaje się inaczej. Niestety odsetek łowionych ryb to w większości ryby małe, ale nie oznacza że tylko małe łowi się. Na marzec, kwiecień jestem umówiony z twórcą takich przynęt i będę podpatrywał, a później zapewne sam próbował tak łowić. Czas pokaże czy mi spodoba się. Takie zabawy można robić także wahadełkiem i całkiem nieźle mi już to wychodzi  :) .



#1290 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:00

Sławku jak ktoś jest 7 razy w tygodniu nad rzeką hihihi to strzeli ze dwie ładne ryby w roku :-).

Panowie czy tylko ja odnoszę takie wrażenie że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na łowienie pod prąd?Czy jest ktoś na tym forum kto łowi tak pstrągi i ma jakieś przyzwoite wyniki?



#1291 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:51

 

Czy jest ktoś na tym forum kto łowi tak pstrągi i ma jakieś przyzwoite wyniki?

@Kielo ja często łowię w podobny sposób na swoim ciurku, bardzo podobnym do tego z filmu. Łowione pstrągi to przeważnie króciaki, albo takie do 35cm- pewnie też dlatego, że większych na tej rzece się nie spotyka. Łowienie bardzo przyjemne, na czystej wodzie nie raz widziałem identyczne ataki jak u pana wyżej. Brania nieraz 2-3 metry ode mnie :) Łowiłem zarówno na woblery jak i bezsterowce.



#1292 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:56

Pride ja się pytam czy ktoś pod prąd łowi i ma wyniki przyzwoite ,chociaż ponad 40cm ,a tak jak ten pan na filmiku to sobie daruj a może się okaże że masz tam jednak większe zarówno klenie jak i pstrągi :-).Twoje rejony są chyba najrybniejszymi łowiskami w Polsce :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:01


#1293 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:08

Łowię za równo pod prąd jak i z prądem :) Dawno nie słyszałem o złowionym tam czterdziestaku, ale jakieś na pewno się uchowały tyle, że ja... wolę klenie. Kluski zdarzają się przyzwoite, w tym roku miałem 48cm. Co do rybności to zależy jaki odcinek, jest kilka naprawdę fajnych miejscówek, ale jest też kilka fragmentów rzeki gdzie ciężko coś wypatrzyć, nie mówiąc o złowieniu.



#1294 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:20

Pride ja nie wiem na jakim strumyczku ty łowisz ,mi o Bieszczady ogólnie chodziło :-) ,ale może są jednak i na twoim wielgachne pstruniachy :-) i kleniochy po 80cm haha


Użytkownik Kielo edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:22

  • tomfish6 lubi to

#1295 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:36

 

Pride ja nie wiem na jakim strumyczku ty łowisz ,mi o Bieszczady ogólnie chodziło :-) ,ale może są jednak i na twoim wielgachne pstruniachy :-) i kleniochy po 80cm haha

Na Ropie owszem, można spotkać wielgachne klenie czy pstrągi, ale na moim ciurku ciężko ;) klenik pod 8 dyszek mógłby mieć problem z zawróceniem :D no chyba, że płynąłby tylko w górę :D :D :D


  • Kielo lubi to

#1296 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:32

Dalej połówki.
Powiedzmy że byłem nad rzeką i żaden wobek nie wymaga poprawy.
Teraz składamy już definitywnie ,ja to robię distalem ,potem zostanie przetarcie z lakieru na zewnątrz (bo wewnątrz po rozłożeniu już przetarłem) a jak już distal dobrze sklei maczamy w rzadkim lakierze i wracamy nad rzekę ,zostaje nam już tylko strojenie obciążeniem końcowym góra - dół.
Jeszcze jedno ,jak przebadamy daną konstrukcję dokładnie to nie musimy dwa razy latać nad wodę hihih dlatego ja polecę dopiero teraz po sklejeniu definitywnym :_)

Załączone pliki


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 styczeń 2016 - 20:38


#1297 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 styczeń 2016 - 12:14

Na potrzeby kinematografi tak pomalowałem ,poczekam aż troszkę pośniegówka spłynie i będę kręcił :-)

Załączone pliki


Użytkownik Kielo edytował ten post 26 styczeń 2016 - 12:14

  • joker i muddler lubią to

#1298 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:02

Jeszcze czwóreczki i piąteczki jakoś mi się udało w między czasie wydłubać ,wsio pod pstrunia ,drobne szybkie migotanie z dodatkami :-).

Załączone pliki


  • maro zebaty i muddler lubią to

#1299 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 styczeń 2016 - 23:46

Na potrzeby kinematografi tak pomalowałem ,poczekam aż troszkę pośniegówka spłynie i będę kręcił :-)

Ja także tak maluję , zwłaszcza wtedy gdy ustawiam woblery pod katem lusterkowania, pięknie je wtedy widać.



#1300 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 styczeń 2016 - 14:28

I jeszcze ciabas :-)sześć lipowych z kolei czwóreczek ale to już pod klenia.

Załączone pliki


  • muddler lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych