Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W lipcu do Szwecji????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 08 czerwiec 2012 - 19:26

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy warto wybrac się w 2 połowie lipca do Szwecji na ryby. Wchodzą w grę 2 miejsca nad raczej dużymi jeziorami Fegen lub Asunden. Chodzi mi o to czy można spodziewa się takiej sytuacji, że większe rybki będą raczej na głębokiej wodzie, dostępne głownie z trollingu wielkim woblerem itp? Zastanawiam się czy nie znając wody aby nie stracę zbyt dużo czasu na szukanie miejscówek? Miałem takie doświadczenia w kraju, że jak temperatura wody wzrosła to skończyły się brania w typowych miejscach przy trzcinach itd.

#2 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 czerwiec 2012 - 11:20

Witam,
Byłem przed kilku laty w Szwecji nad Dalalven region Nedre okolice Osty. Pobyt w drugiej połowie sierpnia.
Temperatura powietrza 22 - 26C, temp. wody 19C. Dwa pierwsze dni słabe brania, ryby stały na 6-10m, dopiero 3 dnia jak zaczęło się chmurzyć i trochę powiał wiatr brania poprawiły się.
Poławiane ryby okoń i szczupak. Nie wiem czy cokolwiek pomogłem ale poczytaj forum i relacje z wypraw, jest mnóstwo opisów.
Polecam np.: http://www.jerkbait.pl/?p=1006 i pozostałe części tej relacji.
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 czerwiec 2012 - 00:51

Dzięki za link - ciekawy tekst. Moje pytanie można by przeformułowac tak aby ewentualne odpowiedzi były pomocne dla innych: A więc: Czy przez okres 1 lipcowego tygodnia jesteśmy w stanie opanowac duże szwedzkie jezioro 20-40km2 ??? Mam cały czas wątpliwości czy to się uda. Do dyspozycji łódź Linden 440 silnik 4km, echosonda... ale czy wystarczy czasu? Bo to tylko 6 dni w kontekście pogody/zachowania się ryb/odległości do przepłynięcia/ludzkiej wytrzymałości.


#4 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 czerwiec 2012 - 10:02

Myślę, że najlepiej będzie zdobyć mapę batymetryczną jeziora i polegać na informacjach od miejscowych wędkarzy. Nie ma sposobu, żeby samodzielnie rozczytać tak dużą wodę w tydzień.

#5 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:17

Tydzień temu wróciłem ze Szwecji. Temperatura powietrza 20-25 st , wody 15-19 st. więc temperatury raczej letnie. Ryba była wszędzie. Co do wielkich jezior ... patrz na tubylców i na naszych :mellow:
Szwedzi w weekend wypływają na trola lub jerkuja dużymi jerkami nasi walą gumami :mellow: albo na odwrót :mellow:
Moja rada na bezrybie ... stawaj w dryfie 30 m od wysp ,skał i wal pod skały i tak cały dzień.Zawsze to lepsze niż narzekać B)
połamania !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych