Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

gryzący problem czy dobrodziej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 luty 2007 - 22:10

Dawno nie było żadnej zagadki przyrodniczej.
W związku z tym zanim wyjadę na tydzień na zaległy urlop wrzucę fotki pewnej wodnej budowli.
Ciekawe jaki budowniczy to zrobił ???
Jakie macie odczucia wobec niego ???




Załączone pliki



#2 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 08 luty 2007 - 22:19

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 11:03


#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 luty 2007 - 22:43

Moim zdaniem Gajowy Gugała :lol:

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 08 luty 2007 - 22:46

albo Nadleśniczy Popescu :lol: U nas tyż są bobry i robią więcej bałaganu niż tutaj na zdjęciu. Nawet chciały tamkę zrobić na Bugu w miejscowości Jabłeczna ale ta sztuczka na takiej rzece się nie uda.

Pozdr.

Salmo

#5 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 luty 2007 - 22:56

Na mojej ukochanej rzece mam: bobry, norki, wydry, czaple, kormorany, i co tylko chcecie. Wiecie co wam powiem, niech sobie żyją. :D
Natura sobie sama z nimi poradzi, a z kłusownikiem nie :angry:


#6 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 luty 2007 - 23:14

Acha!
Są jeszcze zimorodki. Ptaki, które uwielbiam obserwować. Najpiękniejszy myśliwy jakiego znam, skuteczny zresztą też. :lol:
Zauważyłem pewną zależność. Zawsze łowię pstrągi tam, gdzie widuję polujące zimorodki. Pstrągi i zimorodki polują na te same ryby: strzeble, piekielnice, jelczyki, kiełbie i ślizy. Znając rewir zimorodka, wiem gdzie są i pstrągi. :mellow:

#7 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 23:25

Populacja bobrów po latach ścisłej ochrony gatunkowej odrodziła się (prawie 20.000 sztuk) Kiedyś te zwierzaki były zagrożone wyginięciem, a teraz rozpleniły się i ich działalność hydrotechniczna powoduje podtopienia pól uprawnych i innych obszarów. Od dwóch lat są wydawane zezwolenia na odstrzał bobrów w rejonach w których ich liczebność szkodzi otoczeniu. Jakby było mało naszych rodzimych bobrów (Castor fiber) sprowadzono do Polski obcy gatunek - Bobra Kanadyjskiego (Castor canadensis), który uciekł z hodowli i zadomowił się w środowisku naturalnym. w odróżnieniu od swojego polskiego krewniaka nie buduje żeremi tylko ryje nory - np. w wałach przeciwpowodziowych, co znacznie osłabia ich wytrzymałość.
Bobry Kanadyjskie spotykam regularnie nad Wisłą w Warszawie.
Fajne zwierzaki, ale powinny być pod kontrolą...Tam gdzie się da to wyłapać i przewieźć do miejsc gdzie nie szkodzą, a jak się nie da to cóż...życie jest brutalne
Pozdrawiam,
P.

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 23:28

Bobra Kanadyjskiego (Castor canadensis), który uciekł z hodowli i zadomowił się w środowisku naturalnym. w odróżnieniu od swojego polskiego krewniaka nie buduje żeremi tylko ryje nory


A, to teraz mi sie wiele wyjasnilo.... :o dzieki !


#9 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 09 luty 2007 - 01:28

Bobry były są i będą, natury nie mozemy dotykać, to my jestesmy nieproszonymi goscmi.

#10 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2007 - 09:48

Co do bobrów, to moi znajomi twierdzą, że w ostatnie lato udało im się zauważyć osobniki również w kanałku bródnowskim (wawa) w okolicach granic Zacisza i Bródna.

Podobno z tych informacji nie cieszą się mieszkańcy okolicznych domków, obawiając się o swoje drzewka w ogródkach

#11 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 09 luty 2007 - 11:01

Ja bardzo lubię bobry, podobnie z resztą jak inne zwierzęta mieszkające nad rzekami. Zawsze gdy jestem na rybach i uda i się zobaczyć bobra, wydrę czy choćby kormorana (co wcale nie jest trudne) przestaję na chwilę łowić i przyglądam się im. Sprawia mi to wielką przyjemność.
A to, że w naszej opinii są trochę szkodnikami... no cóż, mają do tego równe prawo co człowiek, choć niektórym wydaje się, że jest inaczej.

#12 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 09 luty 2007 - 11:06

Co do bobrów, to moi znajomi twierdzą, że w ostatnie lato udało im się zauważyć osobniki również w kanałku bródnowskim (wawa) w okolicach granic Zacisza i Bródna.

Podobno z tych informacji nie cieszą się mieszkańcy okolicznych domków, obawiając się o swoje drzewka w ogródkach


Bobry w okolicy Warszawy są tak liczne jak szczury. I tną drzewa na potęgę. Mnie nie przeszkadzają.
Jeszcze kilkanaście lat temu woziłem dzieci nad kanał Żerański żeby pokazać im bobry. W tej chwili jestem w stanie zawieźć każdego w ciągu 15 minut/pół godziny w kilka miejsc żeby mógł je sobie obejrzeć. I obejrzeć żeremia i tamy jak na zdjęciu.

#13 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2007 - 11:10

Ja, podobnie jak chyba każdy z nas, lubię obcować z dzikimi zwierzętami - to przecież nierozłącza część wędkarstwa: nie tylko samo wędkowanie, lecz również obserwowanie i przebywanie na łonie natury :D

Co do dziwnych zwierzątek - jakoś w październiku udało mi się zaobserwować dziwne zwierzątko nad Wisłą - niby jakaś mała tchórzofretka lecz z jasno-brązowym grzebietem i białym podbrzuszem :unsure:
Wieczorem postaram się umieścić zdjęcia na forum

#14 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2007 - 12:03

Pewnie widziałeś kunę domową. U mnie na saskiej kępie jest ich całkiem sporo

Pozdrawiam,
P.

Załączone pliki

  • Załączony plik  kuna1.jpg   5,3 KB   785 Ilość pobrań


#15 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2007 - 12:11

@explorator73 - dokładnie takie zwierzątko - no może z trochę jaśniejszą sierścią i bez tych choinek w tle

Dzięki za info :D

#16 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 09 luty 2007 - 12:32

Ja, podobnie jak chyba każdy z nas, lubię obcować z dzikimi zwierzętami - to przecież nierozłącza część wędkarstwa: nie tylko samo wędkowanie, lecz również obserwowanie i przebywanie na łonie natury :D

Co do dziwnych zwierzątek - jakoś w październiku udało mi się zaobserwować dziwne zwierzątko nad Wisłą - niby jakaś mała tchórzofretka lecz z jasno-brązowym grzebietem i białym podbrzuszem :unsure:
Wieczorem postaram się umieścić zdjęcia na forum


Ja tam tylko patrzę, a obcować wolę na przykład z płcią piękną, jak kto obcuje ze z dzikimi zwierzętami to wolałbym nawet nie patrzeć jak by to był lef cy tygrys. :lol:
A propo zwierzątek można sobie obejrzeć zdjęcia cy rysunki i to by była norka, tchórzofretka, łasica, skunks, szop (pracz) cy cóś i mozna rozróżnić.


#17 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2007 - 12:55

A propo zwierzątek można sobie obejrzeć zdjęcia cy rysunki i to by była norka, tchórzofretka, łasica, skunks, szop (pracz) cy cóś i mozna rozróżnić.


Tak - to prawda, tylko nigdy nie czułem potrzeby, aby to sprawdzić. Teraz po prostu sobie o tym zwierzątku przypomniałem.
Z resztą od czego jest forum...

#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 luty 2007 - 13:50

Ja, podobnie jak chyba każdy z nas, lubię obcować z dzikimi zwierzętami - to przecież nierozłącza część wędkarstwa: nie tylko samo wędkowanie, lecz również obserwowanie i przebywanie na łonie natury :D

Co do dziwnych zwierzątek - jakoś w październiku udało mi się zaobserwować dziwne zwierzątko nad Wisłą - niby jakaś mała tchórzofretka lecz z jasno-brązowym grzebietem i białym podbrzuszem :unsure:
Wieczorem postaram się umieścić zdjęcia na forum



Jeżeli zwierzak był mniejszy od fretki to nie mogła być kuna bo ona jest mniej więcej wielkości kota, pewnie widziałeś gronostaja lub łasicę, norka(raczej amerykańska ) odpada bo piszesz że miała jasny grzbiet, a norka ma ciemne umaszczenie.
pozdrawiam Wujek :D

#19 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2007 - 14:11

[quote]
Ja, podobnie jak chyba każdy z nas, lubię obcować z dzikimi zwierzętami - to przecież nierozłącza część wędkarstwa: nie tylko samo wędkowanie, lecz również obserwowanie i przebywanie na łonie natury :D

Co do dziwnych zwierzątek - jakoś w październiku udało mi się zaobserwować dziwne zwierzątko nad Wisłą - niby jakaś mała tchórzofretka lecz z jasno-brązowym grzebietem i białym podbrzuszem :unsure:
Wieczorem postaram się umieścić zdjęcia na forum
[/quote]


Jeżeli zwierzak był mniejszy od fretki to nie mogła być kuna bo ona jest mniej więcej wielkości kota, pewnie widziałeś gronostaja lub łasicę, norka(raczej amerykańska ) odpada bo piszesz że miała jasny grzbiet, a norka ma ciemne umaszczenie.
pozdrawiam Wujek :D
[/quote]
Tchórzofretka jest mniej więcej wielkości kuny domowej. A jakiego kota masz na myśli? Mam nadzieję, że domowego
Pozdrawiam,
P.
Poniżej lektura:
Fretka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fretka
Kuna domowa: http://pl.wikipedia....iki/Kuna_domowa
Koty: http://pl.wikipedia....wiki/Kot_domowy



#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5795 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 luty 2007 - 15:51

[quote]
Ja, podobnie jak chyba każdy z nas, lubię obcować z dzikimi zwierzętami - to przecież nierozłącza część wędkarstwa: nie tylko samo wędkowanie, lecz również obserwowanie i przebywanie na łonie natury :D

Co do dziwnych zwierzątek - jakoś w październiku udało mi się zaobserwować dziwne zwierzątko nad Wisłą - niby jakaś mała tchórzofretka lecz z jasno-brązowym grzebietem i białym podbrzuszem :unsure:
Wieczorem postaram się umieścić zdjęcia na forum
[/quote]


Jeżeli zwierzak był mniejszy od fretki to nie mogła być kuna bo ona jest mniej więcej wielkości kota, pewnie widziałeś gronostaja lub łasicę, norka(raczej amerykańska ) odpada bo piszesz że miała jasny grzbiet, a norka ma ciemne umaszczenie.
pozdrawiam Wujek :D
[/quote]
Tchórzofretka jest mniej więcej wielkości kuny domowej. A jakiego kota masz na myśli? Mam nadzieję, że domowego
Pozdrawiam,
P.
Poniżej lektura:
Fretka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fretka
Kuna domowa: http://pl.wikipedia....iki/Kuna_domowa
Koty: http://pl.wikipedia....wiki/Kot_domowy


[/quote]


Hmm, mógłbyś się bardziej wczytać w materiały które zamieściłeś. Widać z nich wyraźnie że tchórzofretka jest mniejsza od kuny, chyba że różnica 30cm to własnie to mniej więcej.
A wydaje mi się że jeśli ktoś pisze kot to ma na myśli kota domowego, choć i w obrębie tego gatunku są duże różnice wielkościowe. Ale dobrze, chodziło mi o wielkość zwykłego dachowca.
pozdrawiam Wujek :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych