Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uszkodzony Twin Power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:01

Zakupiłem od forumowicza Twin Powera jdm.Przyszedł uszkodzony.Trzpień na ,którym osadzona jest szpula nie pracuje.Tzn lata w pionie lużno na odległości około 2cm.
Proszę o jakąś diagnozę,co to może być? Czy uszkodzenie mogło powstać w trakcie transportu?Czy jest to poważna awaria?
I na koniec forumowicz twierdzi ,że wysłał kołowrotek sprawny,więc za to nie odpowiada :unsure:
Na razie nie piszę o personaliach ( nie lubię takich sytuacji i wolę to załatwiać na priv)
Nadmieniam ,że kołowrotek jest w bdb stanie ,zero luzów i rys.
Czy mogło coś się wytrząchnąć podczas transportu?
Kołowrotka nie rozbierałem.

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:16

Maszynę trzeba rozebrać i zobaczyć, może nie była dobrze złożona.Jak oś jest luźna to na to raczej wskazuje, że mogło zabezpieczenie wyskoczyć.Ciężko tak bez wglądu do środka diagnozować co się stało.
Sytuacja trochę dzina aby tak w transporcie się zepsuło ale też nie można kolegi od razu podejrzewać o niecne zamiary.
Musiecie sami zdecydować co zrobić, albo odsyłasz koledze sprzęt i żądasz zwrotu kasy bez ingerencji w niego, albo dajesz do serwisu i serwisant stwierdzi- drobna usterka do usunięcia albo kolega podesłał bubla.
To moje rozwiązanie, jak kolega nie będzie przyjmował tego rozwiązania to można domniemywać jego nieuczciwość.
Sprzedałem kilka kołowrotków i jakoś nic się w nich nie zepsuło w transporcie więc jest to conajmniej dziwne.

#3 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:20

Mądrze prawisz Jozi.Na razie Kolega twierdzi że jak to ująłsytuacja jest patowaMam nadzieję,że przeczyta ten post.
A wracając do meritum.Czy ,jeśli jest to zabezpieczenie,przy niewielkich umiejętnościach można to samemu założyć?

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:28

Dla mnie to bułeczka z masłem, tylko nie kręć kołowrotkiem aby to zabezpieczenie nie dostało się w napęd.Jaki to TP?
Trzeba by zobaczyć w schemat co tam jest w zabezpieczeniu osi.

#5 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:30

TP 2500jdm 02

Kręci równo(musiałem pokręcić)więc nic się dostało.

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:39

Bez oględzin nic powiedzieć nie można.Uzgodnijcie na privie jak temat rozwiązać, tylko postarajcie się to zrobić bez emocji ;) .

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 czerwiec 2012 - 10:04

..najprawdopodobniej strzelił wodzik po upadku na szpulę...

#8 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 10:42

A to już by było fatalnie.Nie chcę już tam się rozwodzić(bez rozebrania pewnie nie zdiagnozuje),ale podczas kręcenia nie słychać żadnych niepokojących objawów,żadnych szumów,chrobotania itp.
Mam nadzieję ,że to jednak zabezpieczenie.Młynek był smarowany więc może coś tam żle było założone i wypadło podczas podróży.
Sprzedający twardo upiera się przy swojej wersji ,że kołowrotek wysłał sprawny.Już chyba lepiej kupować na allegro.Tam sytuacja prawna jest jasna.
Na chleb mi starcza,te kilkaset złotych mogę przeboleć,i nie chcę mi się wierzyć że ktoś mnie chce oszukać.



#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:22

...to bardzo delikatny element ze stopu zasuwający po wałku posuwu. Jeżeli pękł, to nie ma przeniesienia napędu z wałka na ruch posuwisty trzpienia. W moim przypadku również nic nie trzeszczało/chrobotało :D. Życzę, aby moja diagnoza się nie sprawdziła, mała część a duży problem :angry:

#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:03

Przy dobrym zapakowaniu kołowrotka nie ma mowy aby przy upadku coś się z nim stało.No chyba, że miał luźno w pudełku to jest możliwe, ale to wówczas wina sprzedającego a nie kupującego :mellow: .
BYli tacy fachowcy co w bąbelkowych kopertach potrafili wysłać :mellow: .

#11 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:06

Kołowrotek był zapakowany bez zastrzeżeń.Sprzedający zastrzega ,że jest w 100%uczciwy , a szpula lata lużno :D


#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:08

No to wniosek prosty ;) .

#13 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:36

Młynek był smarowany więc może coś tam żle było założone i wypadło podczas podróży.


A może tylko brakuje na wodziku takiej malutkiej (przeważnie mosiężnej) podkładeczki z małą dziurką..? :D


#14 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 13:49

Hmm ,czy do zdjęcia boczku w Twin Powerze niezbędne jest zdjęcie kosza?
Jeśli nie to sprawdzę sam ;)
edit.Sparwdziłem ,pęknięty wodzik.Cóż kolega który mi sprzedał czuje sie jak najbardziej OK :lol:
Kólowrotek zaraz pójdzie na sprzedaż ,może ktoś będzie chciał dokupić wodzik.Sprzedam go za mniej niż połwę ceny :lol:

#15 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 czerwiec 2012 - 15:44

Jeszcze nie widziałem żeby akurat ten elemencik pękł kiedykolwiek tak sam z siebie.. :unsure:
Może jednak podziel się z nami tajemnicą, kto takie luksusy kolegom sprzedaje..?

#16 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 16:12

Odpowiedni post umieszczę we właściwym dziale.Dam czas koledze do wieczora,choćby na przeprosiny.
Kołowrotek sprzedałem już za mniej niż połowę ceny :D
Kolego Zorro używam Tournamenta Z i jestem nim zachwycony,chciałem coś na podobę z shimano dla równowagi :lol: i skucha.
Jednak kupię Twin Powera ale od kogoś z dłuzszym stazem forumowym.
Reszta w dziale:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=23009&am p;prevloaded=1&&start=260

#17 OFFLINE   Rademenes

Rademenes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:39

świetnie przedstawiłeś sprawe na forum-padło wiele opinii i ubolewań,ciekawych rad i rozwiązań
ja też nmam swoją teorię i swoje przemyślenia na ten temat
nie obawiam sie twojego wpisu w odpowiednim miejscu jak to nazwałeś, samopoczucie mam dobre gdyż nie należe do kategorii oszustów i naciągaczy
jestem pasjonatem jak wiele osób w tym miejscu
wysłałem kołowrotek sprawny, starałem sie go zabespieczyć jak najlepiej umiałem-żałuje że doszło wogóle do tej tranzakcji bo nie spodziewałem sie że bedzie z tym tyle kłopotu, nerwów i nieporozumień
zgadzam sie że nieuczciwych ludzi jest mnóstwo tymbardziej cała ta sytuacja jest dla mnie przykra i niezrozumiała
kołowrotek o którym jest mowa sam kupiłem na tutejszym forum-nie używałem go gdyż było mi go szkoda wypróbować na byle jakim łowisku
szkoda iz przed wpisem nie powiadomiłes mnie o pękniętym wodziku,jak dopytywałem sie co jest uszkodzone nie potrafiłeś sprecyzować(raz latał rdzeń, raz szpula)
zorganizowałeś konsultacje u bardziej doswiadczony osób ode mnie i poczyniłes kroki żeby sprzedac ten kołowrotek-a ja wyszedłem na kretyna
nie zawsze kto ,,krzyczy'' głośniej ma rację-a inwektywy i pomówienia jakie wystosowałes pod moim adresem na priv(zamiast konkretów) są dla mnie niepojete

#18 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:49

Trzeba było pasjonacie przyjąć moją propozycję oddania ci sprzętu ,lub zaproponować jakieś rozwiązanie.Nawet wystarczyło tylko przeprosić..Lepiej stracić kilkaset złotych niż twarz.

#19 OFFLINE   Rademenes

Rademenes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:03

pojecie twarzy w twoim przypadku jest jakby niezrozumiałe

#20 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:26

Posłuchaj,resztę możemy prowadzić na priv.
Fakty:
1.Otrzymałem w przesyłce uszkodzony kołowrotek
2.Absolutnie nie zgadzałeś sie na żadne polubowne załatwienie sprawy
3.Kołowrotek był dobrze zapakowny(fakt ,ze w pojemniku po kiszonej kapuście,czy marmoladzie,ale dobrze)
4.Nie mógł się uszkodzić w transporcie.
5.Oddałem go za marne grosze,tracąc kilkaset złotych

Wnioski niech wysnuje reszta forumowiczów.koneserzeNa twoim miejscu siedziałbym cicho i palił się ze wstydu.

Przed chwilą kupiłem od @chuba norrisa Twin Powera i jestem przekonany ,że ten będzie OK. ;)
W sumie wyszły mnie jak stella :lol: