Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Koniec Siemianówki ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2012 - 21:46

Mogles od razu naswietic sytuacje dokladnie, nie byloby domniemywan...na kormorana albo nawet czaple to nie wygladalo...ale czemu nie na motorowke...?

W tej chwili wydaje sie istotne co z tym dalej bo jezeli to sie bedzie roznosic, tak jak np. choroba karpi w polskich stawach chodowlanych od jakichs klku lat, to cienko to widze...

Gumo

#22 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:03

To że były śnięte ryby w wielu gatunkach praktycznie wyklucza zakażenie bakteryjne. Pomijam drobny fakt, że aktywność Aeromonas w takich temperaturach jest praktycznie zerowa. I jeszcze nie zostawia takich ran. Mogło być wtórne zakażenie otwartych ran i potem coś na pożywce w laboratorium urosło (mam nadzieję, że wiesz co to jest hodowla bakterii na pożywce). Bo Aeromonas jest wszędzie w wodzie. Jest to bakteria, która działa na ryby w hodowlach przy dużych zgęszczeniach i też tylko wtedy, kiedy dopuści się do syfu w zbiornikach z rybami. Podkreślam nie w tych temperaturach.
Nie odpowiedziałeś jednak na pytania: ile było tych ryb i czy pytałeś już na innych forach?

#23 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 15 czerwiec 2012 - 20:31

Tylko na tym forum założyłem taki wątek, a co do ryb to nie jestem w stanie określić ile tego było ,ale z tego co słyszałem to sporo i na wędkę trafiają się szczupaki z tymi rybami i ludzie nie wiedzą co z nimi robić czy wypuszczać czy zakopywać z dala od zbiornika , albo jeść czy nie jeść

#24 OFFLINE   arastafino

arastafino

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 16 czerwiec 2012 - 10:59

Hmm ja łowię na jeziorze Żywieckim, tydzień temu złowiłem szczupaka (nie duży 55cm) też z taką raną - myślałem że po prostu spotkał większego kolegę. Z tego co widzę to chyba jednak nie był większy kolega a rzeczywiście jakaś choroba. Dodam, że u nas na zbiorniku jest zakaz pływania na silnikach spalinowych czyli zostają elektryczne a tych naprawdę nie ma zbyt wiele - podobnie jak szczupaków.

#25 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 czerwiec 2012 - 11:42

Tylko na tym forum założyłem taki wątek, a co do ryb to nie jestem w stanie określić ile tego było ,ale z tego co słyszałem to sporo i na wędkę trafiają się szczupaki z tymi rybami i ludzie nie wiedzą co z nimi robić czy wypuszczać czy zakopywać z dala od zbiornika , albo jeść czy nie jeść


Nie bardzo rozumiem takie podejście do zagadnienia. W tym wypadku, albo Ty to nie Ty albo…
Nie rozumiem przede wszystkim czy zakładanie takiego wątku to chęć niesienia pomocy czy szukanie taniego poklasku .
Deja Vu

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 13:06

Po obejrzeniu zdjec....i mnie rowniez zastanawia... kilka kwestii...

Gumo

#27 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 czerwiec 2012 - 13:16

Sam temat na pewno warty analizy i dyskusji, bowiem jak z informacji wynika nie są to pojedyncze przypadki a dramat zbiornika przejmuje.
Tyle, że trochę dziecinada takie traktowanie sprawy .


#28 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 czerwiec 2012 - 14:20

[quote]
Tylko na tym forum założyłem taki wątek, a co do ryb to nie jestem w stanie określić ile tego było ,ale z tego co słyszałem to sporo i na wędkę trafiają się szczupaki z tymi rybami i ludzie nie wiedzą co z nimi robić czy wypuszczać czy zakopywać z dala od zbiornika , albo jeść czy nie jeść
[/quote]

Nie bardzo rozumiem takie podejście do zagadnienia. W tym wypadku, albo Ty to nie Ty albo…
Nie rozumiem przede wszystkim czy zakładanie takiego wątku to chęć niesienia pomocy czy szukanie taniego poklasku .
Deja Vu
[/quote]
Może gościu ma brata bliżniaka,albo jest sklonowany? :mellow:

#29 OFFLINE   spinerman

spinerman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 czerwiec 2012 - 17:04

...albo jeść czy nie jeść - o to jest pytanie ! :lol:

#30 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 czerwiec 2012 - 19:14

Nie ma śmichu, to fundamentalne pytanie dla wielu węd.....y :angry:

#31 ONLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 16 czerwiec 2012 - 19:25

Chłopaka zadał pytanie i jak zwykle jakieś teorie spiskowe, zamiast odpowiedziec na pytanie szukanie dziury w całym...... :unsure:

#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 22:33

Nie jestem ichtiologiem ale na pdst tych zdjec bym powiedzial: tak, to jest atak jakiejs bakterii. I co k... dalej?

Gumo

#33 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 czerwiec 2012 - 11:16

Sprawa ma swój ciąg dalszy, o czym na sąsiednim forum donosi kolega Zbigniew.
Nie w głowie mi pastwienie się nad Łukaszem, bo temat jest na pewno ważki. Miałem jedynie wątpliwości natury powagi podejścia do sprawy. To jednak jest drugorzędna kwestia.
Zbiornik umiera i tylko to w tej chwili stanowi meritum zagadnienia. Mam jednak nadzieje, iż PZW w Białymstoku odpowiednie kroki podejmie.


#34 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 17 czerwiec 2012 - 21:31

Sprawa ma swój ciąg dalszy, Mam jednak nadzieje, iż PZW w Białymstoku odpowiednie kroki podejmie.



W PZW Bialystok tak jak w naszym calym szanownym zwiazku......wino,kobiety i spiew............o przepraszam cos tam monitoring jakis jest


#35 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 17 czerwiec 2012 - 21:32

Co do zdjęć to mam pozwolenie od autora,, znajomy złapał na zalewie 54 szczupaki z czego 2 nie posiadały ran ;/

#36 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 lipiec 2012 - 01:28

Przestańcie bredzic o kormoranach! Błagam! To jest infekcja! DOCTOR !!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych