Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma FINA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:37

Witam wszystkich chciałbym zakupić multiplikator do jerkowania woblerami tak do ok (80g).Mój budżet to skromne 220zł,nastawiłem się na okume finę cena(190zł) lub shimano corvalus.
Bardzo proszę o opinie na temat tego multiplikatora a może polecacie coś innego.Z Góry Dziękuję

#2 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:18

Mam Corvalusa 200, zakupiłem specjalnie do cięższych przynęt. Spisuje się świetnie (przy żyłce), przekładnia jest gładka, hamulec silny i precyzyjny. Jestem zadowolony. Jednak wspomnieć trzeba o jego dość dużej masie, b. niewygodnej regulacji hamulca odśrodkowego i kiepskiej pracy z plecionką spowodowaną małą odległością do nieruchomego (przy rzucie) wodzika (w modelu 200). Jednakże niewygodna regulacja hamulca odśrodkowego przy ciężkich wobkach ma małe znaczenie, gdyż w zasadzie nie wymaga zmian w trakcie łowienia. Wystarczy raz ustawić dwa lub trzy bloczki i można łowić. Okumy nie znam.

#3 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 13 czerwiec 2012 - 16:26

Jestem posiadaczem Finy. Multik dardzo mi sie podoba, zadowolony generalnie jestem. Tylko co wedlug mnie troche kiepsko zrobili, to dostanie sie do hamulca odsrodkowego, wiaze sie to z rozkreceniam polowy masznki, czyli odkrecamy dwie sruby po lewej stronie, zdejmujemy lewy (caly) panel, wyjmujemy szpule i dopiero ustawiamy. Jak ktos zrobi o malo ostrożnie to moze zgubic panel (znam takiego co lowil juz go). Ale ogolnie dobrze rzuca, nawet juz glowka 7g z 3 kopytkiem czy innym zelkiem.

#4 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 13 czerwiec 2012 - 17:18

Widzę, że regulacja hamulca rzutowego jest taka sama jak w Corvalusie. Maszynki są chyba bardzo podobne. Z tym, że Corvalus w modelu 200 i 300 po wysprzęgleniu szpuli ma także odłączany wodzik, przez co ciszej pracuje, lecz kosztem większego tarcia linki o przelotkę i sam nawój.

#5 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 14 czerwiec 2012 - 13:19

Ale czy w Finie jest tak samo, tego nie wiem. Nie obserwowalem.

#6 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 czerwiec 2012 - 17:00

Czy wielkość Fina 250LX b edzie dobra i to jest na lewą rękę tak?

#7 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 20:27

W sam raz wielkosc. Tak to jest na lewa reke do krecenia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych