Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HUMMINBIRD PiranhaMAX 150 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Michalcc

Michalcc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:55


Witam serdecznie

Szukam swojej pierwszej echosondy, a nie znam się na tym wcale....

Wymagania:

Budżet ograniczony
Dobra marka - ma się nie zepsuć po miesiącu
Chcę obserwować dno
Jeśli będę widział ryby to jeszcze lepiej.

Wpadła mi w oko Humminbird Piranhia Max 150
Wydaje się, że spełnia powyższe wymagania? Co o niej sądzicie???? Na necie ciężko znaleźć opinie? To jakiś rzadki model?

Martwi mnie tylko ten kąt 20*, czy to oby nie za mało???? A może powinienem przejmować się czymś innym...???

Z góry dziękuję za wszystkie porady!



#2 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 czerwiec 2012 - 07:26

Cześć

Ten stożek jest za mały żeby dostrzec ryby na wodzie o głębokości do 10m. Wiem bo dość długo pływałem z echosondą z włączonym jednym stożkiem, właśnie 20stopni.
Natomiast dno się pięknie bada, ale też w ograniczonym zakresie. Znaczy może być tak że na mule będzie długi kamień czy inny pień i wyda Ci się że tam jest kawałek ładnego, twardego dna.
Teraz pływam z włączonymi dwoma stożkami i jest zdecydowanie lepiej. Chociaż omiatając większy obszar, automatycznie bardziej uśrednia.
Wspomniałeś o budżecie, więc ze słabą rozdzielczością ekranu będziesz się musiał pogodzić (da się z tym żyć), ale dołóż parę złotych na wyższy model z dwoma stożkami
150 jest tak popularna jak inne tego typu echa, tyle że u nas w kraju humminbird jest słabo rozpowszechniony bo wcześniej miał blokady (nie było jednostek metrycznych i języków) i prywatny import celowal w lowrance/eagle.
Tam gdzie stopy, angielski i temperatura w F nie stanowi problemu, całkiem dobrze się sprzedają. Zwłaszcza że dają więcej za tą samą kasę (a przynajmniej dawali gdy kupowałem swoją).



#3 OFFLINE   Michalcc

Michalcc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 09:26




A czy można dokupić do niej inny przetwornik z drugim stożkiem???? Czy Echo rodzi się z jednym przetwornikiem i z tym samym umiera???




#4 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 czerwiec 2012 - 10:32

Myślę że mógłbyś kupić przetwornik jedno-stożkowy ale o szerszym stożku i go wymienić *. Tyle że to skórka za wyprawkę, za szerszy stożek zapłacisz więcej niż wynosi różnica między jedną a drugą sondą. I na koniec zostanie Ci przetwornik na pamiątkę.
Po podpięciu przetwornika dwustożkowego pewnie by działał tylko jeden stożek i to pewnie ten węższy (zgodnie z prawami Murphiego)

* - tak myślę, ale nie mam pewności!

#5 OFFLINE   Michalcc

Michalcc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 10:51


Faktycznie te 20* to troszkę porażka.... :( Ale jednak kusi cena - 320pln za nową Piranhamax 150 !!!! Oczywiście import USA, ale z językiem PL.




#6 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 czerwiec 2012 - 11:33

Właśnie zerknąłem na allegro, za 5 stówek jest model 160 z pl menu, a trochę taniej model 170 z menu angielskim.
Jednocześnie na alle jest używany przetwornik dual beam, kilku zainteresowanych i cena 180zl co daje podobną kwotę do tej którą zaoszczędzisz biorąc echo z wąskim stożkiem.
Dozbieraj, albo kup wersje z systemem imperial - idzie sie przyzwyczaić do stóp, a do temperatury wydrukujesz sobie ściągawkę (ma na 1 kartce +- a5, zalaminowaną ściągawkę z przelicznikiem) :D