Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowy dział - opinie o sprzęcie?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 15 June 2012 - 00:35

Na j.pl napisano już sporo o sprzęcie, przynętach, linkach itd. Niestety to wszystko porozrzucane jest po całym forum.
Ostatnio przy korzystaniu po raz kolejny z wyszukiwarki i przeglądaniu kilkunastu wskazanych przez nią wątków wpadł mi do głowy taki oto pomysł - stwórzmy na j.pl własny dział z recenzjami, ocenami, opisami sprzętu. Myślę, że powstała by w ten sposób ogromna skarbnica wiedzy o sprzęcie, którym łowimy, a wszystko zebrane byłoby w jednym miejscu.

Co Wy na to?


#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 15 June 2012 - 05:27

Tomku pomysł przedni :D
A jakie zdanie ma na ten temat Nasz Wielmożny :D.

#3 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 15 June 2012 - 09:17

Bardzo dobry pomysł. Dziwne, że wcześnie nie padł taki głos. Taki usystematyzowany dział bardzo by pomógł. Niestety szukanie info po całych zasobach zajmuje nieraz mnóstwo czasu.

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 June 2012 - 10:02

a jak byście widzieli techniczną realizację takiego pomysłu ? interesują mnie szczegóły realizacji z punktu widzenia funkcjonalności dla użytkownika.

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 15 June 2012 - 12:42

Dział autorskich recenzji. W nim poddziały: kołowrotki spin, cast. Wędki seryjne spin, cast. Mogłoby być jeszcze więcej działów, np. młynki w klasie lekkiej, średniej i ciężkiej, podobnie z kijami. Do tego mógłby być poddział dotyczący akcesoriów, ciuchów itp. Dział bez wątków w stylu: „co polecacie?”. Same prezentacje i opinie. Ważne byłoby aby taki przegląd był przede wszystkim nakierowany na funkcjonalność i walory użytkowe przedmiotów, a nie pitolenie o kolorach. Jak przegląd młynka, to przegląd młynka z rozbebeszeniem, potem mógłby być np. taki wątek uzupełniany o kolejne rozbebeszenie po sezonie łowienia itp. Możliwości mnóstwo, ale najważniejsze byłoby usystematyzowanie. :D

#6 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 15 June 2012 - 14:18

Pomysł super, wreszcie nie musiałbym szukać informacji o sprzęcie w dziale giełda ..... bo jak na razie to tam najłatwiej znaleźć.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 June 2012 - 18:41

Dział (...) W nim poddziały (...) jeszcze więcej działów (...) Do tego mógłby być poddział (...) Jak przegląd młynka, to przegląd młynka z rozbebeszeniem, potem mógłby być np. taki wątek uzupełniany o kolejne rozbebeszenie po sezonie łowienia itp. Możliwości mnóstwo (...)


Ok, Krzyśku - to zapytam pragmatycznie, na jakie recenzje możemy liczyć z Twojej strony ? No bo ktoś treścią te działy i poddziały będzie musiał zapełnić :D

#8 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 15 June 2012 - 20:16

Ech... Przecież to tylko pomysł, propozycja, do dyskusji. Od razu sceptyzyzm :unsure: . Jak by miał się utrzymać taki dział, to się utrzyma i będzie żył, jak nie to padnie i nikt nie zatęskini. Ode mnie? Mogę palnąć jakieś przeglądy młynków na początek, o których cicho. Jakiś ciuch. Kijów nie, bo mam takie co o nich wszystko już było. :D

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 June 2012 - 05:10

zaraz tam sceptycyzm po prostu przechodząc od fazy planowania do fazy wykonania trzeba sobie postawić kilka konkretnych pytań np. w rodziaju kto to będzie robił. Pomysł jest ciekawy ale na razie bardziej jako hasło.

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 16 June 2012 - 07:02

Bardzo dobry pomysł. Dziwne, że wcześnie nie padł taki głos.

to nie jest calkiem tak jak piszesz ;)

#11 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 16 June 2012 - 09:16

A ja żyłem w przeświadczeniu że taki dział istnieje :unsure:

Forum ogólne na temat wędkarstwa spinningowego ze szczególnym uwzględnieniem jerkingu. W niniejszym forum opisujemy metody połowów ryb drapieżnych, sprzęt wędkarski i przynęty.

#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 16 June 2012 - 09:39

[quote]
Bardzo dobry pomysł. Dziwne, że wcześnie nie padł taki głos.
[/quote]
to nie jest calkiem tak jak piszesz ;)
[/quote]

Być może, nie sposób śledzić i czytać wszystko. :D

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 16 June 2012 - 13:54

mialem na mysli cos innego

#14 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 17 June 2012 - 23:45

Piotrze vel @pitt- zapewne chodzi Tobie o katalogi które powstały,powstają,mają powstać. Mnie dotyczy tylko dział baitcasting,ale się boję, bo poza tymi pozycjami które są,miałbym pewien kwiatek do zapisania ,co to przy szpuli 24g swobodnie rzuca 4g i curado51e wygląda przy nim jakoś blado........zwłaszcza że ten co go mam pochodzi z Koreii,a i przy przełożeniu 1:7 męczy się mniej niż chronarch 101d7 również wykonany w Japonii :huh: .

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 18 June 2012 - 06:45

a jak byście widzieli techniczną realizację takiego pomysłu ? interesują mnie szczegóły realizacji z punktu widzenia funkcjonalności dla użytkownika.

@Friko może coś w formie drzewa rozbudować poczynając od głównych pni - spinning, casting a następnie rozbicie na gałęzie wędki -UL,L itp, kołowrotki -lekkie przynęty, średnie przynęty, ciężkie.
Kwestia tylko rozwiązania technicznego B).

#16 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 18 June 2012 - 07:41

Pomysł jest bardzo dobry, myślę, że struktura działu to akurat mały szczegół. Osobiście widziałbym to w formie krótkich artykułów w których podnoszone byłby z góry określone kwestie np. w przypadku wędzisk widziałbym to w ten sposób:

Np. drzewo działu
-Opinie o sprzęcie
-- Wędki castingowe
--- Nazwa sprzętu

1. Nazwa:
- Nazwa jeśli to sprzęt seryjny lub opis blanku jeśli budowany ręcznie, podaję również kto budował, na jakich komponentach.

2. Opis techniczny:
- długość, akcja, zakres przynęt, waga etc.

3. Okres użytkowania:
- jak długo, jak często, w jakich warunkach.

4. W zestawie z:
- jakich kołowrotków i linek używałem z w/w kijem.

4. Przynęty:
- Jakimi przynętami łowiłem, na jakich głębokościach

5. Łowiska:
- krótki opis łowisk na których łowiłem w/w kijem.

6. Opinia:
- Krótki opis sytuacyjny, jak się sprawdził, jak się zachowuje pod samą przynętą, jak się zachowuje w trakcie holu, wrażenia ogólne, wszystko to co pozwoliłoby zrozumieć walory i wady sprzętu.

7. Podsumowanie:
- krótki opis zalet
- krótki opis wad

8. Koszt, zakupu, wykonania

Myślę, że z góry ustalone kryteria w formie FAQ pozwolą na dość łatwe zweryfikowanie czy warto bliżej zainteresować się konkretnym sprzętem i wyeliminują dalsze pytania które wpłyną na czytelność i przejrzystość tematu.

Pozdrawiam
Sławek

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 18 June 2012 - 08:17

Piotrze vel @pitt- zapewne chodzi Tobie o katalogi które powstały,powstają,mają powstać.

nie pare lat temu zaproponowalem zbudowanie zakladki na stronie glownej, dalem jej specyficzna nazwe i kazdy uzytkownik moglby wpisywac swoje doswiadczenia i fotografie w gotowy szablon, tak aby kazdy tzw. 'test' jak i cala zakladka wygladaly harmonicznie ... mielismy zaczac od przynet
ale to bylo kilka lat temu ;)

#18 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 27 June 2012 - 13:07

Taaaa... Taki dział już z daleka pachniałby drobnymi awanturkami... <_< :lol: :lol:

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 27 June 2012 - 13:51

Możeby spróbowac w takim razie?
Wrzucac recenzje pisane osobiście, przynęt, młynków, multików, wędek itd?


#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,534 posts
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Posted 27 June 2012 - 20:07

Taaaa... Taki dział już z daleka pachniałby drobnymi awanturkami... <_< :lol: :lol:



oj tam oj tam <_<