Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Certyfikat sprawnosci łódki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 22:54

Niedawno temu zażądano ode mnie posiadania czegos takiego, obok posiadania stopnia sternika (co w ogole nie bylo, o dziwo, istotne, w oczach pana POLICJI), jak i innych, prawem klasyfikowanych, akcesoriow (ogolnie znanych).

Ciekaw jestem, czy ktos juz doznal tego typu kontroli i jak sie ona zakonczyla?

Osobiscie musze powiedziec, ze ja mialem juz dosc....nie dosyc, ze w naszych wislanych wodach gowno mozna juz najdzesciej zlowic, to jeszcze jakies nowe wydumane uprawnienia , rzekomo obowiazujace od 2 lat trzeba miec...

Gumo

#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 czerwiec 2012 - 23:06

Coś w tym jest bo kolega mnie ostrzegł ze we Wrocławiu też takowe żądają z tym że dla łodzi z silnikiem od 50km w górę ,a ten świstek kosztuje jedyne 500zł.Zgroza jak nas w tym kraju golą.Tornado

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 23:56

To nie ma nic wspolnego z moca silnika. Chodzi o łódke i slyszalem ze kosztuje ze 250zl..przyjezdza koles i robi kilka fotek...

Inni zas smieja sie (rowniez panowie policjanci), ze frajer ten kto to sobie kupil...bo to jest bezprawie...

Jak to sie potwierdzi to zaprzestaje lowienia z lodzi w tym pojebanym kraju. Zreszta nie bardzo jest juz po co sie napinac...

Gumo

#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 czerwiec 2012 - 00:23

ja pierdziu.. ladnie.

Myslalem, ze to jakas podpucha (tak jak tutaj mnie policja zatrzymala i rzadali aktu wlasnosci lodki - po pogadaniu ze znajomym policjantem wyszlo, ze sprawdzali czy moze nie zakosilem lodki (bo jako jedyny bralem lodz na wieczor do domu - reszta ludzi zostawia na brzegu) i bede sciemnial, ze zapomnialem, albo inaczej sie wydam udajac, ze mam taki papier, ktory naprawde nie istnieje).

#5 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 17 czerwiec 2012 - 08:53

Sam muszę się dowiedzieć wszystko na ten temat, jak to prawda to znaczy że żyjemy w 5 świecie i Srilanka nas wyprzedza.A i tak oleje ten przepis niech mnie sądzą sam zrobiłem swoją łajbę i niech się od pukają.Zastanawiam się nad jednym, poco rejestruje się łajbę w polskim związku motorowodnym czy żeglarskim na jakiej podstawie ubezpieczyciel ubezpiecza taki towar.

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2012 - 09:55

Ja rowniez jeszzce nic na ten temat nie wiem. Tyle co uslyszalem od pana Policji, ze postepuje wg. ostatniego szablonu szkoleń. Co moze byc rzecz jasna bezprawne a w takim przypadku pozostaje czekac na rozprawe, ktora odbedzie sie w gminie, gdzie nas kontrolowano...

Denerwuje mnie jeszzce 1na maniera, z ktora mialem juz do czynienia kilkukrotnie w roznych m-cach. Otoz panowie Policja, chyba po to, zeby tylko miec podkladke, ze sie nie siedzialo w krzakach, doslownie rzucaja sie do kontrolowania...swoja subtelna lodeczka ze 115KM silnikiem...

Gumo



#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 17 czerwiec 2012 - 10:32

Najwyraźnij MiFin doszedł do wniosku, że skoro target mandatowy na kierowcach nie wykonany, to znaleźli kolejną grupę którą można ostrzyc... Ręce opadają.

#8 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 czerwiec 2012 - 10:59

policjant cwaniak bo mu na szkoleniach powiedzieli.a nas niby kto o tym powiadomi?ja bym mu powiedział niech kieruje sprawę do sondu i dowidzenia.

#9 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 17 czerwiec 2012 - 11:36

Ja rowniez jeszzce nic na ten temat nie wiem. Tyle co uslyszalem od pana Policji, ze postepuje wg. ostatniego szablonu szkoleń. Co moze byc rzecz jasna bezprawne a w takim przypadku pozostaje czekac na rozprawe, ktora odbedzie sie w gminie, gdzie nas kontrolowano...

Gumo



A obywatel władza podstawę prawna podał? Oczywiście w postaci paragrafu, a nie daty i miejsca odbycia szkolenia...


#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2012 - 12:18

Bardziej pilnowalem, zeby mi dokumentow nie potopili...nawet jakby podal to i tak bym nie spamietal...
Zreszta zadowolili sie kilkoma innymi dokumentami i udzieleniem tzw. pouczenia.
Ciekawe jak to by wygladalo w przypadku kontroli ktorejs z miejscowych lodek - widzialem kilka takich, gdzie nie ryzykowalbym mocniejszego tupniecia... <_<

Ogolnie kontrol w pokojowej atmosferze, tylko zastanawia ten rozwoj ilosci papierow, ktore trzeba miec, zeby wyplynac.
Dodajac do tego policje drogowa i inne aspekta zywota w PL to juz wyglada na OBŁAWE na obywatela.

Do tego dodajac to, co mozna zlowic najczesciej oraz zaklocona przyjemnosc to w ogole pod znakiem zapytania staje sens tego hobby.

Gumo

#11 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 17 czerwiec 2012 - 12:32

To fakt, że wciąż nowe służby służą bardziej jako aparat represji niż pomocy...
A mnożenie kolejnych przepisów (tzw. dupochronów urzędniczych) na podstawie pojedynczych wypadków prowadzi do mania przy sobie sporej ilości makulatury.
Np. jak łódka się zakołysze i ktoś wypadnie do wody, to niedługo pojawi się Certyfikat stabilności łodzi. Który oczywiście kosztuje.
Albo jak linka przy kole ratunkowym pęknie, to będzie wymagane co sezonowe przeprowadzenie badań wytrzymałościowych linek w specjalnym zakładzie. Potwierdzone oczywiście odpowiednim wpisem w Książce wyposażenia dodatkowego łodzi. Co oczywiście bedzie kosztowało.


#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2012 - 12:51

Dokladnie tak...gosc ktory ma cos na sumieniu nie bedzie jawnie plywal w bialy dzien. Jak sie dokladniej przyjrzec to mozna tu i owdzie zaobserwowac lodki bez numerow poustawiane po krzakach i zakamarkach....

Najciekawsze jest to, ze ludzie ktorzy stanowia aparat tego nacisku zupelnie nie czuja sprawy. A raczej stac ich na to, zeby to miec gdzies.
Nie wiem natomiast czy per saldo to sie oplaca w kraju, caly czas sie slyszy ze nie ma pieniedzy na to , na tamto.
Ale posrednio oplaca sie wypychac ludzi do spedzania wolnego czasu/ urlopu za granica?

Gumo

#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 17 czerwiec 2012 - 22:56

Może to coś wyjaśni .widzę że ten papier dotyczy łajby z silnikiem 100km.


Dzisiaj na naszej przystani miało miejsce spotkanie z Inspektorem Żeglugi Śródladowej,kolega wpadł na pomysł by zaprosic Pana i wyjaśnić pare wątpliwości które nas nurtują.Frekwencja była taka sobie ,zaledwie 6 osób, ale może to i dobrze bo mozna było spokojnie porozmawiać.Dla mnie tematem palącym było to nieszczęsne świadectwo zdloności zeglugowej o które tak dopytywała sie policja,i okazuje sie ze panowie policjanci słyszeli,ze dzwoni, ale gdzie i w którym kosciele to nie bardzo ustalili ;).sprawy maja sie tak, łodki rejestrowane w PZŻ ,mające znak CE I certyfikat zgodności z UE ,zaopatrzone w silnik powyżej 100 koni a pływające na śródladziu nie musza posiadac ŚWIADECTWA ZDOLNOSCI ZEGLUGOWEJ, i to mnie cieszy:)ale łodki zarejestrowane w PZMiNW, nie posiadające CE I certyfikatu zgodności z UE niestety musza posiatac to SWIADECTWO,sposób zdobycia tego papierka jest prosty , badanie trzeba zlecic albo UŻŚ albo PRS-owi to badanie to koszt m/w 400-500 zł i samo wydanie dokumentu to koszt 25 zł, tak to sie ma u nas w zachodniopomorskim.nie wiem czy to SWIADECTWO jest odnawialne po paru latach, czy jest do końca żywota łodki.były poruszane jeszcze inne tematy, ale to juz sprawy oznakowania akwenu, granic wód sródladowych, dopuszczalnych predkosci na sródladziu i kontroli wymaganych dokumentw, i to w zasadzie wszystko co miałem do napisaniam w w/w temacie.pozdrawiam.


Może to nam pomoże; Forum Motorowodne .pl

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 10:27

A mozesz podpytac jeszzce czy pan inspektor rzucil jakas ustawa, paragrafem aktualnie obowiazujacym, gdzi to stoi napisane?

Wydaje sie tez logicznym, ze takie same przepisy powinny obowiazywac w zachodniopomoskiem, jak i z zamojskiem (wody środladowe).

Jest tez ciekawe czy wlasnie taki papier jest wydany raz na zawsze czy kaza go odnawiac. A jezeli juz ktos taka bzdure wymyslil to i dalej powinien wysilic glowe, ze lodki sie starzeja, ulegaja zuzyciu w przestrzeni lat.

I w tym momencie dochodzimy do zakazu plywania na lodkach bo nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie placil za kazdym razem ponad 500zl...

Gumo



#15 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 czerwiec 2012 - 11:21

Światełko na sprawę?

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 11:52

I wszystko jasne. Pozostaje tylko to czy aby czegos w tych przepisach nie zmieniono ostatnio - na co wskazywalyby te szkolenia policyjne.
No i nadal nie wiadomo z czego to jest wyciag? Z Prawa Wodnego?

Gumo

#17 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 czerwiec 2012 - 12:13

Gumo, stronka jest fajna. Są tam tez przepisy. M.in. rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 5 listopada 2010 roku w sprawie świadectw zdolności żeglugowej z data obowiązywania od 2010-12-02. Nowszego niet

#18 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:14

Argrabi dzięki .I wszystko jasne. Gumo chciałbym zobaczyć te kocie gęby tych co Cię spisali. :lol: Tornado

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2012 - 22:04

No, to teraz odnowie sobie na wszelki wypadek swiadectwo gasnicy, podplyne i sie poklóce, to moze mi beda chcieli mandat wypisac..

A teraz takie wazne badania robimy...to namowie szefa, zeby mi klepnal, ze termin wlasnie tego dnia co rozprawa, minal a za kazdy dzien 1% wartosci umowy... :lol:

Dzieki @argrabi, wyglada, ze to obowiazujace jest...

Gumo

#20 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 19 czerwiec 2012 - 15:19

Gumo ale tam jest syf u was w tej STOLYCY. :lol: