Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

X89MTS, Lamiglas Certified Pro Salmon & Steelhead


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2007 - 11:31

Widzialem kilka wedek oraz uzywam jednej...mowa o Lamiglasach.
W przypadku blankow (serie CP i G1000) odczucia byly wiecej niz dobre, w przypadku gotowych za kazdym razem bylo cos nie tak z uzbrojeniem.
W wedce ciezkiej (25LB) dano zbyt mala 1sza przelotke od kolowrotka (prawdopodobnie starano sie wykonac cos, co od bidy funkcjonuje z kol. o st szp., jak rowniez multi...
W opisanym kiju 2,9m do 21g, 17g (CP) jako przejscie miedzy przelotkami Y a L wstawiono przelotke UN. Juz od razu wyglada to jak pol d zza krzaka i sie niezbyt podoba (o tym jak sie rzuca nie pisze bo nie rzucalem)
Mocny kij CP 2,75 do 25g, o ktorym tez byla mowa, jakby go uzbroil dosc ciezko jest fajna propozycja do ciezkiego lowienia z brzegu (w szczegolnosci na pewno zabieralbym go na lososio-trocie)
Jezeli lubisz troche bardziej kolkowate to ten blank powinien Cie zadowolic.
Poszukalbym tez miedzy blankami z G1000, bardzo fajne wedki z tego wychodza...doswiadczen mam niewiele wiec nie pisze o konkretnych rozwiazaniach...ja na ten przyklad nabylem blank 3,2m 20LB do 40g, z parametrow ktore Cie interesuja. Jest szybki ale przy tej dlugosci (3,2) na pewno nie bedzie tak szybki, jak okolo 2,75..
Gumo

#22 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2007 - 11:57

Te ciężkie zbrojenie , nieproporcjonalnie masywne , i optycznie kiepskie nie zawsze jest świadectwem niedostatku wiedzy . Często praktykuje się ten model uzbrojenia w sposób rozmyślny. Zwłaszcza przy cięższych wersjach kijów ..
Co to daje ?
Otóż sztucznie pogłębia się ugięcie blanku w trakcie wymachu . Skutkuje to leszym załadunkiem , oraz ułatwia śmignięcie lżejszymi przynętami , tymi bliżej dolnego progu .
Jakość zbrojenia to odmienna sprawa..


#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2007 - 12:10

...sztucznie pogłębia się ugięcie blanku w trakcie wymachu . Skutkuje to leszym załadunkiem , oraz ułatwia śmignięcie lżejszymi przynętami , tymi bliżej dolnego progu..

Trafne uwagi....mam taki kijek 2,75 20LB uzbrojony w same dwustopkowe + szczytowa typu F, bodajze ósemka. Osiagniete zostaly parametry j.w.

Jednak w opisywanych prze ze mnie syt. chodzi o cos innego, ciezki kij o jakim pisze to wedka 2,3m, BARDZO sztywna..gdyby nawet zalozyc najciezsze przelotki stalowe nie stalaby sie bardziej gietka. W tym przyp. nic nie bylo do uzyskania...

Optycznie kiepskie zas zbrojenie widzialem na kiju 2,9m do 21g, gdzie juz nie ma mozliwych takich manewrow przelotkami. Szkoda, ze nie zrobilem zdjecia, ono wiecej powie niz pol godziny pisania....
Gumo

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2007 - 12:11

@Sławku

doładowywanie blanku przelotkami jak dla mnie jest dosyć kontrowersyjne, chociaż czasem bywa tak że nic innego nie można zrobić. Niemniej jednak idzie to troche wbrew kanonom, przynajmniej tym oficjalnie głoszonym. Chociaz co do konkluzji sie z Toba zgadzam, tzn. ze kijami wolniejszymi lepiej sie rzuca lekkimi przynetami, tak w spinnie jak i w cascie...

Kiedyś byłem świadkiem, czy nawet uczestnikiem ciekawej internetowej dyskusji nt. zbrojenia kijow fabrycznych, i w tej dyskusji padł argument który moim zdnaiem jest na rzeczy. Chodzi o to iż niektórzy producenci zbroja kije w masywne przelotki, w duzej liczbie, zeby ograniczyc ryzyko reklamacji po prostu. Wiadomo, im wiecej przelotek na blanku, tym blank bardziej amortyzowany. Im ramka przelotki solidniejsza, tym mniejsze ryzyko iz wedkarz (zwlaszcza amerykanski, co ze sprzetem generalnie sie nie cacka) przelotke uszkodzi - o burte, o sciane etc.

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 16 luty 2007 - 13:32

Dlatego niektóre blanki mają fabryczną omotkę od dołu do góry :D

#26 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 luty 2007 - 14:19

troche o przelotkach i ich rozmieszczaniu :D
zawsze można poczytac :D
http://www.wedki.pl/...id=53&doc_id=96

#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2007 - 15:38

[quote]
@Friko
Infinity Q 3000 czeka na swój czas. Ona mocno idzie w dół do blanku.

[/quote]

mówią na to reel upsweep - taka językowo-wędkarska ciekawostka. Z reguły podaje się 4 stopnie nachylenia, zwłaszcza dla shimaniaków.

[/quote]
@pawel, molbys rozwinac temat?

#28 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2007 - 08:31

ni za bardzo jest co rozwijac, chodzi o nachylenie osi szpuli kołowrotka stałoszpulowego względem blanku - i tyle :D to się wykorzystuje do zbrojenie krótszych, lzejszych kijów spinningowych, wyznaczając punk przeciecia tych dwoch osi: blanku i szpuli kołowrotka, jako punkt mocowania przleotki konczacej stozek. W teorii ładnie to wyglada, ale w praktyce wychodzi dobrze przy krótkich kijach na tyle lekkich zeby zbroic a la Fuji New concept, tzn. Y + L

#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 luty 2007 - 09:37

Szczerze?
Nie bardzo mi to odpowiada w Infinity.
Z wyliczeń, to może coś innego wynika ale prezentuje się niezbyt ciekawie :(

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2007 - 09:51

A mnie sie w ogole nie podobaja przelotki typu Y, do zadnego typu wedziska...
Teoria New Fuji concept glosi, ze musza takie byc bo inaczej nie da sie zrobic przejscia na przelotki L.
Zawsze bylem sceptyczny do tego rozumowania i okazalo sie niedawno, ze slusznie. Wedka z przelotkami typu V zostala ostatnio wykonana i wyszlo to bardzo dobrze...z ktorej strony by nie patrzyl....czy uzytkowych ..czy zachowania pdst. wytycznych zbrojenia wedek...
Gumo

#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 luty 2007 - 12:12

Dziękuję wszystkim za dyskusję.
X89MTS dotarł do mnie.
I......,to nie był błąd :mellow: :o :mellow: :o :mellow: :o :mellow:

#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 13:54

@popper

napisz coś więcej zatem

#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 luty 2007 - 14:10

@Friko.
Cóż tu pisać. Jestem cały :mellow:.
Okazało się, że to jest to czego poszukiwałem.
Dokładnie :huh: .
Mocniejsza wersja mojego faworyta - Lamiglasa X86MTS.
Nawet uzbrojenie w alconity niemal identyczne.
Rękojeści, w wędzisku do 17g i do 40g też różnią się bardzo nieznacznie.
To mi osobiście bardzo odpowiada :D.
Gdy biorę wędkę do ręki, mam wrażenie lekkości, manewrowości i sporej mocy.
Świetnie wyważa ją Infinity 3000.
Więcej informacji, ewentualnie, po majowych testach nad Odrą.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych