Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Luvias Airity LT 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:11

Też nie wiem gdyż łowię tylko na linki, żyłki używam tylko jako przypony. Koledzy, którzy się skarżyli łowią tylko i wyłącznie trocie. Sam przestałem łowić trocie zanim powstały rotory air.

#22 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:16

kilkukrotnie, składając zestaw po ciemku (wożę kije z dokręconymi kołowrotkami), 'wlazła' mi plecionka pod rotor czy szpulę Ceraty LT.....luźno zwisająca linka, brak światła i wyuczone ruchy, trzeba było zapamiętać, aby nieco bardziej uważać.....podejrzewam, że właśnie w 'pamięci mięśniowej' może tkwić tajemnica, miałem np. problem z pokrętłem hamulca w 11TP, po rzucie, zamykając kabłąk ręką, bardzo często linkę o to pokrętło zahaczałem....w moim przypadku 11TP był mocno irytujący, ale nie dlatego, że to zły kołowrotek (chociaż nie tak dobry, jak go malują, hahahaha), błąd systemu tkwił tylko we mnie i w moich odruchach :rolleyes:


Użytkownik cristovo edytował ten post 02 styczeń 2021 - 23:23

  • guciolucky lubi to

#23 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:23

Fakt, czasem podczas rozkładania wędki w nocy też potrafiła mi się złapać linka i dostawałem piany, szczególnie kiedy udało się przekręcić korbką. Podświadomie, wiedząc o tym, zacząłem rozkładać i składać zestaw przy aucie. Nocą łowię tylko daiwami gdyż po uzbrojeniu, dalsze użytkowanie jest bezawaryjne.

#24 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:24

no właśnie po przekręceniu korbą..... :D



#25 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:39

Zima zaczęła się na dobre.

#26 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:45

Kamil, uwaga nie na miejscu, pomijając już fakt samych doświadczeń z air rotor, zimą łowię więcej ryb niż w pozostałych porach roku.
  • Guzu i cristovo lubią to

#27 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 00:49

Ja nie zauważyłem różnicy czy to AirRotor, rotor Magnumlite czy zwykły. Łowi się tak samo, a problemów z kabłąkami nigdy nie miałem.

Ale przyjemniej łowi się takim TP, Certate czy Vańkiem niż Zauberem czy innym Mistrallem.

Szukam czegoś do Lighta, dlatego zainteresował mnie ten Luvias. Ale do wiosny jeszcze troszkę

#28 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 01:06

Ja nie zauważyłem różnicy czy to AirRotor, rotor Magnumlite czy zwykły. Łowi się tak samo


Nie mam więcej pytań...

#29 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 10:53

Nie wiem, może mam zbyt styrane pracą dłonie ale nie zauważyłem różnicy która mogłaby w ślepym teście stwierdzić że to jest taki rotor a tamten taki podczas kręcenia korbką.

No chyba że ktoś nadaje się do "mam talent".
  • Biesan lubi to

#30 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2021 - 12:59

Ja jak w sklepie dostałem TP20 rozmiar 4000 do ręki to zaskoczył mnie fakt, że podczas kręcenia kabłąk czasami delikatnie haczył o palec wskazujący. Nie wiem może mieli egzemplarz trafiony albo im przypadkiem upadł na ziemię ale to ostatecznie przekonało mnie o zakupie certate choć uważam, że TP to świetny kołowrotek zarówno ten nowy jak i 2015. Też szukam czegoś do ul na klenie i jazie i tylko brak płyykich szpul w daiwach skłania mnie na dzień dzisiejszy ku vanfordowi 2500s.

#31 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 03 styczeń 2021 - 14:05

Ja jak w sklepie dostałem TP20 rozmiar 4000 do ręki to zaskoczył mnie fakt, że podczas kręcenia kabłąk czasami delikatnie haczył o palec wskazujący. Nie wiem może mieli egzemplarz trafiony albo im przypadkiem upadł na ziemię ale to ostatecznie przekonało mnie o zakupie certate choć uważam, że TP to świetny kołowrotek zarówno ten nowy jak i 2015. Też szukam czegoś do ul na klenie i jazie i tylko brak płyykich szpul w daiwach skłania mnie na dzień dzisiejszy ku vanfordowi 2500s.

Też tak mam. To kwestia trzymania wędki.


  • kris73 lubi to

#32 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2021 - 14:38

To kwestia rąk jak u Freda Flintstona. :lol:


  • przemo_w lubi to

#33 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 17:03

Przerobiłem większość możliwości i do lighta wybrałem V19 2500S jest lekki, mocny, nie plącze cienkich linek, ma dobry hamulec. Łowię nim od późnej jesieni, szacuję, że wykręciłem nim już ze trzy pełne taczki ryb, z czystym sumieniem, polecam.

Załączony plik  IMG_20210103_143128.jpg   135,97 KB   17 Ilość pobrań

Użytkownik guciolucky edytował ten post 03 styczeń 2021 - 17:03


#34 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2021 - 17:41

To kwestia rąk jak u Freda Flintstona. :lol:


No zapomniałem dodać, że nie mam 2 metrów wzrostu i łap jak niedźwiedź a i w polu też nie robie 😛
  • popper lubi to

#35 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2021 - 18:19

Ja się tu też wtrącę. Podobnie, łapki u mnie jak u księdza, może i długie paluchy, ale łapa raczej smukła. Ciężko mi było wybrać do UL rozmiar 1000 by o paluchy kabłąk nie bił (trzymam stopkę między wskazującym, a środkowym). Ostatecznie 16 Vqh 2000s daje radę, Daiwa ogólnie jeszcze lepiej, ale wnioski takie, iż pod chińsko(japońsko)podobną anatomię budowane są one.

#36 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:50

Jeśli łowi się ryby w małych rzekach, z brzegu wśród trzcin, na płytkiej wodzie wśród zwałek itp.,to wielkość kołowrotka poniżej 2500 nie pozwoli zapanować nad zaciętym kleniem czy boleniem, szczególnie kleń będzie pikował z impetem głową w zawady. Zacięte, ryby reofilne, bardzo szybko pływają w wypadkowym kierunku i jeśli tylko powstanie luz linki, starają się ugrzeznąć w czymkolwiek, zjawisko nie ma miejsca w rzekach górskich, kamienistych i mocno uregulowanych. Moim zdanie przy metodzie spiningowej kołowrotki wielkości 1000 czy 2000 nie mają zastosowania, poza wodami o których wspomniałem wcześniej, czy warto kupować tak mały kołowrotek do spina?
  • malinabar i vako lubią to

#37 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 23:10

coś w tym jest.....ile razy mam ochotę kupić Shimano wielkości 1000, tyle razy przypominają mi się sytuacje, gdy nawet C3000 z przełożeniem w okolicach 5,3:1 zmuszał mnie do kręcenia korbą z prędkością 'boleń plus'.....ale może kiedyś zaryzykuję, hahahaha B)

 

co do nowego Luviasa, jeżeli średnice szpul będą podobne do daiwowskich z roku już poprzedniego, rozmiar 2500 będzie ciekawą opcją pomiędzy Shimano 1000 i 2500/C3000.....


Użytkownik cristovo edytował ten post 03 styczeń 2021 - 23:25

  • guciolucky lubi to

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:22

Już jest na oficjalnej stronie daiwa jp

https://www.daiwa.co...rity/index.html

Nie mam pełnej historii sprzętu wędkarskiego w pamięci, ale nie kojarzę by istniał wcześniej model kołowrotka, którego pełna rozmiarówka nie przekracza 200 g wagi.
Pytanie się nasuwa :
Co dalej ?

Użytkownik Guzu edytował ten post 05 styczeń 2021 - 10:27


#39 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:30

Model 4000 waży 200gr. Niedługo na forum zacznie być polecany na szczupaki na ciężko :D
  • Guzu i Mik lubią to

#40 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 05 styczeń 2021 - 11:23

Na to czekałem jest wolna 3000 magnezowym body :)

Użytkownik Luciano79 edytował ten post 05 styczeń 2021 - 11:25

  • Guzu i minnow lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych