Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Artykuł z WĘDKARSKIEGO ŚWIATA pt. "UWIĄD"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4970 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 czerwiec 2012 - 20:03

Witam wszystkich ,dziś wpadł mi w rece nowy nr Wędkarskiego Świata a w nim artykół Darka Duszy pt. UWIĄD :o . Zachęcam do przeczytania a potem do ewentualnej dyskusji.

#2 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2012 - 23:29

A ja - przepraszam za off top - zachęcam do zmiany tytułu wątku. Artykół to jednak perwersja.
Pozdrawiam,
Grego

#3 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 czerwiec 2012 - 23:37

To ja tak złośliwie troszkę...Niech Ci jeszcze wpadnie do ręki słownik ortograficzny, bo mnie osobiście takie teksty biją po patrzałkach
Ja jak pstrąg jestem-wzrokowcem :D

#4 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 czerwiec 2012 - 00:07

Przeczytałem ten artykuł i powiem szczerze,że jest to jakies rozwiązanie tego całego bałaganu.Sam od jakiegos czasu się zastanawiam po co płace kasę jak i tak skutki tego sa mizerne :wacko:

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 czerwiec 2012 - 07:59

W cafe jest bardzo podobny watek rzućmy wszyscy kartami na koniec roku czy coś takiego.

#6 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 czerwiec 2012 - 09:29

Tak rzućmy i jaki będzie efekt ? Stracimy resztki kontroli nad tym co robi PZW trza się brać im do du.... i to tyle . Po za tym nasze składki to tylko część wpływów w dużej części finansują się z rybactwa jeśli nie będą mieli wpływów z wędkarstwa przestaną zarybiać wody ogólnodostępne .

#7 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:34

Nie czytałem ale domyślam się przesłania. Czytając WŚ czuję się jakbym czytał Rzeczpospolitą - więc nie czytam. Opozycja za pięć groszy się znalazła - Kalendowicz i spółka :angry: Wystarczy przejrzeć fotki tego miesięcznika i widać jakie rzeczywiście przesłanie niesie WŚ; propagowany no kill można między bajki włożyć.


#8 OFFLINE   kaszan_olsztyn

kaszan_olsztyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:47

Zarybianie wód ogólnodostępnych to mit- ponad połowa, a w przypadku niektórych akwenów prawie całość tych planowanych zarybień trafia do prywatnych stawów za pieniążki nabywców. Przykre.

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:47

Zgadzam sie co do tego, ze na jerkbaitcie podobnych tematow (zakladam po tytule bo nie czytalem w/w) znajdzie sie troche.

Ale pstt bo zaraz uaktywni sie taki kolega (mysle, ze nie obrazi sie gdy nazwe go kolega) specjalizujacy sie w przemowach kilkugodzinnych... :lol:

Gumo

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 czerwiec 2012 - 13:41

Ciesz się ze na bacznośc jak w Hawanie stać nie musisz ;)

#11 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4970 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 czerwiec 2012 - 15:37

To ja tak złośliwie troszkę...Niech Ci jeszcze wpadnie do ręki słownik ortograficzny, bo mnie osobiście takie teksty biją po patrzałkach
Ja jak pstrąg jestem-wzrokowcem :D

Ja też, ale w tym przypadku wolę patrzeć na długie ,zgrabne nogi pięknej dziewczyny :mellow: . Co do pisowni SORY za byka ale już tak mam. Dla mnie pisanie h ,ch ,ó ,u ,j ,i tp;itd; i tak znaczy to samo. Proszę abyś nie brał tego do siebie i tym tekstem wcale nie zamierzam nikogo obrażać to tak samo mi jakoś wyszło (chciałem bardzo obrazowo i prosto wytłumaczyć sie z tego błędu):unsure: Jedno jest pewne że powinna wreszcie powstać jakaś alternatywa dla PZW i każdy z nas powinien mieć możliwośc wyboru.

#12 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 22 czerwiec 2012 - 16:02

Art. 6. 1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane.

2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim.

To jest fragment ustawy o stowarzyszeniach... Taka dyskusja toczyła się na innym forum. Otóż z ustawy jasno wynika, że nikt nie może ponosić ponosić ujemnych następstw w wyniku przystąpienia ale też i NIE przystąpienia do stowarzyszenia. PZW niejako przymusza do wstąpienia do związku różnicując opłaty. Nie będący w związku płacą więcej czyli...ponoszą ujemne następstwa z powody pozostawania poza związkiem.

#13 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 czerwiec 2012 - 13:31

PZW to wydaje się być organizacją znacznie silniejsza od PZPN. Mam tzw. kartę wędkarską od 40 lat, a zdaje się że Mister Grabowski jest od zawsze...

#14 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 czerwiec 2012 - 15:00

Cisza ani słowa na pana Eugeniusza bo jeszcze nam zacznie prać mózgi jak za dobrych czasów prał pracownikom MO i SB.

#15 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 czerwiec 2012 - 08:12

Ten tekst Darka jest jakby zwięczeniem myśli i narastającego wku...wienia towarzyszącego nam (łowiliśmy razem przeszlo dziesięć lat)już od kilku lat! Przeszło trzy lata temu juz zastanawialiśmy się nad tym żeby walnąć tą naszą fikcją wędkarstwa, czego wynikim bylo wykupienie czeskiej karty wedkarskiej i wedkowanie po drugiej stronie granicy :D
Tak czy siak obaj łowimy poza zasięgiem PZW więc jakoś ta nasza myśl się zrealizowała choć w przedziwny sposób... czoć wiem, że Darek nie przeglada wędkarskich stron w necie, ze wzgledu na zbyt dużą dawkę wędkologi :lol: gratuluje i pozdrawiam.


#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 11:12

Czytalem kilka jego tekstow i tak mysle, ze nic w tym dziwnego, ze akurat on nie przeglada stron wedkarskich.

Ogolnie rzecz ujmujac jestesmy jak stado baranow, pobekujacych radosnie, podczas gdy zbliza sie koniec.
Machina coraz bardziej sie rozkreca, otaczajacy swiat mknie coraz szybciej...kolowrotki i wedki sa coraz bardziej zajebiste, w ogole celem zycia jest pogon za zajebistoscia...

Jest w tym wszystkim pewien haczyk...tak poslugujac sie analogia do chorego czlowieka - na cholere mu Exist dokrecony do Restafinea (czy co tam ostatnio najzajebistsze jest), po co mu BMW oraz to co sobie nawsadzal pod dupe predko, zeby go inni nie ubiegli...?
No ale to widac (i czuc) najczesciej jest juz pozno...jak widac wieko trumny...

Gumo

#17 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 czerwiec 2012 - 23:49

Trochę pomyślałem troszkę poczytałem i od przyszłego roku zostanę kłusolem tylko takim trochę dziwnym bo sportowym :mellow: polewka będzie jak mnie trafią . Gumowy podbierak kotwice bezzadziorowe już czekam na pytanie a gdzie ma pan siatkę , nie mam wypuszczam złowione ryby .

#18 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:05

Trochę pomyślałem troszkę poczytałem i od przyszłego roku zostanę kłusolem tylko takim trochę dziwnym bo sportowym :mellow: polewka będzie jak mnie trafią . Gumowy podbierak kotwice bezzadziorowe już czekam na pytanie a gdzie ma pan siatkę , nie mam wypuszczam złowione ryby .


Pierwsze pytanie to będzie:
- a gdzie pan ma zezwolenie na połów ryb?
Po tym, z uśmiechem na ustach PSR wypisze mandat na dwieście.


#19 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 czerwiec 2012 - 11:40

Pierwsze pytanie to będzie:
- a gdzie pan ma zezwolenie na połów ryb?
Po tym, z uśmiechem na ustach PSR wypisze mandat na dwieście.
To parę dych na browar zaoszczędzę :mellow: .

#20 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 czerwiec 2012 - 12:57

tia :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych