Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Wigry 355 czy Solar 360Fish?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 październik 2012 - 17:34

Klamka zapadła, moja łódeczka już się produkuje. Rzutem na taśmę zdecydowałem się na wersję Sport:] Za dziesięć dni wodowanie:D
Wszystkim dziękuję za udział w wątku, bardzo mi pomogliście:)

#42 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 październik 2012 - 21:39

Kolego Mirku. Muszę przyznać Ci rację. Zdecydowanie trzeba postawić sobie pytania. Ile czasu spędzam nad wodą oraz do czego ma służyć moja wymarzona łódka? Również przeglądałem oferty łodzi jednopłaszczowych. Miałem okazję nabyć w bardzo dobrej cenie Corsivę Eco z nadbudówką, pisałem z Mindakiem w sprawie Okonia 370 i co? Te łódki po prostu mi się nie podobają. No może trochę Okoń. Jeżeli chodzi o kwestię ceny to dobre jedno i dwupłaszczówki wyglądają podobnie.

Czas jaki spędzam nad wodą. Odpowiedź - różnie. Są tygodnie (szczególnie na początku sezonu letniego) gdzie mam wysokie morale. Spędzam wtedy po kilka godzin, kilka razy w tygodniu. A są również miesiące, że jeziora nie widzę z brzegu nawet przez miesiąc. Morale wali o dno przełowionego jeziora nad którym mam krypę.

Dlaczego wybrałem łodzie z tematu? Ponieważ przeglądając fora wędkarskie można natknąć się na pozytywne opinie o nich. Pewnie, że chciałbym zapłacić połowę kupując podobną łódź, ale ja zawsze twierdzę nie stać mnie na gów...., choć może się mylę.


Nawiązując do tematu - jakiej mocy silników elektrycznych używacie do w/w łódek?

Użytkownik ptychoo edytował ten post 23 październik 2012 - 21:40


#43 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 24 październik 2012 - 05:22

to nie sa łodzie do prawdziwego wedkowania, raczej weekendowe pływanie z opcja wedkowania przy braku fali

Użytkownik evin edytował ten post 24 październik 2012 - 19:22


#44 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 październik 2012 - 10:06

Kolego evin jak dla mnie Twoja wypowiedź jest nie merytoryczna. Proszę, rozwiń swoją wypowiedź i wskaż łódki, które nadają się do pływania po falach.
Podaje kryteria:
- łódka dwuplaszczowa,
- jeziora do 500 ha tych jest najwięcej (nie każdy pływa po rzekach lub zalewach),
- fala do 1 m,
- cena w granicach 3 do 4 tys

#45 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 24 październik 2012 - 19:17

to jest warte uwagi

w ogłoszeniu sa 2 numery tel i gadałem z gosciem ze ta 4 m łódka teraz jest do oddania za 2 tyś

http://chojnice.olx....5-iid-229577255

Użytkownik evin edytował ten post 24 październik 2012 - 19:21


#46 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 25 październik 2012 - 18:01

,,Kolego Mirku. Muszę przyznać Ci rację. Zdecydowanie trzeba postawić sobie pytania. Ile czasu spędzam nad wodą oraz do czego ma służyć moja wymarzona łódka? Również przeglądałem oferty łodzi jednopłaszczowych. Miałem okazję nabyć w bardzo dobrej cenie Corsivę Eco z nadbudówką.

" Zacytuję podwójnie „A te zdanie kolegi Gumofilc:,,Ja bym wziął większa łódź, jednoskorupową i z normalnie umieszczonymi dulkami.”Powinno być w nagłówku ,,Łodzie” dla wszystkich poszukujących nowej łodzi. „

To jest najczęściej dylemat ,, młodych wędkarzy" którzy nie grzeszą pieniądzem a i tak chcą kupić jak najlepszą opcję do swoich możliwości. A więc zazwyczaj; "nowa" bo wiadomo nowa, to nowa i koniec kropka a nawet "!" Po chwili refleksji a czasem użytkowania, czy nie lepiej by było kupić o 0,50-100cm większą lecz używaną. Lata lecą i czy nie lepiej by było kupić czegoś z nadbudówką właśnie, nawet nie do spania lecz po to, aby schować się od deszczu. A komfort wędkowania nieporównywalnie większy, aaa tak zarzucę gruntówkę, żywcówkę czy potrolinguję gdy inni już się dawno zwinęli czy nawet, nie marzą o tym by wypłynąć, nie jest do tego potrzebny przeogromny silnik by latać. Bo albo latamy ... albo wędkujemy ... , oczywiście można to połączyć ale $$ ... Pozdrawiam i życzę jak najtrafniejszych wyborów, a to jak często się mylimy ... , widać nie tylko po naszym hobby ;)

Użytkownik Mirek* edytował ten post 25 październik 2012 - 18:04


#47 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 grudzień 2012 - 09:04

na wiosnę chcę nabyć wigry 355 i ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie zadaję je tutaj :)

przesiadam się z pontonu 320 który był pchany silnikiem hondy 10 hp w 4 sów-ie oczywiście po rzece prędkości przelotowe pod prąd około 25 z prądem około 30 km
zamierzam pływać przeważnie w dwie osoby ja czyli jakieś plus minus 105kg kolega trochę mniejszy łódka załadowana sprzętem czyli torba z przynętami cos do jedzenia linia paliwowa 12 litrów, wędki kotwice itp czy taki zestaw wigry 355 plus ww czyli 10 hp silnik hondy rozpędzi łódź do pływania po rzece w ślizgu pod prąd nie chce się przesiadać na coś co bedzie wolniej szło niż ponton bo nie o to tu chodzi :D

#48 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 10 grudzień 2012 - 10:11

z kolegą mamy do spółki wigry 355 i silnik yama 9.9 dwusuw. podobna ilość szpeju co wymieniłeś i zalew zegrzyński to max 32km/h dla porównania ten sam silnik z pontonem 320 infomedia i takim samym szpejem i te same osoby na pokładzie osiągał 30km/h(dodam że nie zwracaliśmy uwagi na rozłożenie gratow i na pontonie i na łodzi)

Użytkownik paawelek83 edytował ten post 07 styczeń 2013 - 11:20


#49 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:16

no właśnie tylko zalew nie płynie a rzeka już tak i to może być już rożnie

#50 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:12

Ja bym powiedział że ta łódeczkaz tym silnikiem będzie śmigać w ślizgu i na zalewach i tym bardziej na rzece.Jeżeli tym samym silnikiem dawałeś sobie radę z "balonem" to łódki stawiają znacznie mniejszy opór. Pływam Solarem 360 na 6km Suzuki po Wiśle w pojedynke i łódka chodzi w ślizgu.

#51 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 grudzień 2012 - 08:29

jak chcesz to na wiosnę przyjedz na ZZ ze swoim silnikiem i sam sprawdzisz. możemy popłynąć w górę na Narew która już płynie i to całkiem nieźle i przetestujesz.
osobiście uważam że w ślizg wejdzie nawet na Wiśle i Odrze i jakbyś jeszcze trzecią osobę dorzucił to też by poszło.
moje subiektywne zdanie

#52 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2012 - 08:50

jak chcesz to na wiosnę przyjedz na ZZ ze swoim silnikiem i sam sprawdzisz. możemy popłynąć w górę na Narew która już płynie i to całkiem nieźle i przetestujesz.
osobiście uważam że w ślizg wejdzie nawet na Wiśle i Odrze i jakbyś jeszcze trzecią osobę dorzucił to też by poszło.
moje subiektywne zdanie


Przy trzech osobach myślę, że już będzie problem ze ślizgiem przy tej mocy :/ Na ZZ w trzech plus szpej, mogę zapomnieć o jakimkolwiek ślizgu. W dwóch na pokładzie pływa super. Silnik to czterotakt suzuki 9.9. Jak kiedyś spróbujecie w trzech na dwusuwie, to daj znać, bo jestem ciekaw wyniku :)

#53 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 11 grudzień 2012 - 08:50

@Szpiegu,

Mój Texas 360 (bliźniacza jednostka) z silnikiem Yamahy 15km w dwie osoby i góra sprzętu lata 35km/h z prądem ,pod prąd nie mierzyłem GPS-em ,ale troszkę wolniej.

pozdro.
M.

#54 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 grudzień 2012 - 09:20

dobre wieści dla mnie na przyszły rok a teraz z innej beczki w pontonie 320 miejsca niby jest a tak naprawdę na cały dzień pływania to sprzętu nie ma gdzie poupychać ile procentowo więcej miejsca jest w takiej wigry czy tam solarze ??

#55 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:20

Miejsca jest tyle co na pontonie 3,8-4m, chyba najlepiej zagospodarowaną powierzchnię ma Wigry 355, tylko ja zamówiłbym bez tych bocznych schowków ,żeby z przodu i z tyłu był szeroki pokład.

Solar ma zabudowany tył, Texas przód co ogranicza ilość miejsca przy wędkowaniu.

#56 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:24

to co w pontonie pomnóż X2 lub 2,5 z bakistami w Wigry. Pływałem hsm320 i 2os, wyposażenie obowiązkowe, do tego szpej wędkarski i miejsca masz tyle że tam gdzie nogi postawiłeś tak zostają do końca a w Wigry wszystko co obowiązkowe ładujesz do bakist, linki i kotwice, linia paliwowa ze zbiornikiem 12l, 2 kapoki również w bakistach(na łodzi zamiast tradycyjnych wiosel mamy złożone i schowane w bakiście alu wiosła od pontonu, jakaś skrzynka z podstawowymi narzędziami, podstawowa apteczka to wszystko jest w bakistach- one na prawdę są pojemne. czyli na pokładzie zostaje Ci: Echo, podbierak, wędki, torby ze sprzętem wędkarskim i można swobodnie się poruszać po pokładzie.
Weź pod uwagę że opisuję wigry bo w solarze są mniejsze bakisty i mniejszy pokład.

Użytkownik paawelek83 edytował ten post 11 grudzień 2012 - 10:26


#57 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:28

Miejsca jest tyle co na pontonie 3,8-4m, chyba najlepiej zagospodarowaną powierzchnię ma Wigry 355, tylko ja zamówiłbym bez tych bocznych schowków ,żeby z przodu i z tyłu był szeroki pokład.

Solar ma zabudowany tył, Texas przód co ogranicza ilość miejsca przy wędkowaniu.

nie wiem czy nie będziesz żałował w przyszłości jak kupa nie potrzebnych a obowiązkowych gratów będzie się walać po pokładzie

#58 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:05

W Solarze w bakistach mieszczę wszystko ( 3 kamizelki, dwie kotwice, linia paliwowa [ dopiero będę wycinać otwór w rufowej bakiście, ale wszystko było już przymierzane ], apteczka, cumy, kanister 5l z zapasowym paliwkiem ). Jedynie wiosła mam przymocowane do relingów na gumach. Podczas pływania mam za plecami, więc w ogóle mi nie przeszkadzają. Ławkę środkową wyrzucasz, bo jest zbędna i miejsca na dwie osoby aż nadto jak dla mnie. I tak jak w Wigrach, na pokładzie zostaje tylko wędkarski equipment :P

Użytkownik Maticsh edytował ten post 11 grudzień 2012 - 11:05


#59 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:50

nie wiem czy nie będziesz żałował w przyszłości jak kupa nie potrzebnych a obowiązkowych gratów będzie się walać po pokładzie


Wszystkie nie używane do wędkowania graty chowam do tylnej bakisty , w Texasie jest ona naprawdę duża :)

#60 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:59

zgadza się. nie zauważyłem o jakiej lodzi piszesz myślałem że o wigry lub solarze




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych