Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dunajec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2101 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 16 sierpień 2020 - 22:15

Próbujecie trochę wyżej czyli Sromowce itd.? A jeszcze bardziej mnie interesuje jak Wam idzie powyżej Czorsztyna?. Ja obławiałem ostatnie dwa tygodnie z rezultatem jeden pstrąg +/- 25cm z tym ,ze jakiś  skarłowaciały mutant ogromny łeb ogromny ogon a samego ,,grzbietu" itd może 10cm . Presja też ogromna na te odcinki ale nie widziałem by ktokolwiek miał jakieś efekty i z rozmów to samo wychodziło. Jednak odnosiłem wrażenie ,że muchówka zdziałam więcej jak spinningiem ale akurat nie zabrałem. 

Dobrze jest wcześnie rano nie ma sensu później się katować więc dla famili będzie czas . ;)

A jak wieczorami? 



#1802 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 sierpień 2020 - 20:29



#1803 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:15

Słynny wywiad prezesa z 2018r, w którym Furmański zachwala walory smakowe rybiego mięsa (ryba smaczna i zdrowa). Według jego słów Okręg tarnowski to ,,wędkarskie eldorado". Z drugiej strony dalej żyje wspomnieniami o szczupaku złowionym na zawodach, chyba z 10 lat temu.A wędkarz taki jak on (w tym Wędkarski Eldorado) , powinien taką rybę łowić przynajmniej jedną w roku.

Użytkownik Lukas 24 edytował ten post 19 sierpień 2020 - 09:17

  • jerzy6 lubi to

#1804 OFFLINE   Leon13

Leon13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 10:58

Prawda jest taka, że w rejonie tarnowskim wiele miejscówek nad Dunajcem poprostu się skończyła, ryby znikome ilości, jeszcze parę lat temu piękne brzany całymi stadami dało się obserwować nad wodą, obecnie pojedyncze sztuki tylko, to samo ze świnką, jedynie suma coraz więcej i więcej. Dzwine, raczej nieuzasadnione i nagłe duże zrzuty wody z Czchowa na pewno nie poprawiają sytuacji. Zarybienia głównie są kierowane na pożwirowki, karp, karp, karp, bo ludzie lubią sobie zjeść, reszta populacji innych ryb kuleje. Eldorado sie skończyło, nie ma co się oszukiwać.

#1805 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 sierpień 2020 - 12:10

Panowie nie wiem czy był osobny wątek czy nie....jak to zwykle przed urlopem nie ma czasu na nic, więc idę trochę na łatwiznę...

 

Od soboty będę przez tydzień w Szczawnicy, nastawienie typowo wędrówkowe, ale jeden kijek przemycę w samochodzie....

...co muszę wiedzieć o łowieniu na Dunajcu żeby nie zarobić mandatu ?

 

Czy są jakieś odcinki gdzie w ogóle nie można ze spinem grasować? Kotwice bezzadziorowe?

 

Czy ktoś coś podpowie, oczywiście na priw odnośnie tego gdzie się udać żeby zwiększyć swoje szanse na spotkanie z jakąś rybką?

 

Pozdrawiam,

malcz



#1806 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 13:18

Zobacz stronę wcześniej.

#1807 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 sierpień 2020 - 16:23

Zamieściłem ten wywiad bo chciałem zobaczyć czy są na forum "Ci którzy umią łowić uważają że ryb jest sporo" ale coś cisza..... 😜

#1808 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 sierpień 2020 - 16:24

Ten szczupak na zawodach na 100 cm to coś jak remis z Anglią na Wembley

#1809 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 17:29

Musisz wiedzieć że jest to oficjalne stanowisko PZW. Ryb jest w brud, tylko my wędkarze umiejętności mamy marne. Kilka lat temu czytałem wywiad z głównym prezesem PZW, mówił to samo. 😡

Zamieściłem ten wywiad bo chciałem zobaczyć czy są na forum "Ci którzy umią łowić uważają że ryb jest sporo" ale coś cisza..... 😜[/quote]
  • donkicha lubi to

#1810 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 sierpień 2020 - 18:11

Ja dzisiaj rano 3.5h, trzy pstragi, wielkość szkolna, chciałem iść po południu na dogrywke ale Grajcarek wezbrał po deszczu i błoto moment popłynęło.
  • korol lubi to

#1811 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 19:48

Ja dzisiaj 3 godziny byłem koło Łącka, kilka szkolnych, 1 z 32cm , i 1ok. 35cm, a najgorsze to płynące glony! praktycznie co rzut to glon i to po kilku sekundach, bardzo ciężko było  łowić, ale klimaty fajne, fajnie i zdrowo jest spacerować i przedzierać się :D ;)

Ale to Dunajec nowosądecki, tu przynajmniej pstrągi są :D,a w tarnowskim poza kleniami to kiepsko... a i kleni jakby mniej niż dawniej..

Działacze tarnowscy skupili się na dołkach karpiowych, a myślałem, ze Jurek Furmański coś zmieni.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 19 sierpień 2020 - 19:58

  • donkicha i piotrmr lubią to

#1812 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 20 sierpień 2020 - 08:04

wczoraj to samo.... Glon za glonem na 10 rzutów 1 czysty !!! Bolenie pięknie goniły ale zaden sie nie połakomił. Miałem 2 wyjścia do srebrno czarnego woblera i łowiłem tylko zielsko....



#1813 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 10:45

Standard na Dunajcu od kilku lat .Jeszcze te 15 lat temu było to nie do pomyślenia. Po wielkiej wodzie w lipcu był chwile spokój i można było fajnie połowić.



#1814 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 sierpień 2020 - 13:03

Potwierdzam właśnie wróciłem 1 klenik glon za glonem nawet smużaki nie daje rady

#1815 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2020 - 18:26

Ja dzisiaj 3 godziny byłem koło Łącka, kilka szkolnych, 1 z 32cm , i 1ok. 35cm, a najgorsze to płynące glony! praktycznie co rzut to glon i to po kilku sekundach, bardzo ciężko było łowić, ale klimaty fajne, fajnie i zdrowo jest spacerować i przedzierać się :D ;)
Ale to Dunajec nowosądecki, tu przynajmniej pstrągi są :D,a w tarnowskim poza kleniami to kiepsko... a i kleni jakby mniej niż dawniej..
Działacze tarnowscy skupili się na dołkach karpiowych, a myślałem, ze Jurek Furmański coś zmieni.


Też miałem taką nadzieję. Niestety składki z roku na rok rosną( obecnie ponad bodaj 450zł rzeki+dołki), choć ryb jest mniej, tak świetne dawniej łowiska jak Komorów, zarastają ogromnymi ilościami glonów a Pan Furmański robi dobrą minę do złej gry. Robi niezłe woblery i może niech na tym się skupi a wprowadzanie zmian w związku pozostawi młodym, którym się chce i mają na to pomysł.
  • donkicha i piotrmr lubią to

#1816 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 22:38

A stawy niech im zarosną całkiem :D ;),może wtedy zajmą się ekologią i rzekami,  gorzej , że zarasta Dunajec z powodu zbiorników zaporowych, eutrofizacji i nawozów sztucznych!


  • donkicha, piotrmr i Paweł R. lubią to

#1817 OFFLINE   Leon13

Leon13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 19:36

Czy wie może ktoś co się dzieje, że aż tyle glonu plynie Dunajcem poniżej Zakliczyna? Dosłownie łąka, woda cała zielona, widoczność jakieś 20cm.

#1818 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:24

Płynie dużo, już widać na zbiorniku Czchowskim! I to on jest głównym źródłem, pozarastany, zamulony, eutrofizacja pełną parą, do tego dochodzi temperatura , niska woda, nawozy etc.


  • Voldemort, piotrmr i Paweł R. lubią to

#1819 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 sierpień 2020 - 14:58

Wczoraj przejezdzałem przez Czchów i masakra, płytki, zasyfiony i zagloniony. Niestety wygląda zupełnie inaczej jak wyglądał 25lat temu jak przyjeżdzałem tam z ojcem na ryby.
Ponoć topiły sie dwie osoby poniżej, trafiliśmy na moment jak jednego przejmował smigłowiec na drodze. Pewnie był w kiepskim stanie jak go śmigło podejmowało, drugiego nie znaleźli.
Z pozytywów widziałem fajne klenie poniżej zapory, bolka i małego sumka, choć tego ostatniego lepiej jak by tam nie było.

Użytkownik wujek edytował ten post 22 sierpień 2020 - 14:59

  • piotrmr lubi to

#1820 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 22 sierpień 2020 - 17:32

Na Dunajcu poniżej Czchowa lepiej żeby sumka nie było? Niby czemu ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych