Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Batson IST1081F


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 luty 2007 - 19:02

Witam.
Właśnie czekam na odbiór kijka na w/w blanku(RX7).Wędka o dł.2,75 uzbrojona będzie w przelotki alconite oraz rękojeść rezonansową.Zamierzam używać jej do....... :mellow: i tu celowo nie napisałem do czego ponieważ chciałbym poznać Wasze opinie na temat tegozestawu oraz to, do jakiego sposobu łowienia(przynęty,żyłka,plecionka?) Wam ta wędka by posłużyła. :huh:

Ps.Szczegulna prośba do testerów(Resonance Grip)o opinie :huh:
Pozdr.Seba

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2007 - 19:27

@Seb
testerzy jeszcze nie zabardzo moga sie wypowiedziec bo albo dopiero co odebrali swoje kije, albo tez kije lada moment do nich dopiero przyjada

Mam nadzieję ze jacyś wędkarze-użytkownicy wędek wykonanych na tym blanku w sposób tradycyjny znajdą się i podzielą spostrzezeniami, chociaz to dosyc oryginalne zeby o takie opinie pytac juz po zakupie B)


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 luty 2007 - 19:31

dla mnie do niczego by nie posluzyla, jest mi 'za lekka', mam o oczko wyzej i lowie na nia woblerami klenie ... czasami jakis przylow
uzywam zylek :D

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2007 - 19:33

@pitt

dodaj że Ty łowisz klenie po 50cm, albo lepiej, i to regularnie , do czego tu mozna raczej powzdychac Embarassed

#5 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 luty 2007 - 19:37

Bo to miało być orginalne :lol:.ą tak poważnie to chodzi mi bardziej o porównanie(sprawdzenie) czy nasza wędkarska brać ma podobne upodobania.Ja wyboru dokonałem w pełni świadomie i wiem też jak ten kijek będziepracował.Nie napisałem do czego wędka mi posłuży tylko dla tego,żeby nie nakierować wątku na jakiś określony tor :D

Pozdr.Seba

#6 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 luty 2007 - 20:08

@Pitt
No,no jeśli ta prawda co pisze @Friko o tych 50-takach to te Twoje oczko wyżej to i tak chyba niezle się napoci :lol: Mi posłuży jednak do do czego innego,z resztą uważam,że do łowienia kleni(szczegulnie na wobki)resonance grip byłby niepotrzebnym wydatkiem.No chyba,że ktoś się lubuje w mróweczkach w dłoni to... :lol: bo nie potrzeba chyba wyostrzać i tak z reguły mocnych kleniowych kopnięć.

8)Seba

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 luty 2007 - 21:56

Okoń czy sandacz Cię pasjonuje?

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2007 - 21:58

@bassy

blank 8lb na sandacza :unsure: już prędziej na wzdręgi czy inne drapieżne krumpie

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 luty 2007 - 22:05

Czyżby biały spinning?
Swoją drogą czytałem kiedyś o pasjonatach łowiących na wobki(woblereczki)ukleje i kiełbie.

#10 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 luty 2007 - 09:29

Ja bym widział taki kijek przy jaziach i okoniach :D

#11 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 luty 2007 - 20:29

Ja bym widział taki kijek przy jaziach i okoniach :D

@Maciejowaty-dokładnie do tego ale z nastawieniem głównie na okonie.Preferuje łowienie pasiaków na gumy uzbrojone w główkę(jakoś nie przepadam za troczeniem)i do tego jestem chorobliwie zarażony opadem.Na okonie jednak nie stosuje typowego opadu sandaczowego lecz jego spowolnioną odmiane i tu właśnie pokaże swoje zalety dłuższy kij.Przy agresywnym,długość wędki nie ma aż tak wielkiego znaczenia(choć i tu wole dłuższe)ponieważ do podbicia używamy większej siły(szybkości) i koncentrujemy się głównie na opadaniu przynęty.Przy opadzie wolnym(nazwa umowna) przynęte musimy podnieść w miarę wysoko lecz z jak najmniejszą szybkością. Brania można spodziewać się zarówno w górę jak i w dół(i tu chyba samo przez się-im dłuższa wędka tym łatwiej).
Łowiąc ze znacznych odległości zauważyłem,że niekiedy podczas podnoszenia przynęty z dna(zazwyczaj na początku prowadzenia)na końcu siedziała już ryba.Podejrzewam,że brania były w końcowej fazie opadu lecz z powodu dużej odległości po prostu ich nie czułem(okonie łowie wyłącznie na żyłke)i tu ma pomóc mi rękoeść rezonansowa(tak dumam :mellow:)Nie wspominam o żeczach oczywistych takich jak czucie przynęty itp.
Tak to sobie wymyśliłem,a jeśli się mylę....liczę na Was :mellow:

Pozdr.Sba

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 20:30

@seeb

jesli chodzi o mnie to mysle ze rekojesc reoznansowa plecionki nie zastapi

#13 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 luty 2007 - 20:40

@seeb

jesli chodzi o mnie to mysle ze rekojesc reoznansowa plecionki nie zastapi

@Friko
Zdaje sobie z tego sprawę.Ale myśle też,że choć trochę poprawi czujność zestawu bo jeśli by tak nie było to oznaczałoby to,że ten cały rezonans to po prostu lipa :cry
Pozdr.Seba

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 20:43

być może, pytanie tylko czy ta różnica będzie na tyle duża że będziesz w stanie ją wyczuć :unsure:

Dla mnie różnica pomiędzy cienką plecionką a żyłką jest kolosalna. Zreszta, zapytam z ciekawości - przy tak delikatnym i dtosunkowo długim kiju, skąd ta obawa przed plecionka? Czy po prostu nie lubisz i tyle?

#15 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 luty 2007 - 20:48

@friko, łowisz okonie małą główką z gumą na plecionkę?

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 20:54

nie wiem o jak małych gunkach mówimy. Ja w główce nie schodze poniżej 5 gram. I łowię na plecionkę.

#17 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 luty 2007 - 21:00

@Friko od kąd zacząłem stosować plecionki nie wyobrażam sobie łowienia w większości przypadków żyłą,lecz co do okoni jakoś uznaje jednak wyższość żyłeczki :D.Może kiedyś się to zmieni jednak na razie pozostaje wiernytradycji.
A co do tego czy zdołam wyczuć różnicę między zwykłą rękojeścią a resonance grip(oczywiście w opisznym przezemnie przypadku) to się okaże w praniu.

#18 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 luty 2007 - 21:05

nie wiem o jak małych gunkach mówimy. Ja w główce nie schodze poniżej 5 gram. I łowię na plecionkę.

Ja na swoich łowiskach używam zazwyczaj głowek w zakresie 2-6g

#19 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 luty 2007 - 21:06

@friko, zapraszam w maju na łódkę. Ty plecionka, ja żyłka. Porównamy wyniki.

#20 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 luty 2007 - 21:11

Ja nie wyobrażam sobie opadu bez plecionki :unsure:
I jeszcze jedno.Zakładacie rezonans a nie lepiej byloby zamiast taśmy klejącej pod uchwytem dać jakieś podkładki grafitowe ,albo cos innego co nie amortyzuje? :wacko:
Mi się wydaję ,ze przez ta taśme traci sie wiele z czułości :unsure:
Mylę się?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych