Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie na Kos.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 09:23

Witam

Wyjeżdżam niedługo na tą grecką wyspę. W wolnej chwili będę chciał powędkować. Czy ktoś wie na co można liczyć i jak się przygotować sprzętowo.

Z góry dzięki.
Bobby.

#2 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 czerwiec 2012 - 10:15

Byłem tam jakieś 4 lata temu i jeśli nic się nie zmieniło, to najpopularniejszym gatunkiem łapanym przez miejscowych i turystów były cefale. Miejscowi łapali je na coś w kształcie podpowierzchniowego bułgara. Przynętę i zanętę zarazem stanowiło pieczywo-coś ala chałka/angielka. Zatapiało się w tym system haków i wyrzucało w morze. Rybki podpływały do tego podskubywały chleb. Po jakimś czasie klient mocno zacinał i wyciągał jakąś rybę zaczepioną za grzbiet lub coś innego. Metoda była mało efektywna i efektowna jeszcze mniej.
Jak będziesz w miejscowości Kardamena (po drugiej stronie wyspy-miwszkałem tu: http://www.mitsishotels.com/Hotels/summer-palace-beach-hotel /welcome_179.htm) zorientuj się nt. całodniowych rejsów na łódce. Dadzą Ci sprzęt, nakarmią i jeszcze napoją winem-sikaczem. Ja nie skorzystałem z tej formy i żałuję, ale zorientowałem się dopiero dzień przed wyjazdem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych