Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABU Garcia Vendetta?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:16

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję używać kijów z serii ABU Garcia Vendetta? Chodzi mi głównie o dłuższe modele, ok. 7,5-9 ft.

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:18

Batsona se kup
Dobry prajs dostaniesz :mellow:

#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:19

Wrednego sandaczoj..cę? :mellow:

Muszę to mocno, ale to bardzo mocno przemyśleć :D

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:21

jo
Wrednego
Dobry kij, dla mnie za słaby. Stoi nieużywany od MArsCasta.

#5 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:22

Bo to polski kij

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 17:35

bardzo sztywne wedki ... takie sobie ... mnie sie nie podobaja

#7 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 29 lipiec 2012 - 23:02

Zdecydowanie mocniejsze niż w opisie!!! Kij 2,30 cw-5-20g, to faktycznie 15-40g. Podobnie jest z castem 2,40, 10-30g. Paradoksalnie, ten drugi, choć ma cw. wyższy od krótszego brata, wydaje się być nieco delikatniejszy. Być może to jedynie złudzenie wywołane jego większą długością. Jednak, co by nie pisać, dziwi tak rażące rozmijanie się z faktycznymi parametrami. Wszystkie moje starsze kije ABU, 30'to i 40'to gramowe są delikatniejsze od Vendetty 5-20 :huh: . Oczywiście, to przesunięcie w stronę większych mocy, nie powinno kija całkiem dyskwalifikować. Bo pracuje ładnie, szybko, a przy tym dość głęboko. Wykonanie też stoi na dobrym poziomie. Ale jednak jest kijem pełnym sprzeczności i bezmyślnego naśladownictwa. Mam tu na myśli tzw. american style. Co mi się nie podoba? Po pierwsze, w dość mocnych kijach widział bym chętnie foregrip, choćby w szczątkowej postaci. A nawet takiego nie ma. Uchwyt multika, to kolejne kuriozum. Ponawiercana, aluminiowa! nakrętka, nie dość, że źle współpracuje z tworzywem uchwytu, wycierając się mocno (zostawia na gwincie szare starte drobiny), to ponadto, poprzez otwory zanieczyszczenia dostają się wprost między gwinty. Zakończenie chwytu też nie zachwyca. To aluminiowy, kanciasty pierścień otaczający również aluminiowy płaski korek. Może w amerykańskich, wykładanych wykładziną, wędkarskich łodziach takie rozwiązanie się sprawdzi, ale nadal będzie nieprzyjemne dla dłoni.

#8 OFFLINE   PlKACZ

PlKACZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 styczeń 2014 - 05:35

Po przeczytaniu recenzji kijka z serii Vendetta na tackletour, byłem na nią zajarany jak szczerbaty na suchary! Już nawet mocno myślałem, który model wybrać na mój pierwszy baitcastingowy kij! Teraz znowu jestem w ciemnej d**** :-P! Na tackletour świetna ocena i zachwyty, a na naszym forum wręcz przeciwnie. Koledzy, jak to jest z rzetelnością testów sprzętu na stronie tackletour, bo już sam nie wiem :-/?

#9 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2014 - 09:01

Te nasze mają całkiem inne blanki, oni testowali wersje na US. Jednak jak dobrze oblukasz katalog to znajdziesz kijki krótkie, właśnie z tamtego rynku.
  • PlKACZ lubi to

#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 styczeń 2014 - 09:10

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję używać kijów z serii ABU Garcia Vendetta? Chodzi mi głównie o dłuższe modele, ok. 7,5-9 ft.

Mam wersję 9ft 15-40, ale w spinie. Cóż mogę powiedzieć, nie jest to st.croix ani inny cts czy rastaffine, ale w tych pieniążkach nie byłby złym wyborem, ze względu na akcję pod różnej maści żelazo i wobki na szczupłego(spadów brak). Do opadingu się nie nada, tyle z mojej strony ;)

Poszedł bym jednak w stronę veritasa, troszkę droższy a już można go pokochać, nie wiem jak dłuższe wersje, ale 6'9" szybki, pod obciążeniem pracujący środkiem, ogólnie bardzo przyjemny i bardziej niedoszacowany niż vendetta :)



#11 OFFLINE   PlKACZ

PlKACZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 styczeń 2014 - 15:35

Maykel - Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź:-)! To przestroga dla mnie, żebym przestał traktować tackletour jako nieomylną wyrocznię :-P! Trochę zaczyna mnie irytować, że nasz rynek jest traktowany przez producentów po macoszemu. Sprzęt w przeliczeniu często droższy niż na zachodzie, a jego jakość i wartości użytkowe często jak się okazuje niższe :-/! Jeszcze raz dzięki :-)!

#12 OFFLINE   rush112

rush112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 08 styczeń 2014 - 17:18

Vendettę 6'6 złamałem już na początku testowania . Pękła w cześci łączenia szczytówki z dolnikiem . Ale wykonanie jej nie zachwyca są też widoczne niedociągnięcia lakiernicze . Przy cw 5-20 dość sztywna . Osobiście nie polecam wersji na Europę produkowaną najczęściej w Chinach.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych