Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowy Penn Spinfisher V


  • Please log in to reply
506 replies to this topic

#361 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Posted 23 September 2013 - 15:30

...czy ktoś wie,gdzie można dostać zapasową szpulę do rozmiaru 4500?

 

Drogo, ponad połowa ceny kołowrotka, ale co zrobić.

 

http://www.ebay.pl/i...2903ab1e&_uhb=1


Edited by pawello, 23 September 2013 - 15:30.


#362 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 29 September 2013 - 17:05

Kilka dni temu znajomy odebrał spinfisher 3500 i strasznie ciężko zbija się kabłąk!Wręcz niemożliwe jest zbicie go korbką.Czy miał ktoś podobny problem?

Było już w o tym - tak ma być i wszystko jest ok., choć pamiętam gdy ja odebrałem przesyłkę w ub. roku to aż mnie zmroziło. Z tym, że zbicie kabłąka korbką powinno być możliwe, choć wymaga trochę siły - na sucho ciężko, a gdy młynek podpięty do wędki i stabilny zdecydowanie łatwiej. Takie jest założenie konstrukcyjne, przedstawiciele Penna określają to jak "półautomat" co ma zapobiegać przypadkowemu zbiciu kabłąka podczas rzutu, zwłaszcza ciężką przynętą. Jeśli o mnie chodzi nie widzę problemu. Z korbki nie zbijam kabłąka w żadnym z moich kołowrotków.

Robert.

#363 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 29 September 2013 - 17:44

...takie rzeczy robi się ręką ;) ...i nie płoszy się ryb :P



#364 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 29 September 2013 - 19:24

...takie rzeczy robi się ręką ;) ...i nie płoszy się ryb :P

...i przy okazji oszczędza jeden z bardziej wrażliwych elementów każdego kołowrotka spinningowego.

#365 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 posts
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Posted 29 September 2013 - 20:40

Dzięki Panowie - już piszę kumplowi newsa!

#366 OFFLINE   Gregson90

Gregson90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts

Posted 15 October 2013 - 13:20

Byłem z tym kołowrotkiem już 5-6 razy na rybach, za sandaczem. To prawda, że kołowrotek przez 1-2 wypad na ryby trochę ciężej pracuje ale to mija z czasem. Jednak jednego nie mogę zrozumieć, czemu tak diametralnie ten kołowrotek zmienia swoją prace pod obciążeniem. Gdy rzucam 15g wszystko fajnie, maślana praca, kiedy rzucę natomiast np. 25g to odrazu wuczuwalnie ciężej pracuje. Sytuacja nie występuje u kolegi przy kołowrotku Team Dragon 930, który jednak chyba jest trochę delikatniejszy. Nie wiem czy czasem nie reklamować tego Penna.

#367 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 15 October 2013 - 18:56

Byłem z tym kołowrotkiem już 5-6 razy na rybach, za sandaczem. To prawda, że kołowrotek przez 1-2 wypad na ryby trochę ciężej pracuje ale to mija z czasem. Jednak jednego nie mogę zrozumieć, czemu tak diametralnie ten kołowrotek zmienia swoją prace pod obciążeniem. Gdy rzucam 15g wszystko fajnie, maślana praca, kiedy rzucę natomiast np. 25g to odrazu wuczuwalnie ciężej pracuje. Sytuacja nie występuje u kolegi przy kołowrotku Team Dragon 930, który jednak chyba jest trochę delikatniejszy. Nie wiem czy czasem nie reklamować tego Penna.

To odczucie przy cięższych przynętach lub takich, które stawiają większy opór to różnica w przełożeniu TD ma chyba 5.0, a Penn w rozmiarze 3500,4500 ma 6.2...i pamiętaj, że to pennowska przekładnia, a nie x-ship :) ...reklamacja w tym przypadku jest raczej bezpodstawna ;)pozdrawiam 



#368 OFFLINE   Gregson90

Gregson90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts

Posted 16 October 2013 - 12:36

Rozumiem. Już się przyzwyczaiłem i nie zamieniłbym tego kołowrotka na żaden inny. Po prostu chciałem rozwiać swoje wątpliwości. Dzięki i pozdrawiam:)

#369 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 12 November 2013 - 16:50

Elo sprawdzał już może ktoś ile wejdzie Power Pro 0,13 na V3500? lub ile dać podkładu z jakiej żyłki żeby weszła cała szpulka 135 lub 270m ?

 

 Obliczając takim prostym kalkulatorem zakładając że linki 0,20 wchodzi 360m to 0,13 powinno wejść  852m !!! Z tego co widziałem to nie jest to aż takie bydlę :) więc jak to jest z t ą pletką ?


Edited by Gofer2005, 12 November 2013 - 19:18.


#370 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 12 November 2013 - 23:18

Elo sprawdzał już może ktoś ile wejdzie Power Pro 0,13 na V3500? lub ile dać podkładu z jakiej żyłki żeby weszła cała szpulka 135 lub 270m ?
 
 Obliczając takim prostym kalkulatorem zakładając że linki 0,20 wchodzi 360m to 0,13 powinno wejść  852m !!! Z tego co widziałem to nie jest to aż takie bydlę :) więc jak to jest z t ą pletką ?


Co do Power Pro to Ci nie odpowiem bo nie używam, może dla ogólnej orientacji przyda się informacja, że Berkleya Fireline 0,17 mm weszło mi około 220-230 m. Należy jednak pamiętać, że podawana przez producentów grubość plecionek jest dość umowna. Teoretycznie tego nie wyliczysz - najlepiej gdybyś miał, choćby na chwilę, dostęp do drugiej szpuli SSV 3500 - nawijasz plecionkę, na to podkład pod rant, a później w drugą stronę i gotowe - jedyny sposób na uzyskanie optymalnej wysokości nawoju.
Pozdrawiam. Robert.

#371 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 13 November 2013 - 17:30

Dzięki Robert za odp co do nawijania na 2 szpulki to prosta sprawa najgorsze jest to że ciężko w Penn'ach o zapasowe szpulki :(



#372 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 27 November 2013 - 14:55

Nie przeszkadza wam mała średnica szpuli 3500? Jak z dlugoscia rzutów?

#373 OFFLINE   mag

mag

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 posts

Posted 27 November 2013 - 16:20

Nie przeszkadza wam mała średnica szpuli 3500? Jak z dlugoscia rzutów?

Normalnie,nie ma problemów  :)



#374 OFFLINE   mag

mag

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 posts

Posted 27 November 2013 - 16:34

Dzięki Robert za odp co do nawijania na 2 szpulki to prosta sprawa najgorsze jest to że ciężko w Penn'ach o zapasowe szpulki :(

Do Spinfishera to prawie dramat...prawie,poniewaz znalazłem na eBayu tylko jednego sprzedajacego ,który to ma...koszt to 29,90 EURO + 17 za wysyłkę

Sprawdziłem,że koszt wysyłki nie zmienia się w przypadku zakupu nawet kilkunastu szpul...

Może znajdą sie chętni koledzy na takowy zakup.Im nas więcej ,tym byłoby w ogólnym rozrachunku taniej...

Gościu sprzedaje te szpule do wszystkich modeli nowego Spinfishera



#375 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 29 November 2013 - 16:54

30 jurków to jakieś 125zł trochę drogo skoro za młynek nowy wystawowy dałem 250zł :) co w tych szpulach Penn jest takiego magicznego ? :)



#376 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 29 November 2013 - 18:10

...to chyba nie znasz cen shimano ;) szczególnie wyższych modeli



#377 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 29 November 2013 - 20:08

Znam ceny do szymonów :) tylko nie jest to połowa ceny nowego młynka :)



#378 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 29 November 2013 - 20:15

...ja zapłąciłem za penna z przesyłką pewnie 370-380...wiec dla mnie to i tak 1/3 ceny ;)



#379 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 29 November 2013 - 20:25

Według mnie akurat penn ma tak atrakcyjną cenę, ponieważ nie ma tej szpulki w zestawie. Bezczelnością producentów jest dla mnie jednak wypuszczanie kołowrotka za 3-5 tys PLN bez szpuli zapasowej. Zapewne myślą, wydał 3-5 tys wydał kolejne 500pln na szpulę. Kpina.



#380 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 29 November 2013 - 22:20

Dzięki Robert za odp co do nawijania na 2 szpulki to prosta sprawa najgorsze jest to że ciężko w Penn'ach o zapasowe szpulki :(

Nie taka ciezka jesli masz inny kolowrotek z dwiema szpulkami badz 2 z jedna :) nawijasz na penna pletke pozniej pod rant zylke, przewijasz na inny kreciol nie koniecznie penna :) i na zapas tego krecka pozniej jedziesz z tym na penna i masz po rant pletke bez wyliczen :), warto kupic najtanszy kolowrotek plastic bombastic za 30zl ale z 2 duzymi szpulami by sluzyl tylko i wylacznie jako przewijak :) pzdr


  • Wojtek B. likes this