Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zakaz trolingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 00:56

Witam wszystkich i pozdrawiam. Jeszcze nie miałem okazji w zabieganiu zająć się legalizacja połowów w Naszym ukochanym PZW i wykupieniu składek. Doszły mnie jednak słuchy o zakazach trollingu w Okręgu Mazowieckim.... czy to prawda? ... i czy jest sens opłacać składki PZW? Czy już definitywnie nadszedł czas dać sobie spokój z tą przedziwną wędkarską organizacją?

#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 09:12

Na ten temat była już bardzo bużliwa dyskusja na ten temat:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=1741& ;prevloaded=1&&start=0


#3 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 09:56

owszem cez była burzliwa dyskusja i nawet zadałem sobie po twojej uwadze trud by ją przeczytać i uważam to niestety za stratę czasu, ponieważ jak to u nas bywa prawie wszystko nie na temat..... dyskusja bowiem toczyła się o zasadności lub nie łowienia na troling i o zasadności lub nie wprowadzania zakazów trolingu. Ja natomiast nie pytam o zasadność czy słuszność trolingu, bo co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, podobnie zresztą jak co do słuszności spinningu,jerkingu, grunciarstwa, wędk.spławikowego itd. Natomiast pozostaje konieczność dostosowania się do obowiązujących przepisów (niestety ewentualnie jeśli w tej materii takie są - to wybitnie durnych, co nie zmienia faktu, że trzeba się do nich dostosować). Stąd też moje pytania. Pierwsze o zakaz, a drugie o niepłacenie składek jako nie tyle formę protestu, co wybór i przejście z płaceniem tam gdzie mnie szanują i nie narzucają mi jedynie słusznych metod wędkarskich.

#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 10:56

To w takim razie jedyne co mogę Ci poradzić to możesz sie przenieśc do któregoś koła w ZO Katowice.
Tu władze są o wiele lepsze niż na Mazowszu, a i akweny bardziej zadbane. A na pewno wędkarze o wiele milsi :D :D :D :D :D :D
W naszym rejonie na pewno znajdziesz coś ciekawego da siebie bo jest kilka zbiorników z dopuszczeonym trolingiem, sa także łowiska specjalne (bardzo rybne).
Zapraszam :D :D :D

#5 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 22 luty 2007 - 12:20

Witam wszystkich i pozdrawiam. Jeszcze nie miałem okazji w zabieganiu zająć się legalizacja połowów w Naszym ukochanym PZW i wykupieniu składek. Doszły mnie jednak słuchy o zakazach trollingu w Okręgu Mazowieckim.... czy to prawda? ... i czy jest sens opłacać składki PZW? Czy już definitywnie nadszedł czas dać sobie spokój z tą przedziwną wędkarską organizacją?



II. Obowiązki i ogranczenia ogólne - na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW obowiązuje:

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW z marca 2003 rok (wprowadzony na mocy uchwały nr 37 Zarządu Głównego PZW z dnia 29 marca 2003 r.).
Zakaz połowu okoni o długości całkowitej poniżej 18 cm.
Ograniczenie połowu metodą trollingową - tz. trolling dozwolony jest tylko i wyłącznie na wodach trzech obwodów rybackich: rzeki narew 7 (zb. Zegrzyński), rzeki Wisły nr 3 i rzeki Wisły nr 4. Na pozostałych wodach Okręgu Mazowieckiego PZW, trolling jest ZABRONIONY.
Rejestracja połowów wędkarskich - zgodnie z Regulaminem Rocznej Oceny Działalności Kół PZW Okręgu Mazowieckiego.


Źródło: http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/skladki/index.html#to p

#6 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 22 luty 2007 - 12:33

H.W.D.Pzw
Embarassed

#7 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 22 luty 2007 - 12:37

H.W.D.Pzw Embarassed

Nie plac. Nie bedziesz sie wstydzil.



#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 luty 2007 - 12:38

Klon rozwiń ten tajemniczy skrót :mellow:

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 12:43

Rejestracja połowów wędkarskich - zgodnie z Regulaminem Rocznej Oceny Działalności Kół PZW Okręgu Mazowieckiego.


Jesli chodzi o troling to juz sie wypowiedzialem kiedys...

Jesli chodzi o świstki majace robic za rejestracje polowow to owszem, dostalem....i zaraz oddalem, wypisawszy na tym nast. sentencje Nie zabieram ryb do domu.
Gumo
p.s.Kuba, a jak bedziesz na Wisle lapal bez karty?...kontrola jest pewna...moze przy okazji sprawdzenia czy masz gasnice, nawet sprawdza karte? ;)

p.s.2. Niech zgadne...HURRA! WeDkuj tylko z pzw.. :lol:

#10 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 22 luty 2007 - 12:57

[p.s.2. Niech zgadne...HURRA! WeDkuj tylko z pzw.. :lol:

Pudło <_<

#11 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 22 luty 2007 - 13:39

H.W.D.Pzw
Embarassed


Humanitarne Wyrybianie Dóbr Pzw


#12 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 14:35

Jesli chodzi o świstki majace robic za rejestracje polowow to owszem, dostalem....i zaraz oddalem, wypisawszy na tym nast. sentencje Nie zabieram ryb do domu.
Gumo


Czegoś tu nie rozumiem ?????
W okręgu katowickim tako rejestr już funkcjonuje od ponad 10 lat. I nie jest on tylko po to by był.
Ten rejstr nie służy wyłącznie rejestrowaniu ryb, które zabiera sie do domu. Obojętne gdzie rybę zabierasz musisz ją wpisac do rejestru. Liczy się fakt zabrania ryby z wody bez względu gdzie. (dom, podarowanie koledze, wpuszczenie do innej wody).
Poza tym taki rejestr daje obraz obciążenia danego łowiska.
Wszystkie rejesty odebrane od wędkarzy trafiaja do Olsztyna i tam na ich podstawie wykonywane jest podsumowanie.
Z tych podsumowań wynika gdzie, kiedy i ilu wędkarzy łowi. Czy na danym akwenie jest duża, czy mała presja wędkarska.
Także zawarte są informacje na temat ilości odławianych poszczególnych gatunków ryb.
Na podstawie takowego opracowania dokonuje sie zarybień.
Poza tym bez wzgledu czy ktoś zabiera ryby, czy nie, to winien wpisać do rajestru fakt łowienia na danym łowisku. Jak już napisałem to daje obraz obciążenia wędkarskiego łowiska. Ta informacja pozwala na ustalenie harmonogramu kontroli. Te bardziej obciążone powinny być częściej kontrolowane i lepiej zarybiane. Jeżeli dużo ludzi łowi na danym akwenie to powinien byc lepiej zarybiany i lepiej pilnowany.
To na prawdę bardzo cenne źródło informacji.

Takie traktowanie rejstru jak to opisałeś nie jest tylko niezgodne ze statutem PZW, ale stanowi objaw arogancji w stosunku do PZW oraz niezrozumienia intencji i zasad, które ustala związek do którego należysz i na wodach, którego łowisz.
Koledzy proszę wypełniajcie rzetelnie rejestry. !!




#13 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 14:41

Argrabi:Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Klon: dziękuję za smaczek dodany odpowiedzi Argrabiego...:D)))) Cez: dziękuję za zrozumienie i zaproszenie, trochę to jednak daleko na dojazdy i nie mam wogóle pojęcia jakie tam są wody....ale trzeba przemyśleć sprawę. W rozmyślaniach przyszedł mi pomysł opłacenia składek np. w ZO Lublin. Mieszkają tam moi rodzice więc odwiedzając ich mógłbym wędkować dość często, trolling chyba tam nie zabroniony, mają podpisane umowy z Zamościem i Chełmem więc atrakcyjniejsza część rzeki Wieprz byłaby dostępna, łącznie z zaporówką w Nieliszu, a i z Mazowieckim ZO mają umowę, więc od biedy po Zegrzu w razie co i Narwi możnaby potrolować gdyby nie było czasu na wypad.....

#14 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 luty 2007 - 14:42

te rejestry to jedna wielka bzdura bo jakoś nikt nie kwapi się do tego żeby je zbierać na koniec sezonu, u mnie leżą już dwie sztuki. Pozatym nic nie dają takie rejestry bo jak ktoś nie zabiera ryb to oddaje puste a ci co zabierają dużo i tak z reguły zaniżają wpisy co do ilośći zabieranych ryb.

#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 14:43

Temat rejestru połowów zainicjowałem na forum ogólnym
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=35542& amp;#msg_35542

#16 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 22 luty 2007 - 14:46

@ Cezorator
Ale Ci pod tą czapką poukładali nawet Ci nie zazdroszczę.
Jans

#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 14:54

@ Cezorator
Ale Ci pod tą czapką poukładali nawet Ci nie zazdroszczę.
Jans

Mam nadzieję, że nie chciałeś być nieuprzejmy.

#18 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 luty 2007 - 14:59

moim skromnym zdaniem dużo mądrzejszym rozwiązaniem od zakazu trollingu byłoby wprowadzenie zmian które proponuje ARS, a później walka o ograniczenie zabieranych szczupaków do jednej sztuki na dobę oczywiście według widełkowego wymiaru ochronnego. Wszyscy by byli szczęśliwi i łapali więcej i większych ryb.

#19 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 15:11

Jans proszę daruj sobie osobiste wycieczki w stronę ludzi z którymi rozmawiasz....

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 15:17

Legolasie...pax miedzy chrzescijany.
Poobserwuj sobie inne watki, przypadek jest naprawde ciezki...
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych