Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power XD 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:10

Ten najnowszy .

#42 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:17

No niestety ale Twin Power SW to zupełnie inna konstrukcja. Do tego korba w XD też jest pewnie krótsza i samo to już robi różnicę.

#43 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:29

No niestety ale Twin Power SW to zupełnie inna konstrukcja. Do tego korba w XD też jest pewnie krótsza i samo to już robi różnicę.


Pomijając konstrukcję pod obciążeniem uciągu w Bałtyku jest tragedia. Jak bym worek cementu miał przyczepiony. Przy prowadzeniu powierzchnią jest ok

Użytkownik lyha edytował ten post 24 grudzień 2022 - 14:29


#44 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2022 - 15:37

Pozostaje tylko szczerze podziękować doradcom.
  • Baars lubi to

#45 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 19:43

Doradca to shimano Polska...

#46 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 20:11

Doradca to shimano Polska...


A ja myślę że po prostu człowiek. Człowiek niekompetentny i tyle. Wszędzie się taki znajdzie. A rozumiem że medialnie lepiej zabrzmi Shimano Polska.

#47 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 20:31

Odeślę go po prostu do Shimano.
Oglądam teraz filmiki i łowią.nim poperami a młynek daje radę na morzu/oceanie....
Chyba po prostu trafiłem wadliwy egzemplarz. Pod obciążeniem dużo ciężej idzie i szumi...

#48 OFFLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 26 grudzień 2022 - 16:52

Daja rade w morzu i oceanie ale na filmach jest podane ile ten czlowiek z tego filmiku musi oddać siły podczas kręcenia, hmmm.
Jedyna rzecz jaka mi przychodzi teraz do głowy to zwiększyć luz na przekladni lub nic jeśli luzy są ok.

#49 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 26 grudzień 2022 - 17:43

Kołowrotek odsyłam do Shimano, niech coś z tym zrobią. Uważam że jest uszkodzony , zbieralem informację i czaiłem się na niego rok, dziesiątki rozmów ze sprzedawcami i doradcami shimano zanim go kupiłem. Rozmowy z serwisantami...Niezwykle mocny kołowrotek do łowienia w morzu, mikromoduł i szczelnośc na słoną wodę. Seria Magnumlite Mega Moc. Jak wszystko wyjaśnię opowiem chętnie jak sprawa została rozwiązana
  • gulf lubi to

#50 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 grudzień 2022 - 18:00

Kołowrotek odsyłam do Shimano, niech coś z tym zrobią. Uważam że jest uszkodzony , zbieralem informację i czaiłem się na niego rok, dziesiątki rozmów ze sprzedawcami i doradcami shimano zanim go kupiłem. Rozmowy z serwisantami...Niezwykle mocny kołowrotek do łowienia w morzu, mikromoduł i szczelnośc na słoną wodę. Seria Magnumlite Mega Moc. Jak wszystko wyjaśnię opowiem chętnie jak sprawa została rozwiązana

 

Moim zdaniem odesłanie, to krok w dobrym kierunku. Lata temu miałem dwa egzemplarze tego modelu Stradica:

Załączony plik  Stradic.jpg   73,99 KB   21 Ilość pobrań

Obydwa startowały z pewnym opóźnieniem jednak, po paru obrotach jeden z nich chodził lekko, bezproblemowo. Drugi natomiast miał stosunkowo duże opory pracy. Nie pomagały żadne zabiegi kolegów, lepiej znających się na rzeczy (serwisów jeszcze nie było albo ja o takich nie wiedziałem poza tym na na pl. Św. Macieja we Wrocku). 

Tak u mnie pracował do końca.


Użytkownik popper edytował ten post 26 grudzień 2022 - 18:00


#51 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 27 grudzień 2022 - 10:14

Odeślę go po prostu do Shimano.
Oglądam teraz filmiki i łowią.nim poperami a młynek daje radę na morzu/oceanie....
Chyba po prostu trafiłem wadliwy egzemplarz. Pod obciążeniem dużo ciężej idzie i szumi...


Nic Ci to nie da ...

On nie jest wadliwy

Po pierwsze przynęty które stawiaja opór plus szybkie przełożenie (hg,xg) sprawiają takie wrażenie że ciężko się kręci
Po drugie lekki rotor który nie ma tej sily zamachowej przy obracaniu sie (chodzi mi o to że przy starszych konstrukcjach z cięższymi rotorami to jak już ten rotor się rozpędzi to własną masą bedzie powodowal wrażenie że kręci się lżej)

Po trzecie długość ramienia korbki
W przypadku tego młynka korbka jest krótsza niż w modelu sw co daje mniejszą dźwignie

Jak to wszystko dodasz do siebie to juz masz odpowiedź dlaczego na sucho kręci pięknie i lekko a jak dostanie obciążenia to (zamula)

Ja jestem zwolennikiem kołowrotków o wolniejszych przełożenia i cięższych konstrukcjach takich pod 270 do 350 gram jeżeli chodzi o troszkę grubsze łowienia

Takie młynki z Mgl jak najbardziej ale do dlubania małymi przynetami ewentualnie ślizgacze bezsterowe które nie stawiaja oporu

Dodam że na filmikach w necie jak zobaczysz jak Japonce łowią w oceanach to tam nikt sie nie pier....li i drze na siłę.Tam nie ma finezji.Nie bez powodu tuningują małe kolowrotki i wymieniją zwykłe knoby na tzw. buły ,która jak by nie bylo też poprawia chwyt i przez to generowane jest więcej sily

#52 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2023 - 10:53

Tak jak mówiliście, przy pełnym wyrzucie po prostu czuć duże przełożenie tego młynka. Rozmawiałem z paroma osobami i pokazalem im go w akcji. Dam mu jeszcze szansę i zabiore go na Wyprawe. Jak sie nie przyzwyczaje to poleci na sprzedaż....
Tylko SW mi zostanie ;)
  • przemo_w lubi to

#53 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 02 styczeń 2023 - 11:05

Tak jak mówiliście, przy pełnym wyrzucie po prostu czuć duże przełożenie tego młynka. Rozmawiałem z paroma osobami i pokazalem im go w akcji. Dam mu jeszcze szansę i zabiore go na Wyprawe. Jak sie nie przyzwyczaje to poleci na sprzedaż....
Tylko SW mi zostanie ;)


Kup wersję 2017 i przeróbka na wersję hg lub pg...

#54 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 02 styczeń 2023 - 12:05

Przecież wersję 2021 również można przerobić, więc po co ma kupować inny młynek?



#55 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2023 - 15:21

Sugerujecie zmianę przekładni?
Powiem tak. Łowię 2 rok w morzu TP4000SW XG.
Chodzi jak masło . Skusiłem się przesiąść na lżejszy XD i żaluje. W moim SW nawet nje czuć tego przełożenia. Szpula jest metalowa inaczej pracuje

#56 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 styczeń 2023 - 15:45

Tylko SW mi zostanie ;)


Stella SW4000HG 😉 Mi mocno chodzi po głowie 😁
  • piethras lubi to

#57 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 02 styczeń 2023 - 18:53

Nie miałem żadnego cywilnego TP w wersji 4000xg, wiec nie wiem na ile on ciężko pracuje podczas prowadzenia przynęt. Mam TP SW xg i tutaj jakoś nie czuć tego, podobnie nie czuć tego w stradicu 4000mhg jakoś specjalnie. Oczywiście Tp 4000 PG chodzi najlżej i ma najmniejsze opory podczas prowadzenia nawet przynęt stawiających opór w wodzie…

#58 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2023 - 20:08

Nie miałem żadnego cywilnego TP w wersji 4000xg, wiec nie wiem na ile on ciężko pracuje podczas prowadzenia przynęt. Mam TP SW xg i tutaj jakoś nie czuć tego, podobnie nie czuć tego w stradicu 4000mhg jakoś specjalnie. Oczywiście Tp 4000 PG chodzi najlżej i ma najmniejsze opory podczas prowadzenia nawet przynęt stawiających opór w wodzie…


Dla tego wracam do SW. Metalowe body, metalowy rotor, duża buła i dłuższa korbka. To wszystko przy XG nie sprawia problemu. Tutaj przy XD jest odchudzony oraz krótka rączka i mala bułka. Różnica dla mnie jest spora.

#59 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 03 styczeń 2023 - 20:09

Stella SW4000HG 😉 Mi mocno chodzi po głowie 😁


... I myślę, że to będzie dobry wybór 🫡
  • gulf lubi to

#60 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 styczeń 2023 - 15:04

... I myślę, że to będzie dobry wybór

Mam dwa modele 13 i 20

model sw13 4000 XG i sw20 4000HG, model 13 mam przerobiony na PG-czyli z przegładnią od 6000,ciągnie największe obrotki bez zająknięcia.

Model 20 też można, jeśli jest potrzeba, przerobic na PG ,pasuje doskonale przekładnia z 6000,ale myślę że w tym roczniku HG jest złotym środkiem.wagowo mozna je nieco uszczuplić,ze szpulami Yumeya,oraz karbonowymi korbami-tak do około 310-320 gram,


  • gulf i przemo_w lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych