Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Asunden


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 luty 2007 - 20:27

Witam! We wrześniu tego roku wybieram sie nad Asunden do Ulfa w dniach 22.09do06.10 i będzie to moja druga wyprawa nad to jezioro. Podczas mojego pierwszego wyjazdu nie udało mi sie namierzyć sandaczowych miejscówek. Mam wielką prośbę związaną właśnie z sandaczami tzn. jeżeli ktoś mógłby podzielić się informacjami dotyczącymi mijscówek z sandałami to będę bardzo wdzięczny i po powrocie na pewno podziele się wrażeniami i spostrzeżeniami z pobytu nad tym jeziorem. Z góry wielkie dzięki!
P.S. będę wdzięczny także za każde ciekawe miejsca, nie tylko sandaczowe.

#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 24 luty 2007 - 20:39

Krzysztof także się wybiera we wrześniu nad Asunden.
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2110& ;start=0&
Zapytaj się jego.
On tam był już 2 razy i zna dobrze to jezioro.


#3 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 luty 2007 - 21:28

Wielkie dzięki za poradę :mellow:

#4 OFFLINE   tomek23

tomek23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 13:55

Na Asunden najskuteczniejszy na duże sandacze jest trolling.
Ta metoda na tym bardzo głębokim jeziorze daje największe szanse na sztuki powyżej 5 kg.
Jeżeli już uda Ci się namierzyć stok z sandaczami to nałowisz się do bólu rąk :D

Koniecznie po powrocie zdaj relację.

Pozdrawiam,

#5 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 luty 2007 - 16:42

Dzięki za info na temat metody połowu, ale właśnie o namierzenie tych miejscówek się rozchodzi :mellow:

#6 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 luty 2007 - 16:43

Relację zdam na pewno!!!

#7 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2418 postów

Napisano 28 luty 2007 - 14:42

Mam nadzieje, ze nie bedzie jakos strasznie wiac...
Szukasz najglebszych miejsc i tam ciagasz, 8-12m. Jak trafisz na kamyczek, to kolo niego bankowo jest sandaczyk. I sandaczyk robi hyc! Tylko postaraj sie o prawdziwe deep runnery. Z dostepnych w kraju w ciaglej sprzedazy nada sie od biedy Rapala DT 16.
Sandaczyk ma to do siebie, ze czesto gryzie (duzego) woblera z boku i haczy sie za policzek, skutkiem czego nierzadkie zejscia.

#8 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 28 luty 2007 - 21:39

Dzięki Kuba za odpowiedż na moje pytanie.
Także mam nadzieje że głowy mi nie urwie :mellow:
pozdrawiam!!!

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2418 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 16:23

Aha - jak wiadomo, sandaczyk po poludniu i pod wieczór udaje sie na plytsze. Nawet i 3m potrafi penetrowac.

#10 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 marzec 2007 - 20:58

@andi moze Ulf wie gdzie sprzedaja mapy batometryczne.Powinny byc prawie w kazdym porcie -cena okolo 40 zl [100kr] ,idealem jest echsonda ale i bez tego sie obejdzie.
Nie lowilem na tym jezorze ,odwiedzilem jednak wiele innych podobnych wielkoscia i uksztaltowaniem.Tak jak kolega napisal -troling -bialo/czerwone[uniwersalne] wobki -gleboko chodzace.
Wszelkiego rodzaju zarowy, im jaskrawszy tym lepszy.Nieboj sie tez plywac po otwartej wodzie ,tam czesto siadaja te wieksze.Co do gomek to swietnie sprawdzily sie nam GULP [pachnace].Sandala chaczylismy na spadach 10-20 metrow a nawet powyzej.Ciezko wtedy z opadu.Tu patent kolegi-zakladalismy wtedy bambke [moze tez byc dozy splawik przelotowy] ustawialismy gront na np.23m tak zeby GULP wlekl sie lekko na fali po dnie.Brania czesto przypominaly leszczowo-linowe tracanie robaka.Probawalismy tez na martwa rybke - :unsure: :unsure: srednio jednak zera raczej nigdy niebylo.
Pozostaje zyczyc polamania kija. :D



#11 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 03 marzec 2007 - 09:45

Witaj Termos13 i dzięki za wskazówki, mapę posiadam nawe bardzo dokładną
Pozdrawiam Andi

#12 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 marzec 2007 - 21:42

Witam.

Byłem na Asunden w ubiegłym roku. Sandacza nie złowiłem ale kolega złowił ok 90 cm sztuke, na troling. Z rzadka próbowaliśmy łowić z opadu ale jednym efektem był u mnie okoń 40 cm a u kolegi szczupaki.
Na jednej z płyt dolączanych do gazety Wędkarstwo Moje Hobby była pokazana wyprawa z Aunden, spróbuj potpatrzeć gdzie łowią sandacze.
Bankowym miejscem jest górka przy małej wyspie niemal na plosie głównym, łatwo ją znaleźć bo jest oznaczona boją.
Pozatym między pólwyspem po lewej stronie ( płynąc od Ulfa) a Bjugo po prawj jest też fajna górka.
Dobrym sposobem jest trolowanie i jak wobler zaczyna haczyć o dno warto stanąć i spróbować z opadu. Przyznam, jednak że tego nie stosowaliśmy bo jezioro jest tak piękne że woleliśmy je poznawać trolując ( no może poza Krzysztofem, który był tam kolejny raz no i jak z jedego miejsca wyjął 3 szczupaki na gume to potem częściej spiningowaliśmy)
ziuta

#13 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 10:00

Dieki za informacje Ziuta :mellow:
Pozdrawiam Andi





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych