Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa końcówki wędki (butt cap)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2021 - 08:50

Cześć,

w jednej wędce zgubiłem gumowe zakończenie wędki. Chciałbym wymienić na zakończenie w pianki eva (nigdy więcej gumy na zakończeniu długiej rękojeści - szarpie za ubranie). W innym kiju (zdjęcie) mam dokładnie takie same aluminiowe zakończenie zaślepione pianką eva i to jest ok.

Czy dostanę gdzieś takie zakończenie z pianki? Nie mogę znaleźć. Ewentualnie jakieś inne pomysły na naprawę? Myślałem, że ściągnę te aluminium i dorobię nową końcówkę z korkogumy ale nie udało mi się tego ściągnąć, pomimo podgrzewania trzyma jak skurczybyk. Innym pomysł to zalanie tego żywicą epoksydową, tak żeby wystawała na ok pół cm i zaokrąglenie krawędzi, czy to ma sens?

Załączone pliki


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 16 marzec 2021 - 08:53


#2 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 939 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 16 marzec 2021 - 09:56

musisz mocniej (lub znacznie mocniej) zagrzać, na pewno w końcu puści:) zapalniczka to za mało, lepiej kuchenka gazowa lub opalarka...

zaślepianiem żywicą bym się nie bawił, ewentualnie masz kilka podobnych gałek w sklepach, coś dobierzesz... a najwygodniejsza i tak będzie korkoguma:)



#3 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2021 - 12:00

musisz mocniej (lub znacznie mocniej) zagrzać, na pewno w końcu puści:) zapalniczka to za mało, lepiej kuchenka gazowa lub opalarka...

zaślepianiem żywicą bym się nie bawił, ewentualnie masz kilka podobnych gałek w sklepach, coś dobierzesz... a najwygodniejsza i tak będzie korkoguma:)

Dzięki, spróbuję jeszcze to ściągnąć.



#4 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 marzec 2021 - 17:11

włóż do garnka z gotującą wodą , ja tak często odzyskuje elementy z wędek



#5 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4430 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 marzec 2021 - 19:31

Nie ściągaj gałki na siłę bo ukrecisz sobie koniec dolnika. Dorób najpierw z EVA taką kulkę jak masz teraz z gumy a później obetniesz (lub wyrwiesz) sobie tę oryginalną gumową i wkleisz nową.
Na fotkach masz jak wyglada to po zdjęciu. Kij to jakiś Robinson z tego co pamietam. Nie wiem czy taką samą będziesz miał ale widzisz jak to bynajmniej wyglada i co Cię czeka. W moim przypadku była to pianka EVA. Widać że odcinałem przy/razem z korkiem bo wklejone to było na jakimś niby insercie czyli rurce aluminiowej. Została w środku (widać na fotce). Zdjąć też chyba sie nie dało.
________

Załączone pliki


  • Grzegorz B. lubi to

#6 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2021 - 21:29

Gotowałem i to nie pomogło. Z tego co widzę, ta aluminiowa obręcz u mnie też jest na insercie, na jakiejś białej rurce z tworzywa. Zamówiłem piankę eva i spróbuję dorobić z niej gałkę. Dzięki za rady!



#7 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 17 marzec 2021 - 08:06

Ja w sklepie rodbuilderowym kupiłem coś takiego. Obciąłem dolnik razem z tą gulałką 2mm powyżej, Dobrałem insert odpowiedniej średnicy z kawałka rurki grafitowej i wkleiłem na żywicę. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  mmmm.PNG   37 KB   8 Ilość pobrań

Użytkownik Godzio edytował ten post 17 marzec 2021 - 08:07

  • Grzegorz B. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych