Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kontakt GG by szybko się poradzić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 12:15

Witam wwszystkich. Chcę zacząć łowić castingiem lecz nie wiem co i jak... może ktoś by się odezwał do mnei na GG ? 6469209 - to mój numer.

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 12:59

@wobler129

witaj na forum. Jest wiele artykułów na tej stronie kierowanych do osób które chcą rozpocząć przygodę z łowieniem na casting. Na początek życzę miłej lektury, a potem, zachęcam do zadawania pytań - jeśli po lekturze jakieś pytania pozostaną.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 13:53

Tylko ja chcę zacząć od kiji 1-7g. np. Kongera World Champion :D

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 14:03

Nie wiedziałem że Konger dystrybuuje kije castingowe. Słyszałem o spinningowych, ale castingowe jakoś umknęły. Zwłaszcza ultralajty o c.w. do 7 gram.

no chyba.... że masz plan przykręcenie multiplikatora do wędki spinningowej - ale to bym stanowczo odradzał. Nie zadziała.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 luty 2007 - 14:15

Tylko ja chcę zacząć od kiji 1-7g. np. Kongera World Champion :D


Tak racja!
Podłaczam sie do stwierdzenia Friko.
Przykręcanie multika do kija spinningowego ta taki sam bezsens jak zakladanie silnika od Porche do Fiata 125p. Jeśli chcesz łowić na casting a wcześniej tego nie robileś to proponuje zacząc od średniego zestawu na szczupaki a nie od UL. Poszperaj w zasobach forum, poczytaj artykuly na stronie głownej jest tego stosunkowo wiele. jak złapiesz bakcyla i spodoba ci sie lowienie na multiplikator to z czasem dojrzejesz do sprzetu na 7g wabiki.
pozd JW


#6 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 16:25

sory pokręciłem... tzn. nie dogadałem się przez GG ze znajomym pytałem o kije do multiplikatora czy są - ooniowe takie do 10g. c.w. i się nie dogadaliśmy... są jakieś kije do 10g. c.w. do multi... na okonia ?

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 16:29

są jakieś kije do 10g. c.w. do multi... na okonia ?


w ofercie fabrycznej na swiecie nieczesto mozna natrafic na kije castingowe o gornym c.w 3/8 oz (10 gram).

Wiekszosc wedkarzy, najczesciej tych majacych pierwsze kroki w castingu juz za soba, ktora decyduje sie na casting w lekkim wydaniu, buduje sobie kije na zamowienie w pracowniach.


#8 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 16:47

A możecie podać jakiś model ? Chodzi mi o kij do 250zł. i do tego kołowrotek - tylko nie 1kg. :D

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 luty 2007 - 16:54

masz na mysli kij zbrojony na zamowienie w cenie do 250 pln???? :unsure:

#10 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 17:01

nie... no oczywiste że nie... chodzi mi o zwykłą castingówkę która miała by c.w. około 1-10g. :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 luty 2007 - 17:07

A możecie podać jakiś model ? Chodzi mi o kij do 250zł. i do tego kołowrotek - tylko nie 1kg. :D



Ja nieznam kija do 10g castingowego za taka sumę. I wydaje mi się, ze nie poznam w najblizszym czasie. Uwazam rownież, ze kupowanie kija do 10g( wartość faktyczna) na okonie mija się z celem. No chyba, ze chcesz lowic na troczek jakieś palczaki do 15 cm. Jest w ofercie st croix nie najgorszy kijek do 14g i mocy 10 funtów. mam na myslie premiera PC60MLF2. na początek wystarczy, ale jego koszt to pewnie gdzies okolo 500-600 zł. Z dobrze dobranym multikiem rzucisz z niego wszelkie przynety w granicach 4,5 do 17g. Proponuje jednak zacząć od mocniejszego kija na cięższe przynety, będzie latwiej się otrzaskać z castingiem i wyplenić z techniki rzutów spinningowe przyzwyczajenia, potrafia napsuc krwi. W końcu możesz łowić okonie na mniejsze gumki ale z cięższymi głowkami badż innymi malymi wabikami, ktore dobrze latają jak np. salmo zipper czy Hornet 6 S. wirowka nr. 3 tez poleci z takiego zestawu.
pozd JW

p.s nie licz, ze którykolwiek zbrojmistrz zbuduje ci poprawny lekki casting za 250 zł. No chyba, ze bedzie cierpiał na pomroczność jasną.


#12 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 17:11

Nie o większym c.w. nie ma mowy. Ja łowię tylko okonie klenie i jazie. A Castingiem chciałbym zacząć okonie... tylko nie 600zł. :huh: mówiłem max. 250zł.... zna ktoś ? czy może to tylko marzenie ? :D

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 luty 2007 - 17:13

nie... no oczywiste że nie... chodzi mi o zwykłą castingówkę która miała by c.w. około 1-10g. :D


Cześć kolego,
Jeśli chcesz zaczynać przygodę z castingiem od zestawu umożliwiającego łowienie przynętami 1g to życzę powodzenia. Niestety, wbrew panujących i rozpowszechnianych opinii ,łowienie takimi zestawami mija się trochę z sensem. Polecam pierwszy zestaw od co najmniej 5g. Zaoszczędzisz pieniędzy, będzie to sensowniejsze i przede wszystkim możliwe. Ponadto musisz koniecznie nauczyć się obsługi zestawu castingowego. Początek z wątpliwym dla mnie UL (1-5g) nie będzie łatwy.

Pozdrawiam
Remek


#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 luty 2007 - 17:15

witam
tańszego i lżejszego chyba nie znajdziesz :unsure:
http://www.kamimarke...hp?prod_id=6453

#15 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 17:16

Nie będę łowił innych ryb jak okoni takim zestawem. To po co cięższy zestawik ? Chcę UL :D Teorie mam opanowaną co do rzucania... tylko praktyka a może jeszcze najważniejsza praktyka - tak chyba lepiej słychać :D Ok możecie mi polecić modele jakieś ? w mojej cenie...

#16 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 luty 2007 - 17:17

Czyli mogę myśleć że nie znajde w tym przedziale pieniężnym i tym c.w. takiego kija?

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 luty 2007 - 17:18

Nie będę łowił innych ryb jak okoni takim zestawem. To po co cięższy zestawik ? Chcę UL :D Teorie mam opanowaną co do rzucania... tylko praktyka a może jeszcze najważniejsza praktyka - tak chyba lepiej słychać :D Ok możecie mi polecić modele jakieś ? w mojej cenie...


Jeśli teorię masz już opanowaną to rzeczywiście możesz zaczynać od UL. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Remek


#18 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 luty 2007 - 17:19

witam
tańszego i lżejszego chyba nie znajdziesz :unsure:
http://www.kamimarke...hp?prod_id=6453

Hasior z tego kija rzucanie przynet poniżej 7g to bedzie katorga nawet z dobrym multikiem. Wobler 129 w zakresie do 10g max proponuje zostac przy spinningu.
JW

#19 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 luty 2007 - 17:24

http://www.fishingce....pl/spining.htm w FC morzesz zmontowac cos takiego na szklanym blanku Bsarsona
-SPG780 E 1 1,98 2-6 2-6 Mod X/Light 45,00.-
-SPG781 E 1 1,98 2-7 4-8 Mod U/Light 50,00.-
-SPG782 E 1 1,98 4-14 6-12 Mod Light 50,00.-
znam koleisa który własnie zmontował sobie kij na takim blanku wyszło go okolo okolo tojej kwoty,rekojesć z pianki uchwyt 16 ewentualnie mozesz zastosować foregripy na tekojesc dzieloną z kobka AB sa tanie,do tego przelotki batsona i powinno wyjść tanio ,ale na twoim miejscu nie zaczynałbym przygosy z castem od takiej wedki do tego zestawu bedzie ci potrzebna specjalistyczny multik jak np.calcutta 51conquestS a taka to koszt 1000zł wiece radze posłuchac doświadczonych castingowców z tego forum
pozdro hasior :D


#20 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 luty 2007 - 17:26

acha dla jasności ja nie jestem TYM doświadczonym castingowcem ,jeszcze :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych