Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Główki jigowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 październik 2017 - 17:46

Odlewa ktos z forum glowki na hakach EAGLE CLAW moze? Wiem ze kolega @Damir odlewa super glowki ale haki EG wyszły na ta chwile. Kolega @Cyprys super glowki ale na EC tez nie odlewa 😢😢😢 czy jest ktos jeszcze godny polecenia jak dwóch kolegow wymienionych? Chodzi o haki 5/0

Użytkownik Szerman edytował ten post 04 październik 2017 - 17:46


#102 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 04 październik 2017 - 20:23

Odlewa ktos z forum glowki na hakach EAGLE CLAW moze? Wiem ze kolega @Damir odlewa super glowki ale haki EG wyszły na ta chwile. Kolega @Cyprys super glowki ale na EC tez nie odlewa 😢😢😢 czy jest ktos jeszcze godny polecenia jak dwóch kolegow wymienionych? Chodzi o haki 5/0

Zapytaj u tego kolegi : http://jerkbait.pl/t...uraszki-i-inne/

Wiem że odlewał bo sam kupowałem ,choć haki nie były takie jak deklaruje właściciel wątku.Haki 5/0 Eagle Claw model 630 wygladają trochę inaczej niż te które otrzymałem.Rozmiar 6/0 był zgodny.Ostrość obydwu rozmiarów też nie była rewelacyjna.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#103 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 październik 2017 - 09:33

musaga polecam.Mocne ostre haki.


  • G_rzegorz lubi to

#104 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 październik 2017 - 09:59

Zapytaj u tego kolegi : http://jerkbait.pl/t...uraszki-i-inne/

Wiem że odlewał bo sam kupowałem ,choć haki nie były takie jak deklaruje właściciel wątku.Haki 5/0 Eagle Claw model 630 wygladają trochę inaczej niż te które otrzymałem.Rozmiar 6/0 był zgodny.Ostrość obydwu rozmiarów też nie była rewelacyjna.

 

Pozdrawiam Tomi B)

W odpowiedzi :)

Niestety nie mogę odpowiadać za haki jakie do mnie dotrą :(

Teraz w rozmiarze 5/0 używam haków Eagle Claw 635N Nikiel ostre, kute :) można nimi łowić w morskiej wodzie, te haki bronią się same :)  docierają do mie bardzo dobre opinie na ich temat :)

A ostrość haków to pojęce względne :)  dla jednych będą ostre, dla innych tępę :lol:



#105 OFFLINE   szczupakabra

szczupakabra

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 05 październik 2017 - 14:24

Teraz to nawet w necie można znaleźć całą masę rozmaitych główek jigowych https://www.perchsho...igowe-c-14.html - antyzaczepowe, trójkątne, wolframowe, bezzadziorowe, no cuda na kiju. Przemysł wędkarski teraz rozpieszcza klientów jeśli chodzi o szeroki wybór, tylko że przy takiej różnorodności oferty trudno zdecydować, jaka przynęta będzie najlepsza.



#106 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 12 grudzień 2017 - 10:53

Witam.

 

Potrzebowałbym namiary na osobę z forum, która odlewa lub ma dojście do główek wg poniższych wytycznych:

 

hak 4 i 6

gramatura 2 i 3

ołów bez kołnierza

oczko haka jak najbliżej ołowiu

hak najlepiej prosty vmc

 

Główki pod konkretne łowienie i duuuuużo rwania więc cena możliwie jak najniższa.

Jak by co jestem dostępny też na priv.



#107 OFFLINE   Bert8

Bert8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLPU

Napisano 18 styczeń 2018 - 00:15

Odświeże trochę temat haków główek jigowych. Trochę siedzę w temacie więc nieco informacji na temat haków jigowych może się komuś przyda.

Haki jigowe VMC o nr.9147 to standard we wszystkich główkach VMC. Stal wysokowęglowa hi carbon,  ostrzone metodą cut point -  opinie o nich są w tym wątku.

Dostępne są też haki VMC o nr. 9247, Jest to hak taki jak 9147 lecz o przedłużonym trzonku czyli długość trzonka haka 4/0 9247 jest taka jak dł trzonka haka 5/0 9147.Moim zdaniem o wiele lepszy hak niż te standardowe 9147. Mają kuty łuk kolankowy

Jeśli chcecie naprawdę dobre haki VMC to polecam nr. 7247. Jest to hak taki jak 9247 czyli long ale o wiele mocniejszy też hi carbon,  ostrzony metodą needle sharp, z kutym łukiem kolankowym, niestety dostępny w rozmiarach od 1/0 do 4/0 tylko w kolorze Black nickel.  

Natomiast w wersji clasic ( normalny trzonek) polecam hak 7249. Jest taki jak 9147 ale ciut grubszy drut i bardzo mocny, nie do rozgięcia, w rozmiarach #4 do 5/0, kolor BN

Główek na tych hakach w sklepach niestety nie znajdziecie. Niewiele osób też leje na tych hakach bo są niestety drogie a poza tym bardzo trudno w Polsce je kupić.

Jeśli chodzi o  barbariany typowe o nr.7150 to bardzo dobre mocne haki dostępne od 2/0 do 12/0 więc... big game.

Są też barbariany o nr. 5150 specjal nie miałem ich w ręku ale maja bardzo dobrą opinię tym bardziej, że są dostępne w rozmiarach od #6 do 12/0.

 

Haki Mustad stosowane w główkach firmowych to haki o nr.32628 i 32755, Moim zdaniem bardzo przyzwoite haki ale opinie o nich są różne jak w przypadku VMC.

Jeśli chcecie naprawdę dobre haki Mustada to polecam nr.32775. Niestety nie ma ich obrocie gdyż Mustad robi je wyłącznie dla kilku firm, ale jak się poszuka.....

Jest to hak ze stali wysokowęglowej HeavyDUTY, ostrzone w tehnologii ULTRAPOINT, 3x STRONG czyli grubszy drut niż w typówce ale za to baaardzo wytrzymały z             kutym łukiem kolankowym typu LONGSHANK ( długi trzonek) kolor nickel  pokrywany powłoką policeramiczną BK1 BenchKote, Dostępny od 4/0 do 6/0. Na te haki można holować olbrzymy. 

Świetne haki dla pstrągarzy i okoniowców to nr 32891 z zadziorami na trzonku dostępne #1, #2, #4, #6 w kolorach Ni i BN, ale niestety drogie.

A tak dla informacji wszystkie Mustady robione są w Chinach.

 

Dobre opinie zbierały haki Matzuo. Moim zdaniem są to świetne haki o ile są oryginalne. Podobnie jak Mustady robione są w Chinach z tym, że o ile mi wiadomo firma Matzuo Ameryka z końcem roku prawdopodobnie padła, więc z dużym prawdopodobieństwem można się naciąć na chińskie podróby . Znam przypadki, że kupili ludzie haki niedohartowane, bez zabezpieczającej powłoki galwanicznej wręcz rdzewiejące.

Jest nadzieja, że takie haki ale o lepszych parametrach  niedługo będą dostępne ale pod inną marką.

 

Pozdrawiam


  • Grzegorz B. lubi to

#108 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:49

Główki jigowe hayabusa na hakach 7/0, 8/0 czy ktoś wie gdzie kupić, dostępne u nas są 5/0 lub same haki. Znalazłem tylko w katalogu 

http://www.hayabusa....ml5.html#page=5

 

Gdyby ktoś coś to z góry dzięki.



#109 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2018 - 15:55

W tym roku planuję połowić na gumy w długości około 15cm np. Cannibal, kopyto Relaxa. Dotąd używałem gum 7-12cm i dużo lżejszych bo po max 15gram. Na rzece Narew, głównie głębokość 1-2,5m używam główek od 5 do 10gram. Mam pytanie jaką gramaturę zastosować do tych większych gum, bo np. Cannibal waży 35g, czy dawać takie same gramatury jak do tych mniejszych gum? I jakie gramury stosować na jeziora głębokość głównie 1-3m?



#110 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 luty 2018 - 19:50

Spróbuj na początek uzbroić wieksze gumy w takie same główki jigowe.

Zobaczy, czy praca Ci odpowiada.



#111 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2018 - 23:07

Zastanawiam się, czy jak założę do Cannibala 15cm, główkę 10g na 2,5m w rzece, to czy mi nie będzie szła po dnie, czy nie trzeba zastosować np. główki 7g bo i tak guma jest ciężka.



#112 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 02 luty 2018 - 23:31

Wszystko zależy bo czasem to i 25g jest za mało  a  przynęta wleczona po dnie z dużą gramaturą jest  skuteczną metodą ;). Jakby ktoś tutaj napisał załóż 7g to bym się zaśmiał .Na to pytanie myślę że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć .Musisz próbować . zaczynając od np.5g a kończąc na sporym kwałku ołowiu ....



#113 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 04 luty 2018 - 17:51

Musisz dostosować kolego ciężar odpowiednio do łowiska I prądu rzeki tego nikt nie jest w stanie ci powiedziec ponieważ każda rzeka jest inna więc ciężarki w łapkę wrzucasz do wody I odliczasz aż opadnie do dna potem coraz cieższe aż dojdziesz do takiego efektu jaki cię satysfakcjonuje pozdrawiam

#114 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 11 luty 2018 - 15:07

Chce zapytac o glowki jigowe z jak najwiekszymi hakami  ale z malymi wagowo glowkami.

Wydaje mi sie ze bylo na forum o tym ale nie moge znalezc.



#115 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 11 luty 2018 - 17:53

 Mustad:Załączony plik  Mustad.png   6,97 KB   16 Ilość pobrań

 

Dragon:Załączony plik  Dragon.png   6,59 KB   16 Ilość pobrań

 



#116 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 12 luty 2018 - 03:12

Zapytam o 3 ksztalty zagiecia haka jigowego lub zwyklego haka, tj.:

- Round Bend

- Sproat Bend, i

- Barbarian Bend.

Chodzi mi o wlasciwosci.

Ktory najlepszy, ktory lepszy od drugiego, ktory lepiej trzyma rybe ?.



#117 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 21 maj 2018 - 09:07

Ktoś zna jakieś dobre główki trójkatne z długim trzonkiem haka w okoniowych rozmiarach. Tak żeby leniwo podskubujące cherlaki też się zapinały przy przynętach 3" ... ?



#118 OFFLINE   bert64

bert64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:O

Napisano 21 maj 2018 - 15:44

Koledzy,czy macie namiary na główki Keitecha.  https://przynety-swi...en-super-round/



#119 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 lipiec 2018 - 19:16

Czy orientuje się ktos czy może zmieniło sie coś na rynku "forumowym" z odlewaniem główek jigowych? Mianowicie szukam coś bardzo ostrego , mocnego , stosunkowo cienkiego i zeby sie tak latwo nie rozginalo. Cos typowo pod zandery.

#120 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:24

A patrzałeś na vmc barbariany? drogie ale mocne.


Użytkownik adamo_t edytował ten post 30 lipiec 2018 - 20:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych