Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodzik spiralny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jake

jake

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaLodz
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Czerwinski

Napisano 23 kwiecień 2021 - 20:55

Sadze,ze gdyby taki wodzik efektywnie ukladal zylke na szpuli,to inzynierowie ABU zaprojektowaliby mechanizm ktory za nacisnieciem spustu obnizalby wodzik do poziomu osi szpuli,a po zakreceniu korbka wodzik wracalby do gornego polozenia.To byloby rozwiazanie bliskie idealu.

#22 OFFLINE   virtusan

virtusan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 kwiecień 2021 - 17:56

To znaczące multiki dla historii castingu. Mam chyba dwa. Ale "jedynym takim" w tych samych latach jest Ambassadeur na lewa łapę.

Śmiga pięknie do dziś ;)

attachicon.gif _IGP0758a.jpg

attachicon.gif DSC_0524a.jpg

a miałem ten model u siebie. Bardzo zmyślna konstrukcja, zwłaszcza hamulec walki "Syncro" - cosik a'la hamulec walki w korbach Shimano. Bodajże cofnięcie korby zwiększa siłę hamowania (o ile pamiętam). Niesamowicie mocno hamujący magnetyk. A wygląd - jak kosmiczny lądownik marsjański  :P  :P  :P


  • BOB lubi to

#23 OFFLINE   jake

jake

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaLodz
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Czerwinski

Napisano 24 kwiecień 2021 - 19:51

Tez mam taki,nabylem po 10 latach "bezsensownego" przekladania z reki do reki, Mimo ze od 13go roku zycia krecilem lewa reka korbami,jednak nie moglem przyzwyczaic sie do krecenia lewa reka multikiem,wiec dalem bratu ktory jednak wolal zostac przy cardinalach. Hamulec syncro odpuszcza po zakreceniu korbka do tylu.

Załączone pliki


Użytkownik jake edytował ten post 24 kwiecień 2021 - 20:22

  • BOB i HaDe lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych