Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7990 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:47

A to inna sprawa :) Ten 120g to do jigowania w pionie ( do tego sa uzywane te blanki w rejonie ich pochodzenia ) 

W normalnym spinie tyle nie pociagnie.



#462 OFFLINE   walant

walant

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:52

Wybieram się w weekend nad jeziorko 

Porzucam kogutami to zdam relacje jak się spisuje , mam nadzieje że da sobie rady z kogutami 30-40 g  



#463 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 wrzesień 2015 - 16:17

Tyle powinien pociągnąć. Mam BBX 8kg i max dla niego to okolice 70g.

#464 OFFLINE   walant

walant

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 wrzesień 2015 - 09:01

Pierwsze testy wypadły pozytywnie choć niestety nie zameldowała się żadna rybka na tym kiju 
Kij spokojnie dawał sobie rady z kogutami  32 g i bez problemu można było je podbijać 

Przy 12 g   bardzo dobrze było wyczuwalne dotknięcie koguta o dno ( nawet przy zamulonym dnie ) 



#465 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 20 październik 2015 - 00:02

Czy jest duża różnica w komfortowym zakresie c.w. dla Taka-G 60 6kg i 8kg? Od ilu realnie zaczną sie oba blanki i na ilu komfortowo zakończą?

Przynęty to jerki od 15g (Slider 6-7F) do 60g (Slider 12S).

#466 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 15 listopad 2015 - 11:32

Witam. Chciałbym blank pod sandacza najlepiej dwu skład. Zakres przynęt to gumy do 4 cali, okazjonalnie jaskółki 5 cali, na główkach 7-25 gram. Maksymalnie 30 ale bardzo rzadko. Zainteresował mnie blank SR-G 72m2. Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat pracy, szybkości, czułości i realnej mocy tego blanku. Ewentualnie mile widziane są inne propozycje. 



#467 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 listopad 2015 - 11:39

Witam. Chciałbym blank pod sandacza najlepiej dwu skład. Zakres przynęt to gumy do 4 cali, okazjonalnie jaskółki 5 cali, na główkach 7-25 gram. Maksymalnie 30 ale bardzo rzadko. Zainteresował mnie blank SR-G 72m2. Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat pracy, szybkości, czułości i realnej mocy tego blanku. Ewentualnie mile widziane są inne propozycje.


Do takich zastosowań bardziej odpowiedni będzie SR-G 66mh2

#468 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 listopad 2015 - 13:29

Witam. Chciałbym blank pod sandacza najlepiej dwu skład. Zakres przynęt to gumy do 4 cali, okazjonalnie jaskółki 5 cali, na główkach 7-25 gram. Maksymalnie 30 ale bardzo rzadko. Zainteresował mnie blank SR-G 72m2. Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat pracy, szybkości, czułości i realnej mocy tego blanku. Ewentualnie mile widziane są inne propozycje. 

Zerknij Tu http://jerkbait.pl/t...eczalna/page-35post 686. Zrobiłem niedawno takiego i co nie co opisałem



#469 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 15 listopad 2015 - 14:12

Pod sandacza się nada? Jak z przekazywaniem brań??? Ma moc przy zacięciu???


Użytkownik Barthez204 edytował ten post 15 listopad 2015 - 14:13


#470 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 listopad 2015 - 15:48

Nada się . Mocy ma wystarczająco.



#471 OFFLINE   Ankier

Ankier

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Igor

Napisano 29 listopad 2015 - 12:06

Witam kolegów.

 

Czy ktoś z szanownego gremium miał do czynienia z XZOGA seria MASTERY ELITE ME-S 85mh2 (8,5 cw do 60g). Jak pracuje ten kijek? Czy jest to dobry wybór na szwedzkie mamuśki? ;)  Czy można go nieco przeciążyć, powiedzmy przynęty do 80/90g (głównie gumy). Jeśli macie wiedzę a nie wątpię, że tak jest proszę o podanie innych patyków nie koniecznie z omawianej w tym wątku stajni o parametrach: długość 240/260 cw do 80-100g pod gumisie.

Dziękuję za odpowiedź :) 


Użytkownik Ankier edytował ten post 29 listopad 2015 - 12:08


#472 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 29 listopad 2015 - 13:17

Posiadam słabszą wersję, ME-S 75 mh2 do 40 g. Kupiłem właśnie z myślą o szwedzkich mamuśkach i gumach.Kijek,jak dla mnie bajka.Z dołu tak od 8 g zaczyna się coś dziać a najciężej łowiłem około 35 g. Czuć,że można rzucić więcej niż deklarowane 40 g.Ja na szczęście nie miałem takiej potrzeby.Wyciągnąłem nim kilka okoni i żaden nie spadł.Pajki też pięknie wyjeżdżały.Jedynym minusem jest masa kija,ale przy tej mocy i grubości ścianek to musi swoje ważyć.


  • Hubertus lubi to

#473 OFFLINE   Ankier

Ankier

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Igor

Napisano 29 listopad 2015 - 19:25

Dziękuję bardzo za odpowiedź kolego Kaczor. Generalnie ciężar nie jest dla mnie aż tak ważny. Łowienie z łapki to dla mnie jedynie miły dodatek, oderwanie do trolla na "moim" szwedzkim łowisku ;) Przynęty do 35g tam faktycznie wydają się okoniowe ;)


Użytkownik Ankier edytował ten post 29 listopad 2015 - 19:25


#474 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 grudzień 2015 - 13:39

Witam kolegów.

 

Czy ktoś z szanownego gremium miał do czynienia z XZOGA seria MASTERY ELITE ME-S 85mh2 (8,5 cw do 60g). Jak pracuje ten kijek? Czy jest to dobry wybór na szwedzkie mamuśki? ;)  Czy można go nieco przeciążyć, powiedzmy przynęty do 80/90g (głównie gumy). Jeśli macie wiedzę a nie wątpię, że tak jest proszę o podanie innych patyków nie koniecznie z omawianej w tym wątku stajni o parametrach: długość 240/260 cw do 80-100g pod gumisie.

Dziękuję za odpowiedź :) 

Jest z tej serii Xzoga 240 do 100g właśnie. Tej do 60 raczej bym nie przeciążał.. Mam obie.. Do pomacania w Warszawie.. :)



#475 OFFLINE   Ankier

Ankier

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Igor

Napisano 01 grudzień 2015 - 14:58

Dziękuję kolego Homax :)

Zapytałem o tę do 60g gdyż nie wiedziałem że istnieje jeszcze cięższy model. Informacje zaczerpnąłem z 

https://www.sklep.br...STERY-ELITE/858

bo skąd by indziej ;)  Z językami u mnie raczej na bakier ;) Jeśli mógłbyś się wypowiedzieć jak na tych wędkach tak do 60 jak 100g z czuciem gumy? Nie chciałbym tępej pały... Na jerkówce wyciągnąłem szczupłego 121cm i cóż... większą część czasu nie ugięła się bardziej niż 1/3 :P Faktem jest, że nie jestem zwolennikiem ekstremalnej pompy zdecydowanie wolę hol nazwijmy finezyjny ;)   Zaznaczę, że łowisko na całkowicie zarośnięte dno więc w grę wchodzi jednostajne prowadzenie lub skoki bez macania gruntu. Ile ważą te modele? Czy Ty szanowny kolego lub inni użytkownicy miałeś do czynienia też może z ZOGA GENBU Seiryuu SR-S 86mh2 (lub o większym nieco Cw o której istnieniu standardowo nic mi nie wiadomo ;) ).



#476 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:44

Ha.. spojrzałem na link który podałeś i teraz jest seria New Mastery i już nie ma kija do 100g. Szkoda! Wędka jest bardzo przyzwoita, nie pała, waży o ile pamiętam ok 220g.. Trochę ją przezbroiłem po swojemu. Biorę ją do Skandynawii jako ciężki kij, m.in. do trolla..

Na plecionce gumy czuć wg. mnie bardzo dobrze!

Z kolei tę do 60g przezbroiłem zupełnie ze skróceniem do 240 włącznie. Waży 205 g. Wyszła wg mnie świetnie.. Ale znów- to moje zdanie :) Dlatego zapraszam do oględzin. Jak ktoś chce podjechać do Warszawy dam pomachać, ponaginać...

Tych innych serii nie znam niestety...



#477 OFFLINE   Ankier

Ankier

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Igor

Napisano 04 grudzień 2015 - 19:32

Dziękuję Homax. Tak za opis jak zaprosiny choć do Wawy niestety mi nie po drodze  :mellow: Dochodzę do wniosku, że na najbliższym czerwcowym wyjeździe zadowolę się starymi beastmasterami  ;). Zainwestuję raczej w odpowiedni kręciołek a w przyszłości być może coś z pracowni ;) .

 

Pozdrawiam serdecznie.



#478 OFFLINE   arturkieljan

arturkieljan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 21:20

xzoga shitenno SR-G 62m2.

 

Witam serdecznie .Mam pytanie czy ten blank nada się do budowy wędki na sandacza (na lekko ) .Może ktoś miał doczynienia z tym bankiem.



#479 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 grudzień 2015 - 21:35

Witam serdecznie .Mam pytanie czy ten blank nada się do budowy wędki na sandacza (na lekko ) .Może ktoś miał doczynienia z tym bankiem.

Ostatnio widzialem filmik na you tube...poszukaj..cos na ten temat bylo omawiane..

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#480 OFFLINE   arturkieljan

arturkieljan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 13 grudzień 2015 - 09:50

Ten na filmiku w sieci to mocniejszy brat opisany 7-30 .Chodzi mi o ten najkrótszy 188 cm do 20.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych