Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 23:43

Z tego co wiem to jest tu kilka osób orientujących sie w tych kijaszkach. Czy ktoś wie cokolwiek na temat podanych przeze mnie wędek? Jakie to ma parametry i do czego sie nadaje. Szczególnie interesuje mnie model 2.55m

http://www.ebay.co.uk/itm/xzoga-spinning-2m50-japan-ja-s-83- m2-/400173986513?pt=LH_DefaultDomain_23&hash=item5d2c3a7 2d1

http://www.ebay.co.uk/itm/xzoga-japan-ja-s-75-mh2-2m25-/2706 65856778?pt=LH_DefaultDomain_23&hash=item3f04f1370a

http://www.ebay.co.uk/itm/xzoga-japan-2m55-ja-s-85-mh2-/4001 74007922?pt=LH_DefaultDomain_23&hash=item5d2c3ac672

#102 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 lipiec 2012 - 11:33

romert mozesz powiedziec cos wiecej o tych dwoch.
 

TAKA-G 75 228cm waga 180g c.w. do 250gr test 16kg akcja fast+ cena 760 zł TAKA-G 75 228cm waga 146g c.w. do 150gr test 12kg akcja fast+ cena 760 zł

chodzi mi glownie o dolny zakres - gdzie sie zaczyna i czy bedzie obslugiwal wobki typu BARYLKA sumowa

 



#103 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 17 lipiec 2012 - 11:40

dokladnie od 15-20 gramow zaczynaja pracowac

#104 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 lipiec 2012 - 11:58

dokladnie od 15-20 gramow zaczynaja pracowac



no to sie zapowiada ze bede mial nastepce Big Jig :D w jakiejś tam przyszlosci :D

#105 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:11

Możesz napisać coś więcej o tym blanku
Taka-G 66 201cm waga 80g c.w do 120gr test 7kg akcja fast+

#106 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:18

rozmowa sie rozwija wiec wydzielilem watek...

#107 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:26

Robert ,a który z blanków poleciłbyś pod lekko średnie przynęty szczypakowe.Mam na myśli obrotówki 4-5 do powiedzmy gum12-15 cmna główkach 7-10g ,oraz wobki ypu Karaś Jaxon 8cm ,Perch 8cm. Czy któryś z tych taka-66 test 3 lub 4kg ,czy ewentualnie ciut mocniejszy?

#108 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:28

BARDZO FAJNY, MOCNY BLANK,
Zbudowałem na tym kilka wędek na wieksze koguty na sandacza, dwie jerkówki, i dwie wędki na duze gumy.

Czuła szczytówka.
Paraboliczne ugiecie, ale nie od razu, tylko w miare wzrostu obciazenia,
Dzis kolega testuje na kogutach wlasnie wedke zbudowana na tym blanku i Fuji K-line.
Napisze jego odczucia a jest specjalista od koguta.
  • teki77 lubi to

#109 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:36

Chodzi mi głownie o jerki do 60 gram i gumy na główka 15gram+. Oczywiście szczupły na celowniku. Który blank będzie dobry ten
Taka-G 66 201cm waga 80g c.w do 120gr test 7kg akcja fast+ czy trzeba coś słabszego ?????

#110 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:56

ten do 120 bedzie dobry, z ogromnym zapasem mocy.



#111 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 17 lipiec 2012 - 12:58

Dąbek 111, dla ciebie do 6 kg czyli 100gr, lub jak wolisz finezje to 5 kg do 80 gr

#112 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 13:11

To ja pozwolę sobie coś napisać. Zamówiłem dwie zogi. G66 5kg i tą G75 12kg. Obie czekają na uzbrojenie, aczkolwiek jakieś tam testy kija poklejonego na taśmę zrobiłem. Wysokomodułowy grafit, to czuć i słychać, mocno ceramiczne dźwięki. Krótsza G66 5kg, to bardzo smukły, leciutki, mało zbieżny blank. Jest szybki, ale nie super szybki. Mocna część górno-środkowa. Jak mu się da w palnik, to robi się dobrze rokujący paraboliczny kształt. Jest opisany jako 80gr i to jest prawda. Dół jak dla mnie to ok. 15 gr, ale ja to sobie testowałem z multikiem i ze względu na ładowanie, tak to określiłem. Jest łatwy do wyważenia. Blank dopaliłem do 225 cm i to trzeba mieć na uwadze, będzie mniej podatny. G75 12 kg, to jest bardzo mocna armata. Cięty niesamowicie. Uwaga jest taka, że kij jest łączony niesymetrycznie. Góra ma bardzo grube ścianki, w stosunku do części dolnej. Kij leci na pysk, przy budowie i przy uwzględnieniu dolnika nawet na 45cm efekt czuć. Też będzie dopalony, do 250cm, rurką z duralu i wtedy jest OK, choć nie po to się dopala. Było wspomniane, że dół to 15-20gr. Dla mnie ze względu na ładowanie z Multi jest to 30gr, optymalnie to jest coś koło 40/50gr, w spinie prawdopodobnie będzie większe pole do manewru. Nie wiem jaka jest góra, najcięższy klocek miałem 150gr. Moc czuć w każdym zakresie ugięcia, ciężko było sprawdzić, bo trochę sił brakło. Jest wzmocnienie na łączeniu obu składów i to widać przy ugięciu. Im niżej tym bardziej gwałtownie kij odpowiadał, z tym że znowu uwaga o dopaleniu. Jeśli chodzi o przeznaczenie, to lekką 5tkę mam zamiar przeznaczyć do obławiania Odrzańskich dołów, za sandaczem i szczupakiem, z prawdopodobieństwem suma, będzie łączył gumę i wobki, ze wskazaniem na pierwsze. 12 kg to już tylko sum na ciężkie woblery i wahadła + oczywiście duże gumy. Bardzo komfortowo, z ręki trzyma w silnym nurcie duże ciężkie wobki typu „wąchała”. Mam wrażenie, że zatrzyma wszystko. Więcej nie napiszę, bo dopiero po budowie i łowieniu będzie można uzupełnić. :D

#113 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 lipiec 2012 - 13:53

Mam uzbrojona Xzoge pod spinna.
6 6 dlugosc i 18 kg
Polowilem nia na razie niewielkich ryb (okolometrowe sumki) i kolega troche szczupakow ponizej metra.

Wedka o niesamowitej mocy. Lekka i cieta.
Pod DUZYM obciazeniem zaczyna cala pracowac.
Jestem na etapie przelozenia jej pod casta.
Kolowrotki typu Slammer 360 czy Abu Soron 60 nie dysponowaly hamulcem, by ten kij zaczal gleboko pracowac.

Rzucalem od 20 g do 150 (bulldawg). Rzuca sie przyjemnie, bo kij jest lekki i sprezysty. Nie meczy dlugie lowienie nim.

Ta xzoga pod casta to bedzie kij, ktorym mozna zrobic caly dzien sumowy 1 wedka.
Tzn trollingowac nia, a potem wziac i spiningowac.
Dla mnie to pierwszy taki przypadek. Innej takiej wedki nie spotkalem.

Pozdrawiam

Guzu



#114 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:03

To jednoczęściówki czy są też w werssji 2 lub 3 cześciowej?

#115 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:10

Moja to 1 czesciowa.
Ale wiem ze te dluzsze wystepuja w niesymetrycznym dwuskladzie.
Taka opisal @Krzysiek.



#116 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:16

Wszystko jasne,- dzięki Daniel!

#117 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 lipiec 2012 - 16:13

a ja myślałem o tym blanku xzogi


Taka-G 90 9' 0 CUSTOM 2 PE 5-6 16 KG X-FAST 6-8 KG 12 KG MAX 350G

jako wyntka pod spina i pod trola co wy na to ?? a i czy bedzie robić od 20 gr czy znacznie wiecej ??

#118 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:38

Pod trola jak najbardziej, pod spina juz troche za cieżka.
Z tym ze to ma mocy tyle ze ja nie daje rady utrzymac tego w rekach.
Zbroiłem to ostatnio pod cięzki morski kij i o dziwo nawet jako cięzki spin daje rade, ale 20 gramów to troche mało od dołu.
User Maja 2 ma ten kij wiec zapytaj jego.


A co do mozliwosci przedłuzania to uważam osobiscie ze to pomyłka.
Zwłaszcza sztywnymi przedłużkami. Zmienia to całkowicie parametry kija i powoduje dyskomfort w łowieniu.
No ale każdy może eksperymentować.


#119 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 23:07

A co do mozliwosci przedłuzania to uważam osobiscie ze to pomyłka.
Zwłaszcza sztywnymi przedłużkami. Zmienia to całkowicie parametry kija i powoduje dyskomfort w łowieniu.
No ale każdy może eksperymentować.


Nie odważę się stwierdzić, że przedłużanie kijów to pomyłka. Każdy model blanku jest inny i istnieje duże spektrum możliwości, w tym względzie, również jeśli chodzi o odwrotność, czyli skracanie. Moim zdaniem, zważywszy na dużą moc tych blanków, skupioną w okolicy umiejscowienia uchwytu, istnieją bardzo duże możliwości przedłużania. Zależy to oczywiście od tego co autor ma na myśli i jakie są wnioski, płynące ze wstępnej oceny oraz ewentualnych prób, niemniej jest potencjał. Zwracam uwagę na filmy (od Xzoga) z testami podnoszenia ciężarów ,w którym miejscu podpierany jest kij. Co do zmiany parametrów. Przedłużanie zmienia tylko to do czego można się odnieść, tzn. to co znamy. Zależy co się ma na myśli. Kij wytrzyma nie mniej niż opisana moc oraz maksymalna masa wyrzutu na pewno nie będzie mniejsza. To co osiągnie się przez przesunięcie o kilkanaście centymetrów uchwytu, jest kwestią oceny w porównaniu z sytuacją bez zabiegu przedłużania. Sztywność przekroju przedłużki dopasowuje się do części przedłużanej. Miejsce gdzie blank będzie przedłużony w stosunku do chwytu oraz tego czy kij będzie opierany o korpus, podczas holu też ma bardzo duże znaczenie. Podobnie z dyskomfortem łowienia. Cóż by to miało być? Czy jest to jakiś zanik czułości kija, czy też nadwyżka mocy, czy też być może zmiana charakterystyki podczas ładowania? A może jest zupełnie odwrotnie pod względem wymienionych? Jeśli zmiana, któregoś z nich, jest zauważona oraz zidentyfikowana przez użytkownika, jako coś co powoduje dyskomfort, to z pewnością jest to wada. Jeśli jest odwrotnie staje się zaletą. Słowem, każdemu według potrzeb, jeśli się wie czego potrzeba. Ostatecznie zabieg czyniony i wałowany nie od dziś. :D

#120 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 lipiec 2012 - 19:15

a czy kolega diler :D miał może wedki z pod tego linika http://www.xzoga.com/pdf/rods/JAS.pdf kolory niezbyt fajne niebieski by uszedł 9` do 30 funtów może być fajna :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga