Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakim kurierem wysłać wędkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:59

Witam,mam pytanie jak w temacie jak najtaniej{i bezpiecznie}wysłać wędkę paczką.nie chodzi mi o sposób zapakowania tylko o rodzaj transportu:Poczta Polska,jakaś firma kurierska,czy jeszcze coś innego?paczka ma długość trochę ponad 150 cm.a słyszałem że poczta ostro ostatnio żdziera za tego typu paczki ,a kurierzy nie mają swoich przedstawicielstw w mojej osadzie :lol:pozdrawiam

#2 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:00

Witam,przerabialem ten teat ostatnio poczta polska wysylka +/-50zł kurier podobnie.Możesz spróbowac jeszcze pociagiem ale nie wiem ile to kosztuje

#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:01

Wysyłałem jakiś czas temu Pocztą tubę ok 160cm bez żadnych problemów wysyłka kosztowała ok 20zł

#4 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:05

wysłałem już poczta kilka castów w jednym kawałku o długości przekraczającej 210cm i ceny były dobre moim zdaniem, bo z ubezpieczeniem jak pamiętam ok 30-35zł.oczywiście dobre zabezpieczenie przesyłki to podstawa. ze swojej strony dodam że miałem przypadek że wysyłając 2 wędki jednego dnia ale każda innym transportem(jedna pocztą, druga UPS-em) ta pierwsza doszła na drugi dzień ,a ta druga o 2 dni później :lol:

#5 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:07

Od około 2 miesięcy zmieniły się ceny wysylania tub +150cm pocztą polska

#6 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:09

Można sobie łatwo obliczyć CENNIK POCZTY POLSKIEJ

#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:09

Kwestia magicznych 2,00 m. Nawet firmy kurierskie nie bardzo kwapią się do przyjmowania dłuższych. A jeśli już tooooo :huh:
Poczta Polska- przesłyłka paczka priorytetowa, z określeniem wartości.
Nie jest tak źle z cenami ale UWAGA: dużo zależy od wagi

Upsss, chyba jestem nie na czasie Embarassed

#8 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:11

Witam. A ja bardzo polecam PKS-a np ewentualnie jakiegos busa. Np. wysyłam coś z Łodzi do Rzeszowa. Umawiam się z odbiorą ,że wtedy i wtedy bedzie autobus i odbiorca paczki ,czeka zazwyczaj nie dłużej jak 30 min i odbiera paczuszkę. Kierowcy biorą zwykle około 10 zł. Transport mega szybki tzn czas przejazdu autobusu z jednego miejsca do drugiego. Kilku moich znajomych również też tak robi. Bardzo polecam :D Pozdrawiam Wojtasz

#9 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:48

dzięki za podpowiedzi ,chyba coś wykombinuję.sprawdzałem właśnie IN POST ale też lipa :( cyt...najdłuższy wymiar 1400mm. Embarassed pozdrawiam

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2010 - 08:15

6 stycznia za wysyłkę 150 cm tuby PCV w której była wędka (masa 1,95 kg) zapłaciłem 14,50.

#11 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:55

Trzeba bardzo szanować placówki PP, na których nie przestrzegają tych 1,5m maksymalnej długości przesyłki. U mnie w okolicy nie ma takich, a Pocztex krzyczy od 60zł. Siódemka bodaj 55.

#12 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 20 styczeń 2010 - 14:10

W DHL-u, dzwonilem ,przyjechal kurier cuś 17 pln i .po ptokach.
  • szczupak1 lubi to

#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 17:52

Kwestia magicznych 2,00 m. Nawet firmy kurierskie nie bardzo kwapią się do przyjmowania dłuższych. A jeśli już tooooo :huh:
Poczta Polska- przesłyłka paczka priorytetowa, z określeniem wartości.
Nie jest tak źle z cenami ale UWAGA: dużo zależy od wagi

Upsss, chyba jestem nie na czasie Embarassed

Dobrze prawisz Popper.Przesyłka wędki w 1składzie pow.2metrów w DHL śpiewają 270zł dwieście siedemdziesiąt złotych!!!Im się na łeb chyba sufit zwalił.Poczta,pocztex nie przyjmą takiej przesyłki.GLS też pamiętam miała baba problem życia.Wysłałem UPS bez problemów za ok.45zł.

#14 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 20:20

Najlepiej poprzez firme kurierska.
Ja kilka dni poprzez poczte polska wysylalem wedke 300 cm, czyli przekroczylem magoczne 150 cm o doslownei kilka centow i za te moje nonszalancje zaplacilem <uwaga> 84 zlote.. Nawet probowalem sie klucic w kasie :D) to mi mila pani odpowiedziala, ze nie musze wogole wysylac..
Wedzisko bylo zabezpieczne w tubie o niewielkiej srednicy i lacznie waga wynosila okolo 350 gram.
To moj pierwszy i ostanti raz.

#15 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 04 luty 2010 - 19:17

Podziękowania wszystkim za porady :mellow: .IN POST-FOREVER!!!!
Wymiary paczki:długość-154cm,waga-około0,8kg ,czas dostarczenia na odcinku BIELSK PODLASKI-GŁOGÓW/22GODZ. :o :huh: a teraz najlepsze ,koszt całej usługi :lol: ...8złotych polskich :huh: :huh: :huh: a jednak można..SZACUN IN POST/IN POST-FOREVER B) .
POZDRAWIAM!

#16 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 09 październik 2010 - 06:37

czy wysyłał ktoś z was ostatnio jednoczęściowy kijek 2m?

miesiąc temu w ups taka usługa kosztowała z ubezpieczeniem jakieś 45pln. dzwoniłem do nich wczoraj i miła pani powiedziała mi, że nie wysyłają już pakunków dłuższych niż 140cm :wacko: nie wiem czy to kobicie się pomerdało czy faktycznie zmienili regulamin..

#17 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 09 październik 2010 - 07:47

Mnie też ostatnio w UPS odesłali z kwitkiem.
Zadzwoniłem więc do TNT i dlaczego nie fersztejen, my wszystko fersztejen; Pan usiądzie, Pan poczeka, się załatwi.

Aczkolwiek jest to raczej informacja z cyklu jak w ogóle wysłać wędkę, niekoniecznie tanio, bo wysłanie tuby ok. 180 cm kosztowało w TNT sześćdziesiąt parę złotych; ale innej opcji - nie znalazłem.

#18 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 09 październik 2010 - 08:47

czy wysyłał ktoś z was ostatnio jednoczęściowy kijek 2m?

miesiąc temu w ups taka usługa kosztowała z ubezpieczeniem jakieś 45pln. dzwoniłem do nich wczoraj i miła pani powiedziała mi, że nie wysyłają już pakunków dłuższych niż 140cm :wacko: nie wiem czy to kobicie się pomerdało czy faktycznie zmienili regulamin..


@jersey,jeżeli w twojej miejscowości lub gdzieś w pobliżu jest oddział IN POST to radziłbym się pofatygować osobiście(najlepiej z paczką)aby pani(pan)w okienku wizualnie oceniła rozmiar przesyłki,bo na sucho rozmiar 2metry może niektórym wydawać się naprawdę ogromny.W moim przypadku pani poinformowała mnie że przyjmie przesyłkę mimo nadwymiaru i jeżeli nie zostanie odrzucona na sortowni w Piotrkowie Tryb. to będzie ok.I było ok. :mellow:.Wiele zależy też od humoru pani w okienku i zachowaniu samego zainteresowanego i jeszcze b.ważna sprawa,mimo że czasy się zmieniły to tak jak dawniej mała czarnaza kilka złotych może zdziałać cuda :D.Próbuj!!!

Pozdrawiam Tomi B).

#19 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 październik 2010 - 09:32

Ostatnio bylem na etapie wysylania kilku rzeczy.
Generalnie poczta do 150 cm nie robi zadnych problemow. A jak jest laskawa Pani to i 2-4 centymetry ponad wymiar przyjmie. Oplaty zalezne od widzimisie i fanaberi wysylajacego (waga, priorytet, opcja ostroznie, ubezpieczenie, polecony etc). Generalnie od 10-35 zl.
Kurier to do wymiaru najdluzszego boku 200 cm i jeszcze licza laczna sume wszystkich wymiarow, ktora nie moze przekroczyc o ile pamietam 300cm. Sa kurierzy, ktorzy przymykaja oczy na 2-3 cm wiecej ale malo takich.
I doo tego wymiaru naliczana jest oplata standardowa zalezna od wagi itd. Przedzial to 35-80 zl (zalezna tez od firmy) jednak gdy przekroczy paczka 200cm to placisz jak za prezydenta np. ja mialem patyka wyslac w jedym kawalku to szacowali mi paczke, ktora miala dlugosc o ile pamietam 215 cm od 180-370 zl (rozne firmy kurierskie badalem).
Ale ja znalazlem rozwiazanie, jesli macie znajomych co maja firme i podpisana umowe z jakims kurierem (firmy maja przewaznie ryczalty i umowy inaczej konstruowane) to jestescie w domu. Ja znalzlem kolege, ktory mial z Kolporterem podpisana i wyszlo mnie i tu UWAGA! 28 zl za ta paczke. Wysylalem tez przez kolege patyk okolo 198cm i zaplacilem 22 zl.
Mam nadzieje ze pomoglem choc troche, bo ostatnio sam mialem wiele nerwow z wysylkami.
Fajna opcja jest tez Parcel Shop (punkt gdzie przyjmuja paczki, od razu ocenia gabaryty i co wazne maja dobre ceny) trza poszukac na stronach firm kurierskich. Ja w mojej pipidowie znalazlem takowy (GLS mial) i ostatnio koszt wysylki taka wlasnie droga wedeczki (coprawda 150 cm) wyniosl mnie 35 zl.

pozdro

  • mathew.stepnicki lubi to

#20 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 30 maj 2012 - 11:24

Witam,
czy ktoś wysyłał ostatnio wędkę w jednejczęśći powyżej 2m?
Potrzebuję wysłać paczkę - wędkę o długości 2,30 cm.

Pozdrawiam
Jacek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych