Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Pot臋ga Twin Powera XTR


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 post贸w

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:27

...


U偶ytkownik w.d.wobler edytowa艂 ten post 20 stycze艅 2014 - 21:45


#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:29

Bez komentarza
.....................

Dlaczego? Niez艂e jajca :D

#3 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 post贸w
  • LokalizacjaCzarna Bia艂ostocka

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:35

艂o偶esz :huh: to膰 ja stelk臋 '98 ,stelk臋 '95 kupi艂em taniej,co prawda bez dodatku stan idealny,raptem bardzo dobry minus.Ku藕wa.Nie ma kto艣 opyli膰 TP XTR w stanie idealnym ...hmm ,w normalnej cenie,drugie tyle mo偶na zarobi膰 na alledrogo :lol: szok normalnie,pono膰 stelle s膮 drogie,a tu to cena i stelki i tournamenta prawie si臋 k艂ania...

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 18 lipiec 2012 - 05:13

Obstawiam, 偶e klient co kupi艂 to raczej nie do 艂owienia tylko odstawi na p贸艂k臋, albo do gablotki :D

#5 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 post贸w
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 18 lipiec 2012 - 08:25

Tam by艂o kilku, kt贸rzy chcieli da膰 podobn膮 cen臋; to jakie艣 zbiorowe szale艅stwo

#6 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:28

Legendy nie mo偶na przeliczy膰 na pieni膮dze. Mo偶e za 10 lat Tournament nieu偶ywany ZiA osi膮gnie cen臋 艣redniej klasy samochodu...
Kurcz臋, jak to wiedz臋 to stwierdzam, 偶e chyba by艂o b艂臋dem puszczenie jakie艣 3 lata temu Twina XT 4000 w stanie bdb z zapasow膮 szpulk膮 za 350 PLN, bo wyd膮艂 mi si臋 starym gratem :D Kupi艂em wtedy chyba nowego Stradica FI (dok艂adaj膮c drugie tyle :wacko: kt贸ren to zdech艂 po zanurzeniu na 0,5 sek podczas upadku w trakcie brodzenia, mimo tego 偶e nie kr臋ci艂em nim dalej (mia艂em zapasowy m艂ynek), przesuszy艂em i przesmarowa艂em. Twin by pewnie do dzi艣 cieszy艂 si臋 dobrym zdrowiem, a razie co obecnie mozna by go pchn膮膰 za 3 razy tyle.
Tak czy owak XTR to by艂 baaardzo udany model. Jakie艣 600 da艂bym w ciemno.

#7 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 post贸w
  • Imi臋:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:15

No i mnie zadziwi艂a cena tej sztuki.
Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osi膮ga takich cen skoro wko艅cu to ten sam m艂ynek tylko w innej szacie.
XTR ma 3 艂o偶yska wi臋cej, ale za to nie ma podw贸jnej korbki. Podejrzewam, 偶e wi臋kszo艣膰 Super X-贸w b臋d膮cych w posiadaniu koleg贸w z forum ma obsadzone te 艂o偶yska, a mimo to cena nadal bez por贸wnania do TP. Cene t艂umacze sobie jedynie dost臋pno艣ci膮 obu modeli na naszym rynku.

A mo偶e by zacz膮艂 skupywa膰 Super X-y, dok艂ada膰 艂o偶ysk i malowa膰 je na szaro, napisy te偶 s膮 do ogarni臋cia :lol:
  • wingston lubi to

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:19

No i mnie zadziwi艂a cena tej sztuki.
Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osi膮ga takich cen skoro wko艅cu to ten sam m艂ynek tylko w innej szacie.
XTR ma 3 艂o偶yska wi臋cej, ale za to nie ma podw贸jnej korbki. Podejrzewam, 偶e wi臋kszo艣膰 Super X-贸w b臋d膮cych w posiadaniu koleg贸w z forum ma obsadzone te 艂o偶yska, a mimo to cena nadal bez por贸wnania do TP. Cene t艂umacze sobie jedynie dost臋pno艣ci膮 obu modeli na naszym rynku.

A mo偶e by zacz膮艂 skupywa膰 Super X-y, dok艂ada膰 艂o偶ysk i malowa膰 je na szaro, napisy te偶 s膮 do ogarni臋cia :lol:

Ja ztuningowa艂em superX 4000 dok艂adaj膮c mu 艂o偶yska tam gdzie ma XTR, nawet korb臋 mam pojedyncz膮 od seido 4000 bo jest wygodniejsza w u偶yciu.Tylko by go jeszcze wypada艂o przemalowa膰 :lol: :lol: :lol:.

#9 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:45

Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osi膮ga takich cen skoro wko艅cu to ten sam m艂ynek tylko w innej szacie. 
XTR ma 3 艂o偶yska wi臋cej, ale za to nie ma podw贸jnej korbki. Podejrzewam, 偶e wi臋kszo艣膰 Super X-贸w b臋d膮cych w posiadaniu koleg贸w z forum ma obsadzone te 艂o偶yska, a mimo to cena nadal bez por贸wnania do TP. Cene t艂umacze sobie jedynie dost臋pno艣ci膮 obu modeli na naszym rynku.

Absolutnie nie!
Nie por贸wnuj TP i Super z tamtej serii (1998) z obecn膮 linia tylnohamulcowc贸w, bo poza tym 偶e jest to straszna potwarz dla tych starszych to jeszcze nie ma tu podobie艅stwa konstrukcyjnego. XTR to kr臋cio艂 z METALOWYM KORPUSEM, ca艂kowicie innymi bebechami (i jako艣ciowo i konstrukcyjnie, o czym 艣wiadczy inne prze艂o偶enie itp) i daleko lepsz膮 jako艣ci膮 spasowania/wyko艅czenia. Mo偶na powiedzie膰, 偶e rzeczywiscie XTR to konstrukcyjnie i jako艣ciowo prawdziwy Twin z tylnym hamulcem. To naprawd臋 najlepszy ko艂owrotek z tylnym hamulcem kiedykolwiek produkowany. Teraz w tylnohamulcowych malezyjskich zabawkach z prawdziwych dobrej jako艣ci konstrukcji pozosta艂y jedynie dumnie brzmi膮ce nazwy: Twin Power, Aspire, Biomaster, Stradic i Super. Niestety z tymi m艂ynkami poza nazw膮 nie maj膮 one absolutnie nic wsp贸lnego!!!


#10 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 post贸w
  • Imi臋:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:10

Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osi膮ga takich cen skoro wko艅cu to ten sam m艂ynek tylko w innej szacie. 
XTR ma 3 艂o偶yska wi臋cej, ale za to nie ma podw贸jnej korbki. Podejrzewam, 偶e wi臋kszo艣膰 Super X-贸w b臋d膮cych w posiadaniu koleg贸w z forum ma obsadzone te 艂o偶yska, a mimo to cena nadal bez por贸wnania do TP. Cene t艂umacze sobie jedynie dost臋pno艣ci膮 obu modeli na naszym rynku.

Absolutnie nie!
Nie por贸wnuj TP i Super z tamtej serii (1998) z obecn膮 linia tylnohamulcowc贸w, bo poza tym 偶e jest to straszna potwarz dla tych starszych to jeszcze nie ma tu podobie艅stwa konstrukcyjnego. XTR to kr臋cio艂 z METALOWYM KORPUSEM, ca艂kowicie innymi bebechami (i jako艣ciowo i konstrukcyjnie, o czym 艣wiadczy inne prze艂o偶enie itp) i daleko lepsz膮 jako艣ci膮 spasowania/wyko艅czenia. Mo偶na powiedzie膰, 偶e rzeczywiscie XTR to konstrukcyjnie i jako艣ciowo prawdziwy Twin z tylnym hamulcem. To naprawd臋 najlepszy ko艂owrotek z tylnym hamulcem kiedykolwiek produkowany. Teraz w tylnohamulcowych malezyjskich zabawkach z prawdziwych dobrej jako艣ci konstrukcji pozosta艂y jedynie dumnie brzmi膮ce nazwy: Twin Power, Aspire, Biomaster, Stradic i Super. Niestety z tymi m艂ynkami poza nazw膮 nie maj膮 one absolutnie nic wsp贸lnego!!!


Kolego, pisz膮c o Super X-ie mam na my艣li kr臋膰ki produkowane do 2002roku made in Japan. Skoro jeste艣 bieg艂y w tym temacie to powiniene艣 to wiedzie膰... I z tego co namacalnie wiem, to bebeszki i korpus s膮 te same, z tych samych komponent贸w... Pr贸cz wcze艣niej wspomnianych przezemnie r贸偶nicach w ilo艣ci 艂o偶ysk, koloru i napis贸w.
Dla por贸wnania...
XTR...
http://www.pergetes.hu/letoltheto_anyagok/twin_power_3000xtr .pdf

Super X...
http://www.pergetes....perx_3000gt.pdf

Te same numery cz臋艣ci m贸wi膮 same za siebie.

#11 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:53

Drogi Kolego :mellow:
wiem co to super, super x i xtr. w ci膮gu ostatnich 20 lat m艂ynk贸w shimano g艂ownie z lat wzlot贸w, ale te偶 i p贸藕niejszego okresu b艂臋d贸w i wypacze艅 mia艂em lekko licz膮c kilkadziesi膮t :mellow: a i czyta艂em o temacie co nieco :lol:

Xtr by艂 m艂ynkiem flagowym, znacznie dro偶szym od super x i stradica x. Korpus z ca艂膮 pewno艣ci膮 by艂 metalowy, a na schemacie ma inne oznaczenia.

#12 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 post贸w
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:08

Mam przed sob膮 reklam臋 sklepiku z W艢 2002 i tak gwoli 艣cis艂o艣ci to XTR mia艂 rotor i korpus z lekkich stop贸w aluminium i magnezu - cokolwiek by to mia艂o znaczy膰, natomiast super X GT i GTM ze stop贸w aluminium i XT 7. No i r贸偶na liczba 艂o偶ysk. Por贸wnanie mas i cen macie tutaj:
http://www.milo-team.de/shimano.htm

A tak po polskiemu tu gdy XTR 3000 kosztowa艂 799 z艂 to Super X 3000 GT - 502 z艂.

#13 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 post贸w
  • Imi臋:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:39

Drogi Kolego :mellow:
wiem co to super, super x i xtr. w ci膮gu ostatnich 20 lat m艂ynk贸w shimano g艂ownie z lat wzlot贸w, ale te偶 i p贸藕niejszego okresu b艂臋d贸w i wypacze艅 mia艂em lekko licz膮c kilkadziesi膮t :mellow: a i czyta艂em o temacie co nieco :lol:

Xtr by艂 m艂ynkiem flagowym, znacznie dro偶szym od super x i stradica x. Korpus z ca艂膮 pewno艣ci膮 by艂 metalowy, a na schemacie ma inne oznaczenia.



Drogi Kolego :mellow:
Skoro wiesz co to Super X i XTR, to po co przytaczasz m艂ynki produkowane w Malezji jak obecnie produkowany model Super, skoro o nim wog贸le nie wspomnia艂em...??? Ale nie o tym temat...
Fakt, oznaczenia ze schematu m贸wi膮, 偶e rotor by艂 wykonany z czego艣 innego, moje niedopatrzenie Embarassed

@bronzo, fajne zestawienie... :D r贸偶nica mas jak piszesz wynika zapewne z komponent贸w u偶ytych do produkcji rotora i korpusu.

#14 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 post贸w
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:49

Bez komentarza
http://allegro.pl/shimano-twin-power-3000-xtr-iglastan-legen da-daiwa-i2481877818.html

To sie nasz forumowy kolega ucieszy,cos kiedys pisa艂 ze kupi艂 kilka szt po promocji ,a teraz kazdy widzi jak pieknie sie sprzeda艂.
Tak tez by艂o kiedys na all... z TPFA 4000,kilka szt wisia艂o za 800z艂 i nie bardzo byli chetni,az ktos da艂 w licytacje i posz艂o za 1300z艂.(magia internetu).
Czasem,sie udaje,ale ceny jakie potrafia ludzie wo艂a膰,to masakra,
>sustain 2500 za 1250z艂 :huh:
>daiwa ss 3500 za 1200 :huh:
>abu C4 za 800z艂.
No to chyba sie sprzedaj膮cym sufit na g艂ow臋 waln膮艂,a tym co to kupi膮 to...nie wiem jak to nazwa膰.

#15 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 17:55

Drogi Kolego
Skoro wiesz co to Super X i XTR, to po co przytaczasz m艂ynki produkowane w Malezji jak obecnie produkowany model Super, skoro o nim wog贸le nie wspomnia艂em...??? Ale nie o tym temat...


O tych obecnych kr臋膰kach to by艂a taka dygresja dotycz膮ca raczej dewaluacji samej nazwy. XTR by艂 m艂ynkiem wartym od biedy nazwy twin power. Obecnie np. Stradic i Stradic GT to dwa r贸偶ne 艣wiaty. Mo偶e troch臋 mijamy temat, wi臋c porzu膰my ten w膮tek.

Co do r贸偶nicy w okre艣leniu katalogowym rodzaj贸w stop贸w, to radz臋 podchodzi膰 do nich jak do pozosta艂ego marketingowego be艂kotu w katalogach Shimano z bardzo du偶ym przymru偶eniem oka. Przede wszystkim wida膰, ze t艂umaczy艂 z ling艂id偶u kto艣, kto kija czy ko艂owrotka nie tylko w r臋kach nie trzyma艂, ale by膰 mo偶e nawet na oczy nie widzia艂.

TP mia艂 korpus istotnie metalowy, natomiast w super by艂o to w oryginale hybrid aluminium body, co w praktyce oznacza艂o jak obecnie wykonanie z alu tylko cz臋艣ci korpusu. Mam poza tym w膮tpliwo艣ci czy w tamtym czasie by艂o to dalej, jak pisano XT-7. Oznacza艂oby to pewien rodzaj grafitu, natomiast bebesz膮c te maszyny okre艣li艂bym to raczej mianem szeroko rozumianego plastiku, czyli jakiego艣 tam polimeru.

ps. Gorgol: jak kto艣 uzna艂, ze warto, to mamy zadowolonego kupuj膮cego i sprzedaj膮cego jeszcze bardziej. I o to chodzi
Warto czasem zarzuci膰 japo艅skie stronki i obceni膰, ile japo艅cyki sa w stanie wybuli膰 za cz臋艣ci tuningowe typu kolorowy uchwyt korbki do daiwy czy shimano. zawr贸t g艂owy

#16 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 post贸w
  • LokalizacjaHannover
  • Imi臋:Zbigniew

Napisano 18 lipiec 2012 - 19:03

Witam Panow , a ja ma. Az 5 nowek !! Niemiecka dtstrybucja Rok produkcji 2000 !! !! 2x super x 3000 M ,2x super x 3000 gtm , super x 3000 HS plus nowka 95 rocznik biomaster xt L 3000 !! wystawialem za grosze i nikt sie nie skusil . Ach poczekam za 10 lat i podobnie sprzedam jak Pan z allegro . Tak zartem mowiac hege . Pozdrawiam


#17 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 post贸w

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:38

...


U偶ytkownik w.d.wobler edytowa艂 ten post 20 stycze艅 2014 - 21:51


#18 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 post贸w
  • LokalizacjaHannover
  • Imi臋:Zbigniew

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:58

Niemieccy wedkarze tez powiedzieli ze bebechy maja identyczne . Roznica jest w ilosci lozyskach . Moje super x 3000 M maja przelozenie 5.1 , .gdy uda mi sie od dziadka wyciagnac xtr to rozbebesze xtr i super x . Nastepnie porobie fotki szczegolowe i zamiesze w watku .

#19 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 post贸w
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 19 lipiec 2012 - 02:39

Cena powal膮ca. Trafil sie napalony jegomosc...

Maglowalismy xtr na forum zim膮. :mellow: Panowie jestem szczeliwym posiadaczem i X ( 2002r - tunning do 5 艂ozysk kulk. ) i xtr (2000r - 6 艂ozysk kulk)na DH i procz podparcia wieksza iloscia 艂ozysk ja nie widze zadnej roznicy. 3 kulkowe w X oraz 6 kulkowych w TP. Przelozenie to samo. Maszynka prawie doskona艂a...a napewno tylnochamulcowa. Jutro sprawdze magnesen jaka ma obudowe. :mellow: Belkot marketingowy widac by艂 w zaleznosci o odpowiedzialnego za tlumaczenie ??? Na to wychodzi??



#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:07

Cena powal膮ca. Trafil sie napalony jegomosc...

Maglowalismy xtr na forum zim膮. :mellow: Panowie jestem szczeliwym posiadaczem i X ( 2002 ) i xtr (2000)na DH i procz podparcia wieksza iloscia 艂ozysk ja nie widze zadnej roznicy. Przelozenie to samo. Maszynka prawie doskona艂a...a napewno tylnochamulcowa. Jutro sprawdze magnesen jaka ma obudowe. :mellow: Belkot marketingowy widac by艂 w zaleznosci o odpowiedzialnego za tlumaczenie ??? Na to wychodzi??


Czyli r贸偶nica mi臋dzy nimi to nie a偶 takie wielkie halo :lol:.