Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle (kolejne generacje)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2013 - 13:44

Pamiętam do dzisiaj jaki szum się zrobił gdy niekomercyjna* strona od testowania sprzętu opisała ten cud techniki, nawet na naszym forum wrzało. A teraz proszę, już nie tak różowo. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*żartowałem  :lol: :P



#422 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 22 sierpień 2013 - 14:10

Ja kupiłem ten kołowrotek do ciężkiej roboty rozmiar 4000.

 

Użytkuję już rok.

Był ze mną na trociach w zimę. Był na Wiśle jesienią, orał gumami na 40 -50 gr główkach. Był  kilkadzisiąt razy na bolkach więc przebieg ma też słuszny.

Wytarmosił w tym roku suma 175 cm ok 40 kg, zaliczał piasek i wodę i nadal chodzi płynnie.

 

Może nie pracuje masło i nie nawija zbyt ładnie ale to PENN nigdy nie pracowały gładko i nie nawijały dobrze- ma za to świetny bardzo precyzyjny hamulec.

 

Przed zimą zrobię mu serwis ze smarowaniem w domowym zaciszu będę mógł coś więcej o zużyciu przekładni powiedzieć.

 

Generalnie jestem zadowolony poza tym, że ciężko szpulę dokupić do tego modelu :(

Koszt 150 zł na ebay -  w polszy nie da rady kupić.


Użytkownik Pszemo edytował ten post 22 sierpień 2013 - 14:12


#423 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 sierpień 2013 - 14:28

Ja kupiłem ten kołowrotek do ciężkiej roboty rozmiar 4000.

I do tego ten kołowrotek się nadaje, ale zapomnij o cieńszych linkach i lżejszych przynętach.

Ja kupiłem go do łowienia troci przed wyjazdem na Bornholm - wiadomo cienkie plecionki i trzeba rzucać jak najdalej.

Nawinąłem jak Bóg przykazał pod sam rant plecionkę 12 lb i .... Na trzy rzuty była jedna broda i to taka, że traciłem po 10-15 m plecionki.

Po kilkunastu rzutach sytuacja się wyjaśniła :D i założyłem Ryobi Applause z taką samą plecionką. Tym zestawem łowiłem przez następny tydzień.

 

Po powrocie poczytałem fora w USA i okazało się, że "Ten Typ Tak Ma". Jedynym lekarstwem jest nie nawijanie do pełna. Pokombinowałem z różnymi linkami i żyłkami i .... Mam kołowrotek do orki... :(



#424 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2013 - 14:51

Emblema za 3-4 stówki można trafić . Bez żadnych wątpliwości lepszy.


  • Dagon i krzychun lubią to

#425 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 22 sierpień 2013 - 16:00

Nie tylko lepszy ale i tę lepszość, od kilku do kilkunastu razy dłużej widać... :)



#426 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 22 sierpień 2013 - 16:23

Ja 4000 kupiłem z założenia do trollingu , także obce mi są rozczarowania "rzutowo-brodowe" - sprawuje się dobrze od 2 lat ,nie mam zastrzeżeń. Dobry hamulec.



#427 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 04:20

Moze plynnoscia i rzutami nie szokuje ale jak nazwa mowi Battle - podczas zmagania sie z duza ryba wtedy ten kolowrotek pokazuje w 100% do czego jest stworzony. Metalowa konstrukcja i swietny hamulec o szerokim zasiegu. Na Polskich wodach jedynie sumiarze moga sie o tym przekonac.

Ja przekonalem sie rok temu na Florydzie (model 6000) ...szpula byla ciepla od dobrze przykreconego hamulca, jak mocno przykreconego??? na tyle ze po godzinie holu na szpuli po power pro osiadal "meszek" .



#428 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 sierpień 2013 - 19:03

Emblema za 3-4 stówki można trafić . Bez żadnych wątpliwości lepszy.

 

 

Nie tylko lepszy ale i tę lepszość, od kilku do kilkunastu razy dłużej widać... :)

Potwierdzam te opinie w 100%.

Penn Battle to bardzo prosta niwyrafinowana konstrukcja,nic szczególnego.Podstawowym mankamentem jest zła jakość nawijania.

Pomimo prawidłowej regulacji i tak nie dowija do zewnętrznej i wewnętrznej krawędzi szpuli. Z tym związane są kłopoty przy rzutach.

 

Pozdrawiam 

Józef Leśniak



#429 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 08 październik 2013 - 17:07

Czy ktoś używał Battle 3000 z korbką z prawej strony? Właśnie dostałem swój i po zmianie na prawą stronę nie mogę dokręcić do końca tej zaślepki(nakrętki) z drugiej strony. Kręci się cały czas. Pomożecie? Wydaje mi się, że tam jakaś uszczelka/podkładka blokuje. Tak na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że z lewej strony jest a z prawej nie. Jak założę korbkę na lewą stronę, to wszystko jest OK i dokręca się ta zaślepka.

#430 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 27 październik 2013 - 21:29

Witam.
Szpulka z gumka teoretycznie jest do plecionki żeby się nie slizgala. Dając podkład z zylki osiagniesz to samo.
Dzisiaj polowilem trochę battlem i muszę stwierdzić z pełną premedytacją że im dłużej nim lowie tym bardziej cieszę się że go kupiłem. Odkąd używam miałem jedną brodę. Hamulec ma rewelacyjny. Solidna konstrukcja. Bałem się wysokiego przełożenie ale jest ok. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Mowa o modelu 4000.
Pozdr

#431 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 październik 2013 - 12:10

W moim Pennie ostatnio rozleciał się mechanizm kabłąka. Sytuacja identyczna jak w Sargusie którego użytkowałem wcześniej. Dzwoniłem do jednego Pana z Warszawy i powiedział że to nagminna wada tych modeli. Wyrabia się tam jakaś część w mechaniźmie i kabłąk sobie lata góra-dół jak chce. Trochę lipa jak za kołowrotek w tej cenie..



#432 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2013 - 15:13

Panowie mam pytanie krótkie, po sezonie rozebrałem swojego battla do zera i wyczyściłem całkowicie ze smaru ponieważ w sezonie dałem jakiś syf i ciężko pracował ... Czym mam teraz jego przesmarować aby dobrze pracował w niskich temperaturach? czytałem wcześniej że rowek w części pracującej na zębatce trzeba wypełnić gęstym smarem a resztę luźniejszym ? tak mam zrobić ? czy łożyska należy włożyć do jakiejś oliwki na chwile czy smarować tym czym resztę ?



#433 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 grudzień 2013 - 15:25

Panowie mam pytanie krótkie, po sezonie rozebrałem swojego battla do zera i wyczyściłem całkowicie ze smaru ponieważ w sezonie dałem jakiś syf i ciężko pracował ... Czym mam teraz jego przesmarować aby dobrze pracował w niskich temperaturach? czytałem wcześniej że rowek w części pracującej na zębatce trzeba wypełnić gęstym smarem a resztę luźniejszym ? tak mam zrobić ? czy łożyska należy włożyć do jakiejś oliwki na chwile czy smarować tym czym resztę ?

http://www.youtube.c...h?v=8U4fRUec2CY



#434 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2013 - 15:54

ok film super szkoła mi się przypomniała ale nie znalazłem w nim odp na pytanie o smar w rowku przy zębatce chociaż by



#435 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 grudzień 2013 - 15:59

ok film super szkoła mi się przypomniała ale nie znalazłem w nim odp na pytanie o smar w rowku przy zębatce chociaż by

Ponieważ wpisałeś się po 25min ,od mojego wpisu, rozumiem że obejrzałeś tylko pierwszą część , a to jest trylogia. :D



#436 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2013 - 16:15

aha rozumiem jednak poczekam aż ktoś odpowie mi w wątku na pytanie :)



#437 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2014 - 18:27

Witam!!!  Wspomniany Penn Battle 3000 ma byc uzywany do kogutów 18-25 g. Waszym zdaniem nada się ?



#438 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 marzec 2014 - 14:15

Spokojnie się nada.



#439 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 08:13

Tylko że będziesz miał problem z plecionką przy rzutach na dalekie odległości



#440 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 marzec 2014 - 11:25

Nie będzie miał jak nie nawinie pod samą krawędź.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych