Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle (kolejne generacje)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 13 marzec 2012 - 06:45

Wobler 129 dzięki za pomoc B) .
Koledze Barsowi teÅź naleÅźą siÄ™ szczegÃÅ‚lne podziÄ™kowania bo pomierzyÅ‚ w sklepie szpule, wiÄ™c przy zakupie wiedziaÅ‚em co biorÄ™ :D :D
No w klasie 4000 juÅź kawaÅ‚ maszynki, 3000 bÄ™dzie zgrabniejsza, myÅ›lÄ™, Åźe mogÅ‚em brać 3000 ale z szerszej szpuli zawsze te 4m moÅźna uzyskać wiÄ™cej a to czasem jest bardzo istotne :D.
WymieniÅ‚eÅ› 4000 na 2000 zapewne ten teÅź da radÄ™ ale istotne jest teÅź wywaÅźenie kija, jak nie bÄ™dzie dobrze kija wywaÅźaÅ‚ to teÅź nadgarstek bÄ™dzie bolaÅ‚.To jest istotna sprawa i na wywaÅźenie powinno siÄ™ zwracać uwagÄ™

#82 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 13 marzec 2012 - 07:21

A tam pomoc jak widziałeś ja się na tym nie znam :blush::lol: :mellow:

MÃÅ‚j 2000 poszedÅ‚ na gwarancjÄ™ do Niemiec i od rÄ™ki mi go wymienili na nowego - na zlocie koledzy widzieli - co 3/4 obrotu korbÄ… byÅ‚o pukniÄ™cie z Å›rodka a przy obciÄ…Åźeniu - wobler w nurcie itp. to juÅź caÅ‚kiem. Teraz jest malina B)

#83 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWÅ‚ocÅ‚awek

Napisano 14 marzec 2012 - 09:27

Wobler 129 dzięki za pomoc B) .
Koledze Barsowi teÅź naleÅźą siÄ™ szczegÃÅ‚lne podziÄ™kowania bo pomierzyÅ‚ w sklepie szpule, wiÄ™c przy zakupie wiedziaÅ‚em co biorÄ™ :D :D
No w klasie 4000 juÅź kawaÅ‚ maszynki, 3000 bÄ™dzie zgrabniejsza, myÅ›lÄ™, Åźe mogÅ‚em brać 3000 ale z szerszej szpuli zawsze te 4m moÅźna uzyskać wiÄ™cej a to czasem jest bardzo istotne :D.
WymieniÅ‚eÅ› 4000 na 2000 zapewne ten teÅź da radÄ™ ale istotne jest teÅź wywaÅźenie kija, jak nie bÄ™dzie dobrze kija wywaÅźaÅ‚ to teÅź nadgarstek bÄ™dzie bolaÅ‚.To jest istotna sprawa i na wywaÅźenie powinno siÄ™ zwracać uwagÄ™




Witam ! wÅ‚aÅ›nie dlatego zmieniam na 2000, bo 4000 byÅ‚ za ciÄ™Åźki do mojego krÃÅ‚tkiego kijka na kogutki tzn. st.croix 1,98m cw.do 14,2g. Pozdrawiam

#84 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 14 marzec 2012 - 09:29

[quote]
Wobler 129 dzięki za pomoc B) .
Koledze Barsowi teÅź naleÅźą siÄ™ szczegÃÅ‚lne podziÄ™kowania bo pomierzyÅ‚ w sklepie szpule, wiÄ™c przy zakupie wiedziaÅ‚em co biorÄ™ :D :D
No w klasie 4000 juÅź kawaÅ‚ maszynki, 3000 bÄ™dzie zgrabniejsza, myÅ›lÄ™, Åźe mogÅ‚em brać 3000 ale z szerszej szpuli zawsze te 4m moÅźna uzyskać wiÄ™cej a to czasem jest bardzo istotne :D.
WymieniÅ‚eÅ› 4000 na 2000 zapewne ten teÅź da radÄ™ ale istotne jest teÅź wywaÅźenie kija, jak nie bÄ™dzie dobrze kija wywaÅźaÅ‚ to teÅź nadgarstek bÄ™dzie bolaÅ‚.To jest istotna sprawa i na wywaÅźenie powinno siÄ™ zwracać uwagÄ™
[/quote]



Witam ! wÅ‚aÅ›nie dlatego zmieniam na 2000, bo 4000 byÅ‚ za ciÄ™Åźki do mojego krÃÅ‚tkiego kijka na kogutki tzn. st.croix 1,98m cw.do 14,2g. Pozdrawiam
[/quote]


Do takiego kija zdecydowanie lepiej cos ponizej 300 g wagi wlasnej :D
Sluszny ruch.



#85 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 14 marzec 2012 - 15:17

[quote]
Wobler 129 dzięki za pomoc B) .
Koledze Barsowi teÅź naleÅźą siÄ™ szczegÃÅ‚lne podziÄ™kowania bo pomierzyÅ‚ w sklepie szpule, wiÄ™c przy zakupie wiedziaÅ‚em co biorÄ™ :D :D
No w klasie 4000 juÅź kawaÅ‚ maszynki, 3000 bÄ™dzie zgrabniejsza, myÅ›lÄ™, Åźe mogÅ‚em brać 3000 ale z szerszej szpuli zawsze te 4m moÅźna uzyskać wiÄ™cej a to czasem jest bardzo istotne :D.
WymieniÅ‚eÅ› 4000 na 2000 zapewne ten teÅź da radÄ™ ale istotne jest teÅź wywaÅźenie kija, jak nie bÄ™dzie dobrze kija wywaÅźaÅ‚ to teÅź nadgarstek bÄ™dzie bolaÅ‚.To jest istotna sprawa i na wywaÅźenie powinno siÄ™ zwracać uwagÄ™
[/quote]



Witam ! wÅ‚aÅ›nie dlatego zmieniam na 2000, bo 4000 byÅ‚ za ciÄ™Åźki do mojego krÃÅ‚tkiego kijka na kogutki tzn. st.croix 1,98m cw.do 14,2g. Pozdrawiam
[/quote]
Do restafina 2,13m 5-20g 6-16lg uÅźywam TP 2500 batlle 2000 bÄ™dzie teÅź idealnym rozwiÄ…zaniem.SÅ‚uszny ruch :D .

#86 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 15:48

Wlasnie kupilem Battle 3000 i mam pytanko;
-kolowrotek lekko szumi ale to pewnie normalne w pennach
-co obrot korbka ma lekki stuk
-i najdziwniejsza rzecz; jak krece korbka to odcinek korbki od kolowrotka do kolanka, ten niby walec nieporusza sie w poziomie ale gora dol ( takie niby bicie ); niby nie jakos mocno ale jednak
Puki co krecilem tylko na sucho niby to nieprzeszkadza, ale czy to normalne w Pennach? Czy moze powod do reklamacji? Albo jakiegos kasowania luzow czy cos?

#87 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 15 marzec 2012 - 16:40

MÃÅ‚j 3000 tego nie ma, a mÃÅ‚j 2000 teÅź miaÅ‚ ten stuk i daÅ‚em na gwarancjÄ™ i dostaÅ‚em nÃÅ‚wkÄ™ od rÄ™ki w sob. bÄ™dzie u mnie to dam
znać czy ten takÅźe ma tÄ… dolegliwość. 3000 miaÅ‚em z USA - z nim wsio ok, a 2000 z Niemiec - wspomniany stuk.

#88 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2012 - 16:59

MiaÅ‚em Battle 4000 a dzisiaj przyszedÅ‚ rÃÅ‚zniacy siÄ™ duperelami Sargus - konstrukcja taka sama.

Szumi jeden i drugi. Prawdopodobnie wynika to z konstrukcji Å‚oÅźyska oporowego. Ten ruch w dÃÅ‚Å‚ i w gÃÅ‚rÄ™ moÅźe być spowodowany zÅ‚ym wykonaniem tej osÅ‚onki na osi korbki.

W weekend rozkrÄ™cÄ™ tego nowego Sargusa i moÅźe wrzucÄ™ kilka fotek.

Postaram się poprawić kulturę pracy poprzez smarowanko i oliwienie.

Ciekaw jestem bebechÃÅ‚w - czy na pierwszy rzut oka wyglÄ…dajÄ… pancernia.
Jak ktoÅ› ma foto wnÄ™trza Slammer-a to bym prosiÅ‚ o przesÅ‚anie w celach porÃÅ‚wnawczych

#89 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 15 marzec 2012 - 17:05

To nie stella :D.Taki lekki opÃÅ‚r jakby jest tak gdzieÅ› na Å›rodku posuwu.Ale stukÃÅ‚w w swoim nie sÅ‚yszÄ™ :D.

#90 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2012 - 17:30

Wiem Åźe nie Stella, ale taÅ„sze konstrukcje typu Biomaster i Ultegra teÅź pÅ‚ynniej chodzÄ… mimo mniejszej iloÅ›ci Å‚oÅźysk.
Prawdopodobnie wynika to z rodzaju mechanizmu posuwu szpuli. W Shimano frezowany wałek a w Battle/Sargusie koło zębate z mimośrodem.

#91 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 15 marzec 2012 - 19:18

Ale za to jest pewnie mocny ;) .

#92 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 15 marzec 2012 - 21:15

[quote title=Minibam napisał(a) dnia czw, 15 marzec 2012 03:48]Wlasnie kupilem Battle 3000 i mam pytanko;

Mozesz napisac gdzie go kupiles ? Pytam bo licytuje na ebay.de i jak to ma stukac , szumiec itp to sobie odpuszcze i kupie na miejscu :D


#93 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 21:32

Ja akurat kupilem w Coronie fishing.
Po rozmowach i wypowiedziach; mysle ze lekki szum jest norma.
Lekki stukot jest tylko ze szpula i niema go np w pzoycji poziomej jak i bez szpuli wiec tez chyba ok.
Co do raczki i jej bicia to mysle ze tu akurat wada producenta i bede reklamowal ten kolowrotek wlasnie na to.
Mam tez takie male wrazenie jakby gwint raczki byl bardzo krutki gdyz przy luzowaniu szybko sie wykreca cala. Jest on w zasadzie podzielony na dwa odcinki jeden mniejszy i drugi wiekszy jakby pod skosem. Ale tu akurat niewiem czy tak ma byc.


#94 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 15 marzec 2012 - 21:40

Jesli stukot jest tylko ze szpula, to spoko
:lol:

Odsylaj na koszt sprzedajacego - to nowy kolowrotek i ma byc nowy. A nie miec liste felerow i niedorobek.



#95 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 15 marzec 2012 - 21:43

Jak Wam qrna koÅ‚owrotek szumi, to se kupta komÃÅ‚rkÄ™ z radiem. SÅ‚uchawki na uszy i nic nie sÅ‚ychać, Åźe szumi. ;) :lol: :lol:

#96 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 15 marzec 2012 - 21:58

Jak Wam qrna koÅ‚owrotek szumi, to se kupta komÃÅ‚rkÄ™ z radiem. SÅ‚uchawki na uszy i nic nie sÅ‚ychać, Åźe szumi. ;) :lol: :lol:


Oj Januszu Januszu... :mellow:



#97 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • ImiÄ™:Wojtek

Napisano 16 marzec 2012 - 07:01

Panowie byÅ‚em w sklepie, porÃÅ‚wnywaÅ‚em modele 3000 vs 4000 i ja tam Åźadnych stukÃÅ‚w, szmerÃÅ‚w czy luzÃÅ‚w nie zauwaÅźyÅ‚em :unsure:
MoÅźe pora skonsultować siÄ™ juÅź lekarzem od sÅ‚uchu i wzroku...
Wydaje mi siÄ™, Åźe w tych pieniÄ…Åźkach to jest dosyć dobra propozycja, spasowana i wyglÄ…da na mocnÄ… konstrukcjÄ™ zewnÄ™trznÄ… jak i wewnÄ™trznÄ….
No wiadomo praca to nie aksamitne masÅ‚o tak jak to niektÃÅ‚rzy powiadajÄ… i zachwalajÄ… swoje maszyny ale do margaryny bezmlecznej moÅźna jÄ… porÃÅ‚wnać :lol:
Jak powszechnie wiadomo prawie wszystko ma jakÄ…Å› skazÄ™ :D

#98 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 16 marzec 2012 - 07:22

Panowie byÅ‚em w sklepie, porÃÅ‚wnywaÅ‚em modele 3000 vs 4000 i ja tam Åźadnych stukÃÅ‚w, szmerÃÅ‚w czy luzÃÅ‚w nie zauwaÅźyÅ‚em :unsure:
MoÅźe pora skonsultować siÄ™ juÅź lekarzem od sÅ‚uchu i wzroku...


Hej, wyglÄ…da mi na to, Åźe poprostu trafiajÄ… siÄ™ modele ze stukiem - zapytaj zlotowiczÃÅ‚w pokazywaÅ‚em im ten stuk w moim 2000 - chociaÅź jak wobler byÅ‚ w nurcie i stawiaÅ‚ opÃÅ‚r to ten stuk byÅ‚ jeszcze bardziej wyczuwalny.

#99 OFFLINE   danlok

danlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaD-wo

Napisano 16 marzec 2012 - 10:03

Wobler129 a sprawdzales czy miaÅ‚eÅ› takÅźe stuk po zdjÄ™ciu szpuli ?

#100 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 marzec 2012 - 14:00

SprawdzaÅ‚em to z woblerem. Stuki byÅ‚y w momencie, kiedy lekko dociskaÅ‚o siÄ™ ten drut na ktÃÅ‚ry nakÅ‚ada siÄ™ szpule.
SprawdzaÅ‚em w moim Battle'u i teÅź to wystÄ™puje, ale prawie niewyczuwalnie, jakbym nie wiedziaÅ‚ czego szukać to pewnie bym nie znalazÅ‚. Z tym, Åźe jak dostaÅ‚em mojego to od razu go rozebraÅ‚em, doÅ‚oÅźyÅ‚em podkÅ‚adki, Åźeby usztywnić, nawaliÅ‚em wiÄ™cej smaru.
Co ciekawe u mnie rÃÅ‚wnieÅź widać, Åźe coÅ› jest przy korbce niesymetryczne, ale jednoczeÅ›nie niewyczuwalne. SÄ…dzÄ™, ze to wÅ‚aÅ›nie ta osÅ‚onka zostaÅ‚a krzywo odlana. Nie przeszkadza w normalnym uÅźytkowaniu, ale z poczÄ…tku sÄ…dziÅ‚em, Åźe mam krzywÄ… rÄ…czkÄ™ i trochÄ™ mnie to zirytowaÅ‚o, teraz nie zwracam na to uwagi.