Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Frezarka do rowków pod obciążenie


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 19 July 2012 - 12:06

Jak w tytule.Mam taką modernizowaną własnym sumptem ale chcę wyższej klasy bo od reszty urządzeń nieco odstaje jakością.Musi być górnowrzecionowa ze stolikiem przesuwnym w 2płaszczyznach i mocowaniem materiału.Ma ktoś wiedzę na ten temat?

#2 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Posted 19 July 2012 - 14:22

Jedyne urządzenie tego typu jakie przychodzi mi do głowy to taki sprytny Proxxonik :D .
http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Precyzyjna-frezarka-Proxxon-MF7 0-27110-FREZY-i-dostawa-GRATIS-wysylka-w-24h/369

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 19 July 2012 - 14:25

No i tego się spodziewałem.Specjalnie nie sugerowałem tego urządzonka :D Ogólnie to cały warsztat woblerowy można nimi opędzić bo jest wszystko i w odpowiednich rozmiarach.

#4 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 19 July 2012 - 16:29

Może Dremel dobrany z odpowiednią przystawką stołową?

http://www.google.com/search?q=dremel&hl=pl&safe=off &rlz=1C1DVCM_enNL388NL391&prmd=imvnsr&tbm=isch&a mp;tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8iYIUOS-C4i2hQe08Zz BAw&ved=0CHQQsAQ&biw=1920&bih=991

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 19 July 2012 - 16:53

Hej makamba próbowałem o mało paluchów mi nie pocięło i przy okazji odradzam dremela zdecydowanie.Ten stoliczek to do niego jest ok.jeśli chodzi o balsę.Przy lipie zdycha to urządzenie.Po za tym zero precyzji.Proxxon ma świetne prowadzenie co odbija się na powtarzalności wzoru.

#6 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 19 July 2012 - 23:30

Nie wiedziałem, że jest coś tak małego i gotowego do pracy. Wygląda to to, że obrobi każde tworzywo, a tym bardziej z drewnem włącznie, (im bardziej miękkie tym wyższe obroty), a może warto się pokusić na obróbkę Al formy do odlewów piankowych, ołowianych etc.- ważna sztywność urządzenia, ale przy tej mocy nie ma szaleństw, bo tu nie ma mocy. Gdyby podpiąć pod posuwy ręczne jakąś elektryczność, to wyjdzie kopiarko-frezarka (automat), a stracony czas i środki nad modernizacją odrobić, w przerwach międzyoperacyjnych degustacją czegoś, czegoś wedle uznania i wrażliwości kubków smakowych. I jeszcze jedno, każda frezarka to śmieciarka, dookoła.

#7 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 20 July 2012 - 07:18

ed

#8 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Posted 20 July 2012 - 12:18

Sprzęcik konkret jednakże 150 koła wolałbym w formy wtryskowe zainwestować pewnie zostało by jeszcze na chińską komorę do metalizacji :mellow: .

#9 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Posted 21 July 2012 - 00:03

Można i niskobudżetowe CNC zdziałać.Koleżka w pracy robi na frezarce CNC,a po pracy też się w to bawi i składa coś takiego
mini CNC z dremla,tudzież innej miniszlifierki wysokoobrotowej.Koszt wielokrotnie mniejszy od kupna oryginału.Mówił,że od kilku tysięcy można zdziałać,on władował już coś koło 5000 ,ma dwa mini stoły z dwoma głowicami z dremli,dzięki temu może kopiować,ale doskonali ciągle,ładuje każdy grosz,jedynie kwestia podstawowa - trzeba umieć coś takiego zrobić,podłączyć pod laptopa i zaprogramować,połączyć ze skrzynką sterowniczą,ze sterownikami ,itp.No i mimo wszystko nie ma to tej dokładności co prawdzie CNC,choć jak opowiadał o dużym błędzie 0,3-0,5 mm ,to myślę,że do większości zadań wędkarskopodobych by starczyło :mellow: on dąży do błędu poniżej 0,1 ,ale to inny projekt,już nie głowice z dremli,tylko prawdziwe

a co do firmy Proxxon ,to mają naprawdę klasowe narzędzia,nawet miniszlifierka ma solidną tuleję do mocowania frezów,nie tandetne alu,łożyska igiełkowe,klasa,nie siada to jak osławiony dremel,nie ma takich bić,praca tym to frajda

o,tu małe co nie co o cnc domowym sumptem ,jakby ktoś był zainteresowany http://www.wykop.pl/ramka/699577/relacja-z-tworzenia-mojej-f rezarki-cnc/

na dobrą sprawę to można by i szpulkę jakąś tunningową se wytoczyć,albo muchowego kręciołka :lol:

#10 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 21 July 2012 - 07:21

Koledzy chodzi mi o urządzenie do robienia rowków pod obciążenie w woblerach.Frezarkokopiarka nie jest mi potrzebna bo prędzej zrobię taki korpus ręcznie na szlifierce tarczowej.Na formy,piankę itd.przyjdzie czas.Tym czasem jeden temat muszę spiąć i doprowadzić do perfekcji,potem wezmę się za następny.
Chrzanek co do Proxxona to masz rację jakość jest świetna.Dremel nie ma porównania i na tych maszynkach się skupiam.Przede wszystkim ich urządzonka mają gabaryty stworzone do takich roboty.
  • ballin likes this

#11 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,730 posts

Posted 27 July 2012 - 14:58

Tomy zastanów się wężykiem giętkim który mocuje się do wiertarki. Dobra sprawa ponieważ głowica w stosunku do dremela jest mniejsza i masz wrażenie jakbyś pisał ołówkiem po woblerze.


Jeśli chodzi o maszyny CNC, posiadam 5 osiową i mam dostęp do rożnych maszyn CNC. Fajna sprawa tylko droga. Jeśli chodzi o tworzenie takich rzeczy jak np, formy do główek/woblerów, szpule itp. To lepiej olać te konstrukcje niskobudżetowe wykonane z aluminium albo drewna, ponieważ nie są powtarzalne i niedokładne. Aby wykonywać takie rzeczy niestety dokładność musi wynosić około min 0,01mm a żeby było super to 0,001mm.

Pozdrawiam
Slider

#12 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 posts
  • Imię:andy

Posted 27 July 2012 - 17:43

Sprzęcik konkret jednakże 150 koła wolałbym w formy wtryskowe zainwestować pewnie zostało by jeszcze na chińską komorę do metalizacji :mellow: .

A może ktoś powiedzieć tak pi razy drzwi ile by było form i całej reszty za taką kasiorkę?Zaintrygował mnie ten post tak więc pozwoliłem sobie na lekki offtop,Tomy wybacz :unsure:

#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 27 July 2012 - 19:56

judo a ja się nie giewam :D Do rowków będzie proxxon a o reszcie maszynek też chętnie poczytam. :D

#14 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,415 posts
  • Lokalizacjakielce

Posted 27 July 2012 - 22:30

Tomy ja mam zrobione cos takiego zakładam korpus (grubość reguluje blaszkami )do imaka w tokarce i frezuje ale smiało mozna uzyc wiertarki stołowej i jest idealnie frez dobierasz do grubości ołowiu

Attached Files



#15 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 posts
  • Imię:andy

Posted 27 July 2012 - 22:31

Ale z tego co wyczytałem tak bardzo wstępnie na necie to formy wtryskowe są masakrycznie drogie :o Za podaną wyżej sumę chyba jedną góra dwie by się nabyło.Nie ma to jak foremki własnej roboty,duuuuuużo tańsze a korpusy też wychodzą :mellow:

#16 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,730 posts

Posted 27 July 2012 - 22:59

Wtryskarki są cholernie drogie poza tym pobierają potężną ilość prądu. Wykonanie formy do wtryskarki w stosunku do kosztów eksploracyjnych są znikome. Interes mega nieopłacalny chyba że zrobić na skalę podobną co rapala to jeszcze jeszcze B)

Dobrym materiałem na wykonanie foremek może być masa grafitowa, bardzo fajne formy z niej wychodzą i dokładne :D

Pozdrawiam
Slider

#17 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Posted 29 July 2012 - 00:40

[quote]
Sprzęcik konkret jednakże 150 koła wolałbym w formy wtryskowe zainwestować pewnie zostało by jeszcze na chińską komorę do metalizacji :mellow: .
[/quote]
A może ktoś powiedzieć tak pi razy drzwi ile by było form i całej reszty za taką kasiorkę?Zaintrygował mnie ten post tak więc pozwoliłem sobie na lekki offtop,Tomy wybacz :unsure:
[/quote]

Mam nadzieje ze mi Tomi też wybaczy ;) ale pragnę odpowiedzieć .
A może ktoś powiedzieć tak pi razy drzwi ile by było form i całej reszty za taką kasiorkę?
Najlepiej zamówić formę w Chińskiej Republice Ludowej bo pomimo kosztów transportu jest to często przeszło połowę tańsze niż wykonać taką samą formę w naszym pięknym kraju , oczywiście musimy wiedzieć z jaką wtryskiwarką forma ma współpracować i jakiego materiału(tworzywa sztucznego) będziemy używać . W takim celu musimy nawiązać współpracę z jedną z lokalnych firm zajmującą się wtryskiem tworzyw sztucznych tam dowiemy się wszystkiego począwszy od kosztów materiałów do tego ile musimy sprzedać aby się opłaciło , według moich ustaleń forma kosztuje od 1000$ do bardzo wielu tysięcy dolarów wszystko zależy od jej złożoności taka na 6 gniazd jednej połówki woblera około 2000$ czyli musimy mieć dwie L. i P. przy okazji zamówimy formę na stery ta będzie prosta 1000$ . Jedna tona ABS około 6000zł wystarczy na cykl produkcyjny i próby . Ile będziesz musiał zapłacić za wtrysk nie wiem ale tanio nie jest :lol: .
Nie mam zamiaru się kłócić ani nikogo nie chcę zdenerwować moja luźna wypowiedź miała na celu pokazanie ze nie o tego typu maszynę Tomiemu chodziło :D . W najbliższym czasie nie mam zamiaru inwestować w taki kierunek działalności bo jest to po prostu nie opłacalne w skali Polski .
Dużo bardziej odpowiada mi wykonywanie krótkich serji po 100 200szt nie robię tego dla zysku tylko dla własnej przyjemności większość woblerów rozdaję czasami coś dostane w zamian czasem nic ale sprawia mi to masę frajdy :mellow:

#18 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 posts
  • Imię:andy

Posted 29 July 2012 - 08:08

Sprawa oczywistą jest że Tomy szuka czegoś innego.Wyszedł po prostu mały off top i tyle.Co do technologii wtryskowej z mojej strony były to czyste rozważanie teoretyczne,dywagacje.Na coś takiego jest potrzebna masaaaaa forsy.Za te 1000 zielonych w przeliczeniu na nasze coś koło 3 tys złotych sam bym sobie zrobił kilkadziesiąt jak nie więcej form.Ja tak samo robię wobki hobbystycznie i nadmiar wydaję :D