Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Please log in to reply
1333 replies to this topic

#1121 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 09 November 2016 - 11:47

Wcześniej robiłeś na uchwytach Restafinna, jak one trzymają Shimano? I najważniejsze jak jakościowo i cenowo wypadają w porównaniu do Andrew's Fishing?

#1122 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 09 November 2016 - 12:09

Restaffine są droższe od A'F lepiej też trzymają kołowrotek ale różnią się średnica otworu i ta należy dopasować do blanku. Pakowanie taśmy czy innych wypelniaczy uważam za nieporozumienie i uchwyt powinien być wklejony bezpośrednio na blank.Restaffine są bardzo dobrej jakości jednak mają ograniczenia związane ze średnica otworu w insercie. Pan Zieliński pisze że dysponuje kilkoma średnicami jedna zawsze otrzymywalem w jednym rozmiarze
  • Artech likes this

#1123 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,997 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 09 November 2016 - 12:17

Restaffine są droższe od A'F lepiej też trzymają kołowrotek ale różnią się średnica otworu i ta należy dopasować do blanku. Pakowanie taśmy czy innych wypelniaczy uważam za nieporozumienie i uchwyt powinien być wklejony bezpośrednio na blank.Restaffine są bardzo dobrej jakości jednak mają ograniczenia związane ze średnica otworu w insercie. Pan Zieliński pisze że dysponuje kilkoma średnicami jedna zawsze otrzymywalem w jednym rozmiarze

 

Jak ostatnio kupowalem Rastki i chcialem kupic z wieksza srednica, to dostalem odpowiedz ze sa i byly tylko z jedna srednica. Tak czy siak fajne uchwyty ;)

 

 

Edit:

Oczywiscie chodzi o srednice insertu. Bo plastykowe czesci sa rozne, przynajmniej ja mam dwa modele, ktore roznia sie plastykowymi czesciami (dlugosc i srednica)


Edited by Del Toro, 09 November 2016 - 12:20.

  • Artech likes this

#1124 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 21 November 2016 - 11:10

Stary nowy kij w starym nowym Designie :)

Przez weekend machnąłem w końcu mojego starego dobrego St.Croix 25 lb i 8'6" ft .Kij mi się bardzo opatrzył oraz uchwyt kołowrotka okazywał odznaki zmęczenia .Wcześniej miałem PacBay GBS BLANK-EXPOSED RH SOFTTOUCH GBS16C-B który zbiegiem czasu ,holu ryb ,zaczepów itp trochę zaczął źle trzymać kołowrotek , ponadto w starym były przelotki Fuji  KR Alconite + SiC top,  więc  kij postanowiłem całkowicie przerobić i ubrać w nowy uchwyt oraz założyć Fuji KR Torzitte . Starego przyjaciela obdarłem ze skóry , wyczyściłem do golaska i powędrował do pana Zielińskiego do polakierowania .Po powrocie założyłem mu komponenty i teraz wygląda tak jak na fotach . Zrobiłem go też w starym  już wam znanym Designie :)

6d448bb5c9209cd6.jpg404eff3029adc907.jpg5a8b80471959106d.jpgfc907cd238c9c0ae.jpgf6ad5f96c7eaec4f.jpg


  • popper, Artech, Jozi and 16 others like this

#1125 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 21 November 2016 - 20:09

no i teraz jest duuużo lepiej :) niż na zielono :huh:



#1126 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 21 November 2016 - 20:25

no i teraz jest duuużo lepiej :) niż na zielono :huh:

Arek no co? Zielony to kolor nadziei...



#1127 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 21 November 2016 - 21:01

Zielony ,czerwony czy czarny to chyba wszystko jedno .Moim celem działania było poprawienie stanu technicznego oraz właściwości użytkowych kija ,jednym słowem stworzyłem  lepsze narzędzie do połowu ryb . Wymieniłem trochę zużyty uchwyt ,obniżyłem masę kija z 162 g do 141 g , poprzez wymianę przelotek  kij będzie z pewnością szybszy i bardziej cięty,  przez przypadek usunąłem sporej wagi "czop" zaślepiający część męską .Był to kawałek plastiku zablokowany sporej wielkości zbrylonym kawałkiem taśmy o dużej wadze ,defacto rujnującej balans kija .Aż dziw bierze że tak renomowana firma mogła sobie pozwolić na coś takiego .Oczywiście w miejsce starego czopa i zbrylonej taśmy wkleiłem delikatny kawałek plastiku aby uniemożliwić ewentualne pęknięcie mogące wystąpić podczas pracy kija . Design to już sprawa drugorzędna , dla mnie osobiście ten kij jest ładniejszy w porównaniu z jego starą wersją. 


Edited by mrWhite7, 21 November 2016 - 21:05.

  • Jozi and Rheinangler like this

#1128 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 November 2016 - 11:50

W końcu dokończyłem mojego MATAGI T-Russell SUPER SHORE i wyszedł fajny i szybki kijek sandaczowy do średniego łowienia na gumy z łodzi .Przez średnie łowienie rozumiem wszelkiego rodzaju zaporówki do 15 m ,rzeki o leniwym uciągu a więc takie łowienie od 7 g główka do 20 g główka + guma np .4 " ES Keitech .Pierwszy raz zaeksperymentowałem z fioletowym kolorem nici i efekt jest .tylko nie wiadomo jaki . :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .Ujdzie w tłoku bo tak mawia moja żona ,bardzo wymagający juror  :)

18125bb4e1d9188f.jpg4b8bf12d2e950004.jpgbb96b157b66400e3.jpgdc80320b00990210.jpge0d591852324e45b.jpg621fb50a020440ca.jpge6b1024745f1bcc6.jpg


Edited by mrWhite7, 27 November 2016 - 12:11.

  • Jozi, Krzysiek Rogalski, Robas and 3 others like this

#1129 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 27 November 2016 - 12:12

Z ciekawości, dlaczego robisz tak długie reargripy?

Edited by Żbiku, 27 November 2016 - 12:12.


#1130 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 November 2016 - 12:19

Zawsze jest kwestia pełny korek czy split dzielony , coś takiego jest bardzo dobrym kompromisem .Można też inaczej spytać ,dlaczego ludzie robią tylko symboliczne reary ,wygląda to jak doklejone ogryzki na długom patyku :) Kwestia gustu no i może troszkę kwestia użytkowa ,bo chyba wygodniej trzymać korek niż goły blank .



#1131 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 27 November 2016 - 13:14

Arturze, miałeś już okazję sprawdzić tego Matagi w praktyce, m.in. na okoniach?



#1132 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 November 2016 - 14:08

Tego jeszcze nie , miałem okazję sprawdzić LL (zresztą nie mojego) i muszę przyznać że LL jest klasą samą w sobie bo mimo że wędka nie jest z pewnością dedykowana okoniowi to znakomicie daje sobie radę , tego zrobiłem na przybrzeżne zatoki bałtyckie a więc  grubego okonia ,szczupaka oraz sandacza 



#1133 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 27 November 2016 - 15:44

tego zrobiłem na przybrzeżne zatoki bałtyckie a więc  grubego okonia ,szczupaka oraz sandacza 

 

 

Dlatego właśnie pytałem, bo pamiętam, że na początku listopada tak właśnie określiłeś przeznaczenie tej wędki, a moje miejscówki są podobne.

A co do LL to w pełni się zgadzam (choć w porównaniu z Tobą w dziedzinie rodbuildingu jestem kompletnym laikiem :) ) bo od kilku miesięcy mam kijek na tym blanku.



#1134 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 posts
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Posted 27 November 2016 - 20:27

Więc według Was jakie jest przeznaczenie Super Shore LL?
Zastanawiam się nad wedką na tym blanku...

#1135 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 November 2016 - 21:32

Dla mnie gruby okoń łowiony niekoniecznie plemnikami na glowkach 1g tylko grubiej z dużym prawdopodobieństwem częstych przylowow dużych ryb .

#1136 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 posts
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Posted 27 November 2016 - 22:13

No właśnie tak mam zamiar używać...
  • TOFIX99 likes this

#1137 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 01 December 2016 - 14:34

Mimo że mój poczciwy Matagi Sea Bas 3,20 m ,20 lb sprawuje się znakomicie na morskich trociach to postanowiłem wraz z kolegą sprawdzić nowy blank Phenixa SB982 17 lb 7-35 g. Pierwsza rękojeść już wykonana (tym razem poszedł na pierwszy ogień blank kolegi) i teraz czeka tylko na przelotki .Kolega lubi klasyczną niemiecką robotę (Niemiec od urodzenia ) ,więc nie przeszkadza mu waga 180g bez przelotek ,pełna rękojeść ,kapa oraz metalowy uchwyt Alpsa  ,za to balans kija bez przelotek to 6 cm co przy takiej długości kija jest wynikiem rewelacyjnym. Oczywiście troszkę się przesunie jak pojawią się przelotki aler mimo wszystko jest ok.Kij będzie wyglądał mniej więcej tak i mimo że klasyk to wcale nie musi być "od siekierki"  :lol:  :lol:

e33236ffaa715363.jpg5009e506bb389dd6.jpg1c0be7800b06ff3e.jpg


  • Hubertus, Robas, malinabar and 2 others like this

#1138 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,120 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Posted 01 December 2016 - 14:48

jak zawsze super wykonanie :clappinghands: jakie długości fore i real od stopki dałeś ?



#1139 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 01 December 2016 - 14:50

Fore zgodnie z życzeniem 10 cm odległość od środka stopki do końca kapy to 44,5 cm no i dzięki za brawka


  • Robas likes this

#1140 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 01 December 2016 - 20:05

No,- Ci co nie zdążyli się załapać na pierwszy wypust tych rewelacyjnych blanków będą musieli zaczekać na nie, podobno dopiero za dwa tygodnie będą, a jak będzie w praktyce to się dopiero okaże  ;)







Also tagged with one or more of these keywords: autorski, autorski-rb