Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Potrzebuje porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:00

Jaki sznur ( pływający )bedzie ok do kija shimano twin power 8'6 , 5/6 klasa, ten który dostałem w komplecie z wedką ( bonus ) jest do dupy i słabo ładuje ten kijek, byc może ktos zna ten kijek i wie jakiego sznura szukać ??

pzdr

#2 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:41

a jaki sznurek teraz masz? znaczy w jakiej klasie i czy to DT czy WF. Mam ew. na zbyciu DT7F i WF6F (ten drugi to nisko budżetówka airflo combo)

#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:41

a jaką dostałes linkę- bedzie jakis punkt odniesienia

#4 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:05

Tego nie wiem, bo był juz nawiniety na szpule, pływający w klasie 5 podobno, tyle wiem od kolegi który mnie nim obdarował... wiem że nie pomogłem ale naprawde nie wiem jaki to sznur...

#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:20

jezeli jest cienki na końcach w porownaniu ze srodkpwym odcinkiem to dt. Nie chcę się wymądrzac bo róznie to bywa z techniką rzutu. Najlepiej podpiąc pod kij linkę #5 dt a potem wf. Masz jakies preferencje ? Wolisz DT czy WF. Chcesz łowic tylko na suchą czy tez streamerkiem na płytkiej. Ja mam #5 DT pływającą i moj orvis #5 jest trocę sztywny i trzeba mu troche sznurka wypusciczeby pracował więc przy krotszych rzutach na zakrzaczonej wodzie trzeba cwiczyc ramię przy dalszych jest ok. Przyzwyczaiłem się juz i nie będę kombinował. Nie masz tam jakiegos ziomka muszkarza? Moze darczynca cos doradzi na razie nie kupuj musisz miec pewnosc. Jezeli jednak da rzucac się tym zestawem to nauczysz się na tej lince skatujesz ją i wyedy kupisz następną . Zeby miec 100% pewnosciu musiałbys kazdą linką porzucac. Ja następną kupię #6 dt do kija 5

#6 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:28

Muszkarza nie mam zadnego w okolicy niestety...

nie wiem czy nie pójde w kierunku sprzedaży tej wedki której mam i kupienia całego zestawu pod suchara :D

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:37

jest to jakas opcja jak masz kasę zeby dołozyc o wiesz ze Cię wciągnie to spoko. Wtedy są nieograniczone mozliwości . Napisz co wybrałeś

#8 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:43

Szukam jakiegoś zestawu , może ktos coś bedzie miał,zaraz dam ogłoszenie

juz łowiłem na muszke i wciaga ale meczyłem sie z tą linką i musze poprawic sprzet.

#9 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:58

(...) Ja mam #5 DT pływającą i moj orvis #5 jest trocę sztywny i trzeba mu troche sznurka wypusciczeby pracował więc przy krotszych rzutach na zakrzaczonej wodzie trzeba cwiczyc ramię przy dalszych jest ok. Przyzwyczaiłem się juz i nie będę kombinował. (...) Ja następną kupię #6 dt do kija 5


też mam orvisa #5 (western 3, 10') i zacząłem od WF6F było dobrze ale teraz mam do niego WF5F i jestem bardzo zadowolony. Za to jak założyłem DT5F to już jakoś nie chciało tak fajno współgrać. Widać każdemu pasuje co innego a linki i kije też są sobie nie równe. Bez większych szczegółów trudno będzie doradzić koledze i chyba pozostają mu eksperymenty lub tak jak pisze zakup sprawdzonego zestawu.

#10 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 11:06

No właśnie tak jak piszesz - zostaja ekperymenty, wiec może bedzie lepiej jak poekperymentuje z linkami :unsure: niz z całym zestawem...

obejrze ten swój sznurek i ewentualnie napisze co i jak, nie dowiem sie juz od sprzedajacego/darczyńcy bo to ( cały zestaw) kupiłem/dostałem ponad rok temu i nawet nie mam namiarów na niego...cisnienie mam duże bo mam miejscówki gdzie sporo jazia ( byc może tez klenia) zbiera muszki :mellow:

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 lipiec 2012 - 15:11

ku c\sobie #6 wfkę pływającą, powinno robić.

#12 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 20:31

Tak zdecydowanie WF6 albo 7 DT6. Jak kij jest tak opisany to lepiej w górną granice z linką wchodzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych