Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki GPS Garmin czy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 20 lipiec 2012 - 05:57

Witam.Myśle nad zakupem GPS reczniaka i pytanie jaki model,jaka firma?Ma byc żywotny,sprawdzony model,z dużym ekranem,mocna bateria.Kolorowy ekran i obsługi dotykowej nie musi mieć.Taki By sprawdzał sie na wodzie,lesie.Nowy coś do 500zł.

#2 OFFLINE   RobbyG

RobbyG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 08:40

Witam,
Rozważ proszę jakiś model Garmina z serii GPSmap 60. Były tam zarówno wersje z wyświetlaczem mono jak i kolorowym. Teraz raczej nie kupisz nówki i jeżeli jest przez Ciebie akceptowalny zakup używanego sprzętu to przejrzyj aukcje (zagraniczne ?), na naszym alledrogo widziałem ostatnio model 60C - 800 stówek. O serii 62 nie będę pisał bo cena....

Pozdro
Robert


#3 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 09 październik 2012 - 08:23

Za 500 zł nie kupisz nowego, z mocną baterią itp. Ręczniaki mają zazwyczaj zasilanie z 2 akumulatorków AA. Jeśli chodzi o sprawdzone modele to masz ofertę Garmina. Lowrancea miałem i nie polecam, po roku czasu zaczął się z nim cyrk, nie chciał łapać pozycji, gubił pozycje na środku jeziora itp.
Wtej cenie wybierzesz coś z serii Garmin etrex (H, Legend).

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 październik 2012 - 11:18

Do 500PLN? Używany 60CSx. Baterię będzie miłą taką mocną, jaką kupisz. Na dwóch AA 2000-2700mAh trzyma ok. 2-3 konkretne dniówki - bez podświetlenia oczywiście.

#5 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 październik 2012 - 12:56

Za 500 zł nie kupisz nowego, z mocną baterią itp. Ręczniaki mają zazwyczaj zasilanie z 2 akumulatorków AA. Jeśli chodzi o sprawdzone modele to masz ofertę Garmina. Lowrancea miałem i nie polecam, po roku czasu zaczął się z nim cyrk, nie chciał łapać pozycji, gubił pozycje na środku jeziora itp..


dokładnie
,po bodaj czterech latach moduł gps w moim LMS 522 (Lowrance) nadaje się tylko na smietnik. widzę że ta bolączka dotyczy także ręczniaków.

#6 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 październik 2012 - 16:06

Polecam etrex 20. Używany kupisz spokojnie a sprzęt bardzo fajny. Poręczny i sporo trzyma na baterii.

#7 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 10 październik 2012 - 20:45

Interesuje mnie echo GPSmap 178 z echem, co to warte czy znajdą się jakieś fajne mapy Polskie do niego?

#8 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 11 październik 2012 - 07:40

Co warte to nie wiem, zerknąłem na szybko i szału nie ma - głownie przez brak koloru i małą rozdzielczość ekranu. Co do map to format garmina jest dobrze znany i jest sporo map darmowych (komercyjnych też). Tylko sprawdź czy 178 ma slot karty pamięci SD/microSD bo inaczej może być lipa (w danych tech napisali że akceptuje garmin data cartridge, ale nie szukałem co marketoid miał na myśli.).

#9 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 październik 2012 - 09:20

Dostałem taki ekran i chciałbym go wykożystać tylko jako GPSa czy watro o czy znajdę jkieś mapy Polski i czy pisze ścieżkę, gamoń jestem językowy wieć muszę się posilić waszą wiedzą.Tornado

Użytkownik tornado edytował ten post 11 październik 2012 - 09:21


#10 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 11 październik 2012 - 10:15

Przeglądnąłem instrukcję. Pamięcią wbudowaną się nie chwalą, więc raczej nie ma możliwości dogrania na urządzenie map. Natomiast można wgrać na kartę pamięci której slot znajduje się z przodu, pod uszczelnioną klapką. I to jest koniec dobrych wieści. Urządzenie obsługuje karty typu "Garmin Data Card" których już chyba garmin nie produkuje (nowsze produkty obsługują uniwersalne SD). Zacznij od sprawdzenia czy masz takową u siebie.

#11 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 październik 2012 - 15:27

Chulera chyba tak jest i jest to karta germina.Jak nic z tego nie wyjdzie będzie następna zabawka dla wnuczka :) Na łodzi mam HDSa na oponce LMSa 480DF lowrace.Tą chciałem dać zieciowi do puki nie załapie coś nowego z wynalazków.

#12 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 październik 2012 - 15:29

Chcąc to uruchomić musze dokupić kabel zasilajacy a on na pewno jest z sonarem więc coraz więcej gwiazd przemawia o szrocie.

#13 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 11 październik 2012 - 18:39

Witam.Myśle nad zakupem GPS reczniaka i pytanie jaki model,jaka firma?Ma byc żywotny,sprawdzony model,z dużym ekranem,mocna bateria.Kolorowy ekran i obsługi dotykowej nie musi mieć.Taki By sprawdzał sie na wodzie,lesie.Nowy coś do 500zł.


Jak ręczny gps to tylko coś z Garmina, i warto dołożyć troszkę i kupić model z elektronicznym kompasem.
Na łódce bardzo się przydaje funkcja, wskazuje kierunek jak stoisz w miejscu, bez kompasu musisz być w ruchu aby pokazała kierunek.
Wcześniej miałem starego Summita i naprawdę był solidny i niezawodny, teraz mam etrexa 30, dużo szybciej łapie sygnał, troszkę dokładniejszy i dużo dłużej pracuje na bateriach, ale materiały z których jest zrobiony już nie takie solidne.
Pozdrawiam Tomek.

#14 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 12 październik 2012 - 16:24

Dzisiaj cały dzień testowałem tego Germina 178 i to co juz ma jest zadowalajace trzyma nieźle pozycję ma mapę ladową która aż tak bardzo nie jest nam potrzebna na ląd mamy samochodowe .A ta doś fajnie się zpowiada nawet bez kary aby nie bładzić po wodzie w nocy czy we mgle do niego dobre echo i wystarczy na nasze potrzeby a łajba duża i jest gdzie montować.

Ps; Jak by ktoś posiadał na zbyciu mapę na orginalnej karcie chętnie zakupię Polska + okolice. Pozdro Tornado

#15 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 październik 2012 - 17:56

Kup sobie na ebay kartę pamięci i wgraj tam UMP topo. Tylko karta musi być duża (512MB).

#16 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 24 listopad 2012 - 10:37

Przy tym temacie mam jeszcze pytanie użytkujecie taki sprzęt Lowrance Endura ? co jest wart,sprawdzi się na wodzie ?

Załączone pliki



#17 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2012 - 20:33

Kup sobie na ebay kartę pamięci i wgraj tam UMP topo. Tylko karta musi być duża (512MB).

Bez przesady, ja mam w jednym 128 mb, w drugim 256 mb i hula az milo

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2012 - 12:31

Kiedys odpowiedzialbym bez watpienia Garmin. Baterie zapasowe zawsze mozna miec i wymieniac o ile urzadzenie akceptuje latwo dostepne AA albo AAA albo inne typowe.

Natomiast dzis odpowiem - Garmin o ile w urzadzenie sa wgrane/mozna wgrac interesujace mapy inne jak plany miast, drogi..

Otoz nawet dzialajac w funkcji offline (0kb pobierania danych) mozna posilkowac sie gpsem z np. Nokii E52 (mapy sa sukcesywnie uaktualniane).
Obecniedziala jakis tydzien niezbyt intensywnie uzywana.

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych