Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby podkładowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 lipiec 2012 - 19:20

Witam!

Właśnie skończyła mi się pucha białej farby której używałem jako podkładu, trzeba kupić coś nowego. Woblery robię z balsy, i od święta z lipy impregnowanej Drewnochronem. Zastanawiałem się nad podkładami dwuskładnikowymi tylko nigdy tego nie używałem.Jakie macie z tym doświadczenia? Jak wygląda malowanie takim dwuskładem, zanurzeniowo czy nanosimy to pędzelkiem? Jakich podkładów Wy używacie dwuskładnikowe jednoskładnikowe , jakie są ich zalety i wady itp

Macie jakieś propozycje bielusieńkiego podkładu który dobrze sprawdził by się do akryli natryskiwanych aerografem i lakierowania domaluxem lub hartzlakiem ?

#2 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 lipiec 2012 - 22:38

Zapewne nie napiszę nic nowego, czego inni nie wiedzą.
Spróbuj z włoską ICA, ja używam ją, od kiedy się pojawiła w Polsce. Jest tania i wystarczająca na wszelkie zastosowania. Używam od drewna po stal (poliuretan), jest też acryl i poliester, od podkładu po finish. W Lublinie znajdziesz na ul. Zemborzyckiej, (sprawdziłem Twoją miejscowość, ja jestem z Białegostoku, więc to nie reklama, a sugestia, sam jestem użytkownikiem tych farb,) jest tam jakiś przedstawiciel lub mieszalnia. Zarzuć jakieś podkłady jednoskładnikowe, gdyż twardniejąc muszą odparować rozcieńczalnik i stąd to „bąblowanie”, na które wielu się uskarża. Balsa, lipa topola wymagają „ciężkich” (płytko penetrujących) podkładów, które w pierwszym podejściu zmykają pory drewna, reszta to kosmetyka i artyzm. Podstawowe podkłady są białe, więc masz bazę pod laserunek lub przejścia tonalne na warstwach, z amatorskimi hologramami włącznie, a to są farby szybkie, ale to już technika, a pytałeś o materiał. Popytaj, co Ci potrzebne na miejscu, lecz bardziej ufaj kartom technologicznym niż sprzedawcom i ucz się własną, a najlepiej czyjąś praktyką. Bo gdyby to opisać, wyszłaby bardzo obszerna książka. Z farbami i lakierowaniem param się ponad 30 lat i trochę już tego przerobiłem.

#3 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 31 lipiec 2012 - 00:09

chyba coś nie przeszło-ponawiam
Zapewne nie napiszę nic nowego, czego inni nie wiedzą.
Spróbuj z włoską ICA, ja używam ją, od kiedy się pojawiła w Polsce. Jest tania i wystarczająca na wszelkie zastosowania. Używam od drewna po stal (poliuretan), jest też acryl i poliester, od podkładu po finish. W Lublinie znajdziesz na ul. Zemborzyckiej, (sprawdziłem Twoją miejscowość, ja jestem z Białegostoku, więc to nie reklama, a sugestia, sam jestem użytkownikiem tych farb,) jest tam jakiś przedstawiciel lub mieszalnia. Zarzuć jakieś podkłady jednoskładnikowe, gdyż twardniejąc muszą odparować rozcieńczalnik i stąd to „bąblowanie”, na które wielu się uskarża. Balsa, lipa topola wymagają „ciężkich” (płytko penetrujących) podkładów, które w pierwszym podejściu zmykają pory drewna, reszta to kosmetyka i artyzm. Podstawowe podkłady są białe, więc masz bazę pod laserunek lub przejścia tonalne na warstwach, z amatorskimi hologramami włącznie, a to są farby szybkie, ale to już technika, a pytałeś o materiał. Popytaj, co Ci potrzebne na miejscu, lecz bardziej ufaj kartom technologicznym niż sprzedawcom i ucz się własną, a najlepiej czyjąś praktyką. Bo gdyby to opisać, wyszłaby bardzo obszerna książka. Z farbami i lakierowaniem param się ponad 30 lat i trochę już tego przerobiłem.

#4 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2012 - 21:18

Miałem wcześniej bardzo fajny podkład no name który ojciec załatwiał mi w pracy. Niestety zakład gdzie pracuje tata lakiernie zlikwidował jakiś czas temu i źródełko się wyczerpało.

Dzięki napawano kupię i opisze jak się sprawdziła.