Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Abu Garcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 01 lipiec 2021 - 09:04

Widzę, że takiego tematu na forum nie ma, więc zakładam przy okazji pytania. Czy istnieje w Polsce jakakolwiek szansa na dostanie górnego składu Abu Garcia? Jakiś konkretny dystrybutor?

 

Złamałem kilka cm szczytówki Abu Garcia CNA-602XUL, czyli tubulara do 2,5g, którego swoją drogą serdecznie polecam. Wędka pięknie wykonana, na plecionce 0.2 PE rzuca jigami na kilometry, branie 5-7 cm okonia czuć już nawet nie w dłoni, a w barku. 


  • homax i Jacek_Dgl lubią to

#2 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2021 - 13:32

Odnośnie serwisu to ja może jako ciekawostkę napiszę. Jestem na początku reklamacji wędki Abu Garcia Carabus Cassiopeia 1,95m 1-8c.w. Usterka typowo kosmetyczna zupełnie nie mająca wpływu na walory uzytkowe w postaci odprysku lakieru zaraz przy forgripie. Odszedł cały pierścień - przy wykończeniu co wizualnie średnio się prezentuje. Tym bardziej, że nie jest to kijek za 3-4 stówy. Napisałem maila do sklepu, w którym zakupiłem tego patyka czy to w ogóle podlega reklamacji. Zadzwonili, że podstawią kuriera, wyślą do producenta i w ciągu 2-3 tygodni wymienią patyk na nowy lub będzie zwrot pięniędzy (info od sklepu) tak więc jutro wędka jedzie na gwarancje i zobaczymy jak serwis do tego podejdzie - opiszę dla potomności.

Pozdrawiam


Użytkownik scOOtt edytował ten post 13 lipiec 2021 - 13:33


#3 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 sierpień 2021 - 10:25

W moim przypadku producent wymienił całą wędkę na nową - tak więc podejście serwisu jest w porządku.


  • homax i Luckyguliver lubią to

#4 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 14 listopad 2022 - 13:22

Abu Garcia Ike Signature Rod 2,44m M 10-40g Spin

 

Czy ktoś z kolegów miał tą wędkę w ręku i może coś więcej napisać ponad katalogowy bełkot?

Może opinia o innych wędkach z tej serii?

 

Z góry dzięki!



#5 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2022 - 11:14

Abu Garcia Ike Signature Rod 2,44m M 10-40g Spin

 

Czy ktoś z kolegów miał tą wędkę w ręku i może coś więcej napisać ponad katalogowy bełkot?

Może opinia o innych wędkach z tej serii?

 

Z góry dzięki!

Mam Abu Garcia Ike Signature 250 cm 40-80g.
Bardzo ładny design, kij dopracowany. Świetnie malowanie, kij ma różny kolor w zależności od kąta padania światła.
Co do akcji to mój to typowy fast/x-fast. Szybka akcja, duża moc, potrzeba dużej siły aby go przygiąć do dołu a i tak nie poddaje się po samą rękojeść.
Ciężar wyrzutu lekko przeszacowany, wahadłówka 25g już komfortowo z niego lata. Najwięcej rzucałem Fatso 10s i był jeszcze zapas ale górna granica to już moim zdaniem brak komfortu.


  • MatB lubi to

#6 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 15 listopad 2022 - 11:25

Dzięki!



#7 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 lipiec 2023 - 13:28

Widzę, że takiego tematu na forum nie ma, więc zakładam przy okazji pytania. Czy istnieje w Polsce jakakolwiek szansa na dostanie górnego składu Abu Garcia? Jakiś konkretny dystrybutor?

 

Złamałem kilka cm szczytówki Abu Garcia CNA-602XUL, czyli tubulara do 2,5g, którego swoją drogą serdecznie polecam. Wędka pięknie wykonana, na plecionce 0.2 PE rzuca jigami na kilometry, branie 5-7 cm okonia czuć już nawet nie w dłoni, a w barku. 

Od niedawna łowię Abu Garcia CNA-602XULS, czyli wklejką do 2,5g białoryb i wszystko co weźmie. Wklejka również świetnie pokazuje, jak również przekazuje brania do ręki. Polecam



#8 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 24 lipiec 2023 - 18:49

napisze tylko słów na temat wykonania Carabusa :) 

kij sam w sobie jest naprawdę niezły i to nie podlega dyskusji, natomiast wykonanie kija to już czysta losowość.

ok 2 miesiące temu kupiłem właśnie wyżej wymieniony kij, na rybach byłem z nim może z 5x i to takich wypadów po dwie godzinki , po może miesiącu ukruszył mi się korek na rękojeści... cale szczęście ze kupiłem przez allegro (także tutaj nie ma problemu z reklamacja w razie W jest allegro protect).

I cale szczęście ze kupiłem przez allegro bo sprzedawca się miał delikatne problemy, ale nie o tym temat.

koniec końców sprzedawca zaproponował wymianę kija na nowy (świetnie pomyślałem) przyjeżdża kijek, elegancko odpakowuje i tak, dwie przelotki w lewo jedna centralnie szczytowa w prawo... nosz k.... kij za 1400zl ... tel do sprzedawcy, ten staje na wysokości zadania wysyła drugi kij, ten przychodzi do mnie elegancki, wszystkie przelotki na swoim miejscu w jednej lini osadzone, bajka. Ściągam folie z korka i cos mnie tknęło aby sprawdzić to mocowanie... i co? korek na pierścieniu niedoklejony (brak kleju), za chwile była by powtórka z rozrywki i ukruszenie korka przy dokręcaniu kołowrotka (to juz trzeci kij z jakaś wada).

Malo tego w miedzy czasie potrzebowałem kijka na wymianę wiec zamawiam innego carabusa z chyba każdemu z nas znanego sklepu z dość dużym rabatem (carabusy były po niecałe 900zl) dostaje kijek, sprawdzam... i co? blank w kształcie litery S, wklejka źle wklejona, kij jest krzywy ... super... po prostu super... 

Mimo ze blank i kij sam w sobie jest świetny to sobie go odpuszczam. Gdyby ten z pleciony jeszcze przyszedł prostu to bym zostawił, wrzucił na niego delfina i była by bajka, ale placic 1400zl + delfin+robocizna to będzie koszt noctisa, a to zupełnie mija się z celem.

Niestety, ale kije te są mega źle wykonane, maja wiele wad fabrycznych.

4 kije które do mnie przychodziły, posiadały jakaś wadę, kontrola jakości leży. 



#9 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 lipiec 2023 - 19:11

Detale w tym kiju to petarda. Nawet w rękojeści, w pierścieniach są omotki, ładnie to wszystko wygląda.

W moim przelotki wklejone są równo, mam nadzieję, że nic się nie będzie działo, a czas pokaże...



#10 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 styczeń 2024 - 18:54

Cześć, mam pytanie o kija: Abu Garcia Carabus Cassiopeia CCAS-662UL. Czy ktoś może mi opisać jego akcje? Raczej szczytowa czy blank gnie się na całej długości? Czy poprowadzi woblera 6cm w nurcie? 

 

Pozdrawiam



#11 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 marzec 2024 - 20:07

napisze tylko słów na temat wykonania Carabusa :)

kij sam w sobie jest naprawdę niezły i to nie podlega dyskusji, natomiast wykonanie kija to już czysta losowość.

ok 2 miesiące temu kupiłem właśnie wyżej wymieniony kij, na rybach byłem z nim może z 5x i to takich wypadów po dwie godzinki , po może miesiącu ukruszył mi się korek na rękojeści... cale szczęście ze kupiłem przez allegro (także tutaj nie ma problemu z reklamacja w razie W jest allegro protect).

I cale szczęście ze kupiłem przez allegro bo sprzedawca się miał delikatne problemy, ale nie o tym temat.

koniec końców sprzedawca zaproponował wymianę kija na nowy (świetnie pomyślałem) przyjeżdża kijek, elegancko odpakowuje i tak, dwie przelotki w lewo jedna centralnie szczytowa w prawo... nosz k.... kij za 1400zl ... tel do sprzedawcy, ten staje na wysokości zadania wysyła drugi kij, ten przychodzi do mnie elegancki, wszystkie przelotki na swoim miejscu w jednej lini osadzone, bajka. Ściągam folie z korka i cos mnie tknęło aby sprawdzić to mocowanie... i co? korek na pierścieniu niedoklejony (brak kleju), za chwile była by powtórka z rozrywki i ukruszenie korka przy dokręcaniu kołowrotka (to juz trzeci kij z jakaś wada).

Malo tego w miedzy czasie potrzebowałem kijka na wymianę wiec zamawiam innego carabusa z chyba każdemu z nas znanego sklepu z dość dużym rabatem (carabusy były po niecałe 900zl) dostaje kijek, sprawdzam... i co? blank w kształcie litery S, wklejka źle wklejona, kij jest krzywy ... super... po prostu super... 

Mimo ze blank i kij sam w sobie jest świetny to sobie go odpuszczam. Gdyby ten z pleciony jeszcze przyszedł prostu to bym zostawił, wrzucił na niego delfina i była by bajka, ale placic 1400zl + delfin+robocizna to będzie koszt noctisa, a to zupełnie mija się z celem.

Niestety, ale kije te są mega źle wykonane, maja wiele wad fabrycznych.

4 kije które do mnie przychodziły, posiadały jakaś wadę, kontrola jakości leży. 

 

To mnie kolego zaskoczyłeś tym postem, byłem przekonany, że w kiju za taką kwotę, nie będzie takich niespodzianek, możesz napisać skąd zamawiałeś tego 1-wszego Carabusa? I czym się różni wersja 195cm do 4g o wersji 185cm do 4g prócz tego jak napisałeś "Dokładnie 185cm jest delikatniejszym kijem. Bardziej kluskowaty, chociaż to i tak grzech mówić w taki sposób o tym kijku."?

 

#12 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2024 - 21:10

Cześć, mam pytanie o kija: Abu Garcia Carabus Cassiopeia CCAS-662UL. Czy ktoś może mi opisać jego akcje? Raczej szczytowa czy blank gnie się na całej długości? Czy poprowadzi woblera 6cm w nurcie?

Pozdrawiam

Kolego to kijek, który pracuje po całości. W żadnym wypadku nie jest to blank o szczytowej akcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 15 marzec 2024 - 12:18

Akcja kija jest szczytowa pod przynętą. Potem blank gnie się pięknie i regularnie cały, bez przesztywnień.
Genialna wędka, ale wobler 6cm w nurcie to dla niej za dużo.

#14 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 15 marzec 2024 - 22:30

Abu Garcia Carabus Nano CNA-602XUL ktoś może ma ten kijek i może coś o nim napisać? Realne CW, akcja pod przynęta i ryba? Ogólne wrażenia

#15 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 16 marzec 2024 - 05:23

Abu Garcia Carabus Nano CNA-602XUL ktoś może ma ten kijek i może coś o nim napisać? Realne CW, akcja pod przynęta i ryba? Ogólne wrażenia

Kijek bardzo przyjemny. Akcja średnio wolna. Pod rybą pełne ugięcie. U mnie robi głównie na trout area pod blaszki od 1 do 3 gram. Chociaż te 3 gramy już dość mocno na nim czuć. Drugie jego zastosowanie to zabawa z małymi pstrążkami z brodzenia. Kij świetnie trzyma rybę. Jak najbardziej polecam.
Poza tym mam też wersję na wklejce do obsługi gumek.

#16 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 07:46

Dzięki bardzo 👍




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych