Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężki wybór


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 01:01

Ile gram wyrzutu ma wedka przeznaczona do lowienia bassow??

#42 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 01:39

I jaka najwiekszom rybe mozna zlapac na taki sprzet jak do lowienia bassow??

#43 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 09 marzec 2007 - 07:45

kamil@

Basy są różne i rosną duże i małe. Dlatego stosuje się różne kije od lekkich do ciężkich. Przesyłam ci link jednych z najlepszych kiji do tego celu.
http://www.lamiglas.com/pf_bass.php
Osobiście stosuję chyba najlżejszy casting z serii Certified Pro Graphite do 17 lbs i nie zauważyłem, żebym miał jakiś problem z występującymi u nas w jeziorach szczupakami. Jednocześnie można bez problemu rzucać woblerkiem f. Salmo Executor o masie 8 gram. Czyli jest to kij jak najbardziej uniwersalny. Niestety taki kijek kosztuje swoje pieniądze. Dlatego można rozważyć jakiś tańszy kijek.

pozdrawiam

#44 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2007 - 11:19

Wracajac do tematu watku...wybor rzeczywiscie jest ciezki bo Ty nie bardzo wiesz czego chcesz chyba?
No i jeszzce jedna rzecz....jezeli bysmy w koncu doszli w jakich warunkach i co chcesz lowic...to to co bym Ci poradzil bedzie trudno badz bardzo trudno osiagalne.
Wiec nie wiem, czy jest sens to ciagnac w moim przypadku?

Jednegoo kija na wszystko nie ma, a im kto dluzej lowi i w roznych warunkach, tym mu sie tym bardziej taka teza w glowie nie miesci...
Gumo

#45 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 12:00

Wracajac do tematu watku...wybor rzeczywiscie jest ciezki bo Ty nie bardzo wiesz czego chcesz chyba?
...
Jednegoo kija na wszystko nie ma

i tu trafiles w punkt, pawel 100 puktow :D


#46 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 12:01

Kamil, rozmawiamy o wobkach, bo czekamy na jakis ruch z twojej strony. Twierdzisz, ze przeczytałeś artykuły. To dobrze. Jednak najpierw chchciałeś łowić metowe szczupaki, później pojawily sie sumy w rozmiarze 1,5m a teraz pytasz na jakie wędki łowi sie bassy! Czyli jest tak jak wspomniał mój przedmówca. Sam nie wiesz o co Ci chodzi.
Opisz dokladnie warunki w jakich łowisz najczesciej, gatunek ryb jakie występuja w twoim łowisku i co istotne na jakie przynety chcesz je łowić.
pozd JW

#47 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 17:20

Ja lowie w lowikach dochodzoacych do 9m glebokosci sa to glinianki i zbiorniki bo zalane wyrobiska zwiru.Ryby w nich trafiaja sie spore ale dosc ciezko je zlapac dlatego zapytalem o kij na bassy.Pytam o kije na basy bo niewiem czy lepiej lowic wiecej ale mniejszych ryb na nieduze przynety czy ganiac za wielkimi okazami ale lowiac go raz w tygodniu.Sa to moje poczatki w wedkarstwie castingowym i dlatego moje pytania sa tak rozne a gdy juz zaoferujecie jakies konkrety to bede kompletowal sprzet i zaczne lowic.

#48 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 17:37

Odpowiem najprościej jak potrafię.
Jeśli zdecysujesz się na częstsze lowienie mniejszych ryb to faktycznie kup porządny kij o mocy 17 lbs np. wspomnianego już Lamiglasa z serii Competitor (cc661) i niskoprofilowy multik z standardową pojemnościa szpulki czuli około 100m linki 0,30. Tu wybor masz dość spory. Takim zestawem przyjemnie będzie się lowic na wabiki w przedziale 10-22g i przy sprzyjających okolicznosciach wygrasz pojedynek nawet z okazem.
Jeśli jednak bedziesz chciał łowic tylko największe sztuki to potrzebny ci będzie kij o mocy minimum 25 lbs i np. okrągły multiplikator ABU c3 4601, ktory miesci 150m linki 0,30. Jeśli do tego jeszcze bedziesz lowił na mocna minimum 20 funtową plecionke to bedziesz mógł lowić na wabiki od 17g do 60g i powinieneś bez większych problemów poradzić sobie ze 100cm szczupakiem.
pierwszy zestaw to orientacyjnie koszt od 600 zł w zwyż, ten drugi możesz skompletowac taniej bo jak się postarasz to nieprzekrioczysz 500 zł.

pozd JW :D

i najwazniejsze na koniec. jak juz zlowisz tę średnią czy duża rybe nie zapomnij zrobić je zdjęcia i wypuścic spowrotem do wody. Zdjecie później opublikujesz na forum i wszyscy beda ci zazdrościć, a ryba nadal będzie zdrowa pywała i rozmnarzała się..
to juz chyba wszystko..

#49 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 19:13

Wielki dzieki Jerzy bardzo mi pomogles :D .A co do tego wypuszczania ryb to jeszcze ani jednej ryby nieprzeznaczylem na konsumpcje i kazda z nich jeszcze zyje chba ze dopadl ja jakis miesiarz.Pozdrawiam

#50 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 19:22

Ile kosztuje multik niskoprofilowy??


#51 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2007 - 19:30

No widziałem na necie za około sto bagsów, zależy jaki - jaxona kupisz za chyba 2 stówki, shimano około 150$, revo za ok 110$.

#52 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 20:09

Wielki dzieki Jerzy bardzo mi pomogles :D .A co do tego wypuszczania ryb to jeszcze ani jednej ryby nieprzeznaczylem na konsumpcje i kazda z nich jeszcze zyje chba ze dopadl ja jakis miesiarz.Pozdrawiam



No tak ja ci wierzę, ale czytają nas także nie zalogowani, więc to taki sygnał dla nich. Nie zaszkodzi napisac przecież jedno zdanie więcej.

Co do ceny multikow do średniego i cięzkiego łowienia to rozpiętość jest dość znaczna wszystko zależy od funduszy jakie chciałbyś przeznaczyć. Ponadto polecając ci ABU C3 4601 założyłem, że kręcisz korbką lewa ręką, a wedzisko trzymasz w prawej jak statystyczna wiekszość wedkarzy w Polsce. Jeśli jednak jest odwrotnie to daj znać, w multiku nie przełożysz korbki na drugą stronę. przy zakupie multika proponuje wybierać z oferty uznanych producentów takich kolowrotkow, tym bardziej, że chcesz lowic raczej słuszniejszych rozmiarów ryby.
pozd JW :D

#53 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 09 marzec 2007 - 20:17

Jest tak jak zakladales wedke trzymam w prawym reku a lewa spoczywa na kolowrotku.A wiec niebedzie chyba zadnych problemow z zakupem :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych