Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa STEEZ 100SHL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 09:32

Jak w tytule miał ktoś styczność z tym multikiem bo tak chodzi mi po głowie.Temat który miałby ogarniać to Bolenie i wabiki soft 8-15g.
.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:19

Dzięki.Kupiłem i sam se sprawdzę.Zdam również relację z tego jak się sprawuje z płytka szpulką Megabassa.
.

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:57

Szpulka kozak, pasuję też do zondy czy dedykowana jest do steeza?

#4 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 13:59

Ja kupiłem do Steeza a jest też do Zondy i Alphasa jeszcze ciut lżejsza.

#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 sierpień 2012 - 14:05

7lb 52m Będziesz musiał uważać na odlatujące z linka przynęty w siną dal

#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 14:19

To będzie szpulka na jazioklenie i pstrągi.Na grubość plećki jest rada.Varivas avani którego zawsze wchodzi więcej :D
.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 23:05

Witam,

od niedawna mam szpulkę Megabass IS w Steez 103. Kilka dni temu zabrałem trzy pudełka przynęt do 5 g: gumki na główkach 1-3 g, wirówki nr 0-2, woblerki pływające i tonące 1,5-4 cm, cykady Spinmad 2 i 3 g.
Wszystko lata, byłem w lekkim szoku.
Rzucałem trzyczęściowym CTS em 6’6”, 12 lb. Jedną ręką i w toń. Bez splatań. 10-11 g szpulki i plecionki łatwo hamować. CC na zero, Magforce na max.
3-5 kliknięć zwiększających docisk wałka, Magforce pozostaje na max i nowa seria rzutów. W takim ustawieniu można rzucać bardziej dynamicznie, nie tracić na zasięgu ale szkoda bez potrzeby obciążać przekładnię ściągając przynętę z powrotem.
Na szpulce miałem 0,10 i potem 0,13 PP. 5 kG Variwas 0,11 mm albo mocniejszy też mi się podoba. Pewno wejdzie 60-80 m, może więcej ?


Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 20:55

Czyli zakup trafiony. :D

#9 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 25 sierpień 2012 - 10:37

Witam,

każda wirująca szpulka multika może mieć problemy kiedy jej prędkość szybko wzrasta lub szybko maleje. Pierwszy przypadek to odstrzelenie przynęty, drugi to niekontrolowane wpadnięcie przynęty do wody. Dwa krytyczne momenty.

Lżejszy wabik trudniej odstrzelić . Producent szpulki IS maksymalnie zaleca linkę 12 lb. Ta siła pozwala także łowić nawet mocne ale mniej sprytne ryby wielu gatunków.
Lżejszą szpulkę łatwiej hamować. Zwiększenie docisku jej wałka albo wprawny kciuk likwiduje ewentualne splątania po wpadnięciu przynęty do wody.
Tu w obu krytycznych momentach problemy są odpowiednio mniejsze, a łowienie staje się przyjemniejsze.

Steez ? :D

Pozdrawiam


#10 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 14:07

Witam,

na małej, nizinnej rzece spróbowałem zestawić multik i lekką szpulkę z kijem 9’ 15 lb. Nie działa. Szkoda czasu. Jest za sztywny, nie ładuję się przynętami do 5 g. Magforce, który hamuje natychmiast dużą, jednostajnie narastającą siłą nie pozwala na płynne rzuty. Dodatkowo nie schodzę z ustawień maksymalnych hamulca rzutowego. Moim umiejętnościom przydałoby się może nawet większe hamowanie.
Wróciłem po kij 6’ 6” 12 lb 4-12 g i odzyskałem wiarę. Krzaki na brzegu rzeczki zredukowały jednak ciężar przynęt do 4-5 G. Może lżejszy kij ładowałby lżejsze przynęty w warunkach zakrzaczonej rzeki i pozwolił swobodnie miotać drobiazgiem poniżej 4 g.

Wydaje się, że 8-15 g spokojnie załaduje CTS a 9’ 15 lb ale mnie może brakować hamowania hamulcem rzutowym.

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:21

Niestety nie udało się kupić brak na stanie.

#12 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:53

takie pytanie z innej beczki do użytkownika, pamietasz może ile i jakiego podkładu trzeba dać pod #1.5 PE ?



#13 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 01 luty 2013 - 14:20

Jak w tytule miał ktoś styczność z tym multikiem bo tak chodzi mi po głowie.Temat który miałby ogarniać to Bolenie i wabiki soft 8-15g.
.
Mysle ze nie bedziesz zawiedziony .... Przynety ktore wymieniles sa idealne dla steez... Co do szpuli MB to nie widze sensu zeby jej uzywac do przynet 15g ... Ale to jest tylko moje zdanie... Tu jest link dla zainteresowanych do szpul ....http://www.japantack...pools_daiwa.htm
http://www.bass.jp/r...d=4513473312878

#14 ONLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2013 - 18:47

w wymienionym wagowym zakresie przynęt czyli 8 - 15 gram bezproblemowo multiś sobie radzi i przynajmniej ja nie widzę potrzeby inwestowania w płytszą szpulkę.

#15 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 01 luty 2013 - 19:34

w wymienionym wagowym zakresie przynęt czyli 8 - 15 gram bezproblemowo multiś sobie radzi i przynajmniej ja nie widzę potrzeby inwestowania w płytszą szpulkę.

Wszystko sie zgadza ... Szpule mozesz dokupic jak bedziesz mial zamiar lowic przynetami ponizej 8g....

#16 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 02 luty 2013 - 13:44

bazyloss,

 

wytrzymałość linek wędkarskich porównuje się najprościej określając siły dla których linki o identycznych przekrojach poprzecznych ulegają zerwaniu podczas ich rozciągania, natomiast pojemność szpul kołowrotków zwykle określając długość nawoju danej średnicy linki.

Obok wartości sił zrywających nawiasem lub w innej kolumnie podaje się także parametr geometryczny jakim są średnice, które to dla mnie łatwiej przeliczyć na objętość szpuli. Od lat ćwiczyłem to z Honeywell/Spectra/Power Pro.

 

Nie mam dostępu do kołowrotków ale pamiętam, że szpulkę Megabass IS, 9,15 g wypełnia 70 m plecionki Power Pro o średnicy 0,15 mm.

 

Jeśli prawdą jest to co piszą porównując grubość plecionki japońskie do Power Pro to, np. #1.5 PE 0,205 mm powinna odpowiadać 0,10-0,13 mm PP. Cienka PP wyszła mi w ubiegłym sezonie :D ale jeżeli 0,15 mm PP wchodzi 70 m to 0,10-013 mm PP wejdzie min 90 m i analogicznie może tyle samo #1.5 PE 0,205 mm.

Min 90 m ponad 20 lb cieniutkiej plecionki na szpulce bait finesse! Made in Japan. :)

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych