Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w udziale w zawodach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2012 - 19:36

Witam jestem nowy mam 16 lat I chcialbym was spytac czy moge brac udzial w zawodach spinningowych I gdzie sie dowiedziec kiedy zawody sie odbywaja i czy moge w nich wziosc udzial chodzi o zawody spinningowe karte Mam taka ze moge lapac z osoba Dorosla i czy na ta karte moge brac udzial w zawodach prosil bym o strone z jakas rozpiska

#2 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:02

Masz kartę, należysz wiec do jakiegoś koła. Zawody zaczyna się od startów we własnym kole i dalej to już droga oby do kadry. Wyjątkiem są zawody towarzyskie, w pobliżu na wiosnę masz w Namysłowie ,,Klenia Widawy z bardzo dobrą obsadą zawodników.

#3 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:43

W wieku 16 lat już chyba masz prawo wędkować samodzielnie. Oczywiście jeśli masz opłaconą kartę.
Jesteś juniorem, więc możesz startować nawet w zawodach rangi Grand Prix Okręgu.
Ale zdecydowanie lepiej wg mnie zacząć od Mistrzostw Koła, do którego należysz.
Na stronie PZW Wrocław masz wszystkie informacje.

Pozdrawiam

Slavo

#4 OFFLINE   krrrystek

krrrystek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPleszew
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 sierpień 2012 - 23:16

Zależy, czy 1.01.2012r miałeś ukończone już 16lat, czy miałeś 15lat a 16 ukończyłeś dopiero w 2012r. W takim wypadku nadal musisz łowić z osobą dorosłą. Tak jak pisali koledzy wyżej - zacznij od Mistrzostw Koła, jeśli dobrze Ci pójdzie możesz spróbować swoich sił w Mistrzostwach Okręgu. Jeśli wygrasz, masz prawo startu w Mistrzostwach Polski(o ile nic się nie zmieniło ostatnimi czasy).

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:15

16 lat koncze w listopadzie . A karte mam oplacona ze z osoba dorosla moge lapac

#6 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:30

Jeżeli masz ukończone 14 lat masz prawo do spinnigowania bez osoby dorosłej-samodzielnie. Zrób tak jak radzą Ci koledzy, pierw wystartuj w mistrzostwach koła, później jeżeli Ci się uda wygrać to masz prawo do startu w MO. Moja rada jest taka, że pierw potrenuj jeszcze, przebywaj jak najwięcej nad wodą i nabieraj doświadczenia, a dopiero potem startuj w zawodach

#7 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5047 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 sierpień 2012 - 20:35

A ja mam dla Ciebie zupełnie inną radę, wcale nie startuj w zawodach bo zatracisz to co jest w tej pasji najpiękniejsze. Zawody powinny być: spotkaniem kolegów/przyjaciół, służyć wymianie informacji, przynęt i obserwacji. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, miałem okazję się o tym przekonać i nie polecam. Pamiętaj też, że mistrz świata nie oznacza najlepszy wędkarz świata, mistrz to tylko osoba, która wygrała mistrzostwa i nic więcej.

#8 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 06 sierpień 2012 - 20:40

Spróbuj przebrnąc ze zrozumieniem przez ten wątek:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=30360&am p;start=0& i ... decyzja należy do Ciebie.

#9 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 07 sierpień 2012 - 14:38

A ja mam dla Ciebie zupełnie inną radę, wcale nie startuj w zawodach bo zatracisz to co jest w tej pasji najpiękniejsze. Zawody powinny być: spotkaniem kolegów/przyjaciół, służyć wymianie informacji, przynęt i obserwacji. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, miałem okazję się o tym przekonać i nie polecam. Pamiętaj też, że mistrz świata nie oznacza najlepszy wędkarz świata, mistrz to tylko osoba, która wygrała mistrzostwa i nic więcej.

Wszystko zalezy od tego kto JAKICH ma kolegow i czy jest tzw. prawdziwkiem (czyt. swiezakiem), ktory mysli ze od razu kazdy bedzie sie dzielil z nim zdobyta wiedza...
Wg. mnie warto lowic na zawodach aczkolwiek wiele zalezy od poczatkow...
a i prawda jest taka, ze w kazdym z Nas przewaznie dzremie ukryta zadrosc i gdy slyszymy o sukcesach kolegi to od razu Nasza duma zostaje urazona...
Ps. Nigdy sie nie poddawaj i miej dystans duzy do nieprzyjemnych opini kolegow z forum i nie tylko.
Powodzenia mlody!

#10 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 sierpień 2012 - 00:40

Bez problemu możesz brać udział w zawodach . Młodzież i dzieci do lat 14 powinny zgłaszać się na zawody z opiekunem lub instruktorem wyznaczonym przez koło wazne aby opiekun posiadał ważną kartę wędkarską . Młodzież powyżej 14 roku życia startuje w zawodach na tych samych zasadach co dorośli członkowie PZW .
Najprościej będzie jak zadzwonisz do swojego koła i zapytasz się kiedy odbywają się kolejne zawody spiningowe potem musisz się już tylko zapisać :mellow: .
Od wielu lat nie startuje już w zawodach i startował nie będę zniesmaczyła mnie już na szczeblu okręgu wrogość wielu ładnie mówiąc kolegów wtedy w większości ode mnie dużo starszych może trochę widzieli zagrożenie w młokosie może to po prostu banda starych tetryków , ale na tyle mocno mi dopiekli ze po pierwszym sezonie pochowałem tyczki w kąt , do tej pory morda mi się śmieje jak się okazało ze mi ktoś nasypał mi mydła do zanęty :D .
Notabene tego co napisali koledzy powyżej to do ukończenia 22 roku życia nie masz co liczyć na startowanie w zawodach klasy Grand Prix polski , okręg wyznacza kadrę to znaczy trzech dorosłych powyżej 22lat plus jednego rezerwowego juniora .

Nie będę więcej pisał bo jeszcze faktycznie cię zniechęcę a nie taki mój zamiar , masz taką potrzebę startuj to świetne miejsc aby czegoś się nauczyć podpatrzyć lepszych a nawet najlepszych :D powodzenia i sukcesów .





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych