Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baitcastowe nowości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2763 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 05:51

Łożyska, przecież hedgehog studio ma bardzo lekkie łożyska air bfs w czerwonej oprawce. 



#2282 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 05 grudzień 2019 - 09:55

Nie przejmuj się... to jest kopiuj wklej z np.: tackletour...

A tak nawiasem pisząc, zadzwoniłem do Krzycha, a on mi mowi, że jest nowy Megabass Laiha...
https://jp.megabasss...estroyer-laiha/

Użytkownik Andan edytował ten post 05 grudzień 2019 - 09:55


#2283 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:09

Witam, oczywiście momentu bezwładności łożysk AIR BFS nie da się już znacząco zmniejszyć i czas na szpulkę z pozostałym szpejem. Może to być werbalizacja nawet Krzycha :)
Np :) : moment bezwładności szpuli o średnicy 31mm i szpeju wyciągniętych z gniazda młynka PX 68 nie będzie mniejszy od momentu bezwładności szpuli o średnicy 28mm i szpeju Steez AIR TW 500 na rok 2020. Będzie najwyżej porównywalny. Mb dla modelu mniejszego, np. Daiwa cośtam 250 ze szpulką o średnicy 25mm będzie jeszcze mniejszy. Jednak bez obaw bo do micro szpulki, mniejszej od 25mm Japońce mają jeszcze wielokrotny zapas. Pozdrawiam


#2284 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 06 grudzień 2019 - 17:23

This new tatula is so nice ... 

https://youtu.be/Oj7MBcPNm58


Użytkownik Andan edytował ten post 06 grudzień 2019 - 17:24


#2285 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 grudzień 2019 - 17:58

i znowu ten tribal-pająk na docisku szpuli... Kiedyś na dyskotekach odbywających się w remizach królowały czarne koszulki z takimi motywami graficznymi. Bleee  :)


  • woblery L.E. lubi to

#2286 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:57

This new tatula is so nice ...
https://youtu.be/Oj7MBcPNm58


Będzie wersja JDM jak poprzedniej wersji ?

#2287 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 06 grudzień 2019 - 20:51

To nie jest konstrukcja do osiągania ekstremalnych odległości. Mistrza Europy Anglika Petera Bagnalla z 1973 roku, kiedy rzucał na odległość 229m [/size]nie da się pobić. Ale w celności na nieduże odległości zapewne jak najbardziej![/size]


Hubert, i rozpętałeś piekło

https://youtu.be/8IPzpaD4UOE
  • BOB, HaDe i Janusz1966 lubią to

#2288 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2019 - 20:57

To nic wielkiego w polemice z panem Królem :P  :D



#2289 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 06 grudzień 2019 - 21:57

Hahaha

Edit:

Użytkownik Andan edytował ten post 06 grudzień 2019 - 21:59

  • BOB i Janusz1966 lubią to

#2290 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:24

Wracając raz jeszcze do Steeza Air TW, po obejrzeniu filmiku z prezentacji multika na youtubie wnioskuje że szpulka wraz z łożyskiem bedzie ważyc około 8 gram. Na szpulce znajduję się najprawdopodobniej to samo ciężkie łożysko co w wersji T3 air i SS air. Sama szpulka w wersji SS air waży 6,9grama ta w wersji steeza będzie troszkę lżejsza, powiedzmy o gram. 


Użytkownik BUBUATQ edytował ten post 09 grudzień 2019 - 09:28


#2291 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:34

A wyśmiewani przez wielu Chińczycy taką szpulkę oferuję od co najmniej kilku miesięcy. Oczywistym jest, że jakość i trwałość na plus Japonii i to fakt bezapelacyjny, ale i przepaść cenowa dzieli te podobne do siebie konstrukcje. I na koniec sakramentalne: każdemu według potrzeb.



#2292 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 09 grudzień 2019 - 10:17

Wracając raz jeszcze do Steeza Air TW, po obejrzeniu filmiku z prezentacji multika na youtubie wnioskuje że szpulka wraz z łożyskiem bedzie ważyc około 8 gram. Na szpulce znajduję się najprawdopodobniej to samo ciężkie łożysko co w wersji T3 air i SS air. Sama szpulka w wersji SS air waży 6,9grama ta w wersji steeza będzie troszkę lżejsza, powiedzmy o gram.

Wydaje mi się, że waga łożyska nie ma wpływu na zdolności multika, bo w trakcie rzutu jest osadzone w gnieździe i oś szpuli kręci się w nim swobodnie. Takie łożysko micro IXA od KTF waży ponad 2g...
  • drag, erqgth i Xiaou lubią to

#2293 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 09 grudzień 2019 - 10:46

👍😀🙏

Użytkownik Andan edytował ten post 09 grudzień 2019 - 11:29


#2294 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 grudzień 2019 - 12:46

A wyśmiewani przez wielu Chińczycy taką szpulkę oferuję od co najmniej kilku miesięcy. Oczywistym jest, że jakość i trwałość na plus Japonii i to fakt bezapelacyjny, ale i przepaść cenowa dzieli te podobne do siebie konstrukcje. I na koniec sakramentalne: każdemu według potrzeb.

Chyba jednak nie "taką" :) Wartość rynkowa nieprodukowanych już szpulek z kraju kwitnącej wiśni jakoś nie spada, w przeciwieństwie do aliexpressowych.



#2295 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2019 - 13:06

Chodziło mi konkretnie o wagę czego nie podkreśliłem i co niniejszym naprawiam aby niedomówień nie było. Co do konkretnego wyboru i cen: każdy kupi taką jaką będzie uważał za stosowne ... Mam szpulkę z alli do alphasa i to tę cięższą i doskonale wiem, że nie będzie to UL, ale wiem też, że możliwości "dołem" są trochę lepsze od szpuli oryginalnej.


  • HaDe lubi to

#2296 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 15:54

Wydaje mi się, że waga łożyska nie ma wpływu na zdolności multika, bo w trakcie rzutu jest osadzone w gnieździe i oś szpuli kręci się w nim swobodnie. Takie łożysko micro IXA od KTF waży ponad 2g...

 

Kiepski ze mnie inżynier ale wydaję mi się że do UL lepsze będzie łożysko np. bfs air dużo lżejsze niż przykładowo seryjne daiwy do np. T3 Air. Bo im lżej w tym wypadku to chyba mniejsze opory toczenia i wolniej wyhamowuje niż cięższe. Co może być ważne przy niskich gramaturach przynęt. 



#2297 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:11

Kiepski ze mnie inżynier ale wydaję mi się że do UL lepsze będzie łożysko np. bfs air dużo lżejsze niż przykładowo seryjne daiwy do np. T3 Air. Bo im lżej w tym wypadku to chyba mniejsze opory toczenia i wolniej wyhamowuje niż cięższe. Co może być ważne przy niskich gramaturach przynęt.

Ze mnie też nienajlepszy, ale wyższość łożyska air bfs wynika z jego typu. Mikro kulki łatwiej wprawić w ruch niż ich większe odpowiedniki.
Samo łożysko może ważyć tyle samo. Tak domniemuję...

#2298 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:08

Witam, też tak domniemuję jak maykel :)  że w porównywanych łożyskach, które mogą ważyć tyle samo, mikro kulki łatwiej wprowadzić w ruch. Kulki o mniejszej masie i promieniu :)
 
Po aptekarsku :)  jeszcze, lżejszy i cieńszy pierścień wewnętrzny łożyska kulkowego także łatwiej wprowadzić w ruch.
 
To samo co szpeju tyczy się szpulek, tzn. łatwiej wprowadzić w ruch i zatrzymać szpulkę mniejszej średnicy pomimo że obie ważą tyle samo.
 
Nawiasem, moment bezwładności równa się masa pomnożona przez odległość jej środka (masy) od osi obrotu i jeszcze raz pomnożona przez odległość jej środka (masy) od środka obrotu. I=mr2. Pozdrawiam

Użytkownik king edytował ten post 09 grudzień 2019 - 21:10

  • maykel i Xiaou lubią to

#2299 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:54

Kolego king Twoj j. polski jest coraz lepszy 😎
  • BUBUATQ i Alexspin lubią to

#2300 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 grudzień 2019 - 09:27

Kolego king Twoj j. polski jest coraz lepszy

Może lepiej napisać że (czasami) nieco mniej niezrozumiały.Ale ;) ,nie chwal dnia przed zachodem słońca,nie prowokuj...

 


  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    mayou